Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

QUOTE(Alekto @ 2012 08 07, 13:47)
Bet medaus gi negalima kaitinti. Atsiranda nuodingų junginių.

as nesigilinau, beje si recepta turiu nuo 2007 m. delfi konkurso; beje ne i tema....kai skauda labai gerkle ir yra tonzilitas labai gerai alus su medumi karstas, vaistas padedantis anginai blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2012 08 06, 17:59)
kaisa ar imi braiunuotos stiklines na rusiskos "mierka"?
juste taip kaip buna moteriskos dienos niekada niekada negalima nei agurku nei kitu jokiu konvervu gaminti ziemai, issaudo blush2.gif

aš imu 200ml smile.gif

per mmm neliečiu agurkų, nes rauginti kažkada nesigavo tikrai unsure.gif
Atsakyti
Merginos, gal kuri turit issisaugojus korejietisku agurku receptuka? Pernai dariau, labai patiko, simet neberandu recepto doh.gif Kiek pamenu, ten su cili paprika marinatas, per nakti reikia palikti, o paskui sudeliot i stiklainius.
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2012 08 07, 12:18)
AGURKAI SU MEDUMI:
1-am litrui marinato:
2 šaukštai druskos;
1,5 stiklinės cukraus;
1 stiklinė acto;
1 arbatinis šaukštelis ciberžolės;
2 šaukštai medaus;
Į stiklainį:
Agurkai;

Juodųjų ir kvapniųjų pipirų, krapų, česnako, lauro lapelis.
Išvirti marinatą. Agurkus stambiai juostelėmis supjaustyti, dėti į stiklainį, tarpuose berti pipiriukus, dėti krapus, česnaką, lauro lapelį. Užpilti verdančiu marinatu ir pridengus palaikyti, kol atvės stiklainiai, apie 1 valandą. Tada pakaitinti stiklainius apie 10min. ir užsukti. P.S. pabandykite kelis stiklainiukus gal nepatiks smile.gif


Ačiū, būtent šitą receptą ir buvau radusi, reiškia pavykęs, jei kažkas daro smile.gif
Kodėl nepatiks, manau bus skanu, aš dar gal kokią aitriąją papriką įmesiu paeksperimentavimui.
O ciberžolė ką duoda? Ta prasme, kas bus, jei jos nedėsiu į šį receptą?
Papildyta:
QUOTE(Alekto @ 2012 08 07, 12:47)
Bet medaus gi negalima kaitinti. Atsiranda nuodingų junginių.


Nu kad ne. Kad žūsta gerosios medžiagos ir vitaminai, tai taip, net į arbatą patariama medaus dėti ne į karštą, o pravėsusią, kad jis ne tik saldintų, bet ir naudingas būtų. Bet nieko kenksmingo ten susidaryti negali.

Visgi manau tokiuose marinatų receptuose, medus dedamas ne dėl naudos, o dėl skonio smile.gif

Beje, kaip manot, jei į šį receptą:

Aštriai marinuoti agurkai

1 Trilitriniam stiklainių agurkų reikia:

1 Morka
1 Lauro lapas
1 Svogūnas
5 Kvepiančiųjų pipirų žirneliai
3 Aitriosios paprikos
Agurkų

Marinatui reikia:

2 Litrų vandens
5 Valgomi šaukštai cukraus
3 Valgomi šaukštai druskos
1 Stiklinė acto (9%)

Marinatas išverdamas ir atšaldomas. Į paruoštus stiklainius pirmiausia sudedame morkas supjaustytas griežinėliais, žiedeliais pjaustytus svogūnus, pipirų žirnelius, lauro lapą, nuplautus ir karštu vandeniu nuplikytus agurkus, aitriąsias paprikas. Uždengiame stiklainius dangteliais (neužsukame). Jei dangteliai užsukami metaliniai su gumine juostele, išimam gumutę arba uždengiame naudotu dangteliu be gumutės. Stiklainius kaitiname 80 laipsnių temperatūroje: trilitrinius 20 min., litrinius 15min. Pakaitinus uždarome dangtelius.

