Įkraunama...
Įkraunama...

Problemos su krūtimis žindymo periodu

QUOTE(ruta7 @ 2008 01 08, 12:38)
Man buvo mastitas pries menesi, tai masazizte kvieciau 7 kartus, ji liepe nutraukinet piena po kiekvieno matinimo iki paskutinio laso, bet man irgi sunkiai sekesi, nes is guzo nelabai tas pienas bego. Su kiekvienu jos masazu guzas mazejo. Bet po masazo neskaudedavo.  Dabar ta krutis pilna pieno, didele ir iki siol skausminga, nezinau kodel taip yra. Bandau nebenusitraukinet, kad susireguliuotu pieno gamyba, bet iskart pazastyje darosi toks tarsi pabrinkimas, tai tenka nuolat vaika guldyt "valetais" kad smakras pazastyje butu, bet nelabai tas padeda. Pieno daugiau yra nei reikia. Gal kas zinot kodel krutine skausminga po mastito, gal cia normalu  g.gif

Aš ne specialistė, bet gal tau pažeidė ką nors tais masažais... unsure.gif Nu negalima masažuoti krūtų. Masažuojami raumenys, o krūtys - ne raumenys. Galima tik švelniai pamasažuot patį guzą, bet ne taip drąstiškai, kaip daro 'krūtų masažistės". doh.gif
Nepamenu, kiek man laikėsi skausmas, bet pakankamai ilgai, kad irgi nerimaučiau. Bet kai pačių guzų nebeliko (net kai jie jau buvo visai maži, tikrai pastebėjau, kad mažėja), tai nekreipiau dėmesio ir maitinau normaliai. Ilgainiui viskas nusistovėjo.
Vilniuj ir Kaune yra sertifikuotos laktacijos specialistės. Susisiek su jomis per pradziupradzia.org arba sveikapradzia.lt - gal jos ka patars. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 08 sausio 2008 - 13:37
QUOTE(mamaRasa @ 2008 01 02, 19:50)
Pakaitaliok žindymo padėtis. Parastai tariant - vaikai lai žinda krūtį "ratu" duok iš po pažasties, po kelių minučių iš priekio, paskui atsigulus šonu. Bus truputį vargo kol susitvarkysi. Man panašu kad pas tave lieka pieno kažkuriuose latakuose.
Sėkmės, laikykitės  4u.gif

aciu uz patarima, susitvarkeme, keiciau padetis, masazavau, dejau kopustu lapus po zindymo, po 2 dienu praejo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 01 05, 19:21)
Labai padeda avies taukai arba lanolinas.

as nusipirkau AVENT speneliu prieziurai tepaliuka, tai ten irgi yra avies tauku. Man atrodo, kad padeda truputi.
Atsakyti
QUOTE(ruta7 @ 2007 12 29, 20:42)
Ir dar tu nuomoniu ivairove, vieni sako nereikia nusitraukinet, kiti reikia, kaip cia zinoti, kad net gydytojai nesutaria.


Nu, kad nereikia nusitraukinėti, tai aš nesuprantu tokio pasakymo... kaip jį logiškai paaiškinti? unsure.gif Juk krūtyje užsistovėjusį pieną būtina pašalinti!!! Tad ir nusitraukinėti yra būtina!!!
Teko ir man su tuo "džiaugsmu" susidurti... unsure.gif Pirmąjį kartą temperatūra pakilo iki 40, visa laimė, kad žinojau, kad taip gali būti, jei būčiau nežinojusi, tikriausiai būčiau maniusi, kad jau viskas... paskutinioji... Daviau kuo dažniau traukti, dėjau kopūsto lapus, gėriau paracetamolį, masažavau guziuką... praėjo po trijų dienų.
Antrąjį kartą apturėjau dar užvakar... wacko.gif Šį kartą buvo kiek lengviau, temperatūra buvo 39... Vėl daviau dažnai traukti, dėjau kopūstą... bet dar išbandžiau vieną būdą...
Pačią pirmąją dieną, kai tas blogis prasidėjo... po maitinimo, nuėjusi į vonią nuolat leidau šitą dušą ant tos skaudančios krūties ir stengiausi ištraukti visą ten esantį užsistovėjusį pieną, nes taip paprastai rankomis nusitraukti visai nėjo, su pientraukiu irgi vos keli lašai išbėgo, vaikas irgi sunkiai mačiau traukė... Šiltas vanduo išplėtė latakus ir pienas bėgo (mačiau kaip iš vienų latakėlių pienas išbėga baltas, o iš to kuris buvo užsikimšęs bėgo gelsvas ir tirštas) jau kur kas lengviau... thumbup.gif Na, o po tokių procedūrų užsidėjau kopūsto lapą, bet manau galima ir ką nors šiap šalto, kas atšaldytų krūtį... Jau kitą dieną jaučiausi kur kas geriau... thumbup.gif
Sėkmės visoms ir kad daugiau netektų to "gėrio" patirti... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Uva @ 2008 01 13, 01:27)
Vėl daviau dažnai traukti, dėjau kopūstą...


