Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 19 tema

Apklausa: Kiek jums metu? (136 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Gutka, apie taukmedzio sviesta piene girdejau is vyresniu zmoniu kad naudodams buvo persalimas gydyti. Taciau kiek teko dometis pienas netinkamas vaistas persalus-ypach slogai esant, kadangi sutirstina gleives ir skatina ju atsiradima, t.y. jei prie slogos vartot pieno produktus situacija pabloges o ne pageres, todel savo mazajai isbraukiu pieno produktus is raciono jei buna persalus, palieku nebent rugusio pieno produkcija, t.y kefyra ir pan.
Slogai esat lasinu i nosyte propolio alieju ir praplovimai druskos vandeniu taip pat naudoju. jei jau labai uzsikimsus nosyte tai uzlasinu kalanches sulciu ir ishsiciuado kaip reikiant. Jos aiku karcios bet vaikui patinka pati ciaudeimo daug kartu is eiles procedura, tai jai labai linksma tad pakencia kartuma del tokio pasilinksminimo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mairux @ 2012 08 25, 07:33)
Dar nusipirkau rusiško sandalmedžio EA. 10 ml - 14 Lt. Pasižiūrėjau internete kainas, tai radau, kad 3 ml kainuoja 56 Lt. Tai dabar nebežinau, ar naudot, ar nenaudot. Sudėtis - 100 proc. natūralus sandalmedžio EA.


