Įkraunama...
Įkraunama...

Daugkartinių sauskelnių patvarumas

Sveikos, ekologiškos mamos!
Mano leliukas pakeliui į pasaulį, nusprendžiau ir aš auginti su vystyklais bei daugkartinėmis sauskelnėmis.
Norėčiau patyrusių mamų patarimo. Pas močiutę palėpėje radome ruloną tarybinių laikų marlės (tokia retoka, skysta). Galvoju pasisiūdinti iš jos vystyklų. Dydis turbūt tiktų 80x80 cm. O kelių sluoksnių patartumėte daryti tokius vystyklus? 2,3 ar net 4? Kad nebūtų per stora, bet ir kad sugertų pakankamai... Norėčiau naudoti ir vystymui, ir kaip įklotus į daugkartines sauskelnes (sulankstytus).
Ačiū už patarimus!
Atsakyti
QUOTE(*Saulute* @ 2013 05 11, 14:40)
O gal kas nors išduosite paslaptį iš kur pigiausiai perkate lanoliną ? Internetinėse parduotuvėse būtų geriausiai  smile.gif Ačiū  4u.gif

Lanacare skystą lanolino muilą perku Assorti, kai būna nuolaidos, sumoku apie 12 Lt už 250 ml, užtenka labai ilgam smile.gif
Atsakyti
Sveikos. pasidalinsiu patirtimi ir klausimukų turiu 4u.gif

Trečia vaikiuką nusprendžiau auginti su daugkartinėm sauskelnėm. kadangi dar turiu daug laiko, tai iš ebay atsisiunčiau keletą daugkartinių sauskelnių su skirtingu vidum ir išore, bet visos PUL'o. Tai man labiausiai patiko minky medžiaga išorėj, švelnutė labai, daug maloniau, nei tokia truputį celofaninė, kitavertus, ji išorėje, prie vaikiuko nesilies, tai čia jau tik mamai geriau, o vidus patiko ne bambukinis, gal kažkoks kitoks pluoštas, nes jis būna toks sausas iškart po skalbimo. ir dar kas man buvo labai keista, bet nepatiko sauskelnės su knopkėm, nes jei mano princesė bus tokio jautrumo kaip aš, tai tikrai jaus spaudes unsure.gif o va su lipučkėm labai patiko, ir susegti lengva thumbup.gif dėl skalbimo bijojau, bet viduj yra kur priklijuot lipučkes kad skalbimo metu nekibtų kur nereikia, tai va sugalvojau kad pasipirkisu daugiau su lipučkėm sauskelnių, blogiausiu atveju persiųsiu lipučkes(arba nusipirksiu kitas sauskelnes - kelis svarus tekainuoja...) thumbup.gif nors pirkau viską naują iš užsienio, bet iškart viską išskalbiau, pirkau ir porą įklotėlių pabandymui, tai mikropluošto ir bambuko, tai va po sklabimo mikropuluoštas beveik iškart sausas, sugeriamumo nežinau kuris geriau, bet vistik bambukas turėtų būti mieliau kūno. papildomiems įklotam pasisiūti nusipirkau kanapės pluošto medžiagytės, ir va galvoju, vistik natūralus pluoštas mieliau kūno, pradžioj galvoju gal nedėsiu tų įklotėlių į kišenėles sauskelnių, lengviau prižiūrėti būtų, tai va galvoju jei ant mikropluošto įklotėlio prisiūti kokį sluoksnį vilos, kad mieliau prie kūno būtų? ar kokios dar medžiagėlės? nes galvoju kad mikropluoštas tai nenatūralus? ir kanapinių pasidarysiu įklotėlių, nes jie gerai gerti turėtų, bet manau kad reiktų turėti kelių rūšių įklotų, nes vieni geriau geria, kiti greičiau džiūsta, tai ką manot jei ant mikropluošto dasiūti kokios vilnos?
Atsakyti
QUOTE(Aryvle @ 2013 07 13, 18:47)
tai ką manot jei ant mikropluošto dasiūti kokios vilnos?

