Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 19 tema

Apklausa: Kiek jums metu? (136 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 09 23, 16:35)

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
sveikutes, esu uzsisakius is aromazone kalkiu vandeni ir dabar jis sovi pas mane senokai, bet pamirsau ka su juo norejau gaminti. Kur jus pylat kalkiu vandens?
Atsakyti
Labas rytas,
ar kada pirkote iš to puslapio? My Webpage
Atsakyti
QUOTE(SaDa @ 2012 09 24, 15:22)
sveikutes, esu uzsisakius is aromazone kalkiu vandeni ir dabar jis sovi pas mane senokai, bet pamirsau ka su juo norejau gaminti. Kur jus pylat kalkiu vandens?

Sveika, dažnai matydavau, kad jis naudojamas gaminti tepalui/valikliui kūdikių užpakaliukams kai keičiamos sauskenės. Arba kaip super švelni priemonė makijažui valyti. Nors vienas jis yra labai šarminis ir gali nudeginti, bet jo panaudojimas labai paprastas - sumaišyti 50:50 su pasirinktu aliejumi. Suregavęs su aliejumi kalkių vanduo suformuoja tepalą, kuris netenka šarmingumo, t.y. kalkių vandens molekules apgaubia aliejinės dalelės. Bet jų dviejų junginys nėra stabilus (kaip ir vandens su aliejumi smile.gif ), todėl kiekvieną kartą prieš naudojant reikia suplakti arba surišimui gaminant įdėti emulsiklio (AZ rašo bičių vaško). kuo jis įdomesnis negu kiti?
Gaminant tokį tepalą nereikia konservanto (kalkių vandens savybės: antiseptinės, fungicidinės ir valomosios (AZ)), užtenka vit. E aliejams apsaugoti. Tepalas labai švelnus, ant vaiko užpakaliuko palieka plėvelę, kuri maitina ir saugo odelę nuo drėgmės. Čia informacija iš AZ puslapio. Iš to ką esu apie jį skaičiusi pati, tai susidariau įspūdį, kad prancūzės dažnai naudoja jį būtent valyti kūdikių odelei ir giria gaminių su kalkių vandeniu savybes, bet kaip išsiaiškinau, kad tokie gaminiai palieka riebią plėvelę ant odos, tai ir nebesigundžiau jo įsigyti. Dabar kai mąstau, tai turbūt gaminiai su šiuo vandeniu yra grįžtamosios emulsijos, nes formuoja vanduo aliejuje emulsiją (AZ šaltinis). Pataisykit, jei aš klystu blush2.gif
Pats paprasčiausias receptas iš AZ:
Kalkių vanduo 49 proc.
Medetkų maceratas 49 proc.
Bičių vaškas 2 proc.
Vaškas+aliejus kaitinami viename inde, o kalkių vanduo - kitame, kol ištirpsta vaškas. Paskui l. pamažėle ir energingai maišant pilamas vanduo į aliejų. maišoma apie 3 min., paskui dedama į šaltą vandenį , kad greičiau vėstų ir dar energingai maišoma 3 min. (taip, kaip Alioniukas pasakoja gaminti grįžtamąją emulsiją).
Tikiuosi, kad padėjau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(krepsyte @ 2012 09 25, 10:15)
Sveika, dažnai matydavau, kad jis naudojamas gaminti tepalui/valikliui kūdikių užpakaliukams kai keičiamos sauskenės. Arba kaip super švelni priemonė makijažui valyti. Nors vienas jis yra labai šarminis ir gali nudeginti, bet jo panaudojimas labai paprastas - sumaišyti 50:50 su pasirinktu aliejumi. Suregavęs su aliejumi kalkių vanduo suformuoja tepalą, kuris netenka šarmingumo, t.y. kalkių vandens molekules apgaubia aliejinės dalelės. Bet jų dviejų junginys nėra stabilus (kaip ir vandens su aliejumi  smile.gif ), todėl kiekvieną kartą prieš naudojant reikia suplakti arba surišimui gaminant įdėti emulsiklio (AZ rašo bičių vaško). kuo jis įdomesnis negu kiti?
Gaminant tokį tepalą nereikia konservanto (kalkių vandens savybės: antiseptinės, fungicidinės ir valomosios (AZ)), užtenka vit. E aliejams apsaugoti. Tepalas labai švelnus, ant vaiko užpakaliuko palieka plėvelę, kuri maitina ir saugo odelę nuo drėgmės. Čia informacija iš AZ puslapio. Iš to ką esu apie jį skaičiusi pati, tai susidariau įspūdį, kad prancūzės dažnai naudoja jį būtent valyti kūdikių odelei ir giria gaminių su kalkių vandeniu savybes, bet kaip išsiaiškinau, kad tokie gaminiai palieka riebią plėvelę ant odos, tai ir nebesigundžiau jo įsigyti. Dabar kai mąstau, tai turbūt gaminiai su šiuo vandeniu yra grįžtamosios emulsijos, nes formuoja vanduo aliejuje emulsiją (AZ šaltinis). Pataisykit, jei aš klystu  blush2.gif
Pats paprasčiausias receptas iš AZ:
Kalkių vanduo 49 proc.
Medetkų maceratas 49 proc.
Bičių vaškas 2 proc.
Vaškas+aliejus kaitinami viename inde, o kalkių vanduo - kitame, kol ištirpsta vaškas. Paskui l. pamažėle ir energingai maišant pilamas vanduo į aliejų. maišoma  apie 3 min., paskui dedama į šaltą vandenį , kad greičiau vėstų ir dar energingai maišoma 3 min. (taip, kaip Alioniukas pasakoja gaminti grįžtamąją emulsiją).
Tikiuosi, kad padėjau  4u.gif



