Įkraunama...
Įkraunama...

Trečiokai, į ketvirtą klasę!!!

QUOTE(Etra @ 2012 12 20, 14:44)
Jei ateina tas brendimas, niekur nuo jo nepabėgsi biggrin.gif Ir vaikiškų knygelių skaitymas ar kompo ribojimas brendimo nenutolins... biggrin.gif
Nenutolins.Bet kai aštuonmetė kraiposi kaip pigi kokotė ir vizgina nesamus apvalumus....Iš patirties pastebėjau,kad toks auklėjimas skatina ankstyvą brandą
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2012 12 20, 16:08)
Nenutolins.Bet kai aštuonmetė kraiposi kaip pigi kokotė ir vizgina nesamus apvalumus....Iš patirties pastebėjau,kad toks auklėjimas skatina ankstyvą brandą

manau, kad tai ir bus tik maivymasis, o ne branda smile.gif nuo to, kad pavizginsi nesamus apvalumus, realūs apvalumai anksčiau neužaugs smile.gif
Atsakyti
na ir dukros klasėje viena mergytė dažosi.
ir mavosi mergytės prieš berniokus bandydamos atkreipti jų dėmesį....
bet matau kaip prasidėjęs fizinis brendimas keicia mano mažąją....
Mergytės nori būti panašios į mamas ir tai normalu ...
jei mama nuolatos ryškiai dažosi, tai ir mergaitė norės dažytis...
beje vakar pastebejau, kad vienos dukros klasiokes net plaukai sruogelėmis pašviesinti....
vaikai labai skuba kuo greičiau užaugti, tapti nepriklausomi.... o mes norime kad jie kuo ilgiau būtų vaikai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Staigmena @ 2012 12 20, 15:18)
na ir dukros klasėje viena mergytė dažosi.
ir mavosi mergytės prieš berniokus bandydamos atkreipti jų dėmesį....
bet matau kaip prasidėjęs fizinis brendimas keicia mano mažąją....
Mergytės nori būti panašios į mamas ir tai normalu ...
jei mama nuolatos ryškiai dažosi, tai ir mergaitė norės dažytis...
beje vakar pastebejau, kad vienos dukros klasiokes net plaukai sruogelėmis pašviesinti....
vaikai labai skuba kuo greičiau užaugti, tapti nepriklausomi.... o mes norime kad jie kuo ilgiau būtų vaikai ax.gif

kai maniske lanke darzeli vienos grupiokes plaukai sruogomis dazyti buvo doh.gif Mergaite gal 5 metuku buvo. Va cia tai perzengtos visos ribos manau.

O mokykloje jokiu dazymusi net buti negali, mokytoja grieztai draudzia tokius dalykus. Jei pernai buvo rengtis kuo nori einant i mokykla,tai siemet galima tik su uniformomis. Mokytoja sake kad jau prasidejes "madu demonstravimas" todel rengti tik uniformomis. Taip pat neleidzia but su auskarais, nesupintais palukuciais, ar nagais lakuotais. Zodziu tvarka griezta, bet tuo esam labai patenkinti thumbup.gif Tiesa, nusizengiam vienam reikalavimui-ausytes pradurtos dukrai tai nuolat nesioja mazytes auksines rinkutes. Be auskaru skylutes uzaktu. Bet matyt mokytoja nepastebi, nes nieko nesako blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo florete: 20 gruodžio 2012 - 15:30
QUOTE(florete @ 2012 12 20, 16:26)
kai maniske lanke darzeli vienos grupiokes plaukai sruogomis dazyti buvo doh.gif Mergaite gal 5 metuku buvo. Va cia tai perzengtos visos ribos manau.

na, jei mamos proto neturi, tai čia niekas nepadės biggrin.gif Maniškei puošimosi viršūnė - lūpų blizgis tris kartus metuose per didžiąsias šventes biggrin.gif Dabar bando išsiderėt akių šešėlius per šokių pasirodymą (nu, tipo visos šokėjos gi ryškiai dažosi, taip sakant renka argumentus biggrin.gif ). Bet aš tuo klausimu kategoriška - dar kniauks, tai ir to lūpų blizgio negaus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(florete @ 2012 12 20, 12:41)
Fizinis brendimas jau prasidejo-ima augt krutinyte,nors pati kudute, 24 kg tik sveria.