Eteriniu alieju kaina lemia daug faktoriu. Pvz., kiek kokia zaliava turi savyje eterinio aliejaus ir kiek jo sugeba atiduoti. Kuo didesnis gavimo procentas, tuo pigesnis EA. Tarkim eukaliptas, kad ir ekologiskas gali buti gana pigus, ne todel kad jis blogas, neefektyvus, ar nenaturalus, o todel kad jis gausiai atiduoda alieju ( is 100 kg lapu iseina apie 3 kg EA). Taip pat citrusiniai. O jau roziu ar santalu, neroliu EA tiesiog negali buti pigus ( vien tik is 10 kg roziu isgaunamas apie 1 g EA). Kaina taip pat gali lempti ir EA isgavimo sunkumai. Pvz., dervu EA gana brangus, nes is ju yra sunku isgauti alieju. Santalo ir rozmedziu EA kaina vis kyla, nes atsiranda istatymai vis daugiau ribojantys santalo misku Indijoje ir rozmedziu Brazilijoje kirtima. Na ir paciu tikriausiu naturaliu EA kainos gali skirtis, nes skiriasi salygos, vietos, augalu rinkimo laikas, ju laikimo budai ir t.t.
O kas liecia EA naturaluma, tai cia jau dar kita kalba. Maza to, kad yra sintetiniu, neturinciu jokio fiziologinio aktyvumo, modifikuotu, bet dar ir ivairaus naturalumo lygio EA. Buna isgauna is augalo eterini alieju, bet palieka tik “branduoli”, kitus komponentus atskiria, o vietoje ju ideda sintezuotus kvapus, arba tycia pacius vertingiausius junginius isema ir t.t. Bet ant flakoneliu bus uzrasas “100% naturalus doh.gif .
O kaip svarbu naudoti tikra naturalu eterini alieju rolleyes.gif . Nesvarbu ar ant odos kosmetikoje, ar terapeutiniais tikslais ar tik aromalempoje, juk uostom juos praktiskai smegenimis. EA yra labai kvalifikuoti specialistai, ir begalo protingi wub.gif . Pvz., mes uztepam vaikeliuko pedutes tepalu su eukaliptu aliejumi, EA nedvejodamas per krauja ir limfamazgius nuzygiuos ir i plauciukus juos atstatyti. Nes jo tokia paskirtis. Jei uztepsite nugara didesneje koncentracijoje, tai po kurio laiko kvepavime atsiras eukalipto dvelksmas. Arbatmedzio EA po visa organizma iesko lasteliu, kurios vengia dalintis, kur yra infekcijos, kur sustabdyti kazkokie procesai. Levandu EA be priesuzdegiminiu antiseptiniu savybiu, reguliuoja sirdies plakima, reguliuoja menesines ir t.t.. O tai reiskia, kad kai mes ja kvepuojame, uzsitepame (terapeutiniai tikslais ir kiekiais), levandu EA su zibintuveliu lekia i tam tikras vietas, su kuriom turi “giminystes rysi“. Na ka cia kalbeti. Merginos, nepirkit nezinomu gamintoju EA ax.gif . Jau geriau tureti kelis geros kokybes EA 4u.gif , nei daug tokiu santalu po 14lt…Jau nesneku apie EA poveiki odai, ir apie “ala naturaliu” EA zala.
Man kazkada labai patiko vienos kvalifikuotos aromaterapeutes “parodymas” kas yra naturalus EA. Zmones yra labai gudrus, jie pastoviai kazka sintezuoja. Bet rezultatus gaus tik tie, kurie zino gyvenimo desnius. Issivaizduokite – augalai. Jie fotosintezuoja ne tik tam, kad mums deguonies pagaminti, o tam kad “pastatyti” save, t.y. stiebeli, lapus, pumpurus, geles ar vaisius, seklas kad paskui galetu daugintis. Tam reikalingos “statybines gyvybes medziagos” – saule, vanduo, oras (CO2, deguonis), zeme. Jei mes, zmones, sias medziagas tiesiog paimsime ir tarpusavy maisysime, vistiek vanduo is esmes liks vandeniu, zeme zeme ir t.t. O augalai, kaip gyvos laboratorijos, visas sias medziagas sujungia taip, kaip mums zmonems niekada to nepadaryti. O svarbiausia, kad medziagas atiduoja jau visiskai kitame pavidale. CO2 jau nebe CO2, o kvapas, eteriniai junginiai aldegidai, laktonai, fenolai, na tai ka mes uostom. Vanduo jau ne be vanduo, o sultys tarkim kaip apelsinuose, ir t.t. Saules energija augalai atiduoda savo spalvomis. O spalvos tai ir yra emocijos. Visi EA daugiau maziau veikia musu emocijas, vieni ramina, kiti padeda susikaupti, kiti tiesiog padeda adaptuotis, bet visi suteikia geras emocijas. Kai zmogus nuliudes, nelaimingas, depresuoja – jo emocijos pilkos, jis negali isreiksti spalvas…(labai pajutau spalvu emocijas, kai pradejau piesti kvapus, vaizduoti piesynyje eterinius aliejus). EA duoda gyvenime spalvu! O kartu su EA mes gauname ir zemes ir saules ir vandens ir oro energijas, galias. Tai va, sintetiniu arba pusiau naturaliu budu pagamintas EA, nors ir gali buti lygiai lygiai tokio paties kvapo, jis niekada neatstos tikra EA.
Atsakyti
Alioniuk kaip graziai aprasiai eterinius aliejus thumbup.gif Turi rasytojos talenta smile.gif
Man kazkaip niekad net nekilo ranka pirkti ea kazkur prekybcentriuose ar kitur itartinai pigiu... Jei negaliu sau siandien leist nusipirkt kazkokio brangaus ea, tai geriau palauksiu menesiuka ar kita ir tada nusipirksiu kokybiska. Nei jau siandien pirkt kazkoki neaiskios kilmes.
Merginos juk perkat SAU, SAVO SEIMAI, ARTIMIESIEMS. O "dlia sibia liubimoi" norisi tik geriausio smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo goccia: 26 rugpjūčio 2012 - 07:40
Tikrai, nuostabus paaiškinimas, Alioniuk, nėra ką pridurti. 4u.gif Yra vietų, kur galima rinktis kelių kokybės laipsnių prekes, bet eterinis - arba geras ir tikras, natūralus, arba jokio... Nes kitas variantas nei geras, nei tikras, nei natūralus.

