Įkraunama...
Įkraunama...

...Druska ir karčiais pipirais „pagardinta“ pasaka

QUOTE(linole @ 2013 04 27, 20:33)
Kai mūsų kelionėje prieš keletą metų buvo nutikęs toks dalykas, tada pagalvojau apie West Union. Tik nežinojau, kad galima pasiimti be asmens dokumento.

Man tai irgi buvo naujiena – kol patekom į ambasadą galvoj vis sukos mintis, o ką daryt žmonėms, kurie visko netenka – sakykim pavogti ne tik dokumentai, pinigai, bet ir visos banko kortelės g.gif Juk pinigų tikrai prireikia daug anksčiau nei gauni tą laikinąjį namo grįžimo pažymėjimą drinks_cheers.gif Beje, banke tas pažymėjimas yra visiškai niekinis dokumentas – su juo nei kortelės naujos negali užsisakyt, nei pinigų iš savo banko sąskaitos išsiimti – jis paprasčiausiai skirtas tik grįžimui namo ax.gif O kaip pasiekti ambasadą, jei neturi pinigų kelionei g.gif Na, žodžiu, gerai, kad yra ta Western Union perlaidų sistema – galbūt tai vienintelis būdas išspręsti savo pinigines problemas ištikus bėdai thumbup.gif

http://www.swedbank....s/western_union

QUOTE(linole @ 2013 04 27, 20:33)
Kai kuriose šalyse ir miestuose, pvz., kad ir  Palmoje de Maljorka pagrindinėje autobusų stotyje yra savitarnos foto kabina. Tada kainavo 3 ar 4 eur.
Lombardijoje irgi tokią kabiną mačiau, tik nepamenu, kur Milane ar Bergame. O gal oro uoste. Na, kabina atrodo kaip filme Amelija iš Monmarto.  smile.gif
Iš tikrųjų tai reiktų ir nuotrauką įsidėti į kelią.

Na, gal ir Turkijoj kur nors stotyse yra kažkas panašaus, bet mes neieškojom g.gif Iš vakaro sužinojom, kad netoli ambasados yra fotoateljė, tai ir nesukom galvos dėl nuotraukų paieškos smile.gif Aišku, už tas nuotraukas galėjom ir dvigubai pigiau sumokėti, bet tada būtų tekę laukti parą, o ne valandą kaip dabar doh.gif Kitą kartą keliaujant tikrai įsidėsim tas likusias turkiškąsias nuotraukas - nors ir sakoma, kad į tą pačią duobę dukart neįkrisi, bet ką gali žinot ax.gif Gyvenimas juk nenuspėjamas...
Atsakyti
QUOTE(Aidluka @ 2013 04 28, 11:04)
Beje, iki pat kelionės pabaigos nežinojau, ar tas vagišius neištuštino ir mano kreditinės kortelės (ačiū dievui – nespėjo thumbup.gifax.gif  Kai paskambinau užblokuoti kortelę, banko darbuotoja nesiteikė pasakyti nei taip nei ne, kai įvardijau  konkrečią sumą, kuri tuo metu turėjo būti kortelėj, motyvuodama tuo, kad atseit tai konfidenciali informacija doh.gif Iki  šiol niekaip nesuprantu kokia ta konfidenciali informacija galėtų būt – juk sumą aš pati pasakau g.gif Man tuo metu širdies nuraminimui taip reikėjo išgirsti tik vieną vienintelį žodelį – taip arba ne ax.gif  Deja, deja – jo taip ir neišgirdau  verysad.gif  O juokingiausia ir tuo pačiu ir graudžiausia buvo tai, kad ta mergelė, net žinodama kur esam ir kas mums nutiko, žūtbūt stengės suteikti informaciją apie kažkokios tai pakopos pensijinį draudimą doh.gif Suprantu, kad jai pagal kažkokias tai darbo taisykles būtinai reikėjo užsidėti pliusiukų prie vieno ar kito klausimo, bet, juk gyvenimas tikrai nėra toks, kad visada aklai reiktų vadovautis kažkokiom taisyklėm  drinks_cheers.gif  Lankstumas manau kiekviename darbe yra būtinas, deja, pasirodo, ne kiekvienam tai lemta suprasti unsure.gif


