Įkraunama...
Įkraunama...

Daugintojai

QUOTE(..seNse.. @ 2014 02 09, 20:12)
Ir tada elementarus dalykas, kai va taip išvardinat visokias mandras investicijas į tą šunį, kaip paprastam žmogui kyla klausimas - o velniam man tai, aš tenoriu konkrečios veislės šuns. Juk dauguma pirkėjų yra žmonės, ieškantys tam tikro veislės atstovo šeimai.

Visi tie postringavimai apie užsienius, investuotus eurus ir nevietinius tėvelius tik sudaro pasipūtusio, iš šuns darančio kažkokią parodų statulėlę veisėjo brangininko įvaizdį. Automatiškai žmogus skatinamas mokėti pinigus už kažkieno hobį - jūs lakstote po parodas, už jas mokate velniškus pinigus, padarote šuniukų taip tikėdamiesi, kad eilinis asmuo apmokės jūsų hobio išlaidas. g.gif Nu tai koks durnius mokės tokius pinigus. Šias investicijas gali suprasti tik tokie pat "pamišę" veislės ir parodų mylėtojai.
Daugintojai aprūpina šeimas, veisėjai - parodų entuziastus ir būsimus veisėjus.


šitas jūsų postas pilnas prieštaravimų smile.gif išskyriau tris pastraipas

visi šitie postringavimai apie parodas investicijas ir yra tai ką aš paryškinau jūsų pirmoje pastraipoje - tai yra indėlis į tam tikrą veislės atstovą. be tų išlaidų niekaip.

o paskutinis teiginys mane pribloškė... kuo daugintojai aprūpina šeimas?? tais pačiais veislės atstovais?

susidariau išvadą, kad norite tikro veislės atstovo, bet už dyką? kaip matote net ale veislinių be dokumentų už dyką nebūna
Atsakyti
QUOTE(..seNse.. @ 2014 02 09, 19:12)
Tai kam tada naujokam, kurie ateina su elementaria dvejone - su dok. ar be jų pirkti, nuolat pabrėžiama, kad aišku su dok., juk jie tik keliasdešimt litų tekainuoja? Ir tada elementarus dalykas, kai va taip išvardinat visokias mandras investicijas į tą šunį, kaip paprastam žmogui kyla klausimas - o velniam man tai, aš tenoriu konkrečios veislės šuns. Juk dauguma pirkėjų yra žmonės, ieškantys tam tikro veislės atstovo šeimai. Visi tie postringavimai apie užsienius, investuotus eurus ir nevietinius tėvelius tik sudaro pasipūtusio, iš šuns darančio kažkokią parodų statulėlę veisėjo brangininko įvaizdį. Automatiškai žmogus skatinamas mokėti pinigus už kažkieno hobį - jūs lakstote po parodas, už jas mokate velniškus pinigus, padarote šuniukų taip tikėdamiesi, kad eilinis asmuo apmokės jūsų hobio išlaidas. g.gif Nu tai koks durnius mokės tokius pinigus. Šias investicijas gali suprasti tik tokie pat "pamišę" veislės ir parodų mylėtojai. Tai čia gal ne tiek kainos problema, kiek skirstymo. Daugintojai aprūpina šeimas, veisėjai - parodų entuziastus ir būsimus veisėjus. O jei šeimai šuniuko ieškantis žmogus norėdamas dokumentų, susisiekia su vienu kitu veisėju ir pataiko ant tokių eurais įvertintų, na tai ir pasimeta, renkasi pigiau. Gal tiesiog reikėtų skirtingų paskirčių veislynų, kažkokios info veislynų psl, duodančios suprasti, kam verta į tą veislyną kreiptis, o kas geriau kito iškart dairytųsi...


O Jus norit pasakyti,kad visi parduodantys suniukus su dok vienodai juos ikainuoja? As kai rinkausi kainos buvo nuo 1500 iki..... 1000e jei ne daugiau (nebepamenu). O va be dok buvo ir po 1000. Tai negi turedamas jau tokia suma, negali dar pataupyt tu likusiu 500 ir nusipirkt VEISLINI. Nes tik dok tai irodys wink.gif joks jum zmogaus zodis, kad tevai su dok, o suniukai be nieko nereiskia.
Beje,niekas nevercia moketi uz labai daug titulu turincio suns suniuka wink.gif yra kurie turi maziau. Tiesiog reik IESKOT, o ne va parasiau porai-per brnagu ir ai einu i turgu. Tie gi geri - pigiai parduoda. Paskui kai isauga tie piguciai tai gerai jei ne i gatve ismetami (o kiek tokiu buvo atveju...). Bet kai pradeda lyst visokios bedos tai puola i forumus ieskot patarimu ir dar pyksta kai paprotina, jog pas juos tik panasus i veislini. Nes is savo "veisejo" tai jokiospagalbos ir nebesulaukia.
Atsakyti
QUOTE(Nolda @ 2014 02 09, 20:19)
o kaip manot, daug važiuoja? susigundo nemokamu mokslu

