Įkraunama...
Įkraunama...

Daugkartinių sauskelnių patvarumas

Jau antrus metus naudojam daugkartines, ir naktį ir į lauką ir jau nepamenu kada paskutinį kartą pirkom vienkartines. Galvoju kodėl daug kas dar naudoja vienkartines? Juk tiek šiukšlių, išlaidų, etc. g.gif net mačiau internete stumdo dėžėm visokius vokiškus pampers, mažu deficitas Lietuvoj biggrin.gif gal anos geresnės, bet man visos vienodai blogas pasirinkimas atrodo smile.gif arba kur būna pagalba skurdžioms šeimoms, prašo nupirkti padovanoti sauskelnių pampersų , juk jie baigsis ir vėl reikės neturtingai mamytei galvoti kur nusipirkti, o jeigu kas padovanotų rinkinį daugkartinių tai ir išlaidų mažiau būtų paskui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo khaleesi: 02 balandžio 2015 - 14:51
As tai matau minusu daugkartinese:
1. Didziausias minusas, kad reik skalbt reciausiai kas antra diena, neiskalbus prasmirsta, dauginas bakterijos. Man gaila jungt nepripildyta skalbimo masina. Be to, kad jausciau svaros kvapa, skalauju, o po to dar perskalbiu du kart.
2. Daugkartignes sauskelnes reik kone dvigubai dazniau keist. Kadangi mano vaikui rengimai nepatinka, tai uzknisa tie keitinejimai.
3. Pasislapines kudikis jaucia dregme. Jei vaikas neramus, tai dar labiau supykdo slapumas
4. Mitas, kad PUL taip jau gerai kvepuoja, mitas kad vienkartiniai pampersai nepraleidzia vandens garu.
5. Naudojant prilaikancias vilnones kelnytes, reik didesniu drabuziu
6. Vasara manau turetu but karsta su daugkartinem.
7. Taupumas is dalies mitas. Kokybiskos sauskelnes kainuoja milziniskus pinigus, o skirtumas didziulis tarp pigiu ir brangiu. O kur dar skalbimo kastai. Aisku galima naudot devetas, ar keliem varkam panaudot.
8. Nepatogu naudot sveciuose, nakti ar lauke nesinori slapia vaika laikyt.

Tai va tokius minusus pastebejau po puses metu, ner cia jau toks geris.

Del sunkiai besivercianciu mamu pritariu
Papildyta:
QUOTE(mamyte2014 @ 2015 03 24, 10:45)
O dėl kietumo, su kuom skalbiat? Nes mums lyginant su bambukinėmis, tai šiurkštesnės kanapinės buvo, na bet kad tokios kaip rašot?... Patrindavau su rankomis ir išminkštėdavo.


Su Ringuvos skalbikliu. Keista, kad toki skirtingi atsiliepimai. Gal jie keicia medziagas is kuriu siuva, nes pora iklotuku turiu dar tokiu puse velnio. Bet su bambuku ner ka lygint. Visgi as uz bambuka. Sugeriamumas man nera labai svarbus, nes vis tiek nepriimtina slapia vaika laikyt, iskart keiciu.

Man ir pats pasiuvimas tu sauskelniu nepatiko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vicious_L: 19 balandžio 2015 - 01:29
QUOTE(Vicious_L @ 2015 04 18, 23:28)
As tai matau minusu daugkartinese:
1. Didziausias minusas, kad reik skalbt reciausiai kas antra diena, neiskalbus prasmirsta, dauginas bakterijos. Man gaila jungt nepripildyta skalbimo masina. Be to, kad jausciau svaros kvapa, skalauju, o po to dar perskalbiu du kart.
2. Daugkartignes sauskelnes reik kone dvigubai dazniau keist. Kadangi mano vaikui rengimai nepatinka, tai uzknisa tie keitinejimai.
3. Pasislapines kudikis jaucia dregme. Jei vaikas neramus, tai dar labiau supykdo slapumas
4. Mitas, kad PUL taip jau gerai kvepuoja, mitas kad vienkartiniai pampersai nepraleidzia vandens garu.
5. Naudojant prilaikancias vilnones kelnytes, reik didesniu drabuziu
6. Vasara manau turetu but karsta su daugkartinem.
7. Taupumas is dalies mitas. Kokybiskos sauskelnes kainuoja milziniskus pinigus, o skirtumas didziulis tarp pigiu ir brangiu. O kur dar skalbimo kastai. Aisku galima naudot devetas, ar keliem varkam panaudot.
8. Nepatogu naudot sveciuose, nakti ar lauke nesinori slapia vaika laikyt.