Deja, Aidluka, esi labai neteisi kalbėdama apie banko darbuotoją. Jokio žmogiškumo negali būti, kai saugai savo darbo vietą ir dėl menkiausio žmogiškumo jį gali prarasti. verysad.gif Gal būt mergaitė galėjo duoti suprasti dėl pinigų likučio kažkaip, bet gal pokalbiai įrašinėjami ar klausomasi. Bankui neįdomūs bet kokie žmogiškumai, jiems svarbu, kad darbuotojas tiksliai vykdytų jam pavestą užduotį. Asmeniškai pažįstu žmogų, kuris buvo atleistas dėl to, kad kažkam tų pensijų ar draudimų nepasiūlė. O tokio pobūdžio taip ar ne klausimų net pažįstamos dirbančios ten kalbant asmeniniu telefonu nelabai nori atsakyti. Be proto apmaudu ir pikta, kai taip nutinka tokiose situacijose kaip jūsų, bet deja...
Deja, kuo toliau tuo labiau mūsų gyvenimai yra varžomi tvarkų ir įstatymų, o žmogiškumą tuoj turbūt visai užmiršime. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(linole @ 2013 04 27, 20:33)
Vis tik džiugu, kad negrįžote namo iš karto po tokio nemalonaus įvykio. Esate stiprūs žmonės, kad priėmėte sprendimą keliauti toliau.  4u.gif

Na kaipgi aš galėčiau išduoti savo svajones – nuo pirmos minutės vijau šalin mintis, kad mūsų pažintis su Turkija gali baigtis net neprasidėjusi ax.gif Juk liūdna kartais daros, kai kelionėse reikia atsisakyti vienos ar kitos lankytinos vietos, o čia visko blink.gif Net tą pirmą dieną bebūnant žandarmerijoj, aš jau kūriau planus, kaip pasukti maršrutą, kad bent dalį savo planų galėtume įgyvendinti rolleyes.gif Netgi buvo šovus į galvą visiškai neprotinga mintis - važiuojam savo pradiniu maršrutu (atvirkščiai nei dabar kad keliavom - nuo Pamukalės račiuku iki Kapadokijos), o grįždami užsuksim į ambasadą susitvarkyti dokumentų – juk su žandarmerijoj išduotais protokolais galim laisvai važinėtis po šalį blush2.gif Tik vyras tada griežtai paprieštaravo šioms mano "idėjoms" – liepė net nesvajoti apie kelionės tęsinį, kol kišenėj neturėsim grįžimo dokumentų blink.gif O Ankaroj mano brangusis truputį supasavo tik dėl psichologinio nuovargio – manau nerimas, kaip reiks susirasti ambasadą, tiesiog psichologiškai jį išsunkė verysad.gif Fui, net dabar šiurpas nukratė prisiminus tuometę būseną ir įtampą - manau, tai buvo pats sunkiausias momentas mūsų kelionėj drinks_cheers.gif Juk tikrai nedrįsom net pasvajoti, kad įvyks stebuklas ir mums, kaip aklai vištai, grūdas bus numestas tiesiog po kojom schmoll.gif Beje, kai viskas toj Ankaroj taip stebuklingai išsisprendė, aš vėl suku savo brangiausiam smegenis, kad GPS‘o mums vis dar nereikia cool.gif Tik kaži ar jis manęs bepaklausys g.gif

QUOTE(Vandenė @ 2013 04 27, 21:24)
Taip pat tikiu, kad visi angelai Jums padės ir šiemet turėsit puikią kelionę  mirksiukas.gif 