man buvo irgi skausmingi guzai, kai dukrą maitinau. Tai išgelbėjo MB. Masažuodamas iščiulpė visą užsilikusį pieną. Ir pasakė, kad gyvenime nėra nieko skanesnio ragavęs.
Atsakyti
QUOTE(asta sal @ 2007 12 21, 21:09)
as is savo patirties zinau kad tikrai geriausias variantas kai valgo vaikelis is tos krutines kuri skauda. dar as bandziau pirma nusitraukiu pienuko pati is tos krutines kuri skauda ir po to duodu jai kas liko baigti, tada vaikelis nepavalgo ir geriau zinda, ir taip kiekviena maitinima su skaudancia krutimi o kiek truksta pienuko gauna is kitos krutines. pabandykite gal ir jums pades, zinoma reikia skausma iskesti bet mes mamos viska turim iskest sekmes smile.gif

drinks_cheers.gif man tai ir padejo tik neduodavau kitos kruties kad vaikas neprivalgytu, ir vis kabedavo vargsas po valanda, bet uzteko 4-5 maitinimu ir vaikas istrauke susistovejusi piena, tik labai skauda kol traukia verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Uva @ 2008 01 13, 01:27)
Nu, kad nereikia nusitraukinėti, tai aš nesuprantu tokio pasakymo... kaip jį logiškai paaiškinti? unsure.gif  Juk krūtyje užsistovėjusį pieną būtina pašalinti!!! Tad ir nusitraukinėti yra būtina!!!

su tuo nutraukinejimu yra taip, kad anskciau ne tik rekomenduodavo maitinti pagal valandas, bet ir liepdavo butinai po maitinimo istustinti krutis, nes gres mastitas!
esme ta, kad taip daryti nereikia. pieno nutraukineti, stengtis visada istustinti kruties tikrai nereikia. taciau kankintis su perpildytom krutim (jei pieno gaminasi per daug ir vaikas neistraukia) irgi nesamone. jei jau krutys persipildo ir verzia, o vaikas nezada valgyt, galima leisti pieno pertekliui nnubegt - ilyst i silta vonia, ar po dusu, leisti pieui begti, kol laisvai bega ir nustoja verzti. bet jokiu budu nereikia nutraukti daug pieno, ar nutraukineti likucius po maitinimo.
uva, ir tu labai gerai pastebejai - visai nebutina laukti, kol skausmai pasidarys nepakeliami ir temperatura pasieks... tik pastebejai, kad guzulis, nedelsdama imiesi priemoniu...
Atsakyti
tfu tfu...jokiu bedu neturejau smile.gif
Atsakyti
Pirmą vaiką maitinau iki 8 mėn be jokių bėdų, o dabar verysad.gif Spenelius nugraužė jau pirmą, dieną, kol po cezario pooperacinėj palatoj vaiką maitinau- dar negalėdama ant šono pasiversti, tai kaip pridėjo vaiką, taip ir matinau, o jau antrą parą žaizdelės pasidarė. Kiekvienas matinimas su ašarom- vakar parvažiam iš ligoninės, tai kažkoks košmaras- tepu garmastan, dedu spec. kompresiukus su alaviju, bet nežinau... Su antspeniu vaikinas griežtai atsisako. Gal kas patartų, kaip užsigydyti žaizdeles bematinant, nes visur rašo- daugiau matinkite iš sveikosios krūties, o pas mane abi nugraužtos..
Atsakyti
QUOTE(ravesa @ 2008 03 19, 08:34)
Pirmą vaiką maitinau iki 8 mėn be jokių bėdų, o dabar  verysad.gif  Spenelius nugraužė jau pirmą, dieną, kol po cezario pooperacinėj palatoj vaiką maitinau- dar negalėdama ant šono pasiversti, tai kaip pridėjo vaiką, taip ir matinau, o jau antrą parą žaizdelės pasidarė. Kiekvienas matinimas su ašarom- vakar parvažiam iš ligoninės, tai kažkoks košmaras- tepu garmastan, dedu spec. kompresiukus su alaviju, bet nežinau... Su antspeniu vaikinas griežtai atsisako. Gal kas patartų, kaip užsigydyti žaizdeles bematinant, nes visur rašo- daugiau matinkite iš sveikosios krūties, o pas mane abi nugraužtos..