Tai va tokius minusus pastebejau po puses metu, ner cia jau toks geris.


Įdomu smile.gif Iš mano patirties:
1. Jei gaila jungt nepripildytą skalbyklę - visada galima rankom skalbt. Kol šlapimas bekvapis, bespalvis (pirmus keletą mėnesių), užtenka praskalaut vandeny.
Aš skalbdama visus drabužius uždedu papildomą skalavimą, visad kvepia švariai smile.gif
2. Vienkartines irgi reik keisti dažnai, tiek, kad ekstra atveju gali daugiau šlapimo sulaikyti, bet specialiai tai nelaikyčiau, kol per kraštus liesis, nėr sveika odelei.
3. Jei kūdikis jautrus - galima naudoti fliso ar kt. įklotėlius, kurie suteikia sausumo pojūtį. Bet daugeliui šis "trūkumas" yra kaip tik privalumas - sako, kad lengviau pripratinti prie puoduko.
4. Kuo grindžiate, kad mitas? Mačiau bandymą atliktą youtube (dbar video pašalintas), tai aiškiai matės, kad garai pro PUL praeina, pro sauskelnių plastiką - ne. Gal pati esate analogišką eksperimentą įvykdžius, labai įdomu, ar skyrėsi kas.
5. Namie tai ant vilnonių kelnyčių nieko nerengiau, būtų per karšta, lauke, jei šalta, tai kūdikis kombyje, jie dažnai būna laisvesni, kad tiktų visam sezonui. Jei norisi mažesnių drabužėlių, tai galima PUL kelnytes naudot, jos pigesnės ir lengviau prižiūrimos.
6. Vasarą mano pradėjęs vaikščioti vaikas buvo su marškinėliais, daugkartinėm ir batukais, labai smagiai ir gražiai atrodė, tikrai ne per karšta. smile.gif Be to, karštis - paskatinimas kuo daugiau laikyt apskritai be sauskelnių, daug sveikiau už vien- ar daugkartines.
7. Dalį pirkau naujų, pigias, pasiteisino, dalį (buvusių) brangių dėvėtų, irgi pasiteisino. Net ir brangesnes naujas perkant yra ne viena šeima paskaičiavusi, kad išėjo pigiau nei būtų perkant vienkartines.
8. Naudojau ir naktį, ir lauke, ir svečiuose. Tik kelionėse kaitaliojau su vienkartinėm. Nepatogumų nepastebėjau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo šakute: 19 balandžio 2015 - 17:14
QUOTE(šakute @ 2015 04 19, 17:11)
Įdomu smile.gif Iš mano patirties:
1. Jei gaila jungt nepripildytą skalbyklę - visada galima rankom skalbt. Kol šlapimas bekvapis, bespalvis (pirmus keletą mėnesių), užtenka praskalaut vandeny.
Aš skalbdama visus drabužius uždedu papildomą skalavimą, visad kvepia švariai smile.gif
2. Vienkartines irgi reik keisti dažnai, tiek, kad ekstra atveju gali daugiau šlapimo sulaikyti, bet specialiai tai nelaikyčiau, kol per kraštus liesis, nėr sveika odelei.
3. Jei kūdikis jautrus - galima naudoti fliso ar kt. įklotėlius, kurie suteikia sausumo pojūtį. Bet daugeliui šis "trūkumas" yra kaip tik privalumas - sako, kad lengviau pripratinti prie puoduko.
4. Kuo grindžiate, kad mitas? Mačiau bandymą atliktą youtube (dbar video pašalintas), tai aiškiai matės, kad garai pro PUL praeina, pro sauskelnių plastiką - ne. Gal pati esate analogišką eksperimentą įvykdžius, labai įdomu, ar skyrėsi kas.
5. Namie tai ant vilnonių kelnyčių nieko nerengiau, būtų per karšta, lauke, jei šalta, tai kūdikis kombyje, jie dažnai būna laisvesni, kad tiktų visam sezonui. Jei norisi mažesnių drabužėlių, tai galima PUL kelnytes naudot, jos pigesnės ir lengviau prižiūrimos.
6. Vasarą mano pradėjęs vaikščioti vaikas buvo su marškinėliais, daugkartinėm ir batukais, labai smagiai ir gražiai atrodė, tikrai ne per karšta. smile.gif Be to, karštis - paskatinimas kuo daugiau laikyt apskritai be sauskelnių, daug sveikiau už vien- ar daugkartines.
7. Dalį pirkau naujų, pigias, pasiteisino, dalį (buvusių) brangių dėvėtų, irgi pasiteisino. Net ir brangesnes naujas perkant yra ne viena šeima paskaičiavusi, kad išėjo pigiau nei būtų perkant vienkartines.
8. Naudojau ir naktį, ir lauke, ir svečiuose. Tik kelionėse kaitaliojau su vienkartinėm. Nepatogumų nepastebėjau.


