QUOTE(vi_ @ 2012 10 23, 09:54)
Pratęsiant kalbą apie šviesialapių hortenzijų (žiemojančių lauke) suvaldymą. Apie privalomą apgenėjimą rudenį arba pavasarį šį sykį. Internete išskaičiau, kad nėra vieningos nuomonės, kada geriau tai daryti vieni jas palieka su visais stiebais žiemavoti, kiti nurėžia vos ne iki žemės rudenį. Esame darę ir taip, ir anaip. Po anaip (taip elgiamės tik paskutinius 2-3 metus) hortenzija geriau pasijausdavo labiau išbujodavo ir smarkiau žydėdavo. Bet gal čia koks sutapimas su kitomis nefiksuojamomis sąlygomis gaudavosi (gal kažko skanesnio (rūgštinančių kavos tirščių, pvz.,) jai kas papylė, gal amžių pasiekė tokį, kad tapo savarankiška toli nusidriekusiomis šaknimis pasiekia visko, ko jai reikia ir t.t.). Kaip ten bebūtų, tačiau genėjimas iš rudens reikalauja tam tikrų žinių, kad nenurėžti per daug, nes į kompostą gali nukeliauti ateinančių metų žiedai. Šiemet mums taip ir gavosi žydėjo tik pusė krūmo, o ir toji ne itin gausiai. O kai jūs genit stiebus, į ką orientuojatės į kažkokius vaizdelius ant stiebų ar tiesiog turit nusistačiusios optimalų genėjimo aukštį? Ir aplamai, kokią patirtį turite su hortenzijų genėjimu?
Jei tikslas grožėtis žiemą apsnigtomis kekėm, tai galima genėti pavasarį. Aš atvirkščiai stengiaus, kad rudeniop atlikti kuo daugiau darbų, nes pavasarį-tiesiog tai reikia atlikti labai greitai, kad spėtum paskui gamtą. Į sodą atvažiuojam kai laiko yra..
Pati auginu šviesiąją hortenziją dar ne taip seniai ir pati nežinojau kaip geriau-irgi svarsčiau, rudenį ar pavasarį-ir užtikau gerą straipsnį žurnale,,Moi Prekrasnyj sad"- nėra bėdos genėti rudenį, bet geriau pavasarį-paliekant 2-3 pumpurus virš žemės ir išretinus ypač silpnas šakeles.Tuo ir vadovausiuos šiemet.
Visai kitaip su šluotelinėm hortenzijomis(Pink Diamond, Vanilla Fraise, Limelight), man dar tamsus miškas, kaip jas reiks genėt. Matau čia Gaudvilė kažkiek rašė, reiks dar įsiskaityt į tas subtilybes, tankinant vainiką.
Šiemet vis kitaip nei pernai.Seniau irgi išpjaudavau visus augalus, prieš žiemą, ir tik nužydėjusius žiedynus-kad augalas neeikvotų jėgų sėklų brandinimui, bet šiemet..ekperimentavau.
Ir palikau visas šluotelines -Pševalskio gaurę, astilbes, kaip anksčiau rašiau-nauja meilė šluoteliniams augalams. Ir nenusivyliau.
Įdėsiu kelis vaizdelius:
ir skanus vaizdelis