Įkraunama...
Įkraunama...

Problemos su krūtimis žindymo periodu

Labas, Eglut 4u.gif
Tavo baimė yra visai suprantama, nes kraujas iš krūties nėra įprastas reiškinys į kurį galima nekreipti dėmesio.
Kraujas yra mūsų gyvybės syvai, jo turi kiekvienas ir gana daug. Kraujas pasirodo ne taip jau retai – kraujuoja dantenos, kraujo pasirodo sunkiau tuštinantis, pagaliau mes moterys tai patiriam per kiekvienas mėnesines. Žodžiu noriu pasakyti, kad kraujas ne visada rodo rimtą traumą.
Naujagimis pradėjęs žysti prisiragauja ne tik krekenų, mamos pieno, bet ir kraujo, pulių, limfos, odos ir pan. Juk pasitaiko, kad žindymo pradžioje skauda spenelius, pasirodo žaizdelių ir pan. Vakarų šalyse žindymo specialistai laiko normaliu reiškiniu jei mamos piene patenka pėdsakai kraujo ar pulių – visa tai yra mamos fiziologiniai skysčiai, o kadangi kūdikis yra mamos „kūnas ir kraujas“, tai ir šie dalykai nėra visiškai svetima medžiaga jam. O tai kad vaikas atpylė tavo pieną su kraujo priemaišomis – sveiko vaikelio reakcija į pasikeitusį mamos pieno skonį ir sudėtį. Kitaip gal būtum ir nepastebėjus.

Pasirodęs kraujas – tik pasekmė, o priežastis reiktų surasti, ypač jei kraujo vis dar pasirodo ir šiandien. Tavo vaikeliui jau pilni 6 men, ragaujat papildomo maisto ir pienas krutyse ištuštinamas rečiau. Rašai kad skausmą pajutai anksčiau, o taip galėjo nutikti dėl pieno sąstovos. Pabandyk prisiminti, gal pajutus skausmą krūtį masažavai, bandei "išstumti" pieną – labai dažnai taip krūtis traumuojama (sutraiškomi pieno latakėliai), tad gali pasirodyti ir kraujo. Mastito atveju taip irgi gali nutikti.

Nieko nerašai apie save. Tai galiu tik tiek pasakyt - jei neturi temperatūros, krūties neskauda, "nedega", tai ko gero buvo laikinas sutrikimas ir dėl to nutraukti žindymo tikrai nereiktų. Krūtis - toks pat mūsų organas kaip ir kitos kūno dalys, kol žindai vaikutį ten vyksta laktacijos procesas (pieno gamyba, kaupimas ir išstūmimas), pieno latakai dirba kaip laikrodukas. Tačiau būna, kad tas tobulas mamos mechanizmas ima ir sutrinka. Tik vaikas gali ištraukti užsistovėjusį pieną, jis geriausias pagalbininkas, tad jokių būdu dabar nenutrauk žindymo.

Viena moteris tavo laiškelį persiuntė žindymo konsultančių „Mama-mamai“ grupei, tad atsakymų ir pagalbos sulauksi daugiau. Parašyk kaip jautiesi šiandien, gali ir į AŽ.
Laikykis 4u.gif
Atsakyti
Eglut,
kai lankiau zindymo kursus, tenai pasakojo, apie tokius retus atvejus, kai mami pradeda begti pienas su krauju, ir kodel taip buna neaisku. Bet paskui lyg ir turetu normalizuotis. Paziurek kiek laiko tai tesis, ir jei tesis ilgai pabandyk kreiptis i zindymo specialistes... 4u.gif
Atsakyti
Na va, šiandien jau atsibudau su aukšta temperatūra ir gumuleliais toje krūtyje.. unsure.gif Dabar darbuojamės ir bandome tą pieno sąstovį pašalinti..
Ačiū už informaciją bei patarimus 4u.gif
kai pasirodė kraujas, ėmiau rečiau iš tos krūties maitinti, nutraukinėjau pientraukiu.. Norėjau leisti užgyti žaizdelėms, jei jų buvo viduje, nes kraujo buvo laabai daug. Klaida verysad.gif matyt iki galo neištuštindavau ir susidarė sąstovis.

Na bet kraujo jau nebėra, o dėl sąstovio - bent jau žinau, kaip su ta problema kovoti doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eglut: 22 spalio 2008 - 13:56
Ačiu už pagalbą, nebuvau susidūrusi su tokia problema. Pirmąjį vaiką užauginau be problemų.

