Įkraunama...
Įkraunama...

Lengvatinės paskolos būstui

sveikučiai. gal ir aš į savo klausimuką atsakymą gaučiau:

laukiuosi vaikelio ir pradėjau domėtis lengvatiniu kreditu. pajamos per metus yra kur kas mažesnės nei 32 tūkst. Lt, bet turiu man tėvų padovanotą 1 kambario butą, kuriame registruoti tėvai ir aš. kadangi būsiu vieniša mamytė, tai mums jame niekaip nesigaus po 14 kv. m. nes būsim 4 žmonės, o butas apie 32 kv. m. jei neklystu. ar turiu kažkokių šansų? ar bandyt eit į banką. Visgi nuosavybė mano vardu...
Atsakyti
QUOTE(Linuska Z. @ 2007 02 06, 11:30)
Sveikutes,
o man kilo dar vienas klausimukas. O tada ar galima gavus lengvatine paskola susigrazint metams pasibaigus ir deklaravus dali pinigeliu ir kaip nuo kokios sumos jie skaiciuojami? 4u.gif



Lengvatinė paskola - tai valstybės finansuota 10 proc. kredito sumos. O gražina - sumokėtas palūkanas. Tai kažkiek susigražinsit. Bent mes susigražinom.

QUOTE(ingutera @ 2007 02 06, 13:20)
sveikučiai. gal ir aš į savo klausimuką atsakymą gaučiau:

laukiuosi vaikelio ir pradėjau domėtis lengvatiniu kreditu. pajamos per metus yra kur kas mažesnės nei 32 tūkst. Lt, bet turiu man tėvų padovanotą 1 kambario butą, kuriame registruoti tėvai ir aš. kadangi būsiu vieniša mamytė, tai mums jame niekaip nesigaus po 14 kv. m. nes būsim 4 žmonės, o butas apie 32 kv. m. jei neklystu. ar turiu kažkokių šansų? ar bandyt eit į banką. Visgi nuosavybė mano vardu...


PRimenu:
1. Šeima - sutuoktiniai, jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 18 metų (toliau - vaikai (įvaikiai), taip pat motina arba tėvas, vieni auginantys vieną ar daugiau vaikų (įvaikių).

2. turi ar turėjo nuosavybės (ar bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas, tenkantis vienam šeimos nariui (ar bendraturčių namų ūkių nariui), yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų

Tavo šeimą sudarys du asmenys: tu ir vaikutis. Niekas nežiūri kiek ir kodėl registruota asmenų. Žiūrės nuosavybės teisę. Vadinasi, tu esi savininkė 32 kv/m nekilnojamo turto. Tą nuosavybę dalins dviem asmenims (motinai ir vaikui). Kadangi butas 32 kv/m., tai vienam nariui tenka 16 kv.m. Todėl lengvatos neturėtum gauti.

Tačiau pabandyti verta.
Atsakyti


Tavo šeimą sudarys du asmenys: tu ir vaikutis. Niekas nežiūri kiek ir kodėl registruota asmenų. Žiūrės nuosavybės teisę. Vadinasi, tu esi savininkė 32 kv/m nekilnojamo turto. Tą nuosavybę dalins dviem asmenims (motinai ir vaikui). Kadangi butas 32 kv/m., tai vienam nariui tenka 16 kv.m. Todėl lengvatos neturėtum gauti.

Tačiau pabandyti verta.
[/quote]

ačiū labai už atsakymą. deja, to buto savininkė esu tik formaliai, jame negyvenu, ten gyvena tėvai, todėl ir noriu savo busto, bet juk niekas nežiūri, kaip yra realiai, bet tik tai, kas popieriuose. Gal verta pabandyti... unsure.gif
Atsakyti
Dabar man paaiškinkit kitą dalyką. Aš gyvenu ir dirbu Vilniuje, tačiau mano gyvenamoji vieta deklaruota Palangoje. Kur man kreiptis dėl lengvatinės? Jei Palangoje, tai ar pasiėmusi paskolą iš šios savivaldybės aš galėsiu pirkti butą Vilniuje?
Atsakyti
QUOTE(Smurka @ 2007 02 07, 11:13)
Dabar man paaiškinkit kitą dalyką. Aš gyvenu ir dirbu Vilniuje, tačiau mano gyvenamoji vieta deklaruota Palangoje. Kur man kreiptis dėl lengvatinės? Jei Palangoje, tai ar pasiėmusi paskolą iš šios savivaldybės aš galėsiu pirkti butą Vilniuje?



