Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 15 tema

QUOTE(*** @ 2012 11 26, 15:29)
O tai dideli kieki supjaut realu su tuo aparatu? Jai statybininkai sakys pac ir pjauk?


Su paprastu pjūklu realu, o su aparatu ir ženkliai greičiau ir ženkliai tiksliau, su pjūklu niekaip taip tiksliai nenupjausi, jau nekalbant apie pjūvio storį, lygumą, drožlių nebuvimą.

Tik mano aparatas, tai ištiesta viela ant kurios putplastį nuleidinėjau, tai ir vėl reikėjo dviejų žmonių, jei vielos laikymo mechanizmas leidžia tiksliai valdyti pjūvį (kaip kad pademonstruotose sistemose, ar primečiau ir kitokių variantų), tai ir vienas galėtum pjaustyti labai lygiai, greitai ir be jokių problemų. Jei statybininkai pasakys "pats ir pjauk" tai nesutilps tiek darbininkų dirbti prie vieno objekto, kad nespėtumėt pjaustyti įrenginio su tuo įrenginiu.

Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2012 11 26, 20:14)
Na maždaug tą patį ir noriu pasakyti, jei jau Lietuviškos realijos tokios, kad tikrai mažai energijos vartojantį ir be šildymo sistemos galintį išsiversti namą, pastatyti labai sunku ir brangu, tai yra paprastesnis būdas pasiekti mažų energijos sąnaudų.
Supaprastinta PN idėja yra pinigus skirtus šildymo sistemai, panaudoti namo "supasyvinimui". Be šildymo sistemos galima išsiversti iki tam tikros ribos. Deja ir man neteko girdėti apie Lietuvoje pastatytą tikrai pasyvų namą. Tai galbūt reikėtų pažvelgti kiek iš kito taško. Jei šildymo sistema vis tiek bus, tai pinigai skirti "pasyvinimui" duos kur kas mažesnį efektą. Todėl mokant už šilumos kilovatą  12 cnt vargu ar verta dėtis 50 cm polistirolo ant stogo, pačius pasyviausius langus kainuojančius 1000 lt/m2 arba duris po 5000 lt.
Galų gale visuomet pabrėžiu, kad kalbu apie ekonominę reikalo pusę.  Jei PN norisi iš idėjos, tai visos priemonės geros.


1000 litu uz lango kvadrata nebent jei pasirinksi medini su euro 110 remu. O plastikinius radau ( be istatymo) po 380 litu UW 0,7. Bet seip as jumyse matau panasei mastanti zmogu. esu minejes kad man PN asocijuojas su namu be katilines. Tai yra sildomu keliais elektriniais radijatoriais. Deje,Lietuvoje tokio dar nemaciau. Kad ir kaip zmones siltina,sandarina namus,vistiek daro sildymo sistema. As pritariu jusu minciai isirengti geotermini. Labai daug zuikiu nusauni. Ziema turi pigu sildyma,vasara pigu karsta vandeni. Nereikia saules kolektoriu ir t.t. As nenoriu nieko kritikuoti,bet mano manymu neivienas is cia esanciu PN standartu nepasieks. ax.gif Bet stengtis reikia.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2012 11 26, 15:33)
...Realiausias sprendimas mano  galva būtų šilumos siurblys...


Pasigendu Jūsų tokių samprotavimų šiame forume smile.gif. Tad mielai bandau pasijungti smile.gif.

Šilumos siurblys tikrai labai geras variantas, bet mano pažystamas prieš kokius ~5 metus įsikėlė gyventi į nuosavą namą ir jau turėjo keisti geoterminio kompresorių. Remonto kaina kartu su kompresorium siekė ar tai ~6000,00Lt ar tai 7000,00 Lt, dabar tiksliai nepamenu. Specialistai teigė, kad žemės kolektorius blogu skysčiu užpiltas, ta prasme vienos spalvos geras, kitos netinkamas ir būtent dėl to netinkamo glikolio sudegė kolektorius. Manęs toks paaiškinimas neįtikina, nes kompresorius tiesiogiai dirba su freonu, o ne su glikoliu, nors iš kitos pusės, kai glikolis sustingęs, kompresorius negauna šilumos g.gif , bet esmė ne apie tai.

