QUOTE(Kozete @ 2007 03 27, 12:16)
Sveikutės,
gal galėtumėt pasakyti kaip su ta lengvata? Kaip suprantu, jei ją gauni, ją perveda į sąskaitą. tada tuos pinigėlius sakykim pervedu kaip dalinę, išanstinę įmoką už būstą. Ir po 3 ar 4m. tą būstą parduodam, na ne po 5m., o anksčiau, ar tokiu atveju reikia grąžinti savivaldybei tą lengavatą?
Man iškilo toks klausimas, nes būste kurį planuojame pirkti ketiname gyventi neilgiau 5m.
QUOTE(Shalna @ 2007 03 28, 15:36)
Sveiki,
Noreciau ir as prie jusu prisijungti savo sesers vardu. Beveik neabejoju, kad lengvatine paskola jai priklauso. O nuo ko priklauso legvatines paskolos dydis ir forma? Tikslesne situacija butu tokia: mano sesuo nuo vaikystes yra kurcia (tad turi invalidumo grupe), yra issiskyrusi ir augina 8 m. dukra (gauna alimentus is vyro), jokio nekilnojamojo turto neturi. Kitais metais jau turetu buti pastatytas rezervuotas butas. Lengvatine paskola tikriausisi bus taikoma atsizvelgiant i visas pajamas, kurias ji gauna? Ir dar vienas pagrindinis klausimas: kada teikti prasyma savivaldybei del lengvatines paskolos, kokius dokumentus savivaldybei pristatyti? Vilnius.
Busiu be galo dekinga uz bet kokius patarimus ir konsultacijas!
Čia 2006 m. informacija:
Valstybė asmenims (šeimoms), turinčioms teisę į valstybės remiamą kreditą, teikia paramą, mokant subsidijas (10 arba 20 procentų) būsto kredito daliai padengti. Jeigu valstybės remiami būsto kreditai draudžiami UAB Būsto paskolų draudimas", už šių kreditų gavėjus, apmokama 50 procentų draudimo įmokos.
Subsidija būsto kredito daliai padengti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie yra:
1) pilnamečiai našlaičiai, kol jie sukanka 35 metus, arba asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ir jiems nustatyta specialiųjų poreikių tenkinimo reikmė arba šeimos, kuriose yra asmuo, kuriam yra nustatytas neįgalumo lygis arba kuris yra pripažintas nedarbingu ar iš dalies darbingu arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ir jiems nustatyta specialiųjų poreikių tenkinimo reikmė, - padengiama 20 procentų suteikto kredito (ar kredito likučio) sumos;
2) šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), taip pat jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš tėvų yra miręs, - padengiama 10 procentų suteikto kredito (ar kredito likučio) sumos.
Jeigu būsto kredito gavėjas teisę į šią subsidiją įgijo po to, kai gavo valstybės remiamą būsto kreditą, subsidija apskaičiuojama nuo kredito likučio sumos, pateikus rašytinį prašymą ir atitinkamus dokumentus.
Tuo atveju, kai kredito gavėjas, kuriam suteikta subsidija kredito daliai padengti, gautą kreditą grąžina bankui anksčiau kaip per penkerius metus arba už šį kreditą įsigytą būstą per pirmuosius penkerius metus nuo kredito suteikimo dienos perleidžia kitam asmeniui, ši subsidija turi būti grąžinta pervedant pinigus į valstybės biudžetą.
Lengvata pagal Gyventojų pajamų mokesčių įstatymą taikoma asmenims (šeimoms), pasinaudojusiems kreditais būstui įsigyti, nepriklausomai nuo to ar turi teisę į valstybės paramą būstui įsigyti. Ši parama numatoma teikti didinant gyventojo neapmokestinamų pajamų dydį suma, kuri sumokama bankams ar kitoms kredito įstaigoms palūkanų dengimui už suteiktą kreditą būstui įsigyti.
Valstybės remiamiems kreditams gauti būstui įsigyti, Savivaldybėje nei eilių, nei sąrašų nesudaroma.
Teisę į valstybės remiamą būsto kreditą turi asmenys (šeimos), kurių vienų metų grynosios metinės pajamos ir turtas prieš paramos suteikimo metus neviršyja šių dydžių:
asmens (be šeimos) atveju - 20000 Lt pajamų ir 30000 Lt
2 ar 3 asmenų šeimai - 32000 Lt pajamų ir 60000 Lt turto;
4 ir daugiau asmenų šeimai - 40000 Lt pajamų ir 80000 Lt turto ir, jeigu jie įsigyja pirmąjį tinkamą būstą, t. y. jeigu šie asmenys (šeimos) Lietuvos Respublikos teritorijoje:
1) neturi ir neturėjo būsto nuosavybės teise arba
2) turi ar turėjo nuosavybės (ar bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas, tenkantis vienam šeimos nariui (ar bendraturčių namų ūkio nariui) yra mažesnis kaip 14 kv. m, arba turimas būstas, nepaisant jo naudingojo ploto, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų ir šis būstas yra kaimo vietovėje, kurioje jo savininkas negyvena ir (ar) nedirba, arba
3) Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, turi daugiau kaip 60 procentų nusidėvėjusį būstą (neatsižvelgiant į jo naudingojo ploto dydį), yra Statybos įstatymo bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka parengę šio būsto rekonstravimo projektą, jeigu šis būstas yra deklaruojamas kaip paskolos gavėjo (ir (ar) jo šeimos narių) gyvenamoji vieta ir šie asmenys nuosavybės teise neturi kito būsto. Šiuo atveju parama teikiama turimam būstui rekonstruoti, arba
4) turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų, kurių judėjimo funkcija sutrikusi, poreikiams, ir jei tokie asmenys yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ir jiems nustatyta specialiųjų poreikių tenkinimo reikmė arba šeimos, kuriose yra asmuo, kurio judėjimo funkcija yra sutrikusi ir kuriam yra nustatytas neįgalumo lygis arba kuris yra pripažintas nedarbingu ar iš dalies darbingu arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ir jiems nustatyta specialiųjų poreikių tenkinimo reikmė. Parama teikiama turimam būstui rekonstruoti, pritaikant jį neįgaliųjų poreikiams Valstybės remiamų būsto kreditų teikimo tvarka.
Valstybės remiama būsto kredito suma neturi būti didesnė kaip:
120 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta - asmeniui be šeimos;
240 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta - dviejų ir daugiau asmenų šeimai;
120 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta - būstui rekonstruoti.
Dokumentų dabar nereikia tvakytis, nes išduotos pažymos kainuoja nemažai pinigėlių, o jų galiojimas - 30d. Kai bus duotas startas lengvatinėm paskolom, tada nueisit į savivaldybę, parašysit prašymą ir pasakys kokių ir iš kur reikia dokumentų.
O startas gali būti duotas bet kada. reikia sekti Finansų ministerijos tinklapį, savivaldybės tinklapį. Dar per TV praneš. Šiaip orentuotis reikia apie gegužės pradžią.