QUOTE(laTulipe @ 2012 10 17, 15:02)
O aš
užsiknisusi su mokslais, tai knygos atsiversti net noro nebėra.. Tikiuosi, šiek tiek savaitgalį pavyks prisėsti
o aš myliu savo mokslus, nes knygos užverst neįmanoma
aišku, knygas iš savo bibliotekos sunkoka skaityti. bet laikui bėgant įpratau ir pvz dabar skaitau vienu metu dvi knygas,vieną studijoms, kitą iš savo bibliotekos ir plius dar begales pjesių, apsakymų ir t.t
žinoma pirmenybė mokslams, tad savo knygas tenka naktimis skaityt, nukenčia miegas, bet užtat koks malonumas
V.S. Naipaul The Mimic Men
Knyga priklauso post-kolonializmo laikotarpiui ir būtent dėl šio laikotarpio ji tokia pesimistiška, tamsoka. Tai pusiau autobiografiška knyga ir joje pirmuoju asmeniu apie savo gyvenimą pasakoja indų kilmės vyras gyvenantis Isabelos saloje. Tiesą sakant, knyga man nelabai patiko. Pirmoje knygos pusėje pagrindinis veikėjas Singhas pasakoja apie savo praeitį ir gyvenimą Isabelos saloje. Tada staiga pradeda pasakoti apie dabartinį gyvenimą Londone ir, kad jis buvęs politikas. Vėl staiga grįžta į praeitį, pasakoja apie savo vedybas ir pan. Dėl šitų šuolių laike gana sunku sekti įvykius ir suprasti, kas vyksta. Tačiau antroji knygos dalis man daug labiau patiko. Joje pagrindinis veikėjas pasakoja apie savo vaikystę, atskleidžiami labai ryškūs ir skirtingi jo draugų bei tėvo charakteriai. Bet paskutinė knygos dalis pati nuobodžiausia, viskas sukasi apie tai, kaip jis tapo politiku ir kodėl jo kaip politiko karjera greitai baigėsi.
Žinoma, knyga nėra apie politiką. Pats kūrinio pavadinimas pasako, kad tai apie žmones, kurie imituoja, kopijuoja kitus. Kodėl jie taip daro? Todėl, kad jie nesijaučia pilnaverčiai, nesijaučia būdami savo vietoje. Būtent šitap jaučiasi ir pagrindinis veikėjas. Taip pat ir ši Isabelos sala, kuri buvo kolonizuota, kopijuoja Angliją, savo kolonizuotoją. Kolonizuotoja Anglija rimtai nežiūri į Isabelos salą ir jos žmones, nesvarbu ką nusprendžia salos politikai (šiuo atveju pagrindinis veikėjas Singhas) Londonas padaro savaip. Taigi, nors sala ir yra pripažinta kaip nepriklausoma, praktiškai ji vis dar yra kontroliuojama Anglijos.
Knygoje daug kalbama apie kitokius, atstumtuosius, kurie gali būti ir juodaodžiai, ir žemesnei klasei priklausantys žmonės, ir žmonės gyvenantys kolonizuotoje šalyje. Pagrindinis veikėjas taip pat yra atstumtasis, jis neranda sau vietos nei gimtojoje Isabelos saloje, nei Londone.