Maniškei fizinis brendimas (krūtinytės augimas) jau irgi prasidėjęs. Liemenėlę (tą pačią paprasčiausią ) jau irgi nešioja.

QUOTE(Staigmena @ 2012 12 20, 12:45)
tai va, kad atmestinai kartais būna.... kai dukra pakavo dovana, kuria gavo iš klasės draugės, tai ši rėkė, kad nežino kas ten, nes jos mama viską padarė, o vat mano dukra pati rinko dovana, tai ko pati norėtu gauti

Na aš dovaną irgi pati nupirkau blush2.gif Bet tai rinkau skrupulingai, daug knygelių apžiūrėjau tos sumos ribose , sukau galvą, kas galėtų patikti daugeliui tokio amžiaus vaikų.


QUOTE(florete @ 2012 12 20, 12:45)
Apie meiles tai pas mus nuo antros klases gal kalba.

Maniškei meilės tai buvo jau darželyje biggrin.gif
O vat klasėje tai matyt ir nepatinka nė vienas berniukas, kiek suprantu g.gif Abejingai į juos žiūri.

QUOTE(Germinė @ 2012 12 20, 14:39)
Aš manau,kad daug nuo tėvų priklauso-jei anksti pradeda paną daryt,tai taip ir turi.

Čia gal irgi yra tiesos drinks_cheers.gif g.gif

Maniškė apskritai pagal interesus tai gana vaikiška pagal savo amžių. Bet aš jai
ir leidžiu pasimėgauti vaikyste, kiek ji nori. Geriau dabar, negu paskubėti užaugti.
Nors domisi ir kai kuriais panelėms rūpimais klausimais.


QUOTE(florete @ 2012 12 20, 15:06)
Maniskei irgi neidomu garbanos, puosimaisi, ar juo labiau dazymasis.
---------

Bet ir nedraudziu kazka "myleti", kas is to jei drausiu, prades slepti nuo manes tokius dalykus. Dziaugiuosi dar bent tuo kad man viska pasipasakoja.

Maniškei lūpdažių liga buvo jau darželyje doh.gif Dabar labiau nagų lakavimas domina, nors irgi tik pora kartų nusilakavusi dar buvo. Bandžiau atkalbinėti, na bet nusileidau, nupirkau neryškų laką. Kvepalai, tai seniai jau turi keletą savų.
Plaukai - jinai žavisi blondinėmis, tai vis manęs paklausinėja, kada ji galės dažyti plaukus biggrin.gif doh.gif Ir išsiprašė žaidimams sau blondinės peruko.
Bet šiaip, lyginant su aplinkiniais panašaus amžiaus vaikais, ji nėra modistė. Pernelyg to nesureikšmina.
Šiaip dažų nori turėti, bet mes kalbamės apie tai, kas dera tokio amžiaus vaikui ir kas nedera. Tiesa, pati išsiprašė ir susidomėjusi perskaitė knygą "Knyga kiekvienai mergaitei". Vieną kartą užmačiau, kaip draugių kompanijoje labai protingais veidais panelės diskutuoja ir aptarinėja paketų , tamponų ir pan. klausimus biggrin.gif Tą knygą atsivertę biggrin.gif Paskui tik perklausiau - ar viską supratai, ką ten perskaitei ? Kad neužsifiksuotų kažkas neteisingai.
-----------

