QUOTE(alfija @ 2012 08 27, 16:32)
1.o jūs taip supratau pabandžius, ir indėnų genty gyvenot
atradimas. Aš labai gerai žinau pasekmes visokių auklėjimų pagal indėnus, pagl indus, pagal tubu ir t.t. 2.Po pauglėstės ir paauglystės metu visi tie "auklėti" su įvairiausias asmenybės sutrikimais ima minti psichologų, psichiatrų kabinetų slenksčius. Kuo navatnesnis auklėjimas, tuo didesni asmenybių sutrikimai lydi tuos "auklėtuosius". 3.Aš ištiesų skaitau ir baisiuosi, kaip žmonės nejaučia atsakomybės prieš tą, kurį augina. Su tėvais vaikai gyvena labai trumpą gyvenimo tarpsnį.
1. Genty negyvenau, bet su indenais (arba tai kas is ju like) teko dirbti netrumpa laiko tarpa (ne lietuvoje), Indijos kaimeliuose irgi teko pagyventi, konkreciai su tubu gentim neteko susidurti, bet Afrikoj metus dirbau savanore..bet ar apie keliones mes cia kalbame? 2. Pas psichologus ir (ar) psichiatrus sveiki zmones nesilanko, todel nenuostabu, kad dalis pacientu turi problemu del netikusio auklejimo. Ar turite konkreciu faktu (statistiniu duomenu) kad didesne dalis pacientu lankosi del jusu vadinamo "navatnesnio" auklejimo? Beja reiktu atkreipti demesi, kad psichiatru pacientais dazniausiai tampa kartos (pvz. mociute, mama, dukra)..3. Va cia pilnai su Jumis sutinku..
QUOTE(Sunute @ 2012 08 27, 17:06)
Iš kiekvienos kultūros - tiek laiko, tiek erdvės prasme- galime kažko pasimokyti, bent jau pažintis tampa galimybe, bent truputį pasvarstyti ir apie save, savo kultrą, kurioje gyvename. Su kultūros modeliais, manyčiau, (kad ir vaikų auklėjimu) neverta elgtis ctrlc-ctrlv.
Butent..Manau ir si tema apie tai...
QUOTE(alfija @ 2012 08 27, 17:15)
Sunute, yra neįmanoma pasimokyti to, ko pasimokyti neįmanoma. Patys indėnai jau seniai įrodė, kas svetima tai tas ir svetima. Tai yra daug sudėtingesni procesai vykstantys biocheminėj plotmėj, nei kad pasakymas- paskaičiau, pasimokiau, auklėju.
O kiek čia visko daug sueina į tą procesą.
Iš etninės pusės gal tu ir žinai, bet iš visų kitų, daug svarbesnių- manau jog ne.
Sitas jusu postas reiskia mazdaug ta pati ka anglu k, reiskia fraze "in due time you will be suitably rewarded"..t.y. isgilinus absoliuciai nieko..Nei konkreciu faktu nei duomenu..padrikos frazes, jokio konstruktyvumo..
QUOTE(alfija @ 2012 08 27, 17:52)
1.tai nėra blogai, tik jūs apie tai svarstot iš baltojo žmogaus pozicijų. Ir visiškai kitokius sau uždavinius kelia baltas žmogus, gyvena visai kitoj kultūroj ir visai dėl kitokių priežasčių tai daro indėnai.
Indėnų gentyse egzistavo ir egzistuoja tik natūraliosios atrankos principas. Ir niekas daugiau. .......2. O Lietuvoj reik gyventi lietuvišką gyvenimo būdą.
1. pagrindinis tiek baltojo (tik primirstas), tiek "juodojo", "raudonojo" ar kitokio zmogaus tikslas yra ISGYVENTI. Skiriasi tik priemones.
seksas su bet kuo gentyse budingas, kaip ir daugumoje primityviu bendruomeniu..nesvetimas ir senoves lietuviams..Jusu aprasytas gyvuleliu zindymas yra tolygus absoliuciam briedui, nebent ishskirtiniais (labai ishskirtiniais) atvejais..Nei vienoje gentyje (nebent turite konkreciu pvz) gimdyviu (kalbu apie gyvulius) nepjaudavo, todel tiek oziukai, tiek avineliai turejo savo "mamytes" kurios zindydavo. Kartais pasitaikydavo atvirkstiniu situaciju - jei motina neturedavo pieno , zudavo ar del kokiu nors kitu priezaciu negaledavo maitinti kudikio, jis paprastai budavo zindomas ozkos pienu...