A, mokslai jau kitas dalykas, tie niekada neatsiperka. biggrin.gif

QUOTE(SaM*PauLi @ 2014 02 09, 20:19)
Jus nesuprantat esmes.Niekuo nekaltas pilietis ir labai super, jei jis turi sirdi ir nori ja atiduoti suniui (uzdirbdamas nedaug). BET niekada nesuprasiu tu,kurie perka suni be dokumentu ir drasko akis, kad jo toks pat suo kaip to,kuris su dokumentais.

Suprantu, bet pasisakiau būtent tema apie mažas pajamas ir kad jokio skirtumo, kiek žmogus uždirba, norai tai visų vienodi. smile.gif Ir kai tas noras ne kokio BMV, o šuns, tai neatrodo taip neatleistina jį įsigyti.
O pirkti šunį be dokumentų ir jį vadinti veisliniu gali tiek turtingas, tiek vargšas, tai jau ne nuo finansų, o nuo išprusimo priklauso.
Atsakyti
QUOTE(..seNse.. @ 2014 02 09, 19:56)
A, mokslai jau kitas dalykas, tie niekada neatsiperka. biggrin.gif
Suprantu, bet pasisakiau būtent tema apie mažas pajamas ir kad jokio skirtumo, kiek žmogus uždirba, norai tai visų vienodi.  smile.gif Ir kai tas noras ne kokio BMV, o šuns, tai neatrodo taip neatleistina jį įsigyti.



O taip skiriasi? Ir tam ir tam reikia priežiūros, pajamų kas mėnesį, pajamų nelaimės atvejui, taisymui, operacijoms, draudimui. Tik va vienas gyvas padaras dešimčiai metų, kitas - metalo gabalas penkeriems, kol atsibos. Ir kažkodėl metalo gabalo pirkimui skiriamas didesnis dėmesys...
Atsakyti
QUOTE(Cererakennel @ 2014 02 09, 20:22)
šitas jūsų postas pilnas prieštaravimų smile.gif išskyriau tris pastraipas

visi šitie postringavimai apie parodas investicijas ir yra tai ką aš paryškinau jūsų pirmoje pastraipoje - tai yra indėlis į tam tikrą veislės atstovą. be tų išlaidų niekaip.

o paskutinis teiginys mane pribloškė... kuo daugintojai aprūpina šeimas?? tais pačiais veislės atstovais?

susidariau išvadą, kad norite tikro veislės atstovo, bet už dyką? kaip matote net ale veislinių be dokumentų už dyką nebūna

Nėra čia prieštaravimų. biggrin.gif Tiesiog aš turiu savo nuomonę tuo klausimu, bet iš dalies suprantu (bet nepateisinu) ir perkančius iš daugintojų, nes pirkime iš veisėjų yra trūkumų.
Suprantu apie investicijas į veislę. Bet pvz man asmeniškai tikrai nereiktų tų užsienio parodų ir nevietinių tėvų. Man pakaktų sveikų, kilmingų tėvų šuniuko. Nesvarbu, kiek tie tėvai parodose pasiekę ir nesvarbu, kad tik LT dalyvavę. Todėl natūralu, kad aš išsigąsčiau jūsų, jei jūs būtumėte mano pirma pakalbinta veisėja. biggrin.gif Ir pagalvočiau, kad ne ten pataikiau ir su mano finansais europinis šuniukas su dokumentais neįkandamas net prie geriausių norų. Patikėkit, kai esi statistinis žmogelis, tokiose situacijose jautiesi kaip užsukęs su minimumu piniginėj pas kokį Statkevičių pasiteirauti, kiek vestuvėms suknelė kainuotų. biggrin.gif Elementaru, kad dalis tai patyrę tyliai nukiūtina pas daugintojus... Ypač, jei dar žinių trūksta.