Dėl lengvatinės reikia kreiptis į tą savivaldybę, kurioje esi registruota. Jei gauni patvirtinimą, tada eini į pasirinktą banką ir ten rezervuoji norimą sumą, bet negali viršyti limito:
Valstybės remiama būsto kredito suma neturi būti didesnė kaip:
1) 120 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta – asmeniui be šeimos;
2) 240 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta - dviejų ir daugiau asmenų šeimai;
3) 120 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta – būstui rekonstruoti, taip pat būstui pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, neatsižvelgiant į asmens šeiminę padėtį.


Gali pirkti kur nori. Tik ar nebus problemų su dokumentų tvarkymu g.gif Ta prasme, visgi atstumai: Vilnius - Palnaga doh.gif Antra, pinigų limitas Palangos savivaldybėje bus mažesnis nei Vilniuje. Gal būtų paprasčiau deklaruoti gyvenamą vietą Vilniuje, prie savivladybės mirksiukas.gif
Atsakyti
o kada maždaug savivaldybė žinos apie 2007m. lengvatinius kreditus?
Atsakyti
QUOTE(ingutera @ 2007 02 08, 13:13)
o kada maždaug savivaldybė žinos apie 2007m. lengvatinius kreditus?



Nuo balandžio mėnesio pabaigos, galima pradėti ieškoti informacijos finansų ministerijos tinklapyje.
Atsakyti
QUOTE(pupa @ 2007 02 08, 16:09)
Nuo balandžio mėnesio pabaigos, galima pradėti ieškoti informacijos finansų ministerijos tinklapyje.


ačiū už atsakymus 4u.gif aš kaip tik pasitikslinau savo butuko kvadratūrą-29 kv.m, tai beveik atitinka tuos 14 kv. m. dviems žmogiukams...manau, kad bandysiu drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ingutera @ 2007 02 09, 09:32)
ačiū už atsakymus 4u.gif aš kaip tik pasitikslinau savo butuko kvadratūrą-29 kv.m, tai beveik atitinka tuos 14 kv. m. dviems žmogiukams...manau, kad bandysiu drinks_cheers.gif



Dar kartą atidžiai perskaičiau įstatymo vietą, kur rašoma apie kvadratus. Ten rašoma:
turi ar turėjo nuosavybės (ar bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas, tenkantis vienam šeimos nariui (ar bendraturčių namų ūkių nariui), yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų

Būsto naudingasis plotas – gyvenamųjų kambarių ir kitų būsto patalpų (virtuvės, koridoriaus, įstatytų spintų ir kitų pagalbinių patalpų) bendrasis plotas. Į naudingąjį būsto plotą neįskaitomas balkonų, nešildomų palėpių, rūsių, garažų plotas.

Bandyti visada verta, nieks per galvą neduos mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif mturiu klausyma , ar mes dar gautumem lengvatini kredita g.gif man 33 metai o vyrui 36 g.gif g.gif (skaiciau kad yg iki35,bet ar kiekvienam kada sukanka ar kada vienam is sutuoktiniu sukanka) auginam 3 atzalas rolleyes.gif rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(=SVAJA= @ 2007 02 12, 08:26)
Sveikos 4u.gif mturiu klausyma , ar mes dar gautumem lengvatini kredita g.gif  man 33 metai o vyrui 36 g.gif  g.gif (skaiciau kad yg iki35,bet ar kiekvienam kada sukanka ar kada vienam is sutuoktiniu sukanka) auginam 3 atzalas rolleyes.gif  rolleyes.gif


Iš įstatymo:

Jauna šeima – šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių yra ne vyresnis kaip 35 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas vieni augina vieną ar daugiau vaikų (įvaikių) ir yra ne vyresni kaip 35 metų.


verysad.gif
Atsakyti
sveiki.Paaiškinkit man tundrai-norint lengvatinės paskolos savivaldybė žiūrės į kalendorinių praeitų metų pajamas?.Pvz;jais šiais metais imu paslolą tai žiūrėtų į 2006m.?gerai supratau? blush2.gif
Atsakyti