Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 20 tema

Tik permečiau akimis straipsnį. Manau, labai daug tiesos. Kartais nuostabūs dalykai po ranka ir beveik už dyka, tereikia pasiimti... Man visada atrodė, kad mano kūnui vertingiau jei pagraužiu vištienos ar kiaulės kojos kremzliukes negu geriami Biocel papildai. Galima bandyti, arba net pasigaminti ekologiškos mėsos, kaulų naminį bedruskį nuovirą. Dabar parduotuvėse net nebematau pirkti, matyt sumala į šlapdešres arba gyvūnėlių maistams sudeda vištų kojas. Seniai vienas chirurgas aiškino, kad ypač vištienos kremzlių nuovirai gerai pasisavinami, sąnariams, kremzlėms mumyse naudingiausi. Ir pas rusaites seniai jau skaičiau kad balzamuose, kaukėse plaukams želatiną naudoja. Bet kita vertus, gyvuliniai produktai ne visiems priimtini. 4u.gif Kažkur skaičiau kad pats tikriausias ir brangiausias natūralus kolagenas iš gaidžio skiauterių išgaunamas.
Taip man atradimu tapo natūralus lanolinas. Kaip bemąstytum, visi aliejai ir t.t. augaliniai produktai - juos augalai gaminasi savo reikmėms, o šis daiktas pačios gamtos sukurtas plaukui sutepti, tai kas gali būti geriau... Kas gali naudoti, žinoma, jei nealergizuoja ir principai leidžia. 4u.gif

O draugei kaklą kartais ne nuo kokio šaliko išbėrė? Man pvz. beria nuo vilnos, tik pačius švelniausius variantus galiu nešioti; dar galėjo skalbiklis suerzinti. Kaklo oda itin plona ir jautri, atsargiai konstruok. Alijošius, alantoinas, bisabololis, galbūt truputis levandų ar ramunėlių. Pirmiausia nuraminti reiktų, ir aliejais neapsunkinti. Kaip ir neturiu gatavo recepto. Bet temose apie sudirgimus buvo kalbėta, ir Alioniukas patarimus rašė ne per seniausiai, gal praėjusioje. g.gif 4u.gif
Atsakyti
as ir jai sakiau kad neteptu riebiai nieko, bet sake tokie kaip ne alerginiai o giluminiai, ir nera kaip prieit kad isvalyt, kaip uzsikimsusi oda g.gif klausiau del saliko ir naujo skalbiklio sake nieko nekeite...ji pati kosmetologe ir sako nebezinau ka daryt...
Atsakyti
QUOTE(Gutka @ 2012 11 19, 14:53)
as ir jai sakiau kad neteptu riebiai nieko, bet sake tokie kaip ne alerginiai o giluminiai, ir nera kaip prieit kad isvalyt, kaip uzsikimsusi oda  g.gif  klausiau del saliko ir naujo skalbiklio sake nieko nekeite...ji pati kosmetologe ir sako nebezinau ka daryt...

Man kaklą buvo stipriai sualergizavę nuo papuošalo, koks metalas - neatsimenu, bet ne auksinis ir ne sidabrinis, lygtai melchiorinis. Tepiau tepalą nuo alergijos.
Atsakyti
pasitaisau, iš gaidžio skiauterių hialuroną išgavinėja... blush2.gif
Giluminiai - nebūtinai nealerginiai. Oje vaje kokiais giluminiais guzais mane nuo nektarinų buvo išbėrę... Būna spuogai kai tokiais moliuskais užsikrečia baseinuose, kelionėse. Nežinau kas draugei yra, bet visada būna priežastis, gal tik giliai užkasta... Bet jei įtarinėja kad odą užkimšo (nors ant kaklo nelabai yra tokių porų kaip veide kurios kimštis linkusios), tai tikrai reikia neriebių priemonių. Gal balto molio kaukė su raminančiais priedais tiktų? Jis pats švelniausias ir gerai ištraukia. Varpinė levanda mažina histamino išsiskyrimą ir alerginį patinimą tuo pačiu, bet kai neaišku kas nuo ko, su eteriniais atsargiai. g.gif 4u.gif
Na jei jau kosmetologė nesupranta kas darosi, mums sunku bus nustatyti. Jei nieko nekeitė, nei kosmetikos jokios naujos nebandė - apie maistą reikia pagalvoti. g.gif Apie aplinką, kartais žmones beria net nuo greta kirpykloje naudojamų medžiagų (ypač plaukų dažų, priemonių nagų priauginimui). Gal bėrimo vieta sutampa su atidengtu plotu? Veidą apsaugo pudra, kaklas ir iškirptė tokiems dirgikliams lieka "nuogi". g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 19 lapkričio 2012 - 14:19
Merginos ka savo vyrukams skutimuisi konstruojat? Maniskis vakar paprase kazka padaryt. Ziuriu po truputi isstumiu ir jo vartojamas chemijas ax.gif Perziurejau AZ receptus is tu paciu baziu kur ir sampunams putas siulo. Ar Jus gal kazka kito darot?