Jei suinvestuosit nemažą pinigų sumą į geoterminį, tai dar nereiškia, kad visos investicijos šioje srityje baigtos.

Primetu, jei geoterminio galingumas būtų reikalingas mažesnis, tai ir kompresorius kainuotų pigiau.

Beje, aš irgi geoterminio kolektorių prasitiesiau, netikėdamas, kad su vokiškais apšiltinimo sluoksniais pasieksiu PN Lietuvoje, bet eisiu šiuo keliu ir toliau. Kai jau nuėjau tiek, kuo toliau tuo labiau užtikrintai jaučiuosi dėl savo sėkmės. Greičiausiai netilpsiu į tuos 15kW/m2, bet esu įsitikinęs, kad į šildymo sistemą galėsiu investuoti mažiau.


QUOTE
...Be to mano aplinka nuolat zyzia, kad vamzdelius grindyse dėl viso pikto reikėtų išvedžioti, net jei jų ir nenaudosime...


Vamzdelius vedžiosiu tik dėl to, kad ketinu įdarbinti saulę. Nežinau nei vienos kitos šildymo sistemos, galinčios efektyviai šildyti esant mažai šilumnešio temperatūrai. Jei mąstot apie geoterminį, tai į grindinį verta investuoti, bet kaina jo vis tik kandžiojasi. Turiu komercinį pasiūlymą, pagal kurį matau, jog man jis kainuotų virš 10.000,00 Lt. Viliuosi, kad pačiam vedžiojant vamzdelius šią sumą pavyks sumažinti, bet kaina tikrai nemaža.

QUOTE
...Už papildomus 10 -15 tūkstančių gauname ir šildymą ir vandenį su COP 4 visus metus...

...Apsistojus prie tokios šildymo sistemos  iškyla abejonės dėl investicijų į namo pasyvumą. Turiu galvoje, kad nėra prasmės nertis iš kailio bandant panaudoti pačias naujausias, brangiausias ir šilčiausias medžiagas, langus, duris ir t.t. Investuoti ir į super, turbo, ultra pasyvias medžiagas ir į geoterminį ekonomiškai neapsimoka...


Negi tikrai verta atsisakyti namo pasyvinimo, elementų? Pasyviam namui tinkantys langai už paprastus brangesni neženkliai, o efektą duodą milžinišką. Vis tik šiluma išeina per silpniausias grandis. Tad į langus investuoti bet kokiu atveju apsimoka, o jų užimamo ploto ir PN neriboja, tik rekomenduoja laikytis tam tikros proporcijos.

Rekuperacinė vėdinimo sistema kaip ir privaloma statant šiltą ir sandarų namą, o tiek laiko mąstant apie tai, kitokio Jūs ir nestatysit, tik dėl rekuperacinės, tai aš šiuo metu esu įsitikinęs, kad nereikia tokių galingumų, kokius siūlo Lietuvos vėdinimo specialistai, užteks tokios, kaip rekomenduoja PN gamintojai, sugebančios užtikrinti 0.3 karto/h kaitą, ar pagal kitą PN metodiką paskaičiuotos. Taip rekuperacinė sistema kainuos ženkliai pigiau, bet savo funkciją žiemą atliks, o ir vasarą drąsiai galėsite atidarinėti langus. Nors ir vasarą naudą pajusit.

Dėl apšiltinimo sluoksnio, tai kad namą vis tiek apšiltinsit, o truputį storesnis apšiltinimo sluoksnis, kainą iškels neženkliai. Jei darbuotojai samdyti, mokėsit už sienų kvadratūrą, o ne už putplasčio kubatūrą. Tinkas abejais atvejais irgi kainuos tiek pat. Niekad nebuvot aklas PN šalininkas, tai ir šiuo atveju R10 nesiekit, bet kokius 20-25cm putplasčio užsidėti verta. Tokiam storiui ir smeigės nebus brangios ir visa kita.

Taip PN nepasistatysit, bet dėl namo šiluminių savybių neturėtų kilti problemų ir ateityje.