drinks_cheers.gif


Atsakyti
maniske vaikiskos kosmetikos visa kruva turi, teta is uzsienio parveza vis doh.gif O kvepalu gal 4-5 buteliukai (vaikisku) Karta tais vaikiskais seseliais taip issimozojo kad vos nusiplove doh.gif Pati vos ne su asarom akyse valesi veida. Daugiau po to nereikejo, pamate koks vargas kai reikia nuvalyt doh.gif Kvepalai irgi visi tetu dovanoti, bet maniskes jie visai nedomina, taip ir stovi graziai surikiuoti.Liemenuko dar nereikia, kol kas nera dar ka i ji det biggrin.gif
Atsakyti
Teoriskai uzdrausti galima daug ka. Bet tai nereiskia, kad vaikai to nedarys. Ir ne amziuje esme. Jie atras buda kaip tai paslepti nuo tevu. Kuo grezciau bus tai draudziama, to ilgainiui jie taps isradingesni.
Mano galva nuo mazumes reikia aiskinti ir kas be ko rodyti savo asmeniniu pavyzdziu, kad yra toks dalykas kaip "dress" kodas. Ir tai ne tik rubo atitikmuo aplinkai, bet ir visu kitu dalyku.
Tuomet ir garbaneles galimos svenciu proga, ir auskariukai (atitinkamai vietai: kuklesni ir mazuciai i mokykla, ryskesni/ilgesni -laisvalaikiui, sventei, atostogos), ir rubeliai atitinkami, ir makijazas (ismokinti kaip tai reikia daryt, kad neatrodyti vulgariai) ir sruogeles (paciai nuvedus pas kirpeja ir parinkus zolinius svelnaus poveikio dazus), ir tas pats liecia manikiura (tvarkingi svarus nudildinti naguciai....
Skonis ir mokejimas "neiskristi" is aplinkos dazniausiai yra igijamas dalyka. Retas/reta su juo gimstame blush2.gif
Skonis ir supratimas nera igimti dalykai ar savaime suprantami. Daznu atveju jie yra isugdomi. O tam reikia ir laiko, ir pavyzdziu, ir.....

Pas mus siais metais buvo "ivesti" kaip unforma megztukai. Priderinom sijonuka (kai salta dzinsiukai), kelis marskinelius, pedkelnes - ir del to problemu nekyla. Nei ryte: ka vilktis, nei apskritai. Nors neturejom del to problemu ir anksciau. Issiaiskinom, kad mokykla ne draugiu rengiamas vakarelis, ne gimtadienis ir net gi rubu demonstravimo sou. Kitais atvejais niekas nedraudzia rengtis ryskiau.
Tas pats ir del sukuosenos. I mokykla susipinus, namuose kaip nori su salyga, kad jie bus sukuojami, o ne lakstoma susivelus.
Uzsimane ilgesniu naguciu (kirpdavom visai trumpai). Parodziau kaip pastumdyti odeles ir kaip elgtis su dilde ir kam ji reikalinga apskritai. Mokinomes manikiuro imantrybiu smile.gif
Pastebiu, kad kuo toliau, to dazniau pastebi ir nori isbandyti ivairiu dalyku is "panelisko" gyvenimo. Kai ka pamegina ir atsisako (numalsina smalsuma ir tiek), o kai kas patinka (aisku su islygom)
Zodziu, noriu pasakyti, kad stengiames ieskoti kompromisu isvengiant astriu kampu. Vis vienu galvos skausmu maziau man, o ir dukra jaucia, kad i jos norus atsizvelgiama, nepaisant islygu.
Ar tai teisinga ar ne....gyvenimas parodys. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo janna: 20 gruodžio 2012 - 16:17
QUOTE(janna @ 2012 12 20, 16:08)

Ar tai teisinga ar ne....gyvenimas parodis. biggrin.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Bet kartais mergytėms tiesiog reikia tuos suaugusiu daiktus turėti, kad jie pasidarytų neidomūs smile.gif (bent jau aš taip pastebėjau)

nežinau, tos knygutės visokios apie mergaičių brendima man tokios šaltos ir baisios dar atrogo.... mano pupai kol kas net neidomu iš kur vaikai atsiranda nors apie mėnesines pasikalbėjome....
Atsakyti
QUOTE(Staigmena @ 2012 12 20, 16:15)
Bet kartais mergytėms tiesiog reikia tuos suaugusiu daiktus turėti, kad jie pasidarytų neidomūs smile.gif (bent jau aš taip pastebėjau)

nežinau, tos knygutės visokios apie mergaičių brendima man tokios šaltos ir baisios dar atrogo.... mano pupai kol kas net neidomu iš kur vaikai atsiranda nors apie mėnesines pasikalbėjome....

Maniske turi visko daugiau nei kad as turiu, bet tik tiek, sudeta viskas dezuteje ir stovi nejudinama.