Vandene, ačiū - kad taip tavo žodžiai tiesiai dievui į ausį nukeliautų 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidluka: 28 balandžio 2013 - 10:48
Aidluka labai smagu, kad pasidalinai savo patirtimi, kad ir karčia.
Dėl asmens dokumento, tai mes visada į keliones pasiimame, ne tik po 3/5 kopijas dokumentų, bet visada pasiimame ir po du asmens dokumentus - pasus ir asmens tapatybes korteles. Pas vieną iš šeimos narį yra asmens tapatybes kortelės, pas kitą pasai, o dokumentų kopijos vėlgi įvairiai po lagaminus ar rankinius pramėtytos.
Taip pat ir su lėktuvo bilietų ar viešbučių rezevacijų, auto nuomos ir t.t. kopijomis. Turime ne po vieną ir ne vienoje vietoje laikome.
Ir aišku juk svarbiausia labai, labai saugotis ir visada būti budriems.Net ir mums rodos laaaabai jau slapta paslėpti brangūs daiktai, rankinės ir dokumentai mašinoje, bet patikėkite vagys dar gudresni ..ir mašiną greitai gali atrakinti ir greitai surasti tuos mūsų gudrumus.Tad visada nešiokimes dokumentus, brangius daiktus, banko korteles ir pinigėlius prie savęs, kad net ir trumpam rodos sustojome apžvalgos aikštelėje nusifotografuoti, bet nepalikime mašinoje, nes tai šansas ilgapirščiams, o jų visur ir nemažai yra.Juk čia jų "darbas", jų "pragyvenimo šaltinis" doh.gif
Dar mano manymu labai gerai turėti grynųjų, kurie irgi yra pramėtyti per kelias vietas, kurie yra neliečiami ir tokioms nelaimėms nutikus būtų galima išsitraukti.Nes vien tik pinigėliais kortelėje tikrai nesikliaučiau.Ne tik dėl vagysčių, bet ir dėl techninių kliūčių, kurie karts nuo karto nutinka, kai negali žmogus atsiskaityti kortele doh.gif
Aidluka linkiu šiais metais irgi pakeliauti ir patirti kuo smagesnių įspūdžių thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JM: 28 balandžio 2013 - 13:54
Labai ačiū Aidlukai už įdomų, informatyvų ir nuoširdų pasakojimą. Iki šiol galvojau, kad į Turkiją niekas nevažiuoja savo auto. Be to, įsivaizdavau, kad Turkijoj gali įvairūs prekeiviai priekabiaut, ką teko patirt Egipte. O ir egzistavimas tik viešbučio teritorijoj mūsų šeimai neįsivaizduojamas. Tad kelsim sparnus, manau, ir mes kažkada.
Jau greitai lankysimės Rumunijoj ir Bulgarijoj, tad šį tą pasikonspektavau. Dar kartą ačiū. 4u.gif
O ta karčioji patirtis irgi gali praversti kitiems keliautojams. Beje, mums irgi teko sutikti žmonių, kurie pagelbėjo kelionėse, ir "pipirai" nebe tokie aitrūs buvo.
Atsakyti
QUOTE(linole @ 2013 04 28, 11:39)
Deja, Aidluka, esi labai neteisi kalbėdama apie banko darbuotoją...

Linole, nemanau, kad esu labai neteisi – grįžus namo išsiaiškinau - informacijos apie sąskaitos likutį ji man neturėjo teisės suteikti, bet, šiuo atveju, jokios kalbos apie pensijų fondus tikrai neprivalėjo būt schmoll.gif Na, bet koks dabar skirtumas – juk nuo klaidų nė vienas žmogus neapsaugotas – svarbiausia, kad bent kortelė laiku buvo užblokuota thumbup.gif
QUOTE(JM @ 2013 04 28, 14:45)
...Ir aišku juk svarbiausia labai, labai saugotis ir visada būti budriems.Net ir mums rodos laaaabai jau slapta paslėpti brangūs daiktai, rankinės ir dokumentai mašinoje, bet patikėkite vagys dar gudresni ..ir mašiną greitai gali atrakinti ir greitai surasti tuos mūsų gudrumus.Tad visada nešiokimes dokumentus, brangius daiktus, banko korteles ir pinigėlius prie savęs, kad net ir trumpam rodos sustojome apžvalgos aikštelėje nusifotografuoti, bet nepalikime mašinoje, nes tai šansas ilgapirščiams, o jų visur ir nemažai yra.Juk čia jų "darbas", jų "pragyvenimo šaltinis"  doh.gif
Aidluka linkiu šiais metais irgi pakeliauti ir patirti kuo smagesnių įspūdžių thumbup.gif