Prie mikropluošto prisiūti nerekomenduočiau nieko, nes jo naudojimo esmė - greitas džiuvimas ir sugerimas. Juo labiau vilnos, kuri skirta ne sugerimui, o drėgmės sulaikymui, todėl naudojama prie išorės/vietoj PUL'o. Skaičiau, kad mikropluoštą, kol dar nėra praėję daug skalbimų, tikrai nerekomenduojama dėt tiesiai prie odos (vėliau, kai gaureliai suplokštėja, galima), bet puikiai tinka kaip papildomas sugeriantis sluoksnis po kitais įklotėliais, arba galima tarp jo ir odos naudot vadinamą liner - flisinį, spec. popierinį, šilko (jautriai odelei) ir pan. Sėkmės smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo šakute: 14 liepos 2013 - 14:49
Kai laukiausi, kaupiant sauskelnių kraitelį labai padėjo mamyčių atsiliepimai, tad nusprendžiau pasidalinti savo beveik trijų mėnesių vystyklystės patirtimi.
Norėjosi išbandyti kuo daugiau variantų, tad įsigyjau įvairių tipų ir medžiagų sauskelnyčių - tad apie viską iš eilės:

- Medvilniniai Prefold - nors pirkau trečią dydį, jau 2.5 mėn. kūdikiui jų beveik neįmanoma susegti, o mūsiškis prie kūdųjų. Sugeriamumas vidutinis, jei į vidų dedamas papildomas įklotas. Dabar (dar nesulaukus 3 mėn.) naudojame juos tik kaip įklotus. Taip pat turėjau savo gamybos medvlinės trikotažo prefold'ų, siūtų pagal supaprastintą schemą (į vidų įsiuvant frotinį rankšluostį). Trikotažas neblogai aptempia, tačiau prastai sugeria, net su papildomais įklotais.
- Aprišamas vystyklas - dažnai buvo minimas kaip patogus variantas patiems mažiausiams, tad įsigijome vieną pabandymui. Man asmeniškai daug patogesnės buvo susegamos sauskelnės, net ir visai mažam kūdikėliui.
- Flanelinės sauskelnės - dalį siuvausi siuvykloje iš tarybinės flanelės, dalį pirkau internetu. Privalumai - gera kaina (apie 10 Lt už vienetą), greitas džiūvimas, palyginus geras sugeriamumas. Trūkumas - šiuolaikinė flanelė neįtikėtinai greitai nusiskalbia ir praranda estetinę išvaizdą. Tuo tarpu tarybinė flanelė kol kas laikosi puikiai smile.gif
- Bambukinės sauskelnės - kalbant apie sauskelnes, labai didelio skirtumo nuo flanelės nepastebėjau. Labai pasiteisinęs variantas - namie apsisiūti bambuko froto gabalėliai, kuriuos sulankstome ir naudojame kaip įklotus: lengvai atsiplauna kakutis, labai greitai džiūna, malonūs odai ir gana gerai sugeria. Turime kelias bambuko veliūro sauskelnes - abiejose galima sakyti iš karto ištrūko po spaudę - galbūt toks medžiagos ypatumas? Tad, nors veliūrinės sauskelnės iš visų bambukinių pasirodė daugiausiai sugeriančios, daugiau jų nepirksime :/
- Kanapinės sauskelnės - drąsiai galiu sakyti, kad daugiausiai sugeriantis audinys. Turime tik vienas sauskelnes, tačiau jos tikrai maloniai nustebino. Vienintelis trūkumas - ilgesnis džiūvimo laikas.
- Firminės sauskelnės - knietėjo išbandyti ir brangesnius variantus. Turime trys viename Tots Bots ir Grovia sauskelnytes, kurių neginčyjamas pliusas - išties patraukli išvaizda smile.gif Tiesa, pastebėjau, kad Tots Bots su obuoliukais visad skubu užmauti vos tik išdžiūva, o Grovia medžiaga kažkokia keista, tarsi būtų vaškuota ir jos, kad ir kokios gražios, dažniausiai laukia iki paskutinio, ale taupomos smile.gif Dar maloniai nustebino Imse Vimse trys viename, kurias gavome dovanų. Man asmeniškai jos baisiai negražios, tačiau išties labai patogios (įsiūti du atverčiami įklotai). Išvada - gražu, patogu, bet šitiekos pinigų neverta. Lygiai taip pat džiaugiamės Pupkio spalvotomis trys viename sauskelnėmis, kurios žymiai pigesnės ir ne ką prasčiau sugeria.
- Vilnonės kelnytės - nors turėjau įsigyjusi du variantus, nusprendžiau kol kas apsieiti be jų - kol kūdikis toks mažas, tos kelnytės atrodo kaip laisvi vilnoniai šortai - neišeina uždėti jokio bodž'io, taip pat ir kelnyčių, o nuogos blauzdytės šąla. Tuo tarpu karštu oru vaikas akivaizdžiai kaito (nors ir neturėtų). Be to, atsitikus eilinei avarijai su kakučiu (o tai gana dažnas reiškinys), jas reikia atskirai skalbti, paskui vėl lanolizuoti - daug paprasčiau man pasirodė pakeisti suteptą ar sušlapusį rūbelį. Gal kitaip bus, kai sūnelis paaugs, bet kol kas labiausiai mylimos yra 3 viename sauskelnės (kad ir čia jau išgirtas Pupkio Pukuotukas).

