Įkraunama...
Įkraunama...

Trečiokai, į ketvirtą klasę!!!

QUOTE(Bekasė @ 2012 10 24, 14:00)
siulyciau is pradziu dar nepergyventi
moyktojai atrasyk, kad vaikas tikrai stengesi ir mokesi, na kad nesusidarytu ispudzio, kad nesimoko.
Juk jie dar gimtosios kalbos normaliai nemoka - taisykles ne visada pritaiko, tai is anglu jeigu tokia situacija, tai nedaryciau problemos. Reikia laiko ir praktikos.
Ačiū tau už paguodą 4u.gif Mokytojai ir sakiau ir rašiau...Po kiekvienos pamokos pastabos,kad nepadarė,neišmoko.Mergaitė pradėjo meluot,slėpt pastabas ir testus...Labai liūdna ir neramu verysad.gif
Čia lietuviška Melo ministerija -namų darbų neužduoda,pasiekimų nevertina,pastabų ir neigiamų atsiliepimų nerašo,vaikų nelygina...mad.gif
Atsakyti
bijau sumeluoti, bet nuo antros ar nuo trecios klases, namu darbu uzdavimas jau yra oficialus.
Pasiekimu vertinimas taip pat oficialus, tik kad ne pazymiais, o kitais budais.
O dukrai gali padeti, jeigu neigiamai nereaguosi i pastabas. Vaikas ir taip manau grauziasi, o cia dar tavo nusiminimas, o gal ir moralai (cia teoriskai svartau, tai neisizeisk, jeigu taip nera), tai ir slepia - tiek kad save apsaugoti, tiek ir tave nuo neigiamu ziniu.

Maniske siandien tokia pikta vakare buvo - viskas netiko, zodi priestaraujanti pasakai ir asaras. Matyt dalyvavimas laidotuvese nepraejo taip lengai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bekasė: 24 spalio 2012 - 21:09
Kaip pavyko išspręsti 34psl. 4 užduotį iš "Matematikos pasaulio" 1 pratybų?
QUOTE(Bekasė @ 2012 10 24, 21:08)
O dukrai gali padeti, jeigu neigiamai nereaguosi i pastabas. Vaikas ir taip manau grauziasi, o cia dar tavo nusiminimas, o gal ir moralai , tai ir slepia - tiek kad save apsaugoti, tiek ir tave nuo neigiamu ziniu.
Bet ką daryt,negi girti už pastabas dėl neatliktų namų darbų,neišmoktos taisyklės,priemonių neturėjo ir kt ?Aš nevilty
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Germinė: 24 spalio 2012 - 21:23
QUOTE(Germinė @ 2012 10 24, 22:21)
Kaip pavyko išspręsti 34psl. 4 užduotį iš "Matematikos pasaulio" 1 pratybų?Bet ką daryt,negi girti už pastabas dėl neatliktų namų darbų,neišmoktos taisyklės,priemonių neturėjo ir kt ?Aš nevilty

gal taisyklę ir moka, bet nemoka jos taikyti g.gif . Iš tiesų gal mes per daug iš jų reikalaujame, na ne visiems eina kaip iš pypkės , reikia ir pasistengti , bet čia jau manau į tai turi atsižvelgti pedagogai, neforsuoti, išsiaiškinti ar viską suprato, bet tokia realybė varo su pirmaujančiais, o lėtesni vaikiukai turi vytis...

mums anglų yra viena mėgiamiausių pamokų , ir seaksi puikiai, bet suprastėjo matematika ir lietuvių kalba, teks padirbėti daugiau
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2012 10 24, 21:53)
gal taisyklę ir moka, bet nemoka jos taikyti  g.gif . Iš tiesų gal mes per daug iš jų reikalaujame, na ne visiems eina kaip iš pypkės , reikia ir pasistengti , bet čia jau manau į tai turi atsižvelgti pedagogai, neforsuoti, išsiaiškinti ar viską suprato, bet tokia realybė varo su pirmaujančiais, o lėtesni vaikiukai turi vytis...
Mano antrokė anglų neturi problemų.Bet ji kitoj mokykloj,ten sistema kita-nereikėjo po 3-4 pamokų rašyti testo...
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2012 10 25, 00:10)
Mano antrokė anglų neturi problemų.Bet ji kitoj mokykloj,ten sistema kita-nereikėjo po 3-4 pamokų rašyti testo...