Ir dar kartą dėl to Mairux rusiško santalmedžio - jei ten amyris balsamifera, tai jo panaši kaina ir būna, ir jei dėl kokybės abejonių vis tiek yra, tai po lašelį patalpoms kvėpint gali sunaudot, ar grindis plaudama, nes aš tai nemėgstu išmesti, kažkaip ranka nekyla. Aš Amyrį iš AZ turiu, tai ir į kremus kartais po lašą kapteliu, bet labiau kūnui, nes veidui vertingesnių prisilašina ir tokiems vietos leistiname kiekyje nebelieka... 4u.gif

O su tom pigiom rusiškų papildų ir eterinių parduotuvėm, kaip ir filmuke apie papildus - nieks nežino kas tikrai tuose buteliukuose yra. 4u.gif Pirkit iš rimtų pardavėjų.
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 08 26, 01:01)
Eteriniu alieju kaina lemia daug faktoriu.


Ačiū labai, viskas aišku, toj vietoj neišeis sutaupyti biggrin.gif
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 08 26, 11:55)


Ir dar kartą dėl to Mairux rusiško santalmedžio - jei ten amyris balsamifera, tai jo panaši kaina ir būna, ir jei dėl kokybės abejonių vis tiek yra, tai po lašelį patalpoms kvėpint gali sunaudot, ar grindis plaudama, nes aš tai nemėgstu išmesti, kažkaip ranka nekyla. Aš Amyrį iš AZ turiu, tai ir į kremus kartais po lašą kapteliu, bet labiau kūnui, nes veidui vertingesnių prisilašina ir tokiems vietos leistiname kiekyje nebelieka...  4u.gif

O su tom pigiom rusiškų papildų ir eterinių parduotuvėm, kaip ir filmuke apie papildus - nieks nežino kas tikrai tuose buteliukuose yra. 4u.gif Pirkit iš rimtų pardavėjų.

Būtent parašyta Santalum album, 100 proc. natūralus, todėl ir suabejojau.
Dar vienas klausimėlis ir daugiau neįkyrėsiu. Mačiau pirkti agurklių aliejų, nerafinuotas, šalto spaudimo, 100 ml, kaina 50 lt,pagaminta vokietijoje,platintojas "Rudugys". Ar tokį verta pirkti?
Atsakyti
del karsto pieno ligos metu sutinku, ne karta girdejusi kad negerai, bet mus mazus taip gyde smile.gif buvo tokia "mada" matyt biggrin.gif tik kol nepasuosciau to kvapo tol neprisiminiau kad toki piena gerdavau...
Atsakyti
QUOTE(mairux @ 2012 08 26, 12:44)

Na dėl Rudugio aliejų čia mes irgi nesvaigstam iš susižavėjimo, greičiau atvirkščiai. Nei kiek ne brangiau AZ, net pigiau, 100 ml ekologiško 12,9 euro, gaunasi vos mažiau už 45 litus. Kvapų namų brangiau, 50 ml 48 litai, tikrai yra iš ko rinktis. 4u.gif

