QUOTE(Safyrinė @ 2012 10 28, 08:52)
apie tai mąstau ir aš jau kuris laikas. Aklas įtikėjimas vienu mokytoju veda į fanatizmą. Ir tas nuolatinis knaisiojimasis po praeitus gyvenimus,šiandienos problemų neišspręs.
Aš visada esu už žmogaus asmeninę ir vidinę laisvę, neturiu polinkio kitų auklėti ar nurodinėti. Esu už savo nuomonių pasikeitimus, bet ne savo nuomonių piršimus.
Bet kai pastebiu dalykus, kurie kenkia kitiems, kartais išsakau ir savo nuomonę.
Vienas protingas žmogus išmąsto teoriją, kitas ją aklai platina.
O kaip yra tiems, kuriuos ši teorija tiesiogiai liečia?
Kaip yra tiems mažyčiams vaikučiams, kurie lieka be tėvų???
Kaip yra tiems, kurie pasiryžta savo meilę ir rūpestį atiduoti šiems likimo nuskriaustiems vaikučiams???
Štai skaitome,kaip suaugę žmonės čia verkšlena dėl realiai visiškų smulkmenų. Jiems reikia pagalbos, prašo jos.
Bet suaugęs žmogus jau yra gan didelis savo kūnu, jo smegenys jau yra labiau "sutirštėjusios", jis kur kas geriau pajėgia apsiginti nuo įvairių gyvenimo negandų.
O kaip nuo viso to apsiginti mažam kūneliui? Kaip jam gyventi be tikros meilės, pagalbos ir saugumo jausmo?
Juk vaikystėje mes turime vieną iš didžiausių vertybių - tai saugumo jausmą. Mus nuo visų audrų ir negandų saugo mūsų tėvai. Ir mes tuo šventai tikime, jaučiamės saugūs, tuo ir laimingi.
O ar kiekvienas gali įsivaizduoti būseną to vaiko, kuris viso šito neturi?
Ir tie žmonės, kurie pasiryžta visa tai suteikti ne savo kūdikiui/vaikui, o svetimam, tik likimo nuskriaustam, verti pačios didžiausios pagarbos.
Tai yra kur kas sunkiau ir sudėtingiau, nei su nuosavu vaiku. Savą vaiką gali subarti, gali auklėti taip, kad jis į Gyvenimą išeitų ne ištižėliu, o su svetimu šie klausimai būna kur kas komplikuotesni. Ir pačio vaiko padidintas jautrumas, ir įtėvių baimė, ir svetimų žmonių kišimasis su priekaištais ir patarimais. Žmonės dažnai būna žiaurūs kitų atžvilgiu, piktdžiugiški. Negana to, kad žmogus atlieka vieną iš geriausių darbų Pasaulyje, jis dar ir susiduria su aplinkos kenkėjiškais dalykais. Galiausiai gali būti įvairūs genetiniai nesutapimai ir konfliktinės situacijos dėl to. Bet ne visur ir visada viskas būna idealu ir tarp genetiškai artimų tėvų/vaikų. Taip kad...
Visokių teorijų yra, bus ir tegul būna.
Tačiau turi būti išlaikyta pagrindinė sąlyga - nepakenk kitam.
Juk ir Hipokrato viena iš geriausių išsakytų minčių yra - "svarbiausia nepakenk". Tu gali nesugebėti pagydyti, dėl to gali būti pats visiškai nekaltas, bet pakenkti tu neturi teisės.
Ir aš neturiu tikslo konfrontuoti su
Teta Danute. Teko perskaityti jos išsakytą, bet dabar jau rašysiu - pacituotą - mintį, kuri tam tikroje situacijoje pasitarnavo kaip vaistas, vaistas sielai. Padėkojau jai tada už tai.
Bet matydama nuodą, aš savo nuomonę šiuo klausimu taip pat išsakiau. Šį kartą ne padėkos forma.