Papildyta:
QUOTE(l.jelena @ 2008 09 26, 23:42)
O man mastitas buvo ir su vienu, ir su kitu vaiku. Ir su temperatura (iki 39), ir be temperaturos. Ir su guzais, ir be guzu. Tai turiu gera vyra...  thumbup.gif
Atsiguldavau, tada atsipalaiduodavo krutis, aplink kruties apklodavau rankslosciais (sausais). Vyras visa kruti ismasazuodavo ir ismelzdavo visa piena. Jei buvo guzas, tai ismasazuodavo ir guza (reikia, kad is to guzo iseitu pienas ir jis pradingtu, kitaip perspektyvoje gali supuliuot). Kai buvo guzas, skaudejo nezmoniskai, nors sienom lipk.  blink.gif  Tai po kokios valandos darbo (as aisku protarpiais ir parekaudavau is skausmo) mastitas (ir jei buvo guzas) pradingdavo (ir temperatura, jei buvo, nukrisdavo). Tai po to prie kruties dejau ledo kompresus (idedavau leda i maisa ir apvyniodavau maisa rankslosciu). Numelzt reikejo keleta dienu is eiles. Aisku tuo metu galima ta krutimi vaika maitinti, arba su pientraukiu piena nutraukti.
Tai vyras juokesi... sake: "Gyvenau kaime, melziau karves. Kai persikeliau gyvent i miesta, tai pakele pareigose: zmona melziu."  lotuliukas.gif



lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif ne vyras, o auksas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(eglut @ 2008 10 22, 15:54)
Na va, šiandien jau atsibudau su aukšta temperatūra ir gumuleliais toje krūtyje..   unsure.gif Dabar darbuojamės ir bandome tą pieno sąstovį pašalinti..
Ačiū už informaciją bei patarimus  4u.gif
kai pasirodė kraujas, ėmiau rečiau iš tos krūties maitinti, nutraukinėjau pientraukiu.. Norėjau leisti užgyti žaizdelėms, jei jų buvo viduje, nes kraujo buvo laabai daug. Klaida  verysad.gif matyt iki galo neištuštindavau ir susidarė sąstovis.

Na bet kraujo jau nebėra, o dėl sąstovio - bent jau žinau, kaip su ta problema kovoti  doh.gif

Kadangi buvo kraujo, o dabar atsirado gumulėlių, tai bus geriau jei artimiausiu metu pasirodysi mamologui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamaRasa: 23 spalio 2008 - 07:39
matinau 1 ir 7 men, bet kraujo pasirodydavo tik pirma menesiuka, nes labai buvo nugaruzti speneliai.Eglute tau svekatytes 4u.gif
Atsakyti
Oi, turiu neigiamos patirties šia tema... Pirmoji dukra dar ligoninėj speneilus nugraužė iki kraujo, o paskui atpylė tokį didelį krešulį. Tai aš išsigandusi iškart nulėkiau pas sesutę. Vaikiuką iškart paėmė, išplovė skranduką ir liepė kurį laiką krūties nebeduoti, daugiau nieko dorai nepaaiškinę... Krūtys prisipildė pieno, pakilo karštis, pasidarė kietos ir skaudžios. Gerai, kad vakare atėjusi seselė išmasažavo bepradedančius susidaryti guzus ir liepė nusitraukti. Nors guodėsi, kad tokia saviveikla joms draudžiama užsiimti, bet tas man labai padėjo. Labai norėjau maitinti pati, todėl grįžusi iš ligoninės stengiausi kuo dažniau duoti krūtį, atsisakyti mišinuko, kurį dar ligoninėj mums buso įsiūlę. Ir pavyko. O tas kraujas iš krūties buvo tiesiog dėl nuvalgytų spenelių... Užsigydžiau juos - ir problema dingo.
Atsakyti
Mano žindymo patirtis tokia: pirmąją dukrą maitinau iki 1,4 metų. Antrają maitinu jau beveik 9 mėnesius ir dar planuoju maitinti ilgai, kol pati atsisakys.

Negaliu sakyti, kad turėjau didelių problemų su krūtimis kaip aprašo kitos mamos, tačiau buvo visko: ir nepatyrimo, informacijos stokos (su pirmąja dukra), ir temperatūrų, pieno pertekliaus ir, žinoma, guziukų (pieno sąstovio). Nežinau, gal tai fiziologinė problema, bet pieno sąstoviai man susidaro dažnokai, ypač su antrąja dukra. Ir tai nebūtinai pirmųjų mėnesių problema. Vaikui augant ilgėja tarpai tarp maitinimų, kartais naktį pamiega ilgiau ir to pakanka, kad pradeda skaudėti vieną ar kitą krūtį, jaučiasi sukietėjimai.

