QUOTE(DEU @ 2012 11 26, 15:33)
...Realiausias sprendimas mano galva būtų šilumos siurblys...
Pasigendu Jūsų tokių samprotavimų šiame forume
. Tad mielai bandau pasijungti
.
Šilumos siurblys tikrai labai geras variantas, bet mano pažystamas prieš kokius ~5 metus įsikėlė gyventi į nuosavą namą ir jau turėjo keisti geoterminio kompresorių. Remonto kaina kartu su kompresorium siekė ar tai ~6000,00Lt ar tai 7000,00 Lt, dabar tiksliai nepamenu. Specialistai teigė, kad žemės kolektorius blogu skysčiu užpiltas, ta prasme vienos spalvos geras, kitos netinkamas ir būtent dėl to netinkamo glikolio sudegė kolektorius. Manęs toks paaiškinimas neįtikina, nes kompresorius tiesiogiai dirba su freonu, o ne su glikoliu, nors iš kitos pusės, kai glikolis sustingęs, kompresorius negauna šilumos
, bet esmė ne apie tai.
Jei suinvestuosit nemažą pinigų sumą į geoterminį, tai dar nereiškia, kad visos investicijos šioje srityje baigtos.
Primetu, jei geoterminio galingumas būtų reikalingas mažesnis, tai ir kompresorius kainuotų pigiau.
Beje, aš irgi geoterminio kolektorių prasitiesiau, netikėdamas, kad su vokiškais apšiltinimo sluoksniais pasieksiu PN Lietuvoje, bet eisiu šiuo keliu ir toliau. Kai jau nuėjau tiek, kuo toliau tuo labiau užtikrintai jaučiuosi dėl savo sėkmės. Greičiausiai netilpsiu į tuos 15kW/m2, bet esu įsitikinęs, kad į šildymo sistemą galėsiu investuoti mažiau.
QUOTE
...Be to mano aplinka nuolat zyzia, kad vamzdelius grindyse dėl viso pikto reikėtų išvedžioti, net jei jų ir nenaudosime...
Vamzdelius vedžiosiu tik dėl to, kad ketinu įdarbinti saulę. Nežinau nei vienos kitos šildymo sistemos, galinčios efektyviai šildyti esant mažai šilumnešio temperatūrai. Jei mąstot apie geoterminį, tai į grindinį verta investuoti, bet kaina jo vis tik kandžiojasi. Turiu komercinį pasiūlymą, pagal kurį matau, jog man jis kainuotų virš 10.000,00 Lt. Viliuosi, kad pačiam vedžiojant vamzdelius šią sumą pavyks sumažinti, bet kaina tikrai nemaža.
QUOTE
...Už papildomus 10 -15 tūkstančių gauname ir šildymą ir vandenį su COP 4 visus metus...
...Apsistojus prie tokios šildymo sistemos iškyla abejonės dėl investicijų į namo pasyvumą. Turiu galvoje, kad nėra prasmės nertis iš kailio bandant panaudoti pačias naujausias, brangiausias ir šilčiausias medžiagas, langus, duris ir t.t. Investuoti ir į super, turbo, ultra pasyvias medžiagas ir į geoterminį ekonomiškai neapsimoka...
Negi tikrai verta atsisakyti namo pasyvinimo, elementų? Pasyviam namui tinkantys langai už paprastus brangesni neženkliai, o efektą duodą milžinišką. Vis tik šiluma išeina per silpniausias grandis. Tad į langus investuoti bet kokiu atveju apsimoka, o jų užimamo ploto ir PN neriboja, tik rekomenduoja laikytis tam tikros proporcijos.
Rekuperacinė vėdinimo sistema kaip ir privaloma statant šiltą ir sandarų namą, o tiek laiko mąstant apie tai, kitokio Jūs ir nestatysit, tik dėl rekuperacinės, tai aš šiuo metu esu įsitikinęs, kad nereikia tokių galingumų, kokius siūlo Lietuvos vėdinimo specialistai, užteks tokios, kaip rekomenduoja PN gamintojai, sugebančios užtikrinti 0.3 karto/h kaitą, ar pagal kitą PN metodiką paskaičiuotos. Taip rekuperacinė sistema kainuos ženkliai pigiau, bet savo funkciją žiemą atliks, o ir vasarą drąsiai galėsite atidarinėti langus. Nors ir vasarą naudą pajusit.
Dėl apšiltinimo sluoksnio, tai kad namą vis tiek apšiltinsit, o truputį storesnis apšiltinimo sluoksnis, kainą iškels neženkliai. Jei darbuotojai samdyti, mokėsit už sienų kvadratūrą, o ne už putplasčio kubatūrą. Tinkas abejais atvejais irgi kainuos tiek pat. Niekad nebuvot aklas PN šalininkas, tai ir šiuo atveju R10 nesiekit, bet kokius 20-25cm putplasčio užsidėti verta. Tokiam storiui ir smeigės nebus brangios ir visa kita.
Taip PN nepasistatysit, bet dėl namo šiluminių savybių neturėtų kilti problemų ir ateityje.
O geoterminis irgi nėra panacėja. Nemažai namų savininkų susidėjo geoterminį į kiaurus namus ir džiaugėsi pigiu šildymu, kol elektros kainos nepadidėjo iki šios dienos lygio. Dabar ir jie moka 700,00 Lt ir daugiau į mėnesį už šildymą, o elektros kainos tikrai augs. Kiek žinau, Vokietijoje, Danijoje 1 kW jau dabar ten kainuoja virš 1 Lt. Greitai tokias kainas turėsim ir Lietuvoje. Kai pastatys AE, kainos pašoks dar daugiau, bus kaip su per dujų kainą remiama Būtingės terminalo statyba.
Kas bus su Geoterminiu šildymu šaltame name? Kaina gi dvigubės, trigubės ir t.t., tikrai nestovės vietoje. Apsidrausti galima tik mažinant namo šilumos poreikį. Taip sumažinsit ir geoterminio kompresoriaus galingumą, lauko kolektoriaus ilgį, taip sumažindami visos sistemos įdiegimo kaštus. Gal net pavyks sumažinti kaina iki Jūsų anksčiau taip giriamo orinio šildymo kainų lygio, o tuo pačiu gausit ir vandens pašildymą.
QUOTE
...Todėl brangių pasyvaus namo sprendimų reikėtų atsisakyti...
Nežinau tokių
.
QUOTE
Jei namas gausis dvigubai mažiau šiltas ir naudos 30kWh/m2/metus
Na na, tai čia gi vokiškas pasyvus namas Lietuvos klimatinėje zonoje
.