O geoterminis irgi nėra panacėja. Nemažai namų savininkų susidėjo geoterminį į kiaurus namus ir džiaugėsi pigiu šildymu, kol elektros kainos nepadidėjo iki šios dienos lygio. Dabar ir jie moka 700,00 Lt ir daugiau į mėnesį už šildymą, o elektros kainos tikrai augs. Kiek žinau, Vokietijoje, Danijoje 1 kW jau dabar ten kainuoja virš 1 Lt. Greitai tokias kainas turėsim ir Lietuvoje. Kai pastatys AE, kainos pašoks dar daugiau, bus kaip su per dujų kainą remiama Būtingės terminalo statyba.

Kas bus su Geoterminiu šildymu šaltame name? Kaina gi dvigubės, trigubės ir t.t., tikrai nestovės vietoje. Apsidrausti galima tik mažinant namo šilumos poreikį. Taip sumažinsit ir geoterminio kompresoriaus galingumą, lauko kolektoriaus ilgį, taip sumažindami visos sistemos įdiegimo kaštus. Gal net pavyks sumažinti kaina iki Jūsų anksčiau taip giriamo orinio šildymo kainų lygio, o tuo pačiu gausit ir vandens pašildymą.


QUOTE
...Todėl brangių pasyvaus namo sprendimų reikėtų atsisakyti...


Nežinau tokių smile.gif.

QUOTE
Jei namas gausis dvigubai mažiau šiltas ir naudos  30kWh/m2/metus


Na na, tai čia gi vokiškas pasyvus namas Lietuvos klimatinėje zonoje wink.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 26 lapkričio 2012 - 21:31
QUOTE(DEU @ 2012 11 26, 19:14)
Na maždaug tą patį ir noriu pasakyti, jei jau Lietuviškos realijos tokios, kad tikrai mažai energijos vartojantį ir be šildymo sistemos galintį išsiversti namą, pastatyti labai sunku ir brangu, tai yra paprastesnis būdas pasiekti mažų energijos sąnaudų.
Supaprastinta PN idėja yra pinigus skirtus šildymo sistemai, panaudoti namo "supasyvinimui". Be šildymo sistemos galima išsiversti iki tam tikros ribos. Deja ir man neteko girdėti apie Lietuvoje pastatytą tikrai pasyvų namą. Tai galbūt reikėtų pažvelgti kiek iš kito taško. Jei šildymo sistema vis tiek bus, tai pinigai skirti "pasyvinimui" duos kur kas mažesnį efektą. Todėl mokant už šilumos kilovatą  12 cnt vargu ar verta dėtis 50 cm polistirolo ant stogo, pačius pasyviausius langus kainuojančius 1000 lt/m2 arba duris po 5000 lt.
Galų gale visuomet pabrėžiu, kad kalbu apie ekonominę reikalo pusę.  Jei PN norisi iš idėjos, tai visos priemonės geros.


O aš jau išsigandau, kad nusisukot nuo pasyvaus namo idėjos lotuliukas.gif

Kur tau, namas Lietuvoje su 30kW/m2 sąnaudom. Neįmanomą tokį pastatyti nesivadovaujant pasyvaus namo statybai skirtomis rekomendacijomis. Prisiskaitęs Jūsų postų aš irgi į tokį orientuojuosi smile.gif.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2012 11 26, 20:03)
As nenoriu nieko kritikuoti,bet mano manymu neivienas is cia esanciu PN standartu nepasieks.  ax.gif  Bet stengtis reikia.