Man pats geriausias ir greičiausias būdas juos panaikinti - duoti vaikui ištraukti. Tačiau įprastai maitinant tai gali ir nepavykti. Todėl iš karto stengiuosi keisti maitinimo poziciją taip, kad vaiko apatinis smakriukas būtų tiksliai ties skausminga vieta. Aš paprastai maitinu gulėdama, tai lovoje ir bandau rasti teisingą "konfigūraciją". Kartais net vyro prašau "nutaikyti" mažąją, nes pačiai neišeina smile.gif Kartais tos maitinimo pozicijos gali būti labai netradicinės smile.gif : klūpant virš vaiko keturiomis, vaiką pasiguldžius atvirkščiai (galva po mano pažastim, kojytės - link mano galvos) - man dažniausiai guzuojasi prie pažasties. Dar labai svarbu, kad vaikas žįstų iš skaudamos vietos tuomet, kai yra labiausiai alkanas, kai stipriausiai traukia.

Negaliu pasakyti, kad visais kartais po vieno tokio maitinimo problema susitvarko, nors yra buvę ir taip. Dažniausiai tokioje pozicijoje man reikia maitinti 2-3 kartus ir paprastai per 1-1,5 paros krūtis visiškai susitvarko, t.y. išnyksta skausmas, sukietėjimai.

Sėkmės visos maitinančioms mamytėms smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mamaRasa @ 2008 10 23, 08:38)
Kadangi buvo kraujo, o dabar atsirado gumulėlių, tai bus geriau jei artimiausiu metu pasirodysi mamologui.


Na aš noriu pasirodyti gydytojui, nes ir su pieno sąstoviu turiu problemų, nepavyksta iki galo tų gumulėlių pašalinti. Bet nežinau, ar mamologas padėtų tuo atveju? Ar geriau į žindymo konsultantę kreiptis?


QUOTE(RobertosMama @ 2008 10 23, 09:24)
matinau 1 ir 7 men, bet kraujo pasirodydavo tik pirma menesiuka, nes labai buvo nugaruzti speneliai.Eglute tau svekatytes 4u.gif


Ačiū labai! Pirmą mėnesį irgi buvo pasirodęs kraujas, bet ten jau buvo aišku, kad dėl nugraužtų spenelių.. o dabar kažkokia mistika doh.gif

QUOTE(ulencija @ 2008 10 23, 09:26)
Oi, turiu neigiamos patirties šia tema...


Užjaučiu.. Svarbiausia kad viskas gerai baigėsi. Tikiuosi man bus taip pat rolleyes.gif





Atsakyti
As irgi kreipiuosi i jus pagalbos, nes jau trecia diena vargstu su krutim verysad.gif
Temperatura 39, guzas kruti kiausinio dydzio, kruti skauda, raudona, vaikiukas zinda, bet atrodo, kad nieko neistraukia. Tas dienas vis kompresus visokius dejausi, kuriuos cia radau surasytus, bet atrodo, kad efekto dar nera. Jau nebezinau ka galvoti ir i kokius specialistus reiketu kreiptis verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 10 29, 14:34)
As irgi kreipiuosi i jus pagalbos, nes jau trecia diena vargstu su krutim verysad.gif
Temperatura 39, guzas kruti kiausinio dydzio, kruti skauda, raudona, vaikiukas zinda, bet atrodo, kad nieko neistraukia. Tas dienas vis kompresus visokius dejausi, kuriuos cia radau surasytus, bet atrodo, kad efekto dar nera. Jau nebezinau ka galvoti ir i kokius specialistus reiketu kreiptis verysad.gif  verysad.gif

Jei temperatūra laikosi jau visas tris dienas - kreipkis į šeimos gydytoją.
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 10 29, 15:34)
As irgi kreipiuosi i jus pagalbos, nes jau trecia diena vargstu su krutim verysad.gif
Temperatura 39, guzas kruti kiausinio dydzio, kruti skauda, raudona, vaikiukas zinda, bet atrodo, kad nieko neistraukia. Tas dienas vis kompresus visokius dejausi, kuriuos cia radau surasytus, bet atrodo, kad efekto dar nera. Jau nebezinau ka galvoti ir i kokius specialistus reiketu kreiptis verysad.gif  verysad.gif


Aciu Dievui issisukau, siandien jau geriau. Issikvieciau i namus gydytoja, kuri mane gerai ismasazavo ir paskyre deti kompresus, kas dvi valandas juos keiciant. O kompresai, tai degtine (tik nedeti ant speneliu) ir garmastano tepalo. Pagerejus buklei dar 3 paras du kartus per diena deti degtine ir viena karta garmastana ir krutis saliku pridengti, nes po uzdegimo jos jautrios islieka.
Parasiau savo patyrima, gal kuriai pravers, nes mano bukle isties buvo kritiska - krutis guzo vietoje melynavo, o masazuojant jau skyresi puliai.
Taigi nosies nereikia nukabint - o kibti i darba su masazais ir kompresais thumbup.gif
Atsakyti