QUOTE(kailiukas @ 2012 09 01, 06:10)
Mintai, gal žinot kokios Lietuvoje būna pačios blogiausios oro sąlygos kondensato susidarymui, ta prasme pastato vidaus ir lauko temperatūros ir drėgmės vertės? Čia daugiau klausimas dėl lauko oro sąlygų, nes viduje pas mane žiemą prie +22 laipsnių būna 25-35% drėgmės. Nes bandau pamodeliuoti situacijas u-wert programoje dėl kondensato susidarymo, šiltinimo iš vidaus atveju. Ir tiesa, toje programoje ekovata tai tikriausiai cellulose?
Ir dar, nesuprantu, kurioje vietoje (u-wert programoje) rašo pastato šildymo poreikį (spėju, kad vienas iš skaiačių ten tą turėtų parodyti)?
Nežinau. Kai eksperimentavau, lygtais kai didini drėgmės kiekį tiek viduje tiek lauke, bei didini temperatūrų skirtumą, apšiltinimui sudaromos prastesnės sąlygos. Tikrai nesunku pačiam pasižaisti ir surasti pačiam. Seniai žaidžiau, o dabar nėra nei noro nei laiko. Lietuvoje orai pasitaiko tikrai labai drėgni, įpač kai temperatūra krenta oro drėgnumas paprastai kyla, tad tos sąlygos tikrai realiai yra pasiekiamos.
Dėl apšiltinimo medžiagos pavadinimo, nežinau, logiška tikėtis Jūsų paminėto vertimo, nes ekovata gaminama iš celiuliozės.
U-wertas patalpų šildymo poreikio tikrai nerašo. Jis tik apskaičiuoja vienos atitvaros šiluminę varžą. Norint sužinoti patalpų šildymo poreikį, reikia apsiskaičiuoti visas lauko atitvaras, kiek per jas visas netenkama šilumos, pridėti šilumos kiekį, netenkamą per vėdinimą ir įvertinti šilumos tiltelių įtaką.
Kadangi Jūsų nurodyta patalpų vidaus drėgmė iš tikrūjų labai maža, ką jau akcentavo Vilienė, spėju, kad oro apykaita Jūsų name tikrai nemaža. Tai pilnai tikėtina, kai kalba eina apie rastinuką. Nekalbant apie tai, kad ir atitvarų apšiltinimo medžiagoms tai negerai, didelė oro apykaita name, taip pat labai didina namo šildymo poreikį. Padidine namo sandarumą, patalpų viduje tikrai turėsite drėgnesnį orą, be to, jei sandarumas bus pasiektas tikrai akušto lygio, gal vertės pagalvoti ir apie rekuperacinę
. Čia tarp kitko, juk PN temoje bendraujam
.