Tad tokia mūsų patirtis. Norėjau paklausti, kiek sluoksnių medžiagos jums gaunasi kartu su įklotais? Aš dedu vieną trijų arba šešių sluoksnių bambuko ar 8 sluoksnių medvilnės įklotą, sauskelnes keičiam po kiekvieno sisiuko (t.y. vos ne kas pusvalandį) ir dar nebuvo, kad sušlaptų tik įklotas. Man tai atrodo mistika, kad galima tas pačias sauskelnes panaudoti dar sykį g.gif Gal kažką ne taip darome? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Berenikė @ 2013 07 23, 22:17)
Man tai atrodo mistika, kad galima tas pačias sauskelnes panaudoti dar sykį  g.gif 


Mes turim bambuko anglies pluošto įklotėlių, tai po jų lieka kelnytės sausos, net ir po nakties. Dar lieka sausa, kai dedam du įklotėlius iš pupkio, bet nepamenu, kas per medžiaga tiksliai blush2.gif Bet aš "gaudau" sysiukus, tai retai pakliūna keli, tai nžn kiek išlaikytų neperšlapę ax.gif
Atsakyti
Merginos, kaip suminkštinti sukietėjusias sauskelnes, kanapines? g.gif Ar džiovinant džiovyklėje jos lieka minkštesnės? Nusipirkau iš vienos mamytės one size kanapinių sauskelnių, o jos tokios kietos, kad net baisu prie kūdikio odelės priliesti unsure.gif ar dar įmanoma sugrąžinti minkštumą? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nińa_del_viento @ 2013 08 30, 20:11)
Merginos, kaip suminkštinti sukietėjusias sauskelnes, kanapines?  g.gif  Ar džiovinant džiovyklėje jos lieka minkštesnės? Nusipirkau iš vienos mamytės one size kanapinių sauskelnių, o jos tokios kietos, kad net baisu prie kūdikio odelės priliesti  unsure.gif ar dar įmanoma sugrąžinti minkštumą?  g.gif


Tiesiog rankomis jau išdžiūvusias patrinkite, taip suminkštės audinys.
O su kuo skalbiate? Gal per kietas vanduo?
Nes man kanapė visada minkštutėlė buvo, o va medvilnė ant radijatorių žiauriai sukietėdavo.
Atsakyti
QUOTE(Smiltele @ 2013 08 31, 11:51)
Tiesiog rankomis jau išdžiūvusias patrinkite, taip suminkštės audinys.
O su kuo skalbiate? Gal per kietas vanduo?
Nes man kanapė visada minkštutėlė buvo, o va medvilnė ant radijatorių žiauriai sukietėdavo.


