QUOTE(cibulis @ 2012 11 20, 22:09)
Turiu įdomų klausimą. Kas pasyviam namui Lietuvoje svarbiau: mažinti šilumos nuostolius ar didinti pritekėjimus?
Kai skaičiau daug teorijos, buvau susidaręs nuomonę, kad svarbiau maksimaliai mažinti šilumos nuostolius, kai susidūriau su skaičiavimais, supratau, kad ir pritekėjimai pakankamai svarbūs. Bet viskas turi savo ribas. Pasyvaus namo rekomendacijose jos nubrėžtos - langų plotas turėtų atitikti ~20% namo grindų ploto. Šio dydžio nerekomenduojama viršyti. Aišku, šalia visuomet rasit prierašą, kad griežto draudimo nėra, PN leidžia lanksčiai į tai žiūrėti, ir nuostolius vienoje vietoje, galima kompensuoti kitais būdais, bet iš principo, tai tos rekomendacijos ne iš piršto laužtos.
Langai tai yra atitvaros su ženkliai mažesne šilumine varža, tai reiškia, kad kai nėra saulės pritekėjimų, patalpos dėl didesnio prastos šiluminės varžos atitvarų ploto, atvės greičiau, ir atvirkščiai. Kai išlys saulė, pritekėjimai bus didesni, ir kai langų jau daugiau nei rekomenduojama, labai tikėtina, kad pritekėjimų bus per daug, patalpos prikais iki nekomfortiškai šiltų temperatūrų.Veikmės PN monitoringo pavyzdys rodo, kad šalčiausiu žiemos metu išlindus saulei namas prikaisdavo iki 28C laipsnių temperatūros, o tai tikrai jau per karšta ir jaučiamas diskomfortas.
Teko girdėti apie židininio šildymo minusą? Ten kol židinys dega, visose patalpose būna šilta, net per karšta, bet tik užgesta, ir visose patalpose iškart šalta. Kai pasižiūriu į "Uolos" įstiklinimą, man iškart kyla asociacijos su židininiu šildymu. Tikrai stipriai apribočiau langų plotą.
Jau geriau ant "Vilnojos" stogo uždėti daugiau saulės kolektorių ir sukaupti šilumą didesnėje akumuliacinėje, nors kai Jūs turite praktikos su 30kW saulės elektrinėmis, galima išnaudoti ir šią patirtį