Drystu suabejoti wink.gif. Jei cibulis ir toliau bus taip užsidegęs, ir eis tuo pačiu keliu, kaip kad dabar, pakankamai realu bent jau PN projektą turėti. Kitas klausimas dėl statybų organizavimo g.gif . Na čia vis tik Lietuva, čia lietūs lija. Nerasi nei vieno, kuris rinkdamasis statybininką nesidomėtų jo darbo kaina, o tiktai darbo kokybe. Iš kitos pusės, o kas Lietuvoje prižiūri tą darbo kokybę? Nebent statomo namo savininkas, bet ar jis turi pakankamai tam laiko?
Atsakyti
QUOTE(Hotbird @ 2012 11 26, 16:55)
O pas tave ar ne Gile yra. Kiek tu moki uz sildyma ir kuo sildaisi.

aš labai norėčiau mokėti už šildymą, nors ir brangiai, bet deja mūsų namas vis dar be jokios šildymo sistemos doh.gif gal kitą met g.gif

planas yra statyti šilumos siurblį oras vanduo

o kaip Jums sekasi? kuo šildotės, ką kainuoja išlaikyti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kad ji kur galas: 26 lapkričio 2012 - 21:53
QUOTE(mintas @ 2012 11 26, 20:56)

Negi tikrai verta atsisakyti namo pasyvinimo, elementų? Pasyviam namui tinkantys langai už paprastus brangesni neženkliai, o efektą duodą milžinišką. Vis tik šiluma išeina per silpniausias grandis. Tad į langus investuoti bet kokiu atveju apsimoka, o jų užimamo ploto ir PN neriboja, tik rekomenduoja laikytis tam tikros proporcijos.




Ne visai teisingai mane supratote. Juk sakau, kad PN principus panaudoti tikrai verta. Pas mane suprojektuoti plokštieji pamatai ir sienos su 30 cm neoporo, kas turėtų būti arti R 10 vertinant visą sumuštinį. Langų orientacija, dydis, šešėliavimas ir pan, visiškai atitinka PN reikalavimus.
Vis tik norint turėti nepriekaištingą rezultatą reikėtų daugiau pastangų ir investicijų. Kad ir langai PN tinkantys gal ir nėra daug brangesni, bet patys geriausi brangesni 2 - 3 kartus. Tas pat galioje ir kitose mazguose. Paėmus kiekvieną mazgą atskirai lyg ir nėra labai didelė suma. Tačiau kai viską sudedi atrodo gana įspūdingai. O pasirinkus tik nedaug brangesnius sprendimus turėsime nedaug blogesnį, bet vis tik nevisai PN.

Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 11 26, 20:56)

Vamzdelius vedžiosiu tik dėl to, kad ketinu įdarbinti saulę. Nežinau nei vienos kitos šildymo sistemos, galinčios efektyviai šildyti esant mažai šilumnešio temperatūrai. Jei mąstot apie geoterminį, tai į grindinį verta investuoti, bet kaina jo vis tik kandžiojasi. Turiu komercinį pasiūlymą, pagal kurį matau, jog man jis kainuotų virš 10.000,00 Lt. Viliuosi, kad pačiam vedžiojant vamzdelius šią sumą pavyks sumažinti, bet kaina tikrai nemaža.



Jei jau turite šildomas grindis ir žemės kolektorių iki pilno geoterminio komplekto trūksta tik 10 - 15 tūkstančių vertės šilumos siurblio. Tokia pat kaina gausis ir saulės kolektoriaus sistema. Saulės kolektorius pusę metų aprūpins šiltu vandeniu, tuo tarpu geo praktiškai už tą pačią sumą visus metus aprūpins tiek šiltu vandeniu, tiek šiluma. Todėl geoterminis šiuo atveju man atrodo kur kas racionalesnis pasirinkimas.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2012 11 26, 23:07)
iki pilno geoterminio komplekto trūksta tik 10 - 15 tūkstančių vertės šilumos siurblio.


Jei jau ir mokėsiu už geoterminį ŠS, tai orientuosiuosi į 5000-6000 Lt. Už tokią sumą realu įsigyti Lietuvoje.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 11 26, 23:07)
Vis tik norint turėti nepriekaištingą rezultatą reikėtų daugiau pastangų ir  investicijų. Kad ir langai PN tinkantys gal ir nėra daug brangesni, bet patys geriausi brangesni 2 - 3 kartus.


Mąstau lygiai taip pat. Tik užkliuvo mintis, kad reikia kosminių technologijų. Juk langams keliamas reikalavimas tik U=0.8, ne daugiau. Aišku, kuo geresnis rezultatas, tuo labiau užtikrintai artėsite prie tikslo, bet argi būtina persistengti, kai tai, kaip Jūs sakote, ekonomiškai nepagrįsta.