Taip ir padariau, iš tikrųjų minkštesnės tapo ax.gif ačiū už patarimą 4u.gif
Aš nupirkau kanapines pabandymui nenaujas, tai nežinau kaip anksčiau jas skalbė, gal iš tikrųjų vanduo buvo per kietas. Gal išplovus iš karto reiktų išpurtyti, patrinti, kaip tik taip padariau: praploviau švarius kanapinius įklotus, papurčiau, patryniau tarp rankų, per naktį beveik ir išdžiuvo ir tikrai atrodo minkštesni ax.gif
Atsakyti
Sveikos, mamos, pasidalinsiu savo 7 mėnesių patirtimi naudojant daugkartines sauskelnes. Kadangi neturiu džiovyklės ir dažniausiai džiovinu vonioj arba uždarame balkone, žinau, ką reiškia trynimas ir kedenimas - kietėja visos be išimties smile.gif
Trumpai papasakosiu apie turimų sauskelnių ypatumus.

Flufflyfly bambuko veliūro: nepateisino universalaus dydžio vardo , nes susitraukė ir tapo labai trumpos, taigi dabar yra super pažemintu liemeniu. Duodu max mėnesį, iki kol dukrytė jas visai išaugs.

Imse Vimse medvilnės froto: patinka, kad nors ir yra gana storos, bet džiūva tikrai greitai. Galėtų labiau apglusti kojytes ir galėtų turėti pora spaudžių daugiau, mat dabar būna arba šiek tiek per siauros arba labai per laisvos per juosmenį. Turėtume užtekti iki puoduko smile.gif

BabyKicks kanapės froto: melas, kad visiškai nekietėja, ir melas, kad dydis universalus. Susitraukė visiškai - ir per siauros, ir per trumpos jau 6 mėn vaikui (~8kg). Ir šiurkščios - trink netrynęs. Guma aplink kojytes įsirėžia labai stipriai. Žodžiu, pačios brangiausios iš turimų ir labiausiai nepatikusios. Tik tiek, kad kartu buvo puikus kanapinis įklotas, kurį naudoju su aprišamais vystyklais.

Pupkio bambuko froto: švelniausios iš visų frotinių sauskelnių ir užteksim dar ilgam. Žodžiu, patinka smile.gif

Pupkio kanapės-bambuko multino: sugeria tikrai daug, tik modelis nelabai vykęs - labai ilgos (dar dabar vos ne iki pažastų smile.gif ), bet siauros ir per liemenį vos beužsegam (nebesegu figūrinio įkloto, kad būtų daugiau vietos ir kadangi jis susitraukė, tad plačioji dalis išlenda pro siaurąją sauskelnių dalį).

Pupkio bambuko veliūro: mėgstamiausios, nes minkščiausios, nesusitraukė ir dydis puikiai tinka bei, panašu, kad tiks iki puoduko. Tik, kaip jau kažkuri mama minėjo, dviems sauskelnėms toje pačioje vietoje ištrūko po spaudę, bet kol kas tai mums netrukdo smile.gif

Pupkio medvilnės kilpinio audinio: kai pirkau, buvo komplektuojamos su dviem tokio pat audinio įklotais, bet aš vieną pakeičiau bambuko mutino įklotu, kad prie odelės liestųsi švelnesnis audinys. Labai patinka modelis, užteksim iki puoduko. Be to, šis komplektas atlaiko daugiausiai sysiuko.