JM, pradėsiu nuo galo - visų pirmiausia dėkui už širdžiai mielus palinkėjimus aciuks.gif Dėl daiktų, gal neaiškiai parašiau, bet tikrai labai retai palieku dokumentus ar pinigus mašinoj, apie degalines net nekalbu ax.gif Kas tąkart man užplaukė taip neatsakingai pasielgti, tikrai nelabai galiu suprasti blush2.gif Kita vertus, šiandien džiaugiamės, kad teko išgyventi tokį „nuotykį“. Juk dažniausiai išgirdę panašius nutikimus, pagalvojam, kad jau mums tai tikrai niekada neatsitiks... deja... Tikiuos, kad ši, gerai pasibaigusi, likimo pamoka nebepasikartos cool.gif

Va, skaitau tavo patarimą, visada nešiotis su savim brangius daiktus ir galvoju - kaži ar automobilinėse kelionėse tai įmanoma g.gif Na, dokumentus ar pinigus gal ir nesudėtinga pasiimti su savim, bet mašinoj tikrai lieka daug vertingų daiktų, pvz. kad ir kompas – juk tikrai nesitysi jo su savim schmoll.gif Tiesą sakant, po vagystės jaučiaus kaip paranojikė kiekvienam žingsny įžvelgianti grėsmę, bet atminty įstrigo net keli momentai kai rodės, kad mašinoj palikti net dokumentus yra daug saugiau nei paimti su savim blink.gif

Tarkim, Goynuk kanjonas... Norint plaukti kanjonu, reikia užsivilkti hidrokostiumus, o savo rūbus ir kitus daiktus susidėti į maišelius, kurių, galima sakyti, niekas nesaugo. Mačiau kaip rusai krovė į juos visą savo turtą – pinigines, dokumentus, fotikus, kameras ir t.t. Na, ką aš žinau, gal, jei nebūtume patyrę to ką patyrėm, visiškai nebūčiau atkreipus dėmesio į tokį žmonių elgesį, bet dabar... su nuostaba žiūrėjau į juos ir galvojau – žmonės, ką jūs darot doh.gif

Toliau - Kaputas pliažas... Kai ta nelemtoji banga užliejo vos ne visą pliažą, mano nuostolis – paskandintas fotoaparatas – buvo pati skaudžiausia netektis tik man asmeniškai (mano vyrukai iš pradžių net šaipės, ko bliaunu - dėl prarastų pasų nė ašaros neišspaudžiau, o čia, kaip mažas vaikas, dūdas dėl menkniekio paleidau) verysad.gif Na, ir iš tikro, matant tai, ko neteko kiti poilsiautojai, tikriausiai tai buvo pats menkiausias nuostolis ax.gif Žmonės graibė iš vandens ir rankines, ir dokumentus, ir automobilių raktelius, o kiti net nespėjo sureguoti, kaip jų turtą tiesiog pasiglemžė šėlstanti jūra blink.gif

Na, ir Saklikento tarpeklis... Iki galo nėjom vien todėl, kad nešėmės dokumentus... O tie laikinieji grįžimo namo dokumentai,atspausdinti ant plonyčio popieriuko, nors ir įdėti į nuo drėgmės apsaugantį maišelį, tikrai saugiai neatrodė unsure.gif Gal dabar, iš šalies žiūrint, ir perdėtas atrodo tas mūsų atsargumas, bet, kai esi “nudegęs“, visai kitaip vertini net ir elementariausią situaciją drinks_cheers.gif Iš tikro, negali žmogus žinot, kur bėda tyko – o ir gamta kartais gali daugiau žalos padaryti nei negero žmogaus poelgiai unsure.gif

