Įkraunama...
Įkraunama...

Turkijos lietuvaitės, 58 tema

Dėkojam už sveikinimus smile.gif

QUOTE(kufuke @ 2013 11 16, 11:23)
Sveikinu wub.gif  wub.gif  wub.gif berniukas? blush2.gif
Ilgai tie saremiai truko doh.gif kiek teko moket ligoninej ar turejot privatu draudima? g.gif  blush2.gif

Sąrėmiai tikrai iškankino, bet viskas dėl sūnelio. Draudimas iš vyro SGK, nes pati formaliai čia nedirbu. Mokėjom gan proto ribose - 750 TL. Tikėjomės keliskart daugiau biggrin.gif
Atsakyti
Arizele, dar kartą sveikinimai sulaukus sūnelio thumbup.gif . Kaina tai tikrai maža, nes LT tariantis su gydytoju gali tiek tekti susimokėti ir ne privačioje, o valstybinėje ligoninėje. Aš gimdydama dukryte vien už palatą 1000 Lt sumokėjau ( 5 paras laikė).
Suprantu, kad man turbūt liks tik privatus gimdymas...Turiu tokį klausimą. Jei negalite, neatsakykite blush2.gif Ar gali gimdyme dalyvauti vyras (kalbu apie privatų)?
Atsakyti
QUOTE(Sultaniye @ 2013 11 18, 19:16)
Arizele, dar kartą sveikinimai sulaukus sūnelio thumbup.gif . Kaina tai tikrai maža, nes LT tariantis su gydytoju gali tiek tekti susimokėti ir ne privačioje, o valstybinėje ligoninėje. Aš gimdydama dukryte vien už palatą 1000 Lt sumokėjau ( 5 paras laikė).
Suprantu, kad man turbūt liks tik privatus gimdymas...Turiu tokį klausimą. Jei negalite, neatsakykite blush2.gif  Ar gali gimdyme dalyvauti vyras (kalbu apie privatų)?


Dėl vyro dalyvavimo gimdyme tikriausiai daug kas priklauso nuo gydytojo. Mums labai pasisekė, nes gydytojas patapo šeimos draugu. Nežinau, kaip kitose ligoninėse, bet į priešgimdyklinę palatą ( net nežinau kaip pavadinti sancı odası - sąrėmių palata) mano vyrui buvo leista būti. Na į tą palatą artimą žmogų priima. O į pačią gimdyklą vyras pasiprašė ir jam buvo leista. Nežinau, ar visiems tas leidžiama, bet, kaip sakiau, gydytojas mūsų labai geranoriškas. Privačios ligoninės gal tuo ir skiriasi, kad viskas ten šiek tiek kitaip. Linkiu ir jums surasti gerą gydytoją, nes nuo jo viskas ir priklauso
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arizele: 19 lapkričio 2013 - 13:08
QUOTE(Arizele @ 2013 11 19, 13:07)
Dėl vyro dalyvavimo gimdyme tikriausiai daug kas priklauso nuo gydytojo. Mums labai pasisekė, nes gydytojas patapo šeimos draugu. Nežinau, kaip kitose ligoninėse, bet į priešgimdyklinę palatą ( net nežinau kaip pavadinti sancı odası - sąrėmių palata) mano vyrui buvo leista būti. Na į tą palatą  artimą žmogų priima. O į pačią gimdyklą vyras pasiprašė ir jam buvo leista. Nežinau, ar visiems tas leidžiama, bet, kaip sakiau, gydytojas mūsų labai geranoriškas. Privačios ligoninės gal tuo ir skiriasi, kad viskas ten šiek tiek kitaip. Linkiu ir jums surasti gerą gydytoją, nes nuo jo viskas ir priklauso

Dėkui, Arizele, truputį nusiraminau, todėl tikiuosi, kad mums irgi pasiseks susirasti tinkamą gydytoją ir gimdyti taip, kaip norime. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sultaniye @ 2013 11 19, 15:31)
Dėkui, Arizele, truputį nusiraminau, todėl tikiuosi, kad mums irgi pasiseks susirasti tinkamą gydytoją ir gimdyti taip, kaip norime. 4u.gif


Ir man visokių baimių buvo, bet iš tikro yra čia daugybė moterų, kurios tik už natūralų gimdymą. Ir gydytojų yra tokių, kurie visų pirma rekomenduoja (ar net įtikinėja) gimdyti natūraliai. Manau privačioj ligoninėj tikrai gausite tai, ko norite. To ir linkiu mirksiukas.gif Viskas bus gerai, juk kitaip ir būti negali 4u.gif
Atsakyti
Esu truputį primiršusi kaip tvarkėte savo vaikams, kurie gimė TR, dvigubą pilietybę?
Dukrytei, tai gavom gana lengvai, bet ji gimė LT.

