QUOTE(cibulis @ 2012 08 21, 08:14)
Jos gėris tik tas, kad garantuoja sandarumą ir mažą šilumos laidumo koeficientą.
100%
QUOTE
Tačiau manau, kad PUR putos tinkamos tik plokščiam stogui šiltinant jį iš išorės - kaip pats darai.
Labai rimtai apmąstau galimybę PUR apipurkšti visą namą. Taip, kad tikrai ne tik stogui. Operuodamas šiai dienai sukauptomis žiniomis PUR nenaudočiau medinėms konstrukcijoms apšiltinti. Turėčiau medinį namą, pagilinčiau savo žinias šioje srityje, gal ir kitaip mąstyčiau. O šiai dienai, kadangi statau mūrinį namą su stogu iš gelžbetoninių perdangų, tai mano viso namo apšiltinimui, ne tik stogo, idealiausia apšiltinimo medžiaga PUR.
QUOTE
Dar vienas dalykas - jei šią medžiagą purškia su respiratoriumi, tai irgi šį tą pasako apie jos "naudą" sveikatai/aplinkai.
Teko būti malūne, kuriame buvo tiktai sumaltų grūdų miltų dulkės. Nu sakyk ką nori, bet tikrai nemanau, kad ten rasi nors kiek toksiškų medžiagų, kurios vėliau gali turėti įtakos onkologiniams susirgimams, o žmonės su respiratoriais vaikščiojo. Taip pat ir PUR purškimo atveju. Ten purškiant labai daug būna purslų, kurie jei užtyška ant kūno, paskui labai sunkiai nusivalo. Pabandykite ant rakos užsipurkšti makroflekso leiskit apdžiūti ir paskui nusivalyti. Savaitę vaikščiosit nenusivalę. Tas pats ir su PUR, nori žmonės po darbo grįžti namo švarūs, tvarkingi.
Respiratoriaus naudojimas tikrai nerodo PUR kenksmingumo sveikatai.
QUOTE
pradžia bus kai Aušvico dujų kameroje.
Tikrai nemanau. Pats per metrą nuo purškėjo stovėjau, visą dieną, taip pat vaikščiojau po šviežiai supurkštą stogą. Tikrai nepastebėjau jokio neigiamo poveikio. Beje žmonės kurie purškia, pastoviai tuom kvėpuoja, ir ne sudžiuvusiu, kuris beveik jau nieko neskleidžia, bet šviežiu, dar džiūstančiu PUR ir iki šiol nesiskundė sveikata.
QUOTE
Todėl ir sakau, kad PUR putos yra techniniams dalykams sukurta šiltinimo medžiaga, kuria bandoma pritempti ir pastatų šiltinimui.
Todėl ir sakau, kad mano nuomone pacituotos išvados klaidingos.
QUOTE
Be to, atvirų porų PUR šilumos laidumo koeficientas 0.035-0.040. O tai nei kiek negeriau už akmens vatą. Pvz., Paroc Extra Plus šilumos laidumo koeficientas - 0,034.
Laboratorinėmis sąlygomis išmatuotą varža panaši, tik bėda, kad praktikoje putplasčių ir PUR savybės nelabai keičiasi kintat aplinkos sąlygoms, o vatos ženkliai, todėl vatą pastoviai reikia laikyti "laboratorinėse sąlygose", o tai iš esmės labai panašu į "misija neįmanoma".
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2012 08 21, 08:14)
Plokščias stogas ilguoju laikotarpiu gauna į kaulus nuo normalaus dvišlaičio.
Man šioje srityje dirbantys žmonės įrodinėjo priešingai, ked gerai padarius plokščią stogą, jis taupys pinigus lyginant su šlaitinio stogo priežiūrą.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 08 21, 08:15)
Mintai ar pas patį nėra jokių stogelių ir stogo kraštas sutampa su siena?
Šiuo momentu taip, sutampa su siena, nes nėrą apšiltintas fasadas. Kai apšiltinsiu fasadą, reikės stogo kraštus apskardinti, skardas išnešant šiek tiek už sienos, kaip ir daroma plokščių stogų atveju.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 08 21, 08:47)
Patikrinti tankumą nelabai realu. Taigi labai abejoju ar tikrai gausi tai ko tikiesi. Ypač jei susirasi pigesnius ar nusiderėsi kainą. Net gamyklinio polistirolo kokybė kartais kelia abejonių, tai ką kalbėti apie tokias kontorėles, kurie viską sumaišo vietoje ir nieko ten nepatikrinsi. O ir kaina tokia, kad pamakliavot oi kaip norisi.
Pats gali sužinoti imdamas pavyzdžius ir veždamas į laboratorijas, na bet jo, tai nelabai panašu į realybę
. Šeip tai nuo medžiagų maišymo santykio ten išgaunamas putų svoris, tad purškėjai tikrai gali bent jau apytiksliai koreguoti purškiamo PUR tankį.
QUOTE
Tačiau dedant polistirolą su tarpeliais ir juos apipurškiant putomis iš balionėlių gaunasi lygiai tas pat. Darbo daugiau, bet kaina ženkliai mažesnė.
Aš susidėjau iš putplasčio stogo nuolydį, tikrai kruopščiai bandžiau dirbti, ir plyšių nepalikinėti, juos užpurškinėjau. "Treniravausi" fasado apšiltinimui. Netikiu, kad klijais užpurkšti tarpeliai yra lygeverčiai ištisiniam apšiltinimo sluoksniui. Po to kai pats prie putplasčio pasėdėjau, nors užmušk netikiu.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2012 08 21, 09:16)
Svarstome. O kokį variantą siūlai - kaip pas patį. Tarp gegnių neoporas, o iš vidinės pusės PIR plokštė. O gal tarp gegnių vata ir iš vidinės pusės PIR plokštės.
Mano nuomone idealus sumuštinis. PIR su aliuminio folija idealiausia garo izoliacija. Taip labai priartinamos vatos darbinės sąlygos prie laboratorinių. Beliktų tik gerą priešvėjinį sluoksnį uždėti, antikondensacines plėveles.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2012 08 21, 10:41)
Gyvenu apynaujame daugiabutyje. Jo stogas jau lopytas, šalia kaimynų stogas taip pat lopytas. Dėdės ir tetos seno namo šiferiukas laiko net nedejuodamas.
Reikėtų atkreipti dėmesį į kelis niuansus.
Senas šiferiu dengtas namas, tik po statybų greičiausiai irgi buvo paremontuotas pašalinant statybų metu padarytą broką, o pašalinus broką jis jau atlieka savo funkcija kaip pridera. Su plokščiu stogu irgi, statybų metu, pasirinktos technologijos daleido statybininkų darbo broko, kuris pašalinamas pastebėjus broką po ekspluatacijos pradžios.
Madfifi atkreipė dėmesį į taip pat labai svarbų niuansą. Negalima stoginės dangos nepritaikytos vaikščiojimui badyti su visokiomis antenomis ar kondicionierių blokais.
Dar vienas niuansas. Atkreipkit dėmesį ir į broko toleranciją. Gal to šiferiu dengto namo gyventojams lašantis stogas yra natūralus dalykas, o naują butą įsigijusiam gyventojui net tamsesnė dėmelė lubose yra "pasaulio pabaiga".