Papildyta:
QUOTE(JM @ 2013 04 28, 14:45)
Dar mano manymu labai gerai turėti grynųjų, kurie irgi yra pramėtyti per kelias vietas, kurie yra neliečiami ir tokioms nelaimėms nutikus būtų galima išsitraukti.Nes vien tik pinigėliais kortelėje tikrai nesikliaučiau.Ne tik dėl vagysčių, bet ir dėl techninių kliūčių, kurie karts nuo karto nutinka, kai negali žmogus atsiskaityti kortele  doh.gif

Kažko nelabai norisi tikėti, kad kas nors keliauja be grynųjų arba pinigus turėdamas tik vienoje kortelėje g.gif Beje, jei jau kalbam apie pinigus, manau, kad kelionėse būtina turėti ir kreditinę kortelę, nes tikrai ne kartą yra pasitaikę situacijų, kai, pvz. už mašinos stovėjimą, nebuvo galima atsiskaityti nei debetine, nei grynaisiais doh.gif Čia kalbu ne apie Turkiją - Turkijoj visur kuo puikiausiai tiko ir grynieji, ir paprastos debetinės kortelės thumbup.gif

QUOTE(domisodo @ 2013 05 01, 00:14)
Labai ačiū Aidlukai už įdomų, informatyvų ir nuoširdų pasakojimą. Iki šiol galvojau, kad į Turkiją niekas nevažiuoja savo auto. Be to, įsivaizdavau, kad Turkijoj gali įvairūs prekeiviai priekabiaut, ką teko patirt Egipte.

Domisodo, dėkui - smagu, kad mūsų kelionė patiko 4u.gif Man rodos, su prekeivių įkyrumu galima susidurti tik važiuojant į ekskursijas - ar tik nėra taip, kad ekskursijas atvežantys gidai gauna iš parduotuvių ar „fabrikų“ šeimininkų atlygį už tai, kad pristatė turistus į vieną ar kitą ala „lankytiną“ vietą g.gif Kažkaip prieš akis dabar stovi keramikos parduotuvės šeimininkas Kapadokijoj smile.gif Aiškiai matėsi, kad jis laukia turistus atvežančio autobuso, bet pamatęs mus, tris vienišus turistus, pats mielai surengė individualią ekskursiją - aprodė ir visus suvenyrus, ir jų dirbtuves thumbup.gif Bet tikrai iš jo pusės nejautėm jokio spaudimo ką nors pirkti - pirkom tik dėlto, kad patys norėjom drinks_cheers.gif
Pst. Džiaugiuos, dėl Jūsų kelionės į Rumuniją ir Bulgariją – pati labai norėčiau dar kartelį ten sugrįžti - tiek visokio grožio liko dar nepamatyta wub.gif Beje, parodysiu dar vieną nuostabią Bulgarijos vietelę mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2013 03 30, 14:37)
Bet tai ta dalis ir yra Kurdistanas  g.gif  As visada taip vadinau ta dali, man matyt pastoviai ta pilnatis ant smegenu  g.gif  Ar ascia nelabai supratau tavo posto ?  g.gif
http://lt.wikipedia....iki/Kurdistanas

...Na tai aišku, kad kurdiškoji Turkijos dalis ir yra Kurdistanas - normaliai čia maniškai mane subalamūtijo doh.gif Pamenu, sūnus atvilko savo geografijos atlasą ir sako, na tai kur matai Kurdistaną g.gif Žiūriu žiūriu, kaip nerandu taip nerandu, nors prieš tai 100 proc. buvau garantuota, kad beveik visa Rytinė Anatolija Kurdistanui priklauso blink.gif O, kad prieš akis politinis pasaulio žemėlapis, kuriam Kurdistano kaip valstybės ir neturi būt, tai taip ir nesusivokiau blush2.gif Na, žodžiu, slepiuos po lapais cool.gif
QUOTE(Cobre @ 2013 03 30, 14:37)
Aidluka, galejai ir iskart ta istorija papasakoti su pasais, kazkaip galvojau, kad kazkas tokio ivyko, kas tik Turkijoje ir galejo nutikti...