aciu tau labai uz issamia info, tikriausiai valikli ir norejau bandyti gaminti. Pasigaminsiu nedaug paziuresiu kaip patiks.
Atsakyti
QUOTE(SaDa @ 2012 09 25, 10:21)
aciu tau labai uz issamia info, tikriausiai valikli ir norejau bandyti gaminti. Pasigaminsiu nedaug paziuresiu kaip patiks.

Prašom, nėra už ką biggrin.gif Dar šiek tiek pasižvalgiau ir radau tokį pastebėjimą, kad vis dėlto gaminiai su kalkių vandeniu yra šiek tiek šarminiai, taigi vis dėlto deda į pagrindinį mišinį dar visokių kitokių pagerinimų, kurie šiek tiek reguliuoja ph (arba šiaip matuojant atitaikyti ph su pvz. citrinos sultimis ar pieno rūgstimi), nes variantas kalkių vanduo+aliejus+vaškas tinkamas tik vaikiškiems užpakaliukams! (taip suprantu, kad užpakaliukas sauskelnėse yra daugiau rūgštinėje aplinkoje)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krepsyte: 25 rugsėjo 2012 - 10:10
ka manot apie siu alieju kokybe? gal kas pirkot? smile.gif
cia
Atsakyti
muilui perku ir cia, bet kosmetikos gamybai ne, nes kokybe nera gera.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo goccia: 25 rugsėjo 2012 - 10:47
QUOTE(krepsyte @ 2012 09 25, 12:08)
Prašom, nėra už ką  biggrin.gif Dar šiek tiek pasižvalgiau ir radau tokį pastebėjimą, kad vis dėlto gaminiai su kalkių vandeniu yra šiek tiek šarminiai, taigi vis dėlto deda į pagrindinį mišinį dar visokių kitokių pagerinimų, kurie šiek tiek reguliuoja ph (arba šiaip matuojant atitaikyti ph su pvz. citrinos sultimis ar pieno rūgstimi), nes variantas kalkių vanduo+aliejus+vaškas tinkamas tik vaikiškiems užpakaliukams! (taip suprantu, kad užpakaliukas sauskelnėse yra daugiau rūgštinėje aplinkoje)



oi kaip tu mane cia gerai nusvietei, turiu pieno rugsties reiks pareguliuoti ph, aciuks
Atsakyti
QUOTE(Gutka @ 2012 09 25, 11:10)
ka manot apie siu alieju kokybe? gal kas pirkot?  smile.gif
cia

+1
Tik muilams 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 25 rugsėjo 2012 - 11:50
Sveiki. Gal siek tiek klausimas ne visai i tema(nes ne apie kosmetikos gamyba), bet idomu ar naudojat eterinius aliejus maisto gaminimui? Daug literaturos apie tai ir daug nuomuoniu. Vieni grieztai sako NE, kiti butent rekomenduoja pagardinti maista 1 -2 lasais eteriniais aliejais, ne vien, kad patiekalo skoni susitiprinti, bet butent, kad apsaugotu nuo ligu, uzmustu bakterijas (kaip po E colis ar stafilokokas, ir t..t). Rozmarino e.a. apsaugo net nuo vezio., kiti gydo skrandzio bedas.Tai va...daug straipsniu, daug skirtingu nuomoniu. Idomu isgirst jusu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(JurgiukasR @ 2012 09 25, 13:32)
Sveiki. Gal siek tiek klausimas ne visai i tema(nes ne apie kosmetikos gamyba), bet idomu ar naudojat eterinius aliejus  maisto gaminimui? Daug literaturos apie tai ir daug nuomuoniu. Vieni grieztai sako NE, kiti butent rekomenduoja pagardinti maista 1 -2 lasais eteriniais aliejais, ne vien, kad patiekalo skoni susitiprinti, bet butent, kad apsaugotu nuo ligu, uzmustu bakterijas (kaip po E colis ar stafilokokas,  ir t..t). Rozmarino e.a. apsaugo net nuo vezio., kiti gydo skrandzio bedas.Tai va...daug straipsniu, daug skirtingu nuomoniu. Idomu isgirst jusu 4u.gif

Na taip, naudoja 4u.gif
Tik čia labai plati tema : toleravimas, kiekiai, tinkamumas naudoti "į vidų", galimos reakcijos su naudojamais produktais ir t.t. biggrin.gif
Aš pati naudoju mėtų EA šaltuose gėrimuose ( ypač vasarą ) ir kepiniuose (meduoliuose), kurkumos, vanilės ir gal dar kelis.
Neblogai yra aprašyta AZ (prie kiekvieno EA aprašymo gale yra ir receptai su naudojimu maisto gamyboje, ir dar papildomai parašyta, kaip naudoti virtuvėj smile.gif )

Gal dar parašys Agnė/Ramutė, ji labai įsisgilinusi į EA 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 25 rugsėjo 2012 - 13:06