2. Gal nurodytumete saltinius, kur butu galima pasiskaityti kas yra "lietuviskas gyvenimo budas"? Nes is skaitytu literaturos saltiniu jis baisiai neviliojantis pasirode (beja kaip ir senoves/viduramziu Europos)?
QUOTE(alfija @ 2012 08 27, 18:18)
1.tai ir ieškokit informacijos kaip lietuvės moterys vaikus augino. Ne apie indėnus. 2.Jūs vis tiek nepajėgi suprasti.
1. Kada? jei kalbame apie pirmykste bendruomenine santvarka nemanau, kad tas auginimas labai skiresi nuo indenu..Jei apie velesnius laikus..nemanau, kad tai labai pritaikoma (arba norima pritaikyti) dabartyje..2. Vadinasi Jus nepajegi isaiskinti...t.y. argumentu trukumas, ziniu stoka, nemokejimas pagrysti savo nuomones konkreciais faktais..
QUOTE(alfija @ 2012 08 27, 18:43)
Pas indėnus motinos kultas yra labai žemas, moters statusas labai žemas, ką jūs ten suprantat apie tas visiškai beteises moteris? džiungles ne per teliką matėt? Amazonijoj buvot. Iš karto pasakau- aš buvau. Ir Amazonijos, ir Afrikos džiungles mačiau. Kaip jūs suprantat tą motiną kuri savo vaikui duoda kito vaiko kūną valgyti? Ir jūs taip? Pasitaiko sako...kanibalų ir Lietuvoj.
Velgi ar galite pagrysti savo toki teigini? Rasot, kaip 15mete "gudriu" zodziu prisigaudzius....Kultas jau savaime is lot.k verciant reiskia garbinima..
Nemazai Afrikos klajokliu genciu (tuaregu ir kt) vyrauja stipri matriarchaline linija. Moters/motinos kultas. Vyras tera maisto "tiekejas". genties vadas gali buti ir vyras, taciau zemes valdo ir svarbius sprendimus priimineja moterys..Apie Amazones dziungliu genciu matriarchaline santvarka galima nemazai info rasti internete, taip pat sia tema daug mokslines literaturos...Nezinau kurioj Amazones ar Afrikos genty lanketes, o gal Jums kaip turistei, patieke svieziai kepta kudikeli pomidoru padaze, taciau jus kalbat apie ekstremalius atvejus, kuriu, kaip pati teigiat, Lietuvoje irgi pasitaiko..Kiek teko buti Afrikoj ar Amazones miskuose pagrindiniai kraujasiurbiai buvo uodai
QUOTE(alfija @ 2012 08 27, 19:06)
pozityvus auklėjimas prasideda nuo autoritetinio auklėjimo.
citata apie AUTORITETINI auklejima: Maxas Horkheimeris, Theodoras Adorno, Herbertas Marcuse ir kt. Šie filosofai po karo klausė, kodėl iškilo nacizmo ir fašizmo ideologijos (komunizmo jie nelaikė totalitarine ideologija!). Šiai problemai tirti jie pasitelkė marksizmo filosofiją ir S. Freudo psichoanalizę.
Buvo prieita prie išvados, kad dėl nacizmo ir Italijos fašizmo iškilimo kaltas nuo vaikystės šeimoje vaikams įdiegiamas paklusnumas tėvams, tėvų autoriteto principas. Todėl norint galutinai išvaduoti žmogų iš kapitalistinės sistemos, reikia panaikinti šeimos instituciją arba bent autoritetinį auklėjimą joje. Pirmoji engiamųjų klasė esą yra vaikai. Šių idėjų įtakoje susikūrė daug pedagoginių mokyklų, atlikta daugybė eksperimentų, kurie atnešė didžiulę žalą visoje V. Europoje ir JAV.
Velgi straipsnis pagrystas, o Jusu nuomone ne...
QUOTE(alfija @ 2012 08 27, 19:59)
problemų atsiranda tada, kai vieni kitus nustoja girdėti.
Jei paauglystėj neatsiranda jokių problemų- yra labai rimtas reikalas susirūpinri auklėjimo kokybe.
O jei ju neatsiranda todel, kad nera priezasties atsirasti? Paaugliui tevai - draugai, nera pries ka maistauti?
QUOTE(alfija @ 2012 08 27, 20:30)
tai kad autoritetos emė yra kokybė, o ne kiekybė.
Gebėjimas priimti kitą kaip save, pripažinti klydus, gebėjimas augti tobulėti, keisti požiūrį. Nenorėti vaik,ui atstoti viso pasaulio. Mokėti vaikus paleisti.
Liniu Jums ir sau taikyti siuos ishmintingus zodzius