tai gal mokytoja persistengia g.gif

man kažkaip sunku ką komentuoti, bet iš tiesų naujame dalyke moksleivis yra švarus popierius, ir kaip mokytojas pradeda jame "tapyti" tai priklauso nuo mokytojo ir popieriaus lapo . Turbū eičiau pas mokytoją akis į akį pasikalbėti kodėl tam vaikui taip nesiseka... blogai jei dabar slepia ir jau bando pameluoti... dabar dar atskiriat kad kažkas ne taip, bet tie mūsų įgūdžiai vis slops , o jie geriau išmoks meluoti ir viską slėpti. va tokia padėtis mane mažiausiai tenkintų geriau blogensi pažymys nei vaiko baimė pasisakyti, kad kažkas ne taip unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2012 10 24, 23:17)
Turbūt eičiau pas mokytoją akis į akį pasikalbėti kodėl tam vaikui taip nesiseka...

Manai,nėjau?Kalbėjom.Prieš vasarą vėl kreipiausi,rekomendacijų prašiau.

Nikas atitinka žmogų 4u.gif Naktinėji?
Atsakyti
Gal istiesu anglu kalbos mokytoja kiek persistengia? (svarstau, teoriskai)

Mano pastebejimais ne visas taisykles moka pritaikyti vaikai ir ne visuomet ir is lietuviu kalbos (cia as apie saviske).
Kai paklausiu - zino. Rasant - klaidos. O lietuviu kalbos pamoku jug zenkliai daugiau savaiteje, nei anglu.
Man tai atrodo, kad cia gan naturalus dalykas. O jei dar tarkim anglu pamoka po kokios kuno kulturos ar sokiu pamokos (irgi svarstau toriskai), vaikai paprastai buna isiaudrine ir issiblaske.

Pas dukra dar konkreciu iverinimu nematau. Tiesiog arba parasyta "tikrinta", arba "pasistenk" arba "susikaupk" arba "sauniai padirbejai". O smulkesni aprasyma matau elektroniniame dienyne. Testuose skaiciuojami arba riesutai arba pupos, kiek is galimu surinko, - mokytoja pataiso klaideles arba taiso kartu, o vaikai susikaiciuoja. Tai tokiu budu tarsi patys save ir ivertina.

Kaip mama, mane taipogi daugiau neramintu "slepimo" ir "baimes pasisakyti" dalykai g.gif
Atsakyti
QUOTE(janna @ 2012 10 25, 08:19)
Pas dukra dar konkreciu iverinimu nematau.

o tai nebuna trimetriniu ar semestriniu ivertinimu su lygiais:
auksciausiais
pagrindinis
patenkinamas
ir nepadare pazangos?
Atsakyti
QUOTE(janna @ 2012 10 25, 07:19)
Kaip mama, mane taipogi daugiau neramintu "slepimo" ir "baimes pasisakyti" dalykai  g.gif


Va būtent drinks_cheers.gif Jeigu dabar pradės nuo tėvų slėpti, tai kas bus paauglystėje g.gif (kuri jau labai ne už kalnų).

Germinės vietoje mergaitės pernelyg nespausčiau. Man pačiai irgi pasitaiko apibarti už prastesnius rezultatus blush2.gif Bet paskui susėdame ir aiškinamės, kas ir kodėl, ką galim padaryti, kad sektųsi geriau, kokios pagalbos iš manęs reikia. O kai pasiseka geriau, nepamirštu pagirti. Manau, tas pasitikėjimo tėvais ryšys vienas iš svarbiausių dalykų bendraujant su vaiku. O rezultatai... Aišku, kiekvienam norisi, kad jo vaikas mokytųsi kuo geriau. Bet visgi tai nėra pats svarbiausias dalykas pasaulyje.

