QUOTE(alfija @ 2012 08 28, 16:28)
1,5 metų vaikas nesupranta sąvokos vėliau. Jis NORI DABAR. Tai kad jūs nerealius dalykus norit pre kažko pritraukti. Partneris gali būti miręs, gali būti pas kitą išėjęs, gali būti ligonis kuriam pačiam reikia slaugos.
Reikia keisti požiūrį į gyvenimą
. Tikrai. Iš globos namų vaikai išėję labai gerai turi sudarytas sąlygas keisti požiūrį į gyvenimą. Pozityviai pažiūrėti. Pozityviai gali žiūrėti visi gavę atleidimo lapelius ir anstolių vykdomuosius raštus. Nusiteikti gyventi pozityviam gyvenimui gamtos prieglobstyje, klimato zonoj kur yra visi keturi metų laikai.
Realaus ką nors pasakyti galite? Tiesiog realaus ir žemiško, banaliai kasdieniško.
Net pacioje baisiausioje gyvenime situacijoje pirmiausia reikia atsigresti i save ir pagalvoti, o ka as darau ne taip gyvenime . ne ieskoti tinkamu aplinkybiu ar kaltu ar gailetis saves
nes va tokie desniai yra, kad jei nesikeisi, bus tik dar blogiau, viskas yra gyvenimo pamokos, kaip jas ismoksti kiek sugebi pasikeisti tiek ir keiciasi tavo gyvenimas.
As ilgai ilgai masciau apie sv Pranciskaus pasakyma, kada jis jauciasi laimingas:"kai eini eini ilgai per lietu ir veja ir sustoji pasibeldi paprasai ismaldos ir tau jos neduoda, ir vel prasai ir vel neduoda, tada pasijjauti laimingu..."po daugiau kaip 10 m pradejau suprasti, nes buvo gyvenime labai sunkiu momentu. Ir sitie momentai uzgrudina, atveria akis, padeda keisti savo mastyma. Neimanoma tevams ,kurie nemyli nei saves, nei vienas kito, kuriems svarbiausia paesti, pasidulkinti ir paziureti TV, ismokti kazkokiu stebuklingu pozityvaus auklejimo metodiku
Pozityvumas plaukia naturaliai is vidaus, kaip dalis tokio gyvenimo budo.
Realaus, zemisko jums pvziai: Pvz siukliu rusiaviams, aiskinu vaikam kas kaip kodel, kodel neperku daug plasmasiniu zaislu ar kt daiktu,ziurejom vaizdus siuksliu sankaupu vandenynuose, mokomes patys kazka pasidaryti, perdirbti. Aiskinu, kas yra reklama ir pati stengiuosi vartoti tiek ir tai kas butina. Maitinames labai paprastai, kiek galima is gamtos naturaliau. Vakare pabuciuojam vienas kita palinkim labos nakties, ryte pasakom labas rytas, be skubejimo atsikeliam, kartu organizuojam veikla, kartu dirbam ivairius darbus. Vakai nori pvz ledu, gaminames juos sveikus ir skanius. Einam kartu i parduotuve pries tai aptariam ko mums butiniausiai reikia, kiek turime pinigeliu, kartu renkam prekes, skaitom kainas, mokomes skaiciuoti, skaitom sudetis. VAikai mokinasi gyventi ne tik del malonumu tenkinimo.
O 1,5 m vaikai negriebia brangiausiu zaislu ,jie siaip megsta imti viska is eiles ir apziurineti, kas blizga, kas traukia aki, apziuri toje pacioje parduotuveje ir padeda, jei tevai i viska reaguoja ramiai jei pries tai buvo auklejama teisingai, jokiu bedu nekyla
Papildyta:
QUOTE(alfija @ 2012 08 28, 17:27)
jei negali patenkinti vaiko minimalių poreikių- neįmanoma santykių nesugadinti. Vaikas žino kas juo turi rūpintis. Vaikas mato ir moka save skirti nuo aplinkos- ypač kuris jau eina į mokyklą. Ir jis irgi nori bandelės, nori suknelės, nori lėlės. Galų gale dešros. Ir jis puikiai žino kas jam turi tai suteikti. Jis arba slepia tuos jausmus, arba išsako.
Papildyta:
taigi bausti negalima
reik pozityviai auginti. Be bausmių
Matote kaip kas tuos poreikius supranta ir kokia svertybes perduoda vaikui. Taip daug dalyku vaikas ir suauges zmogus negaus gyvenime, tai normalu, jei tures ta suknele nores dar vienos, jei tures 10 gal nores 100, tam nera galo, tol kol nepakeiti vertybiu sistemos, ne norai turi valdyti musu gyvenima, o mes turime ismokti valdyti savo norus. Jei zmones gyvena nuolatiniuose noru tenkinimuose jie nebus niekada laimingi, nes visada atsiras dar kazkas nepasiekta, turi milijonus , norisi milijardu ir tt.t. tame ir esme, kad reikia vaika mokinti pazinti save, tobulinti save, suprasti kur tikri ir vertingi dalykai, tada ir nebus grauzaties nei vidines , nei isorines. jam tie dalykai paprasciausiai nebebus tokie svarbus. Bet velgi to nepadarysi jei pati mastysi ar gyvensi kitaip.
As atsakiau i klausima ar pyktis yra bausme, isiskaitykit
TAip reikia aukleti pozityviai be bausmiu