Įdėjus į sloikelį prieš užpilant marinatu po šaukštelį medaus, kaži, kas gautųsi? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ptashka: 07 rugpjūčio 2012 - 18:50
QUOTE(ptashka @ 2012 08 07, 19:48)
Nu kad ne. Kad žūsta gerosios medžiagos ir vitaminai, tai taip, net į arbatą patariama medaus dėti ne į karštą, o pravėsusią, kad jis ne tik saldintų, bet ir naudingas būtų. Bet nieko kenksmingo ten susidaryti negali.


Nors čia ir ne tema apie medų,bet nesusilaikysiu nepasisakius biggrin.gif
Mano senelis bitininkas. O kad tiksliai parašyti,tai net pagooglinau ax.gif Va ką rašo:
Meduje, kuris laikomas šiltai arba šildomas aukštesnėje kaip +30 ºC temperatūroje medus skyla atsiranda nuodingas junginys - hidroksimetilfurfurolas. Medus, kuriame yra hidroksimetilfurfurolo, susisluoksniuoja. Paviršiuje atsiranda tamsus sluoksnis, medus praranda aromatą, baktericidiškumą (gebėjimą naikinti mikroorganizmus dėl meduje susikaupusio peroksido), padidėja rūgštingumas. Todėl medaus negalima kaitinti, o kaitintas du kartus daugiau nebe susikristalizuoja (lieka skystas).
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2012 08 07, 20:11)
Nors čia ir ne tema apie medų,bet nesusilaikysiu nepasisakius biggrin.gif
Mano senelis bitininkas. O kad tiksliai parašyti,tai net pagooglinau ax.gif Va ką rašo:
Meduje, kuris laikomas šiltai arba šildomas aukštesnėje kaip +30 ºC temperatūroje medus skyla atsiranda nuodingas junginys - hidroksimetilfurfurolas. Medus, kuriame yra hidroksimetilfurfurolo, susisluoksniuoja. Paviršiuje atsiranda tamsus sluoksnis, medus praranda aromatą, baktericidiškumą (gebėjimą naikinti mikroorganizmus dėl meduje susikaupusio peroksido), padidėja rūgštingumas. Todėl medaus negalima kaitinti, o kaitintas du kartus daugiau nebe susikristalizuoja (lieka skystas).


Nors tai ka pacitavote eskaluojame visuose forumuose, bet deja prasilenkia su logika, mokslu ir tikslia medaus sudetimi, nes parašyta bisiškai netiksliai
Pacituoju:
Saugoma geografine nuoroda žymimas medus ne tik turi atitikti vidaus rinkai skirtose medaus kokybės normose nurodytus reikalavimus, bet ir pasižymėti tokiomis savybėmis:
- hidroksimetilfurfurolas (HMF): ne daugiau kaip 28 mg/kg.

Taigi ta nuodinga junginy medus turi visada, o ne tik kaitinant, viskas priklauso nuo jo kiekio meduje. Daugiau info:
http://www.bitininka...US-laikymas.htm
Medu laikau tik spinteleje, niekad nededu i saldytuva, nesu turejusi medaus kuri susiluoksniavo, saldau juom arbata kuri tikrai buna karstesne nei 30 laipsniu, naudoju medu marinuojant paprika su medum ir jauciu ne as viena, bet rimtesniu apsinuodijimu del to neturejo nei vienas seimos narys ir itariu nei vienas tai darantis, taigi manau ryskiai per daug gasdina zmones, nes tas junginys meduje yra visada ir kad juom apsinuodyti greičiausiai reiktu suvalgyti kelis kg pasildyto medaus, o i recepta jo dedame vos kelis saukstus 4u.gif
Aisku, tas kas tiki kad per mmm ir PMS nusaudo agurkai, jokiu būdu nekonservuokit su medum, o kas tiki informacija o ne prietarais, tam nepakenks 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2012 08 07, 20:11)
Nors čia ir ne tema apie medų,bet nesusilaikysiu nepasisakius biggrin.gif
Mano senelis bitininkas. O kad tiksliai parašyti,tai net pagooglinau ax.gif Va ką rašo:
Meduje, kuris laikomas šiltai arba šildomas aukštesnėje kaip +30 ºC temperatūroje medus skyla atsiranda nuodingas junginys - hidroksimetilfurfurolas. Medus, kuriame yra hidroksimetilfurfurolo, susisluoksniuoja. Paviršiuje atsiranda tamsus sluoksnis, medus praranda aromatą, baktericidiškumą (gebėjimą naikinti mikroorganizmus dėl meduje susikaupusio peroksido), padidėja rūgštingumas. Todėl medaus negalima kaitinti, o kaitintas du kartus daugiau nebe susikristalizuoja (lieka skystas).