Pupkio bambuko multino aprišami vystyklai: sako, kad jie tinkamiausi naujagimiams, bet drąsiai naudoju ir savo spurdaliukei - tikrai nesmunka net be smėlinuko. Patinka, kad galima reguliuoti pilvuko apimtį. Komplektuoju kartu su prefoldais ir gaunu tikrai daug sugeriančias sauskelnes. Tiesa, dabar dukrytė nesunkiai randa "teisingą" raištelį, kurį patraukus vystyklas atsiriša smile.gif

Pupkio bambuko multino sauskelnės: šiuo metu neberandu nuorodos. Modelis panašus į jų kanapės-bambuko sauskelnes, tik viskas susitraukė dar labiau ir iš ilgio dar geros, bet segu jau ant paskutinės spaudės, taip kad iki 15 kg tikrai neužteksim.

Pupkio PUL su flanele: vienintelės turimos PUL. Geras modelis, turėtume užtekti iki puoduko. Tik jau po vieno sysiuko būna visiškai šlapios, todėl aš dar įdedu kilpinį įklotą - šitaip gaunu jau rimtas sauskelnes smile.gif

Kukučio bambuko multino: šias pirkau visai neseniai, tad dar minkštos ir švelnios, bet traukiasi ir panašu, kad bus toks pat variantas kaip su Fluflyfly - per liemenį gerai, bet labai trumpos.

Dukrytė gimė žiemą, tad naudojau savo megztas vilnones prilaikančias kelnytes. Pavasarį nusipirkom PUL, kad užpakaliukas paplonėtų smile.gif Tačiau M dydį iki žiemos išaugsim, tad vėl mezgu vilnonių. Šiaip tikrai žaviuosi vilna - paprasta, bet efektyvu, net mano mama stebėjosi, kaip mus augindama nesugalvojo tokias kelnytes mauti ant vystyklų. smile.gif

Trumpai apibendrinant, bambuko multinas traukiasi ir šių sauskelnių visam vystyklystės laikotarpiui greičiausiai neužteks (aišku, viskas priklauso nuo vaiko sudėjimo). Kilpiniai ir frotiniai audiniai kietėja labiausiai ir net gerai ištrynus lieka gana šiurkštūs, bet sugeria jie tikrai daug.

Tokie mano pastebėjimai. Tikiuosi, rasite šio to naudingo smile.gif
Atsakyti
r-amashk-a , ačiū už išties naudingą info, kaip tik ieškau kuo papildyt sauskelnių arsenalą thumbup.gif

O jūs pasakykit, kokioje temperatūroje skalbiant multinas susitraukia? Aš viską skalbiu 60 laipsnių ir susitraukimas labai mažas ir pastebimas tik ant įklotų (jie tokie tarsi papurę pasidarė).
Dėl veliūro sauskelnių - per 4 mėnesius abejos turimos sauskelnės pametė po dvi spaudes. Jei iškris dar bent po vieną sauskelnyčių bus neįmanoma naudot nepataisius sad.gif Matyt išvada, kad veliūras su spaudėm nedraugauja...

Ir dar norėjau pasiskųsti Pupkio vilnos trikotažo kelnytėm - funkciją jos atlieka puikiai, bet bjaurybės dažo sad.gif Mūsų ryškiai oranžinės su baltais pakraštėliais, tai užteko pamerkti jas dubenėlyje ir jos nudažė ne tik kartu mirkstančias kelnytes, bet ir pačios save (tie balti pakraštėliai oranžinėm dėmėm nuėjo). O dabar pastebėjau, kad joms sudrėkus, nusidažo ant viršaus užvilkti šviesūs rūbeliai doh.gif Guli dabar stalčiuj ir piktina akį, nes, bjaurybės, ir gražios ir patogios, ale jau kiek nuostolio pridarė verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Berenikė: 10 rugsėjo 2013 - 21:28
QUOTE(Berenikė @ 2013 09 10, 23:20)
O jūs pasakykit, kokioje temperatūroje skalbiant multinas susitraukia? Aš viską skalbiu 60 laipsnių ir susitraukimas labai mažas ir pastebimas tik ant įklotų (jie tokie tarsi papurę pasidarė).



Skalbiu 40 laipsnių temperatūroje. Nežinau, gal čia kokie skalbimo mašinos sukimo ypatumai, kad multinas traukiasi akyse..
Atsakyti