Agne/Ramute del vistu kojeliu ir sanariu Jus teisi. Mociute kaime visad taip sake ir virdavo tas kojytes. KAzkada turguj esu macius, o parduotuvese tikrai neteko schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo goccia: 19 lapkričio 2012 - 15:20
Sveikos merginos, ir as jungiuosi i jusu tema. Dar is tikro esu labai labai nauja sioje sferoje, dar skaitau jusu pirmas temas ir dar nieko neesu pagaminusi pati. Gyvenu ne LT, tad truputi sunkiau su nat.medz.parduotuviu paieskomis. rolleyes.gif
Noriu pabandyti pasigaminti kremuka kunui kol kas sau, po to noreciau artimuosius nustebinti. Nenoriu per daug eksperimentuoti pradziai, kol dar nelabai ka ismanau. Tiesa sakant esu susimaisiusi toje begalybeje ir nezinau kaip atsirinkti. Vok. knygoje radau labai paprasta ^(o gal tik taip atrodo) receptuka ir noriu paklausti Jusu nuomones, ar gerai butu nuo tokio pradeti, t.y.,:
45ml lanolino
25g biciu vasko
150ml migdolu aliejaus
keli lasai ivairiu eteriniu alieju (bergamotes, apelsino ar levandu)

Dar nelabai zinau, kaip atrodo tas linolinas, bet isivaizduoju kaip sviestas. Ar reikia dar kazkokio hidrolato deti, ar cia visko uztenka paprastam kremukui? Nes hidrolatas kaip suprantu man padrekintu tik, gautusi toks skystesnis, kaip losjonas, ar ne? Ar as cia grybauju? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(g_u_c_c_i @ 2012 11 19, 15:41)

Dar nelabai zinau, kaip atrodo tas linolinas, bet isivaizduoju kaip sviestas. Ar reikia dar kazkokio hidrolato deti, ar cia visko uztenka paprastam kremukui? Nes hidrolatas kaip suprantu man padrekintu tik, gautusi toks skystesnis, kaip losjonas, ar ne? Ar as cia grybauju? blush2.gif


lanolinas http://www.aroma-zon...ut_lanoline.asp

labai didelis kiekis jusu recepte g.gif



merginos papildykit pataisykit 4u.gif buvo klausimas apie paprasto kremo recepta stai toki radus esu
20 ml hidrolato
16 ml aliejaus
2 lašai vitamino E
6 lašai konservanto
12 lašų e.a. cia galvociau kad uztektu ir 6 lasu kaip pradziai arba visai galima be ju
2,7 g emulsinio vaško




Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 19 lapkričio 2012 - 15:59
didelis kiekis lanolino ar isvis visu produktu?

Aciu, uz receptuka, gal butu paprasciau sakau sitas, kur parasete. Noreciau dar pora klausimeliu uzduoti:
1. emulsini vaska galima butu pakeisti biciu vasku?
2.O vit.E tai nepriskiriamas prie konservantu? Is konservantu greifrukto seklu ekstrakto reiktu ar dar kitokio kokio?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo g_u_c_c_i: 19 lapkričio 2012 - 16:13
Sveika nauja raganaite 4u.gif geriau ne senas temas, o pirmo puslapio nuorodas pakapstyk. Ne, bičių vaškas ir emulsinis vaškas - visai ne lygiaverčiai. Bičių vaškas ne tikras emulsiklis, jis labiau tirštiklis. Tavo receptas su lanolinu ir vašku - ne kremas, o riebalų mišinys, labai bus sunkus ir riebus, suskilinėjusioms rankoms ar kulnams... Daug lanolino, galima jį ir gryną naudoti,bet tada bus ne kremas. AZ ne toks lanolinas manau turėtas minty kaip tavo recepte, AZ augalinis, lanolino imitacija. Tikras - avių vilnos, odos riebalai; nors iš tiesų artimesni vaškams pagal savo cheminę sudėtį.. Ten gausis tepalas, ointment. Kremas visada sudėtyje turi daugiau ar mažiau vandens ar hidrolato. Zydrem pasiūlytas variantas pradžiai geriau 4u.gif