4 punkta galeciau pakomentuoti taip kad pastebejau jog ilgiau pabuvus su PUL sauskelne ikisus pirsta jauciasi dregme, nors ir vaikas nepasiusiojes, reiskai prakaitas neisgaruoja taip jau gerai. O kad pampersas praleidzia dregme sprendziu is to, kad kai vaikas pasiusiuoja daugiau galima pridejus ranka prie isores jaust dregnuma, reiskia kazkiek praeina dregme. Eksperimentu nedariau, bet man kazkaip toks jausmas, kad tiek pampersas tiek PUL panasiai praleidzia dregme. Beje galima pabandyti ikvepti ora per PUL medizaga, ne velnio nepavyks. Kitas dalykas, turiu dar PUL paklode su guma, tai sunkoka ja isdziovint, reik vartyt, nes per PUL sunkiai isgaruoja dregme.

Nesakau, kad daugkartines tokia jau nesamone. Pati naudoju ir naudosiu, bet nera tiek pliusu, kaip galvojau pries tai. Nemanau, kad vaikui labai jau ten zenkliai sveikiau, ar odelei geriau, ar kad maziau sunta. Siuo metu, kadangi jau turiu susipirkus sauskelnes, tai matau tris pliusus: man pigiau (nes jau ar taip ar taip viskas supirkta) ir vaiko odai maloniau medziaga (kol sausa), saugoma gamta.

O del skalbimo, tai jei reiktu dar su rankom skalbt, tai turbut nevargciau. biggrin.gif Ir taip pakanka veiklos, be to kai pakakina tenka isskalbt iskart.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vicious_L: 19 balandžio 2015 - 22:41
QUOTE(Vicious_L @ 2015 04 19, 02:28)
As tai matau minusu daugkartinese:
1. Didziausias minusas, kad reik skalbt reciausiai kas antra diena, neiskalbus prasmirsta, dauginas bakterijos. Man gaila jungt nepripildyta skalbimo masina. Be to, kad jausciau svaros kvapa, skalauju, o po to dar perskalbiu du kart.
2. Daugkartignes sauskelnes reik kone dvigubai dazniau keist. Kadangi mano vaikui rengimai nepatinka, tai uzknisa tie keitinejimai.
3. Pasislapines kudikis jaucia dregme. Jei vaikas neramus, tai dar labiau supykdo slapumas
4. Mitas, kad PUL taip jau gerai kvepuoja, mitas kad vienkartiniai pampersai nepraleidzia vandens garu.
5. Naudojant prilaikancias vilnones kelnytes, reik didesniu drabuziu
6. Vasara manau turetu but karsta su daugkartinem.
7. Taupumas is dalies mitas. Kokybiskos sauskelnes kainuoja milziniskus pinigus, o skirtumas didziulis tarp pigiu ir brangiu. O kur dar skalbimo kastai. Aisku galima naudot devetas, ar keliem varkam panaudot.
8. Nepatogu naudot sveciuose, nakti ar lauke nesinori slapia vaika laikyt.


