QUOTE(Aimeja @ 2014 06 05, 11:04)
1. Vaikas gali padėti įdėti prekę į krepšelį, tai ir viska ską jis gali padaryti.
2. Taisyklė apie vieną daiktą yra nesamonė todėl, kad apsipirkimas neturi būti pramoga, nemoku išsireikšti, tai yra kasdienis dalykas ir tiek.
3. Ir taip visada pirkti visiems po vieną daiktą?
4. Arba pav. žinai, kad vaikas jau valgė kokį saldumyną, vėl pirkti, nes atėjom į PC ir gi turi galioti taisyklė?
1. Užuojauta.
2. O pas mus visas gyvenimas pramoga. Ir taip turi būti. Gyventi turi būti kiek įmanoma geriau, pramogas reikia susikurti pačiam lygioj vietoj, ne tik "vietose pramogauti", nes skausmo ir kančių tu ir taip gausi, nekurdamas. Todėl apsipirkimas taip pat visada yra pramoga. O ne kažkokia bjauri kasdienė ar kaskeliadienė rutina, kur visi surūgę apsipirkinėja ir ginčijasi.
3. Jei vaikas neprašo, gali nepirkt

Gi ne visada ir prašo. Bet šiaip yra daiktų, kuriuos valgo tik mano vaikas, yra, kuriuos valgau tik aš, yra, kuriuos valgo tik tėtis, tai šeimai mes išvis neperkam, nes valgome skirtingai. Tai ir suakcentuot, kad ta prekė, kurią aš ir taip pirkčiau vaikui, yra atseit jo išsirinkta - nėra sunku.
O jei vaikų daug - taip, visiems po vieną. Sakykim, iki dvejų litų. Va ir mokai za odno, kas brangu, kas ne. Galima ir iki lito, jei perkat iš principo vaikams tokius dalykus kaip čiulpinukai ar pan. Vis tiek manau, jei jūs turit internetą, ir turit sakykim 3 vaikus, tai 6 litai vaikams per apsipirkimą jums įkandama. Čia hipotetiškai, aš jūsų nepažįstu ir nežinau, ką ir kiek turit. Tiesiog pats principas - būti vaikui lygiaverčiu, ar nebūti.
4. Saldumynas pas mus vienas per dieną, jei valgė - tegu renkasi ką kita pirkt, o jei įsigis saldumyną, valgys rytoj. Nebūtina gi praryt vos paėmus.
QUOTE(astabil @ 2014 06 05, 12:26)
mano dvieju metu vaikas dar ne tiek gudrus,kad imtu kokios rusies nori,bet kuo pigiau.
Jiems vis tiek dziaugsmas, kartu issirenkam,noriai panesa,paduoda pardavejai ir tt.
Kaip ipratinami,taip jie ir elgiasi.Jei visada leisit kazka issirinkti,nupirksit ka nori,o kita kart ne,jie tikrai supyks,nesupras jokiu paaiskinimu ir bus asaru.
Taisykles yra svarbu,jas nustato tevai,
ju turi laikytis visi:tiek mazieji,tiek patys teveliai.
1. Tam esat jūs, kad nurodytumėt, kurie daiktai yra iki lito

Jūs gi gudri.
bet
2. jei vis tiek džiaugsmas, tai ir problemos nėra. aš pirkaliot pradėjau gal vaikui kokiems trejiems su puse atėjus. ne jai prašant, o "užbėgdama už akių". paprasčiausiai manydama, kad vaikas turi teisę į pirkinius. Iki tol maždaug važinėjom sau vežimėly su prekėm ir tiek. Kadangi šiaip vežimėlio nuo metų neturėjom, tai kažkaip mažei visai tiko tokia pramoga - pasivažinėjimas - ir papildomų nereikėjo.
3. Kadangi pas mus labai akcentuojama "brangu" "pigu", "galim sau leisti", "negalim" - tai nėr problemos, jei kurią dieną atėjom būtent duonos, su ja ir išgaruot. Taisyklės nėra nelaužomas ir nejudinamas dalykas, jos sukurtos ne kad stabdytų gyvenimą ir kištų į nelaužomus rėmus, o tam, kad tiesiog padėtų tekėt maždaug į tą pusę kur reikia, bet upė ne melioracijos griovys ir neįbetonuota...
4. Taisyklės yra svarbu, jas nustato tėvai IR vaikai. Kol vaikai pakankamai maži, kad suformuluotų taisyklę kaip tokią ,tėvai pažindami savo vaikus nustato, kas tiktų ne tik tėvams, bet IR vaikams, vyresni patys įsijungia į taisyklių nustatymo darbus. Jų laikymasis, kaip sakiau - lankstus kai kur. Kai kur nelankstus. Vienaip nepritaikysi. Kur "perkam kažką iki lito ar neperkam", o "kur į gatvę bėgti negalima ar į gatvę bėgti negalima"
QUOTE(rasiukas3 @ 2014 06 05, 13:03)
Apie tai jau galvojau. Bet reikia rasti ne tik sporta, bet tokį kur mokintu, kad pirmam negalima pulti. Kad sportas tik savigynai, kad paskui nebūtų bėdų, kad mušė kitą vaiką, nes tas atėmė žaislą
Suaugusiems būna kursai kaip aikido, ligu, kur moko su meditacija. Tai ieškau kažko panašaus kad būtų ir vaikams.
o jūs skaitėt, ką jums rašiau savigynos būrelių temoj?
kaip ir sakiau - vaikai NE.ME.DI.TUO.JA.

ypač judrūs vaikai.
suraskit bėgimą, lengvąją atletiką, išmoks drausmės, išsitaškys fiziškai ir pult ir to tokio noro nebebus... o dėl "mušė kitą vaiką, nes tas ATĖMĖ žaislą" - tai kurioj čia vietoj tiksliai bėda? čia tie kiti vaikai atiminėjantys - ne jūsų? ir jūs veiksme dalyvaujat? tai gražiai atimkit iš to atėmusio savo vaiko žaislą ir grąžinkit jam... nereiks jūsiškiui muštis. o jei atiminėja ne jo žaislą, o savo paties, tai tiesiog išmokyt savąjį svetimų žaislų neimt. o jei jūs nepadedat ir iš jūsų vaiko atiminėja jo žaislus, tarp berniukų vožtelėjimas atsiimant savo daiktą nėr kažkokia tragedija. nors moterims taip ir atrodo.
va variantas, kitas vaikas žaidžia su savo žaislu, o jūsiškis muša ir atiminėja - čia jau problema. bet ar pas jus tokia?