Apie tai kaip moteris pastoja kieme papasakojo drauges, tiesiai sviesiai viska doh.gif Dukra buvo sokiruota, klause manes ar tikrai TAIP viskas vyksta. Patvirtinau. Jei jau zino tai negi imsiu meluot ir sakyt ka yra visai ne taip kad vaikus gandras nesa. Pries tai (kol drauge nepapasakojo) kartu klausemes pasakele apie tai is kur atsiranda vaikai, bet dukros ji nesudomino, bandziau kalbetis dar apie tai bet maciau kad dar neidomu, tai ir palikom ta tema kitam kartui. Bet va kai drauge papasakojo tai lekte namo parleke pasiklaust ar tikrai taip o ne kitaip doh.gif
Atsakyti
QUOTE(florete @ 2012 12 20, 16:05)
maniske vaikiskos kosmetikos visa kruva turi, teta is uzsienio parveza vis doh.gif O kvepalu gal 4-5 buteliukai (vaikisku) Karta tais vaikiskais seseliais taip issimozojo kad vos nusiplove doh.gif Pati vos ne su asarom akyse valesi veida. Daugiau po to nereikejo, pamate koks vargas kai reikia nuvalyt doh.gif Kvepalai irgi visi tetu dovanoti, bet maniskes jie visai nedomina, taip ir stovi graziai surikiuoti.Liemenuko dar nereikia, kol kas nera dar ka i ji det biggrin.gif


O aš vat tos vaikiškos tai labiau ir bijausi g.gif blush2.gif Nes galvoju, kad dažnai būna gražesnis (joms) mergaitiškas įpakavimas, o kas ten per kokybė, tai ir nežinia doh.gif Kad kokių alergijų paskui neįsivarytų. Pvz. pasidžiaugiau nusipirkusi gerą neryškų lūpų blizgį. Firma patikima, tai galvoju, gal ir dukrai tokį paimti. Kad visokiais neaiškiais iš savo kolekcijos nesidažytų. Kad ir retai, bet... Pati žinau, kas tai yra alergija...
Su kvepalais tai į mamą biggrin.gif blush2.gif (domiuosi parfumerija). Turi irgi gal 5 ar pan. buteliukų savo vaikiškų. Bet vis labiau pagalvoju, kad gal reitų nupirkti vienus normalius, tinkančius tokio amžiaus mergaitei, o ne visokius barbiškus/hanna montaniškus. Kurie labai jau abejotini (ir gali skonį pagadinti, o gal ir nepataisomai g.gif ).


QUOTE(janna @ 2012 12 20, 16:08)
Teoriskai uzdrausti galima daug ka. Bet tai nereiskia, kad vaikai to nedarys. Ir ne amziuje esme. Jie atras buda kaip tai paslepti nuo tevu. Kuo grezciau bus tai draudziama, to ilgainiui jie taps isradingesni.

Zodziu, noriu pasakyti, kad stengiames ieskoti kompromisu isvengiant astriu kampu. Vis vienu galvos skausmu maziau man, o ir dukra jaucia, kad i jos norus atsizvelgiama, nepaisant isligu.
Ar tai teisinga ar ne....gyvenimas parodis. biggrin.gif


Manau, kad taip drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Staigmena @ 2012 12 20, 16:15)
nežinau, tos knygutės visokios apie mergaičių brendima man tokios šaltos ir baisios dar atrogo.... mano pupai kol kas net neidomu iš kur vaikai atsiranda nors apie mėnesines pasikalbėjome....


O vat toje knygoje apie vaikų atsiradimus ir panašius dalykus kažkaip gal ir nebuvo g.gif Bent kai varčiau, neužmačiau.
Labiau apie asmens higieną (ir veido /kūno priežiūrą). Brendimo etapus (pvz. skaičiuoja fazę, tarkim, krūtinei bręsti yra 4 fazės smile.gif ). Kažkas pan.

Apie vaikus, kad mama pagimdė ligoninėje tai jau nuo mažiausių dienų žino. Kaip ten vaikas tą pasaulį išvydo... Ir kažkaip susigalvojusi, kad tam žmonės turi susituokti, ir tada kažkaip tas gaunasi, kad moteris pradeda lauktis biggrin.gif Na smulkmenų neaiškinau (nors jau reiktų, tik nežinau, kaip blush2.gif ), bet jinai jų ir neklausinėjo. Tiesiog stebiu situaciją, kad pavyks suprasti, kada tam bus pasiruošusi. Nors jau laikas pagal amžių, manau g.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingėnas: 20 gruodžio 2012 - 16:23