1.mano mašinoje yra du taupūs skalbimo režimai - eco ir greitasis, abu naudoja mažiau vandens ir elektros, skalbiant mažesnį keikį skalbinių. Nors vandenį irgi reikia taupyti, visviena man tai atrodo mažensė blogybė nei kalnai šiukšlių ir dar kiek visko sunaudojama tų sauskelnių gamybai, net ir ekologiškos sauskelnės man visviena atrodo bereikalingos šiukšlės, bereikalingas vartoijmas, nežinau, gal aš klystu
2. taip, keisti reikia dažniau, blogai, jeigu lauke , žiemą esi ilgai su vaiku ir panašiai bet tokiais atvejais galiam uždėti storesnį įklotą arba vienkartines. o namų sąlygomis keiti kiek nori ir negaila, ne man labiauiai širdė kauda kai pakakoja į katik pakeistas vienkartines - veltui išmesta sauskelnė kurio jau nebepanaudosi
6. girdėjau, kad su pampers kaista ne ką mažiau
7. žiūrint kokias perki ir kokiais kiekiais naudoji. per keli metus atsiperka, skalbimas man kainuoja per mėn. gal 30lt
8. na, bent jau name tikrai galima naudoti daugkartines ir sumažinti išmetamų šiukšlių kiekį
šiaip sutiknu, yra ir pliusų, ir minusų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo khaleesi: 02 gegužės 2015 - 15:11
Sveikos,

Ilgai ieškojau tinkamos temos savo klausimui. Bandysiu laimę čia smile.gif
Gal kas naudojate medvilnines sauskelnes, tokias kaip iš Rasakilos:
http://www.rasakila....tukais-1355.htm
Rašo, kad universalios, bet kai atsisiunčiau (neturiu galimybės pati nueit į parduotuvę pačiupinėt), pamačiau, kad jos nuo 5kg. Mano pirmagimis gimė 3,5 kg, tai ir antro panašaus tikiuosi. Kadangi ir šiaip jau pradžioj tos sauskelnės labai ant jų didelės atrodo, įdomu, ar nepaskęs jisai. Bet pirkt visą pundą mažesnio dydžio vien dėl poros mėn. irgi nesinori. Gal kas turi patirties ir gali patart?

Būsiu dėkinga!
Atsakyti
QUOTE(zoske @ 2015 07 26, 12:38)
Sveikos,

Ilgai ieškojau tinkamos temos savo klausimui. Bandysiu laimę čia smile.gif
Gal kas naudojate medvilnines sauskelnes, tokias kaip iš Rasakilos:
http://www.rasakila....tukais-1355.htm
Rašo, kad universalios, bet kai atsisiunčiau (neturiu galimybės pati nueit į parduotuvę pačiupinėt), pamačiau, kad jos nuo 5kg. Mano pirmagimis gimė 3,5 kg, tai ir antro panašaus tikiuosi. Kadangi ir šiaip jau pradžioj tos sauskelnės labai ant jų didelės atrodo, įdomu, ar nepaskęs jisai. Bet pirkt visą pundą mažesnio dydžio vien dėl poros mėn. irgi nesinori. Gal kas turi patirties ir gali patart?

Būsiu dėkinga!

Naujagimiui manau bus didokos, tad pradžioje galite naudoti vystyklus, lininius, merlinius ar pan., su mažiausiais jie gana patogūs, greitai džiūsta, tad kol priaugs jūsų pirktas - bus geras ekonomiškas variantas.
Atsakyti
Maniske gime 3,7kg, tai pirma menesi netiko jokios saskelnes, neapspausdavo gerai, tik nuo antro men pavyko normaliai naudot
Atsakyti
Naudoju daugkartines universalaus dydžio sauskelnes nuo 2,5 mėn. Su PUL.