Manau nuo poros saukstu nenusinuodys nieks biggrin.gif daugiau visokio š is parduotuviu suvalgom biggrin.gif
Atsakyti
Aš irgi atėjau su prašymu - ką skanaus pagaminti iš peraugusių agurkų (buvome išvažiavę, tai daug didelių priaugo, o išmesti gaila). Aš jau primarinavau apie 40 litrų ax.gif
Atsakyti
Visada turim pasirinkimą kuom tikėt ir kuom ne mirksiukas.gif Aš nemėgstu marinatų su medum,tai man iš vis ramu biggrin.gif


O kad būtų į temą,tai pasidalinu mano mėgstamiausiu receptu thumbup.gif Buvo patys einamiausi pernai.Gailėjaus,kad per mažai jų pridariau.


Agurkus nuplauti,nupjaustyti galiukus ir užpilti verdančiu vandeniu.Palikti apie valandą laiko,kol jie truputį pakeičia spalvą.Nuplikyti verdančiu vandeniu krapus.Prisilupti česnako.

Marinatui:
4ltr. vandens
8 šaukštai cukraus
4 šaukštai druskos
0,5ltr acto 9% (actą pilti į verdantį marinatą.Tik atsargiai,nes labai putoja)

Tada į stiklainiuųs išmėtau krapus nuplikytus,česnakus ir pipirus.prikišu agurkų.Užpilti verdančiu marinatu,užsukti ir apversti.Užkloti.
Iš vienos porcijos marinato užpilama 3 trilitriniai stiklainiai.


Turiu ir daugiau receptukų.Vėliau kai liaudis namie leis-pasidalinsiu 4u.gif
Atsakyti
Mesteliu nuoroda:)
http://www.kuharka.r...rving/9733.html
man kazkaip uzkliuvo ax.gif
Atsakyti
Sveikos, seimininkes,

pati asmeniskai agurkus darau pirma karta, todel labai nesijuokit is mano klausimo biggrin.gif nes iki siol budavau tik palaikymo ir valgymo komandoj biggrin.gif

darau Uspaskicho. Padariau marinata, bet jis man toks nera labai stipriai isreiksto skonio. Turiu omeny, toks svelnus g.gif Koks tas saukstas turi buti pilnumo? Gal sakau per daug nubraukiau? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Yolrytux @ 2012 08 08, 19:06)
Sveikos, seimininkes,

pati asmeniskai agurkus darau pirma karta, todel labai nesijuokit is mano klausimo  biggrin.gif nes iki siol budavau tik palaikymo ir valgymo komandoj  biggrin.gif

darau Uspaskicho. Padariau marinata, bet jis man toks nera labai stipriai isreiksto skonio. Turiu omeny, toks svelnus  g.gif Koks tas saukstas turi buti pilnumo? Gal sakau per daug nubraukiau?  rolleyes.gif

jei kalbi apie druską,dek kupiną saukstą i litra marinato,nepralosi ax.gif
Atsakyti