Man irgi taip buvo - su pirma jokių bėdų, o sūnus pirmom dienom nugraužė spenelius (beje, irgi po Cezario). Juk, atrodo, jau žinai, kaip teisingai paduoti krūtį... doh.gif Ligoninėj sesutė pasamprotavo, kad gal oda jautresnė pasidarė po tų kelių metų (tipo pasenau biggrin.gif ). Kita versija - gal vaiko trumpas liežuvio pasaitėlis ir dėl to jis neteisingai žindžia. Bet kokiu atveju, mes išsigyvenom iš tų bėdų.
Po maitinimo leisk speneliams ore padžiūt. Galima savo pieno truputį užtept. Man tas lanolinas laaabai padėjo.
Nors, tiesa, pastaruoju metu nerekomenduoja spenelių džiovinti, remiantis tuo, kad žaizdos geriau gyja, kai palaikoma vidine drėgmė. Būtent - vidinė, o ne pats spenelis drėkinamas. Tam, kad ta drėgmė neišeitų, reikia apsauginio sluoksnio, o tam puikiausiai tinka Lanolinas (ar kitas atitinkamas kremas). Stenkis, kad spenelius kuo mažiau dirgintų liemenėlė - ji turi būti tik medvilninė. Ir tenkis, kad speneliai ilgai nekontaktuotų su šlapia medžiaga (nuo pieno sudrėkusia liemenėle ar įklotais).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 19 kovo 2008 - 10:01
QUOTE(ravesa @ 2008 03 19, 09:34)
Pirmą vaiką maitinau iki 8 mėn be jokių bėdų, o dabar  verysad.gif  Spenelius nugraužė jau pirmą, dieną, kol po cezario pooperacinėj palatoj vaiką maitinau- dar negalėdama ant šono pasiversti, tai kaip pridėjo vaiką, taip ir matinau, o jau antrą parą žaizdelės pasidarė. Kiekvienas matinimas su ašarom- vakar parvažiam iš ligoninės, tai kažkoks košmaras- tepu garmastan, dedu spec. kompresiukus su alaviju, bet nežinau... Su antspeniu vaikinas griežtai atsisako. Gal kas patartų, kaip užsigydyti žaizdeles bematinant, nes visur rašo- daugiau matinkite iš sveikosios krūties, o pas mane abi nugraužtos..


Prie kruties laikyk ne ilgiau 15 minuciu (paprastai pavalgo per 10 minuciu).As vis tik patarciau dziovinti krutis ore,dar galima su fenu nupusti dregme.As dar iskirpau skylutes liemenuke,kad speneliai nesustu,o kvepuotu,bet ruba uzsidek koki svelnu trikotaza,nes skauda ir rubui lieciantis.
Tepk Garmastanu 4-5 k.d.,tarpuose dar patepk vit.A aliejiniu tirpalu.Netepk saltalankio aliejumi,labai sausina.
Jei maitinant nugrauzia sasa ir kraujuoja,butini antspeniai.
Kadangi abi krutys sureagavo,is abieju ir maitink.
Klaida buvo ligoninej visa laika prie kruties laikyti.
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 03 19, 09:52)
Man irgi taip buvo - su pirma jokių bėdų, o sūnus pirmom dienom nugraužė spenelius (beje, irgi po Cezario). Juk, atrodo, jau žinai, kaip teisingai paduoti krūtį...  doh.gif Ligoninėj sesutė pasamprotavo, kad gal oda jautresnė pasidarė po tų kelių metų (tipo pasenau biggrin.gif ). Kita versija - gal vaiko trumpas liežuvio pasaitėlis ir dėl to jis neteisingai žindžia. Bet kokiu atveju, mes išsigyvenom iš tų bėdų.
Po maitinimo leisk speneliams ore padžiūt. Galima savo pieno truputį užtept. Man tas lanolinas laaabai padėjo.
Nors, tiesa, pastaruoju metu nerekomenduoja spenelių džiovinti, remiantis tuo, kad žaizdos geriau gyja, kai palaikoma vidine drėgmė. Būtent - vidinė, o ne pats spenelis drėkinamas. Tam, kad ta drėgmė neišeitų, reikia apsauginio sluoksnio, o tam puikiausiai tinka Lanolinas (ar kitas atitinkamas kremas). Stenkis, kad spenelius kuo mažiau dirgintų liemenėlė - ji turi būti tik medvilninė. Ir tenkis, kad speneliai ilgai nekontaktuotų su šlapia medžiaga (nuo pieno sudrėkusia liemenėle ar įklotais).

labai gerai užgydo MULTI MUM kompresiukai. pamaitini, uždedi kompresiuką, laikai bent valandą. tada nuimi ir darai oro vonias speneliams irgi gerai būtų kuo ilgiau. tie kompresiukai labai nuima skausmą, šaldo ir skatina natūralų gijimą.
o šiaip reikia ištvert šį etapą. per porą savaičių praeis tikrai, speneliai užsigrūdins ir nebeskaudės. pabandyk nenaudot įdėkliukų į liemenėlę - nuo jų dar labiau šunta žaizdos.
Atsakyti