Pirkau Pupkio įvairiausių pasibandymui, amerikietiškas BumGenius ir angliškas PopIn. Užsieninės rimtai išdirbtos, tai patiko labiau už lietuviškas.

BumGenius turiu V4 modelio su knopkėm, jos kišeninės, audiniai sintetiniai - mikropluoštas. Labai gerai sausa odelei, įklotai daug sugeria ir visos dalys greitai džiūsta. Minkštos, nestoros ir bus patogios judančiam vaikučiui. Išbandžiau ir medvilnines Bumgenius Freetime, bet labai ilgai džiūsta. Labai labai. Net iš džiovyklės išėmus dar parą turi pakabėti...

user posted image

user posted image

PopIn V2 yra su įsegamais įklotais, ir realiai į jas kloti galima betką - betkurio gamintojo įklotus, betkokio audinio, sulankstytas palutes. Labai apgalvotai sukonstruotos - lipukai turi užsegimus skalbimui, viduje yra sugeriantis sluoksniukas, kuris "susirenka" drėgmę nuo išorinių kraštų, raukinukai labai gerai šlaunis apgaubia, daug reguliuojasi dydis knopkutėmis. Originalūs įklotėliai bambukiniai. Į vidų aš dar pakloju viensluoksnį sintetinį mikropluošto įklotuką (vietoje to ryžių popieriaus) - jis minkštas ir švelnus labai, praleidžia drėgmę, ir užpakaliukas lieka sausas. Bumgenius firmos šitie įklotukai. PopIn'ai labai gerai nakčiai - galima prikloti daugiau sluoksnių ir niekad neprabėgs. Judančiam, lakstančiam vaikui, atrodo bus mažiau patogūs.

Pirmą versiją irgi išbandžiau - šiektiek prastesnė konstrukcija, neelastinga užpakalinė dalis, storenės per liemenį.

user posted image

user posted image

Ir vienos ir kitos sauskelnės susimažina iki naujagimio, bet su tokiu dideliu gumbu vaikutis gulėtų žemyn galva smile.gif Turi praaugti.

Turiu po 7 vnt - dabar skalbiu kas 2trą dieną.

Iš Pupkio audinių labiausiai patiko bambuko anglies pluoštas. Užsipirkau paties audinio - pasisiųsiu papildomų įklotų, nes PopIn išorės dažnai lieka nesuteptos, praskalbti tereikia įklotus.

Džiovinant džiovyklėje visi ir betkokie audiniai išlieka minkštučiai. Ir kanapė, ir bambukas, ir medvilnė. Nieko trint, daužyt nereikia niekad wink.gif

Atsakyti
Na kazkaip mums jautas metas praeityje.
Tiesiog uzkliuvau tai ikisiu savo trigrasi.
Ar zinot kad naudojant daugkartines pasigaut auksini stafilokoka ya 83% ir kitas bakterines infekcijas.
Atsakyti
QUOTE(swingteveliai @ 2016 01 20, 23:52)
Ar zinot kad naudojant daugkartines pasigaut auksini stafilokoka ya 83% ir kitas bakterines infekcijas.


Statistikos šitos šaltinis koks?

Iš visų grupių, kur mamos dalinasi patirtimi, dar negirdėjau apie pasigavimą infekcijos. Jei būtų tokie procentai - tikrai kasnors pasiskųstų.
Atsakyti
QUOTE(Shyna @ 2016 01 21, 18:54)
Statistikos šitos šaltinis koks?

Iš visų grupių, kur mamos dalinasi patirtimi, dar negirdėjau apie pasigavimą infekcijos. Jei būtų tokie procentai - tikrai kasnors pasiskųstų.

Saltinis laboratorinis ir is priimamojo skyriaus.
O nesiskundzia ...
Kiek zmoniu mate savom akim stafilokoka ar streptokoka savom akim ? Tikrai nedaug
O zinaciu jo ciklus ir savybes dar maziau.
Atsakyti