Cobryt, va būtent todėl, kad ta istorija nieko bendro neturėjo su Turkija ir norėjos nutylėti tol, kol papasakosiu apie Turkiją unsure.gif Žinok, tikrai biesino kai kurių pažystamų komentarai išgirdus mūsų „nuotykius“ - matai, kaip Turkijoj nesaugu, baisu, kaip neverta važiuoti - juk ten net pamatyt nėra ko doh.gif Tiesiog, griūk negyvas swoon.gif Iš pradžių dar bandžiau įrodinėti, kad Turkijoj begalė nuostabių vietų, o tokia bėda laisvai galėjo nutikti bet kurioj šaly, bet pamačius daugumos reakciją, numojau ranka – tegu galvoja ką nori – čia jų, o ne mano problema irnesakyk.gif Pradėjus rašyt reportažą, pagalvojau, darysiu atvirkščiai – pirma parodysiu kokia graži iš tikro yra Turkija, o tik po parašysiu kas gali nutikti išsiblaškiusiems ir pernelyg atsipalaidavusiems keliautojams bet kurioj šaly blink.gif Man rodos, toks mano sprendimas nebuvo labai blogas – juk net tie, kas laukė tik „pipirų“, buvo priversti kartu su mumis pakeliauti ir pamatyti tikrai nuostabią šalį wub.gif

Papildyta:
...Na, gal jau atsisveikinkim su Turkija sunglasses2.gif

...Prieš įvažiuojant į šalį mano didysis vyrukas bulgarų muitininko paklausė - ką galėtumėt pasakyti apie Turkiją g.gif Tas net nemirktelėjęs atsakė – Turkija labai graži labai gerų žmonių šalis wub.gif Ane, galvoju, kad Turkija graži šalis net neabejoju, bet, kuo tas žmonių gerumas pasireiškia, nelabai įsivaizduoju (prieš kelionę tikrai ne vieną skeptišką nuomonę turkų atžvilgiu buvau girdėjus ax.gif ) g.gif

...Bursoj, metro grįžtant į Bursos universitetą pasiimti mašinos, studentai apspito mano mažąjį vyruką su klausimu - kokia tavo nuomonė apie Turkiją g.gif Girdžiu kaip maniškis net nemirktelėjęs dėsto - Turkija labai gerų žmonių šalis wub.gif Aha, galvoju – tikra tiesa – juk apie Turkiją, kol kas daugiau nieko ir negalim pasakyti drinks_cheers.gif

... Išvažiuojant iš šalies, prisimindami nuostabias matytas vieteles, muitinėj vėl eilinį kartą įsitikinę turkų pareigūnų nuoširdumu, jau visi trys, ranką prie širdies pridėję, galėjom drąsiai patvirtinti anąkart bulgarų muitininko ištartus žodžius - Turkija tikrai labai graži labai gerų žmonių šalis drinks_cheers.gif Bent jau mums, ji visada išliks šalim, į kurią dar ne kartą norėsis sugrįžti thumbup.gif Na,o dabar tegalim ištarti - GÜLE GÜLE TURKIJA bye1.gif
Atsakyti
25 diena.

