Dabar susimąsčiau, o kodėl daugkartinėse mikrobų prisiveis, o vienkartinėse prie tokio paties vaiko šlapinimosi - neprisiveis ? Kiek aš domėjausi, tai vienkartinės tik užmaskuoja šlapumą, visas šlapimas ten tebėra, nesvarbu, kad jis ne skystame pavidale, o sureagavęs su natrio poliakrilatu ir pavirtęs į želė. Sveikatos organizacijos ir šiaip pavieniai besidomintys būtent tame ir pabrėžia vienkartinių žalą vaikui, kad mamai atrodo, kad vaikas sausas, vadinasi viskas OK, gali dar pabūti su tomis pačiomis. O kad bakterijų ten begalė, visi nutyli. Bakterijų yra kiekviename šlapime, ir tai yra normalus kiekis, nekenkiantis vaikui. Bet su kiekviena valanda, bakterijų pasidaugina N kartų, nes jos turi viską, ko reikia: 1) šilumą nuo vaiko kūno, 2) maisto, t.y. šlapimo.
Beje, pačios sauskelnių kompanijos rekomenduoja keisti sauskelnę iškart, kai tik ji yra sušlapinta/pasituštinta: "change your newborn as many as 10 times in each 24-hour period. It sounds like a lot, but bear in mind that a lot of wet nappies means your baby is getting enough nutrition and is processing it normally."
vienkartinių puslapis
Na, o natrio poliakrilato žalą, turbūt visos žinote. Čia ta pati medžiaga, kurią buvo uždrausta naudoti moteriškuose tamponuose po to, kai moterys masiškai patirdavo toksinio šoko sindromą. Gerai pastebėjo vienas žmogus, ta pati kompanija uždirba susargdindama jūsų vaiko odą vienkartinėmis sauskelnėmis (sudirginimas, paraudimas, bėrimai, iššutimai), po to dar kartą uždirba pardavinėdama "gydomuosius" kremus (kurie taip pat tik maskuoja problemą, paslepia paraudimus ir spuogelius). Bet juk oda yra šalinimo organas, ji spuogeliais signalizuoja mamai problemą ir kartu bando pašalinti toksinus. Aš dažnai susimąstau, va kremų reklamoje sakoma, kad naudingosios medžiagos iš kremo įsigeria giliai į odą. Ir tai yra visiška tiesa, oda absorbuoja į kraujotaką viską, ką mes ant jos tepame arba prie jos liečiasi, nes kapiliarai yra arti odos paviršiaus. Lygiai taip pat kraujas po visą kūną išnešioja viską, ką oda sugeria iš vystyklo zonos. Yra sąryšis tarp vienkartinių naudojimo ir vaikų astmos.
Detaliau galite čia pasiskaityti:
macquirelatory.com
čia įdedu nuorodą į tekstinę versiją, be paveiksliukų, bet galite įsijungti ir pilną versiją, tik kad ten yra labai liūdnas paveiksliukas.
QUOTE(devuška @ 2014 01 12, 20:22)
Nakčiai išvis be šansų su daugkartiniu miegot, nebent keltis kas kelias valandas keist, vaiką žadint, nes kitaip ten mikrobų prisiveis, nušus viskas