Apskritai šiemet tai pasijautė dukros buvimas trečioke. Jau žinojau, kad trečioji klasė pradinėje mokykloje sunkiausia, tai morališkai tam kaip ir nusiteikiau. Ir mano pagalbos žymiai dažniau dukrai prireikia. Juolabiau, kad dėl būrelių grafiko šiemet jinai beveik nebelanko prailgintos. Tai dažniausiai namų darbai ir atliekami namuose. O kartais jų būna net labai nemažai doh.gif
Pernai džiaugiausi, kad diktantus gerai rašo. O šiemet kartkartėmis parneša diktantą su daug klaidų unsure.gif O ir šiaip prisidėjo visokie atpasakojimai (testuose ir žodžiu). Plius mini rašinėliai (ir anglų kalba).
Anglų k. šiemet padalino klasę į dvi dalis. Ir manoji pakliuvo pas naują mokytoją, kuri žymiai reiklesnė ir griežtesnė. Na ir tai labai pasijautė. Prasidėjo periodiškai žodžių diktantai, sunkesnės namų darbų užduotys, užduotys išmokti papasakoti žodžiu (kas maniškei anglų k. sunkokai sekasi). Ir pastabą vieną jau iš anglų k. mokytojos gavo (el. dienyne) - neišmoko papasakoti (kažkaip net praklausė, kad reikia).

O šiaip šiemet dukra lanko dar daugiau būrelių nei pernai - net šešis blush2.gif (vien instrumentais jau trimis groja). Negaliu sakyti, kad mokslams visai neatsiliepia. Nes dėl jų grafiko nukenčia pamokų ruošimas, dažnai nusikelia į vakarą. Bet kažkaip su mano pagalba sukamės. Galvoju, pradinėje, kol dar yra noras, būrelius lankyti vistiek lengviau, nei vidurinėje, kai ir namų darbų bus tikrai daugiau. Ir kol dar nori, aš jos nestabdau.

Tiesa, kažkas klausė apie knygas. Maniškė skaito pagal amžių tikrai gerai. Skaitė neseniai ir "Narnijos kronikų" vieną dalį ir pan. Bet pats naujausias atradimas ir jos aistra - "Raganos Lilės serija" smile.gif Pagal amžių ir skaitymo sugebėjimus manau, kad ji gal kiek ir peraugusi toms knygelėms (ir raidelės ten juk didelės). Bet va labai už jų užsikabino, per vakarą prieš miegą vieną knygelę perskaito. Kitas knygas reikdavo įkalbinėti skaityti (užklasiniui). O čia veržiasi į biblioteką, pasiryžusi visą seriją perskaityti smile.gif Na gal ir kokios naudos yra tame g.gif (nors pati tų knygelių net ir neskaičiau). Va praeitą savaitgalį visą rytmetį kalbėjomės apie Egiptą (jau toje knygoje visko prisiskaitė smile.gif ).
Papildyta:
Tiesa, iš paskutinių skaitytų dukrai dar labai patiko Lindgren "Mūsų visų Madikė". Parnešiau iš bibliotekos, tai sakė, ir savo mielai turėtų. Tik va kas man užkliuvo - ten nemažai retų žodžių , kurių vis paklausinėdavo. Kai kurių net aš pati tiksliai nežinojau (nors iš konteksto galima suprasti). Pvz. iš šios knygos sužinojau, kad bužiai yra utėlės biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingėnas: 25 spalio 2012 - 08:52
OOOOho blink.gif kokias rimtas knygas skaito. Mano mažei naptinka storos knygos. vargais negalais per 1,5 mėnesio įveikė Gilės nuotykius Ydų šalyje. dabar skaito tėčio vaikystės knygutę. Apskritai ją reikia varyti skaityti.... sad.gif

Namų darbų pas mus taip pat daug. užduoda ir oficialiai į dienyną įrašo. Vertina aprašydami kiekvieną dalyką (pvz. Gerai parašė diktantą "...". Padarė 3 klaidas. Klydo.......) Mums tai labai gerai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2012 10 25, 08:19)
o tai nebuna trimetriniu ar semestriniu ivertinimu su lygiais:
auksciausiais
pagrindinis
patenkinamas
ir nepadare pazangos?


yra, bet tik psmetiniai. as ju kazkaip net neiskaiciavau.
rasydama, turejau omeny tuos kasdieninius mirksiukas.gif

na,mano manymu Gyles nuotikiai du salyje nera visai paprastute knygele. blush2.gif man ji tokia daugiau filosofine. arba as kaip suauges zmogus ziuriu rimciau nei istikro yra biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo janna: 25 spalio 2012 - 12:44