...Mes Graikijoj wub.gif Gaila, bet šįkart Graikija mums taps tik tranzitine šalim ax.gif Nors laiko dar vieną kitą dienelę turėjom, bet pažinimo jausmas tikriausiai tiek buvo patenkintas, kad nebesinorėjo nieko nei lankyt, nei matyt - netgi jūra ir ta visiškai nebetraukė cool.gif Pamenu, nakvojom kempinge netoli Kavalos, ryte pabudus nuėjau į paplūdimį – priešais Thassos sala wub.gif Prieš kelionę buvo minčių ir norų, jei tik turėsim laiko, kaip ir pernai, nuplaukti į kokią artimą Graikijos salą – ši rodės patraukliausia wub.gif Bet tąryt, pamačius savo vyrukų apatiškus žvilgsnius, supratau - mes ten nuplauksim... kada nors, bet tikrai ne dabar blink.gif Kol maniškiai griauna mūsų laikinuosius namus, aš pasisukioju bent po kempingą - noris nors šiek tiek pajausti graikišką dvasią bigsmile.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

...Pajaučiu, ne tik graikišką, bet, man rodos, ir lašelį indėniškos dvasios lotuliukas.gif

user posted image

...Pakalbinu kempingo gyvūnėlius wub.gif

user posted image

... Dar kartelį žvilgteriu į tolumoj šmėžuojančią Thassos salą wub.gif Ech, kaip gaila, kad šįkart nepavyks jos aplankyti ax.gif Sukam namolio...

user posted image
Atsakyti
...Na, jei šiandien Graikijoj nieko ir nelankysim, tikiuosi, bent galėsiu akis paganyti į gražiąsias graikiškas koplytėles ir bažnytėles – jos, bent jau man, yra tiesiog neatsiejama Graikijos dalis wub.gif Tiesa, vakar jau kelias pavyko išvysti, bet, šiaip, visa Graikijos pakrantė nuo Turkijos pasienio iki pat Kavalos, tikrai ganėtinai nyki pasirodė – pernai tikrai gražesnę Graikiją matėm ax.gif

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
...Noriu ir šiandien koplytėlių, ane g.gif Tik išvažiuojam iš kempingo ir, kaip toj pasakoj - lydekai paliepus, man panorėjus – prieš akis išdygsta gėlėse paskendusi bažnyčia wub.gif Stojam bigsmile.gif Saviškius išleidžiu pasiganyti, o pati, pamačius, kad graikai renkas į mišias, paskui juos įsliūkinu į bažnyčios vidų.... Uždegu žvakelę, prisėdus ant suoliuko padėkoju dievuliui ir mūsų Angelui Sargui už globą, kurią visos kelionės metu jautėm ir pasijaučiu tiesiog nusimetus kaltės naštą - tokia ramuma užvaldo dūšią, kad net saldu pasidaro angel.gif Išėjus lauk, susirandu vyrukus, pasiūlau ir jiems, uždegus žvakeles, su savo mintim ir norais pasėdėti jaukioj bažnytėlėj - net keista - tiedu visiškai nesispyriodami sutinka thumbup.gif Na, o aš, tuo metu, visais rakursais fotkinu graikišką šventovę wub.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


...Pavaikštau po gėlynus wub.gif wub.gif wub.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

...Sulaukiu vyrukų - dabar jau drąsiai galim važiuoti namo drinks_cheers.gif Ir visiškai nesvarbu, kad Graikijoj tikriausiai nebepavyks daugiau nieko pamatyti - tos kelios minutės praleistos čia, šįkart suteikė emocijų kur kas daugiau nei kokio įspūdingo objekto aplankymas good.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidluka: 25 gegužės 2013 - 10:55
...Kavala smile.gif Turkų okupacijos palikimas – XVI a. menantis akvedukas wub.gif

user posted image

...Paskutinis žvilgsnis į jūrą – nei per vieną kelionę tiek daug laiko neteko praleisti sūriose jūrų bangose kaip šįkart drinks_cheers.gif Visada ilgesingu žvilgsniu atsisveikindavom su jūra - šįkart jokios nostalgijos nejaučiam blush2.gif Net gėda pasakyt - tikriausiai persisotinom šiuo malonumu blink.gif

user posted image

user posted image

...Sukam link Bulgarijos – vėl, net nepamenu kokio Graikijos miestelio, bažnyčia wub.gif

user posted image

user posted image

user posted image

...Pakeliu galvą aukštyn - ant vienos šventyklos stogo kaip išprotėję suka ratus balandžiai blink.gif

user posted image

user posted image

...ant kitos stogo - gandras, įsitaisęs savo lizde, ramiai stebi aplinką wub.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
...Tai ir visa manoji Graikija ax.gif