Dėl pieno - taip, peršalus geriau nenaudot pieno produktų, o jei kamuoja lėtiniai sinusitai, tai sako kol pieno neatsisakysi tol ir nesibaigs. Anksčiau (čia ne iš nostalgijos taip kalbu) karvės kitokios būdavo, rimtai. Dabartinės veislės išvestos taip, kad pieno daugiau duotų, bet anksčiau karvių piene būdavo daug mažesnis kiekis kenksmingo ir mums uždegimą keliančio kazeino jei neklystu. Ir apdorodavo pieną senoviškai, ne taip tobulai, bet tos metodikos organizmui būdavo priimtinesnės. Pas Mercolą kažkada apie tai skaičiau, žodžiu kad jei vaikai alergiški karvės pienui, tai nereiškia kad visam karvės pienui... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 26 rugpjūčio 2012 - 12:30
Porą dienelių nebuvau čia atėjusi, todėl ilgokai nepasidalinau plaukams receptuku, kurio prašė prieš keletą puslapių ax.gif
Įkeliu gana lengvą ir gamybos prasme ir neįmantrų komponentų bei procentinių skaičiavimų prasme receptuką, jį išbandžiau savo gamybinių bandymų pradžioje, kiek pamenu patiko biggrin.gif
Brokolių aliejus 2,5 ml
Skvalanas 4,5 ml
BTMS 5 gr
Kondicionuojantis emulsiklis 2 gr
Inulinas 1 gr
Ryžių proteinai 5 ml
Pieno rūgštis 1 ml
Vanduo 27 ml
Ea Ylang ir apelsinų
Atsakyti
Merginos, man kilo toks klausimas. Del sulfatinio ricinos aliejaus. Kuri daugiau supranta, gal gali man atsayti, kuom konkreciai jis skiriasi nuo paprasto. As pati ji turiu ir naudoju valomiesiems veido vandenims gaminti. Bet pagalvojau, o kodel negalima butu panaudoti sulfatinio ricinos aliejaus purskikliui plaukams pasigaminti? Kai gaminu purskikli plaukams, e.a. tirpinu nedideliam kiekyje alkoholio. Gal tirpinimui ir e.a. paskirstymui vandeny galima butu panaudoti ir sulf.ric.al.? Ar jis tinkamas plaukams? AZ raso, kad naudojmas tik putojanciu priemoniu gamyboje, ta prasme tokiu, kurios nuprausiamos. Kiek suprantu, alkoholis juk irgi nera didelis geris nei plaukams nei odai, nes sausina, o mano plaukai sausi ir luzinejantys. Buciau dekinga, jei kuri taippat pareikstu savo nuomone.
Atsakyti
Žvynožara (vardas thumbup.gif ), pabandyk drėgnus plaukus po plovimo perbraukt keliais lašai eterinių. Nėbūtina nuos skiesti, tuo labiau spiritu sausiems plaukams. Taip, su tuo ricinos aliejumi gali bandyt, jame pirma tirpinti eterinius, tada įpilti vandens. Dar gerai atskiedžia skvalanas - ir plaukams jis sausiems irgi gerai, bet tada būtų aliejinė riebi promonė, be vandens. 4u.gif
Labai gerai plauką atstato tas sausas lecitinas granulėmis(būna vaistinėse tokio http://www.vaistai.l...-pharmacon.html , sveiko maisto parduotuvėse irgi, didesnėm pakuotėm, bet nepažymėti kad be GMO), tik reikia nepadaugint. Plaukas jį tiesiog praryja, bet greit riebina, o jau tada sunkiai išsiplauna. Jei tokio turėtum, pabandyk į kokią priemonę su vandeniu įdėt 0,2-0,5procento. Kai maktelėjau šaukštelį į litrą skalavimo vandens, tik iš tečio karto plaukai išsiplovė... Jį reikia ištirpint, apie pusvalandį tirpsta. Vis žadu kelis grūdelius skalaudama įsimesti bet pamirštu... Muiluose gerai 1-2procentai. 4u.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Labai noreciau suzinoti, ar kokosu aliejus is pigu.lt kokybiskas? Gal kasnors pirko, olmuhle solling vadinasi.
Atsakyti
Aš turiu nusipirkus Polisorbat 80, įpilu jo į aliejų, tai gaunas toks lengvas, vandenyje tirpus aliejus, mėgstu prieš dušą pasimasažuoti ir lašeliu patepu išplautus drėgnus plaukus (čia aš taip pati sugalvojau), tai toks aliejus apsunkina plaukus, bet jie nebūna šiurkštūs.
Atsakyti