QUOTE(gllop @ 2013 12 18, 16:14)
Nesu fizikas/metalurgas, bet žmonės sako, jog perdirbto struktūroje verdant susidaro kažkokie ar tai azoto burbuliukai, kurie padaro pakitimus struktūroje, todėl perdirbtas nebėra toks ilgaamžis, kaip lietas iš rūdos...
Yra toks židinistas Stepas, Klaipėdoje Rūtų g., jis su invicta dirbo, man labai gerai paaiškino kodėl invicta nelaiko ilgiau nei 5m.
Be to tam ir yra metalo markės, kurios nusako jų fizikines bei chemines savybes, tvirtumo klases. Maišytas iš atliekų metalas niekada nebus toks, kaip švariai lietas su tam tiksliomis proporcijomis priemaišų.
Pvz.: Malkos: Ąžuolas, Beržas, Uosis... Arba belekokios surinktos iš pakampių. Visos jos yra malkos, visos jos dega, bet kiek skirtingai, tas pats ir su metalais...
Verdant metalą pučiamas karštas oras į krosnį, deguonis sudega su anglimi, o azotas (didžioji oro dujų dalis) išeina laukan burbulais. Kad mažinti burbulų kiekį ir dydį, naudojama anglis SUSMULKINTA IKI DULKELIŲ, kad tik degimas vyktų vienodžiau ir visame katile būtų vienoda temperatūra, kuo mažiau būtų oro burbulų.
Verdant metalą technologai pastoviai ima mėginius ir tikrina ketaus sudėti. Jei reikia papildomai prideda metalo, jei reikia anglies.
Esmė yra ta, kad ketuje mažinant anglies kiekį - jis pradeda panašėti į plieną, (lankstumo savybės) , kai anglies yra perdaug - ketus tampa perdaug trapus.
Trumpiau - yra numatyta ketaus markė ir gamykla ją išlaiko. Ir nereikia galvoti kad ketus tik krosnelėm lieti naudojamas. Iš ketaus liejami ir variklių korpusai, laivų varikliai, vamzdžiai dujoms, radiatoriai, slėginiai indai - ten yra dar didesni reikalavimai metalo kokybei, nes yra reikalavimai mechaniniam atsparumui, atsparumai slėgiui ir t.t. Šiaip jei norite galite daugiau pasiskaityti
wikipedijoje
----------------------------------------
O dėl tavo meistro Stepo, blogas jis meistras , jei jo židiniai 5 metų nelaiko

Saugotis ir bėgti nuo tokio meistro reikia