... Na, o kaip pati Graikija pasikeitė per metus g.gif Aišku, kalbėt apie pokyčius, šalyje praleidus tik parą, nelabai protinga, bet keletu pastebėjimų tikrai galiu pasidalinti rolleyes.gif Jei kalbėt apie kainas - iš tikro jokio pokyčio nepastebėjom - ir kuras, ir maistas šiemet kainavo tiek pat kaip ir pernai drinks_cheers.gif Aišku, kainų Lidl'uose ir vietiniuose prekybos centruose nėra ko ir lyginti – pernai jau teko išgyventi kainų šoką po Lidl’o aplankius vietinę „ala“ Maximą – šiemet tas kainų skirtumas nebestebino – juk ir prekės abiejuose centruose labai skirtingos drinks_cheers.gif Nors iš tikro, ką pirkom Lidl‘e būtent graikiško, tikrai niekuo nenusivylėm – nusivylėm tik savim, kad vėl eilinį kartą visko per mažai parsivežėm doh.gif Beje, jei kam šiemet nusišypsos laimė pakeliauti po Graikiją, nepasididžiuokit, užsukę į kokį Lidl‘ą, nusipirkit paragauti graikiško vyno dideliuose 1,5 l talpos buteliuose – esu beveik garantuota, kad daugelis grįšite pakartoti mirksiukas.gif Pernai, kai, paskutinę mūsų viešnagės Graikjoj dieną, pamačiau, kad mano brangusis, į vežimą krauną dėžę šio vynelio, gerklę paleidau – kur jį dėsim blink.gif Šiemet pati nepasikuklinau net dvi dėžes jo į bagažinę įmontuoti cool.gif Visi, kas ir pernai, ir šiemet, ragavo tą vyną, tikrai buvo sužavėti jo skoniu (apie kainą išvis patyliu - butelis net 2,5 EUR nekainuoja irnesakyk.gif ) thumb_yello.gif Na, o kito ypatingo graikiško vyno - Retcinos - šįkart taip ir nesugebėjau rast unsure.gif Jau ir pernai pastebėjom, kad Lidl‘uose jo nėr, bet šįkart net ir keliose vietinėse krautuvėlėse jo taip ir neradom ax.gif

...Na, dėl alkoholio pasiaiškinom, dabar pakalbėkim apie kitą gėrimą, bet ne žmonių, o automobiliukų tongue.gif Va, kas šiemet tikrai nustebino, tai, kad Graikijoj jau yra dujų - net degalinių prekiaujančių vien tik dujom teko matyt thumbup.gif Manau dėl tokio pokyčio reiktų padėkoti Graikiją ištikusiai krizei drinks_cheers.gif Tikriausiai būtent ji ir privertė graikus ieškot galimybių pigiau važinėtis - juk nėr ko ir lyginti išlaidų dujom ir galbūt pačiam brangiausiam benzinui visoj Europoj doh.gif Galbūt dėl šio pokyčio Graikija ir turistų daugiau sulauks – juk tikrai ne vienas keliautojas, turintis dujinę įrangą, paskaičiuoja, kad benzinu keliaut po Graikiją oi kaip nepigu ir vietoj jos renkasi kitas šalis ax.gif O Graikija juk iš tiesų yra dieviška šalis wub.gif Tikrai džiaugiamės, kad esame nors ir nedidelę jos dalelę pamatę - tikimės kažkada pamatyti ir daugiau drinks_cheers.gif

Papildyta:
...Na, dabar jau tikrai viskas – atsisveikinkim su Graikija ir sukim į Bulgarijos muitinę smile.gif Pačiam pasieny dar vieną bažnyčią aptinkam bigsmile.gif Šįkart manoji Graikija tokia visiškai teminė - „bažnytinė" gavos ax.gif

user posted image
Atsakyti