Atsakyti
Labai aciu uz atsakymus, merginos! taip ten buvo parasyta avies kailio lanolinas.. Cia is tokios knygos senos istraukiau, bet kadangi per mazai man ten konkretumo, tai vadovausiuos tikriausiai Zydrem pasiulytu receptuku. ax.gif 4u.gif
Papildyta:
bet abieju tiek biciu vasko tiek emulsinio vasko paskirtis yra ta pati: sujungti aliejaus ir vandens faze, taip? Tad nesuklysiu, jei pakeisiu emulsini vaska biciu vasku?
Atsakyti
QUOTE(g_u_c_c_i @ 2012 11 19, 16:47)
Labai aciu uz atsakymus, merginos! taip ten buvo parasyta avies kailio lanolinas.. Cia is tokios knygos senos istraukiau, bet kadangi per mazai man ten konkretumo, tai vadovausiuos tikriausiai Zydrem pasiulytu receptuku. ax.gif  4u.gif
Papildyta:
bet abieju tiek biciu vasko tiek emulsinio vasko paskirtis yra ta pati: sujungti aliejaus ir vandens faze, taip? Tad nesuklysiu, jei pakeisiu emulsini vaska biciu vasku?

jei norite su biciu vasku daryti tai siulau sita recepta kaip zinai jis ne mano bet labai dekinka Rimutei 4u.gif
Su biciu vasku gaminu kuno sviesta ir visada gaunasi . Idedu Pvz. 100 g receota:
vasko - 5.2 g
25 g sviestmedzio
25 g kokoso
10 g alyvuogiu
10 g monoi ( arba morku jeigu vasara)
28 g H2O
2 g glicerino
8 l casgard
10-15 l kokosokvapo ( arba EA pasiriktinai)
Po duso, ant silto dregno kuno labai gerai

darykite pradžiai puse kiekio, tik ziurekite kad temperatura vandens ir aliejaus butu apie 70,konservanto/cosgard jei neturite ,nedekite ,laikykite saldytuve ,cia kuno kremas jis greitai susitepa bent jau man biggrin.gif taukmedi kokosa nelabai kuo ir pakeisite o aliejus kokius turite galite deti g.gif glicerino ir jei neturite nedekite ax.gif
bandykite 4u.gif matysite kaip kas ir su kuo biggrin.gif



o pakeisti taip galite bet ,reikia zinoti kiekius aliejaus vandens 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 19 lapkričio 2012 - 17:38
Mieloji, suklysi. Bičių vaškas labai blogai prijungia vandenį, t.y. beveik neprijungia, su juo receptuose naudojamas koks taukmedžio(sviestmedžio) sviestas, kuris gerai prisikabina vandenį. Visai kitokios proporcijos gaminant su emulsiniais vaškais ir su bičių vašku. Avių lanolinas taip pat gali priimti vandens tiek pat kiek pats sveria ar du kartus daugiau, jau nebeatsimenu (aha, vadinas atspėjau apie ką kalbėta recepte). Bet emulsinio vaško, jei nori kremo, neišvengiamai turėsi įsigyti. Europoje aroma-zone siunčia nemokamai, jei prekių suma virš 59 (ar taip?) eurų. Greit tiek susirenka... 4u.gif
Ketinu šiandien pagaminti, nufotografuoti ir aprašyti tokį super paprastutį kremą, bet su emulsiniu, ne bičių vašku. Labai dažnai naujoms kremavirėms būna neaišku... Alioniuko bloge yra su iliustracijomis receptukų, bet jau tokie truputį sudėtingesni. Dar ten pasižiūrėk. 4u.gif
Atsakyti