Ačiū, kurios pasidalinsit informacija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sultaniye @ 2013 12 11, 21:05)
Esu truputį primiršusi kaip tvarkėte savo vaikams, kurie gimė TR, dvigubą pilietybę?
Dukrytei, tai gavom gana lengvai, bet ji gimė LT.

Ačiū, kurios pasidalinsit informacija  4u.gif


Laba,
Dabar jokio skirtumo kuria pilietybe pirmiau tvarkysiesi.
Anksciau buvo, kad pirmiau reikejo lietuviska susitvarkyti.
Dabar nesvarbu.
Dar karteli sveikinu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Astuliux1 @ 2013 12 12, 08:30)
Laba,
Dabar jokio skirtumo kuria pilietybe pirmiau tvarkysiesi.
Anksciau buvo, kad pirmiau reikejo lietuviska susitvarkyti.
Dabar nesvarbu.
Dar karteli sveikinu  4u.gif


Kaip tai nebesvarbu? Nuo kada pasikeite? unsure.gif g.gif g.gif juk butina pirma turkiska susitvarkyt ir tik paskui lietuviska, kitaip lietuviska prarasi.. unsure.gif unsure.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Astuliux1 @ 2013 12 12, 08:30)
Laba,
Dabar jokio skirtumo kuria pilietybe pirmiau tvarkysiesi.
Anksciau buvo, kad pirmiau reikejo lietuviska susitvarkyti.
Dabar nesvarbu.
Dar karteli sveikinu  4u.gif

Dukrytė gimė LT ir pirma padarėmė Turkijos pilietybę (vyras nusivežė dokumentus į TR ir gavo Kimlik), o tada jau LT pilietybę.

Bet dabar laukiamės antro vaikelio ir esu TR. Sprendžiam ar geriau grįžti į LT ir susitvarkyti pilietybės klausimus, ar gimdyti TR ir čia galbūt per LT ambasadą Ankaroje tvarkytis LT pilietybę.

QUOTE(kufuke @ 2013 12 12, 09:08)
Kaip tai nebesvarbu? Nuo kada pasikeite? unsure.gif  g.gif  g.gif juk butina pirma turkiska susitvarkyt ir tik paskui lietuviska, kitaip lietuviska prarasi.. unsure.gif  unsure.gif  g.gif  g.gif

būtent, taip ir buvo bent jau 2010m., kai gimė mūsų pirmas vaikas.
Atsakyti
Kiek žinau, tai jokio skirtumo. Mūsų sūneliui jau 1 mėnuo, bet kolkas turim tik turkišką kimlik. Vis neprisiruošiu susiskambinti su ambasada, nes man visad ten tokia velniava gaunasi, o dar žiūriu darbuotojai pasikeitę. Na bet reikės kažkada.
Atsakyti
QUOTE(Arizele @ 2013 12 12, 12:28)
Kiek žinau, tai jokio skirtumo. Mūsų sūneliui jau 1 mėnuo, bet kolkas turim tik turkišką kimlik. Vis neprisiruošiu susiskambinti su ambasada, nes man visad ten tokia velniava gaunasi, o dar žiūriu darbuotojai pasikeitę. Na bet reikės kažkada.


Pasiskaitykit, kiek zinau, vis dar galioja ta tvarka, pirma TR pilietybe ir tik tada LT, jei nori turet 2. Kitu atveju, turesi tik 1 4u.gif kas pirma TR turi, tai viskas gerai smile.gif
Atsakyti
Tikrai dabar jokio skirtumo, kuri pirma pilietybe sutvarkoma.
Atsakyti