Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

QUOTE(Arretė @ 2012 07 30, 16:46)
O kaip su tais uspaskicho agurkais, taip ir nesuprantu... smile.gif Tuos visus lapus ir kt sudeti ant agurku ar virti vandenyje? Kaip jus tada isvirusius lapus padalinat kiekvienam stiklainiui?
Ir su siuo receptu galima bandyt ta varianta, kad tik viena kart virint marinata? O pirma kart uzpilant tiesiog karstu vandeniu, tai kiek laiko palaikyt reikia?
Agurkus tik antra kart gyvenime darysiu, tai nemazai klausimu kyla... blush2.gif


AS NEZINOdama tikrosios eigos dariau taip sudejau agurkus i stiklainius, uzvirinau vandeni su visais ten lapais, actais ir t.t ir uzpyliau ant agurku, pridengiau dangteliu ir dar kokia 10-20min pakaitinau ant silpnos ugnies, nenupilinejau, nekaitinau 2k ir gavosi gana neblogai, po savaites laiko mazdaug paragavau, toks man neiprastas skonis, bet skanus, darysiu dar.
Papildyta:
QUOTE(vijoleta20 @ 2012 07 27, 14:10)


Papildyta:
user posted image
is ankstesniu temu sis, laukia sekmadienio  biggrin.gif



gal kas bandete sita? as einu dabar daryti, ir nezinau labai isibegeti ar ne su jais g.gif
Atsakyti
Ziuriu, kiek seimininkiu, tiek ir budu pagal ta pati recepta gamint. smile.gif Speju pati darydama pagal aplinkybes dar ir savo tvarkos ivesiu.
O galima agurkam galiukus nupjaustyt ar reikia nepazeistus vakuot? g.gif Labai jau atsibosta vakuotus naudojant apipjaustyt, noreciau iskart paruost, bet kad niekada nesu macius be galiuku. biggrin.gif
Atsakyti
As visada galiukus iskart nupjaustau.
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2012 08 01, 16:43)
As visada galiukus iskart nupjaustau.

Ir as visada galiukus nupjaustau.
Atsakyti
QUOTE(ErikaN @ 2012 08 01, 21:29)
Ir as visada galiukus nupjaustau.




as irgi visada nupjaustau blush2.gif
Atsakyti
Aš atėjau pasiguosti. Pasidžiaugiau čia viešai,kad man niekad nenušaudo stiklainiai.Tai žinokit šiais metais vienas paskui kitą prarūgsta agurkai cray.gif Koks 20 litrinių stiklainių nuvarė.Skirtingais receptais daryta,tad negalėjau pamiršti pvz. acto įpilti. Neišneša galva,kame šaknys.Visi receptai išbandyti-ketvirti metai marinuoju.Vienintelis pakeitimas druska.Bet kažkaip abejoju,kad gali netikti ta tikroji (iki šiol naudodavau smulkią su jodu).Viskas išplauta ir švaru.
Gaila savo darbo mirtinai.Jau net nebežinau,ar dar daryti ar geriau žiemą tiesiog nusipirkti jau marinuotų parduotuvėj.
Atsakyti
As atvirksciai girdejau, kad reikia tik su ta stambia "sovietu laiku" druska viska marinuoti, taip ir darau, kol kas tfu tfu tfu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(sbo @ 2012 08 02, 08:54)
As atvirksciai girdejau, kad reikia tik su ta stambia "sovietu laiku" druska viska marinuoti, taip ir darau, kol kas tfu tfu tfu  unsure.gif


aha agurkus ypatingai raugti ir vakuoti tik su druska be jodo. Nu aš taip ir darau - bijau pagadint. Nors va žmogus su jodu iki šiol vakavo ir nieko nebuvo doh.gif žinok čia žmogus. aš tai šais metyais vien uspaskicho vakuoju. neužsiimu kitais visai good.gif
Atsakyti
Aciu uz atsakymus. smile.gif Pjaustysiu galiukus ir as, pagaliau bus tvarkingi agurkai. biggrin.gif

O kurios darot uspaskicho agurkus, nededat cesnako? Netruksta ten jo? g.gif
Atsakyti
Manau,per mažus šaukštus druskos dedi. Gali buti,jei tai minimumas,pakeitus druską gali jau trūkumas pasijusti.Aš didelius šaukstus ,t yra su kaupais dedu.Litrui vandens.Visada tai laikau nepajudinama norma visiems marinatams. Rizikinga visdelto konservuoti per didžiuosius karsčius,gaunas sezono pradžia. Tada reiktų suslaikyt nuo receptų su mažu acto kiekiu.O stiklainius suststyti ne lentynoje,kai karsta,o ant grinų,plyteliu,žymiai vesiau tada.
Tokie močiutės patarimai pacankėm mirksiukas.gif
Tiesa,esu atsisakiusi deti vyšniu lapus. Ne tiek daug skonio suteikia,o rūgimo daug. tik nesakykit kas,kad dedu ir viskas gerai.Kiekvienas turi skirtingas laikymo sąlygas,kitas aplinkybes nepalankias,receptus su nedideliais rūgšties kiekiais,kokius aš ir darau. ..
Kai rauginu,vyšniu lapus dedu,bet raugiu į kubilą,dedu labai daug žolių,į stiklainius perdedu tik agurkus ir sūrimą.Anais metais pasibaisejau,nuskynus daug paskutinių agurkų,laiko trukumas,suraugiau staigiai,paskui ,po kekių dienų,ramiai suvakavau dešimt trilirtrinių..Patiko,ir MB,ir žentukui ax.gif
Atsakyti
Vat dabar susimasčiau,kad druskos šaukštą pakeičiau g.gif Seniau didelį naudojau,o dabar desertinį.
Vyšnių lapų nededu.
O ant grindų sudėt stiklainių iš vis nėr galimybės,nes trys "teletabiai" greit suskaičiuotų juos doh.gif
Ech,tikiuosi daugiau nebebus nesklandumų cool.gif
Dėkui amarrile 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Arretė @ 2012 08 02, 12:33)
Aciu uz atsakymus. smile.gif Pjaustysiu galiukus ir as, pagaliau bus tvarkingi agurkai. biggrin.gif

O kurios darot uspaskicho agurkus, nededat cesnako? Netruksta ten jo? g.gif

Aš dedu.
Atsakyti