Auksinis stafas gyveno turbūt praktiškai kiekviename iš mūsų bent vieną kartą gyvenime, mums to visiškai nepajutus, ir plinta per odos ir paviršiaus kontaktą. Daugeliu atveju jis yra visiškai nepavojingas. Manęs visiškai nestebina, kad jis buvo rastas laboratorijoje. Tačiau esant imuniteto nepilnavertiškumui, prastai higienai, pasigavus antibams atsparų štamą, situacija gali būti kiek kitokia. Nežinau, ar laboratorijoje buvo galimybė tikrinti stafų atsparumą. Bet kokiu atveju, tokios infekciijos gali atsitikti ir su vienkartinėm sauskelnėm, ir su daugkartinėm, ir jau be sauskelnių, jeigu vaiko imunitetas yra silpnas arba pažeistas. Trumpai tariant - daugkartinės sauskelnės čia nelabai prie ko. Kiekvieną iš mūsų patikrinus, rastumėm dar ne tokio gėrio.
Auksinis stafas miršta prie >50, skalbiant 60C turėtų jo nebebūti. Čia darant prielaidą, kad audinys leidžiasi išskalbamas ir kad pats stafas nėra atsparus. Bet jeigu naudojamasi džiovykle, ten temperatūra jau kur kas aukštesnė, jokie stafai nebeturi galimybės išlikti. Nebent įjungiamas taupymo režimas ar džiovinama žemesnėje temperatūroje.
Labai bijant stafų, patarčiau naudoti vystyklus ir juos virinti. Įklotai ir sauskelnės viskas viename neturėtų kelti problemų, skalbiant ant 60C.
Vieną punktą norėčiau paminėti prie skalbimo. Šiais laikais visi turi modernias skalbykles, kurios pačios nujaučia skalbinių svorį ir naudoja atitinkamai vandens. Tai nėra gerai, vandens skalbiant ir skalaujant turi būti DAUG. Skalbyklę reikia apgauti, įdedant su sauskelnėmis keletą teniso kamuoliukų. Jie prisigers vandens ir taps labai sunkūs.
Jokių minkštiklių, jie palieka plėvelę, kuri neleidžia vandeniui prasiskverbti ir pašalinti nešvarumus. Atsiranda kvapas, bėrimai ir panašios problemos. Ir apskritai jo reiktų vengti.
QUOTE(swingteveliai @ 2016 01 26, 15:00)
O biten vaiku gimimas ir s
veikatos problemos mazuju priverte keisti veikla ir pasinerti I biochemija ir maisto auginima.
Ar nebus čia problema? Dažnai sergantis vaikas bus imlesnis tokioms bakterijoms. Jeigu dažnai gulinėdavote ligoninėse su vaikais, yra rizika, kad pasigavoti antibams atsparių bakterijų.
Riboti antibus kiek įmanoma, tikiuosi vaikai buvo maitinti krūtimi, savas augintas maistas yra labai puikus pasirinkimas, bet kokiu atveju linkiu, kad ligos nebekibtų.
Chemikalai, naudojami vienkartinėse sauskelnėse, ar cheminiuose plovikliuose yra man atrodo kur kas baisiau vaikui ir žarnyno florai. Jau čia net nekalbant apie poveikį aplinkai.