Man labai įstrigo čia aptarto www.medeinos31.lt namo sienų apšiltinimo storis. Jis tik 25 cm, o architektas teigė, kad PHPP rodo, kad tokio storio užtenka. Taigi, persistengti tikrai neverta, tuo labiau investuoti į kosmines technologijas.

Viliuosi kad Jūsų skaičiavimai dėl namo šilumos nuostolių ir pritekėjimų klaidingi wink.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 26 lapkričio 2012 - 23:57
QUOTE(mintas @ 2012 11 27, 00:41)
Jei jau ir mokėsiu už geoterminį ŠS, tai orientuosiuosi į 5000-6000 Lt. Už tokią sumą realu įsigyti Lietuvoje.
Papildyta:
Mąstau lygiai taip pat. Tik  užkliuvo mintis, kad reikia kosminių technologijų. Juk langams keliamas reikalavimas tik U=0.8, ne daugiau. Aišku, kuo geresnis rezultatas, tuo labiau užtikrintai artėsite prie tikslo, bet argi būtina persistengti, kai tai, kaip Jūs sakote, ekonomiškai nepagrįsta.

Man labai įstrigo čia aptarto www.medeinos31.lt namo sienų apšiltinimo storis. Jis tik 25 cm, o architektas teigė, kad PHPP rodo, kad tokio storio užtenka. Taigi, persistengti tikrai neverta, tuo labiau investuoti į kosmines technologijas.

Viliuosi kad Jūsų skaičiavimai dėl namo šilumos nuostolių ir pritekėjimų klaidingi wink.gif.



Mane medeinos projektas taippat maloniai nustebino,nes sienos statomos is lygiai tokiu pat blokeliu kaip pas mane. Skirtumas tik tas pas mane,kad langu orientacija nera pagal PN. Tiksliau langu kiekis,bet su geoterminiu,turiu vilties kad namas tikrai bus ekonomiskas eksploatuojant. Kas man ir yra svarbiausias rodiklis.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 11 26, 23:41)

Man labai įstrigo čia aptarto www.medeinos31.lt namo sienų apšiltinimo storis. Jis tik 25 cm, o architektas teigė, kad PHPP rodo, kad tokio storio užtenka. Taigi, persistengti tikrai neverta, tuo labiau investuoti į kosmines technologijas.



Labai tinkamas pavyzdys. Šis planuotojas taip ir stato PN. Pastato tai ką mes vadiname šiltu namu (vartojantį 30 - 50 kWh/m2/per metus), įpyškina šilumos siurblį, kuris tas sąnaudas padalija iš 3-4 ir štai jums pasyvus namas. Panašiais principais, jam vadovaujant, pastatyta ir troba Dzukijoje. Kuri kaip teigiamas pirmas sertifikuotas PN Lietuvoje. Jei Biesas pasirinks geoterminį šilumos siurblį beveik neabejoju, kad jo namas atitiks PN standartus. Bandau pasakyti, kad Lietuvoje tokiu būdu pasiekti labai mažo energijos suvartojimo kur kas paprasčiau, nei be šilumos siurblio.
Turėdami šilumos siurblį ir su langais turinčias u 0,8 pasieksite PN standartą. Bet be ŠŠ, reikės mažiausia u 0,5, be to labai pageidautina, kad jie dar ir būtų be rėmų.
Žodžiu kaip mėgsta sakyti Vilienė, kam brautis per langą, jei neužrakintos durys.

Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 11 26, 23:41)
Jei jau ir mokėsiu už geoterminį ŠS, tai orientuosiuosi į 5000-6000 Lt. Už tokią sumą realu įsigyti Lietuvoje.



Už namo minimą sumą galima įsigyti geros kokybės su 200 l vandens talpa. Tokia jau žmogaus prigimtis, kad visi žiūri pirmiausia į patį pigiausią, o kai pasigilina, susipažįsta su pliusais ir minusais retai perka patį pigiausią.
Bet kaip ten bežiūrėsi jūsų atveju šilumos siurblio kaina panaši į saulės kolektoriaus. Todėl būtų įdomu, jei pasidalintumėte argumentais kuom jums saulės kolektorius arčiau širdies.

Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 11 26, 23:41)

Viliuosi kad Jūsų skaičiavimai dėl namo šilumos nuostolių ir pritekėjimų klaidingi wink.gif.


Nepateikiau jokių paties namo nuostolių skaičiavimų.
Galiu tik spėti, kad jei ir toliau bus naudojamos tokios priemonės kaip termo putos ar labai šilti berėmiai langai ir be ŠŠ šis namas bus labai artimas vokiškam PN standartui ir vienas šilčiausių namų Lietuvoje.
Bet man atrodo, kad vien pasirinkus paprastesnį stogo šiltinimo būdą buvo galima sutaupyti sumą kurios beveik pakaktų šilumos siurbliui. O sudėjus langus, duris ir sienų šiltinimą tikrai nemažai pinigėlių turėtų susitaupyti. Na ir statyti būtų kur kas paprasčiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DEU: 27 lapkričio 2012 - 08:29
QUOTE(mintas @ 2012 11 26, 21:26)
Drystu suabejoti wink.gif. Jei cibulis ir toliau bus taip užsidegęs, ir eis tuo pačiu keliu, kaip kad dabar, pakankamai realu bent jau PN projektą turėti. Kitas klausimas dėl statybų organizavimo g.gif

Šią savaitę architektas turi pabaigti namo pjūvius ir fasadus daryti. Tikėtina, kad po savaitės kitos, bent jau iki Kalėdų, bus suskaičiuoti ir pirmi namo energijos nuostoliai su PHPP. Kuomet turėsiu skaičius, pasidalinsiu.

O dėl PN projekto tu teisus. Kokia bus statybų kokybė aš dar net neįsivaizduoju, bet pradžioje noriu pradėti nuo projekto.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2012 11 27, 08:43)
Šią savaitę architektas turi pabaigti namo pjūvius ir fasadus daryti. Tikėtina, kad po savaitės kitos, bent jau iki Kalėdų, bus suskaičiuoti ir pirmi namo energijos nuostoliai su PHPP. Kuomet turėsiu skaičius, pasidalinsiu.

O dėl PN projekto tu teisus. Kokia bus statybų kokybė aš dar net neįsivaizduoju, bet pradžioje noriu pradėti nuo projekto.


Gal biski detalizuok bent jau kokiom medziagom statysi savo taip ilgai virtualiai projektuojama nama smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2012 11 27, 09:16)
Gal biski detalizuok bent jau kokiom medziagom statysi savo taip ilgai virtualiai projektuojama nama smile.gif

Pamatai - plokštė.
Sienos - keraminių plytų.
Sienų apšiltinimas - neoporas.
Stogo apšiltinimas - ekovata.
Sienų apdaila - tinkas. Galbūt šiek tiek klinkerio.
Stogo danga - čerpės. Greičiausiai keraminės.
Jokio kamino: nei židiniui, nei šildymui.
Šildymo šaltinis - greičiausiai šilumos siurblys. Koks - bus matyti.
Dar noriu saulės kolektorių, bet čia bus matyti.

Namas - 140 kv. m. šildomo, bendro ploto. (Realiai grindų plotas - 150 kv. m., bet dėl šlaitinio stogo jo plotas sumažėja iki 140 kv. m. Būtent tokį plotą 4 asmenų šeimai ir rekomenduoja PHPP, t.y. 35 kv. m. vienam žmogui).
Jokio garažo. Jo vietoje - stoginė 2 auto.
Prie namo apie 16 kv. lauko sandėlis.

Atlikus grunto tyrimus ir padarius detalesnius skaičiavimus, plokštę gali pakeisti gręžtiniai pamatai.

Stogo šiltinimo sumuštinis greičiausiai irgi nebus vien ekovata, bet papildomai bus PIR plokštės ar pan.

Namo statybinės medžiagos su konstruktoriumi ir PHPP planuotoju dar aptarsime vėliau. Tai kol kas tik mano "ilgo virtualaus projektavimo pasirinkimai".



Atsakyti