Ne, daugintojai neaprūpina veisliniais atstovais, jie tiesiog - aprūpina. ax.gif

Aš turiu tikrą veislės atstovą ir ne už dyką. bigsmile.gif

QUOTE(SaM*PauLi @ 2014 02 09, 20:24)
Beje,niekas nevercia moketi uz labai daug titulu turincio suns suniuka wink.gif yra kurie turi maziau. Tiesiog reik IESKOT, o ne va parasiau porai-per brnagu ir ai einu i turgu.

Ką aš ir noriu pasakyti. Suprantu, kad kažkur slepiasi tie mažiau titulų turintys šuniukai. Bet kai mažai apsiskaitęs žmogus, draugui parekomendavus, pasiskambina į veislyną, o ten opt ir išgirsta istorijas apie pasaulines keliones ir pan, tada sužino kainą ir pabėga. Pačios paieškos ir gali išgąsdinti, jei neužtaikai ant to paprasto veisėjo. Na, bent jau man taip atrodo, pasiskaičius apie veisėjų vertinimus ir reikalavimus. Aš visada čia skaitau ir jaučiuosi neverta jokio šuns, nes tikrai tiek negalėčiau prižadėti (vien jau finansinių dalykų, skirtų šuns priežiūrai) ir įtikti. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(..seNse.. @ 2014 02 09, 21:22)
Nėra čia prieštaravimų. biggrin.gif Tiesiog aš turiu savo nuomonę tuo klausimu, bet iš dalies suprantu (bet nepateisinu) ir perkančius iš daugintojų, nes pirkime iš veisėjų yra trūkumų.
Suprantu apie investicijas į veislę. Bet pvz man asmeniškai tikrai nereiktų tų užsienio parodų ir nevietinių tėvų. Man pakaktų sveikų, kilmingų tėvų šuniuko. Nesvarbu, kiek tie tėvai parodose pasiekę ir nesvarbu, kad tik LT dalyvavę. Todėl natūralu, kad aš išsigąsčiau jūsų, jei jūs būtumėte mano pirma pakalbinta veisėja. biggrin.gif Ir pagalvočiau, kad ne ten pataikiau ir su mano finansais europinis šuniukas su dokumentais neįkandamas net prie geriausių norų. Patikėkit, kai esi statistinis žmogelis, tokiose situacijose jautiesi kaip užsukęs su minimumu piniginėj pas kokį Statkevičių pasiteirauti, kiek vestuvėms suknelė kainuotų. biggrin.gif Elementaru, kad dalis tai patyrę tyliai nukiūtina pas daugintojus... Ypač, jei dar žinių trūksta.



o čia aš paprieštarausiu smile.gif manau, kad didžioji dauguma veisėjų , kurie , kaip jūs sakot, turi tų europinių šunų prisivežę, kurie turi galimybę važinėti po parodas , gali sau leisti šuniuką parduoti pigiau.. o va tie, kurie iki kiekvieno cento suskaičiuoja savo išlaidas ir tie, kurie bando gyvent iš veisimo, vargu ar tai padarys.. jau rašiau, kad man itin svarbu surasti mylinčias šeimas , visų pirmiausia! ir net tiems šuniukams, kurie iškeliaus parodoms ar veisimui renku šeimas atsakingai ir prioritetą teikiu visų pirma šeimai . Visus, kurie netinkami parodoms ar turi veislės broką aš parduodu už bedokių kainas, būna net kad dovanoju smile.gif va tiesiog būna, kad atvažiuoja šeima, ir tiesiog užsinori jiems leliuką padovanot o ne parduot smile.gif taip kad niekada nereikia bijoti.. beje.. jei kreipiatės į veisėją su vienų klausimu - po kiek šuniukai.. tuomet tikrai nelaukite, kad jums kas atsakys, ar parduos, o juo labiau pigiau smile.gif norint kažką gauti reikia ir pasistengti smile.gif

beje, lietuvaičiai pirkėjai vis dar galvoja, kad, pirkdami iš veisėjo šuniuką,daro jam paslaugą....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cererakennel: 09 vasario 2014 - 20:39
QUOTE(Rodnega @ 2014 02 09, 15:48)
Taip, žmogui, kuris gyvena Lietuvoje ir gauna lietuviška, ne danišką ir ne airišką algą. Jo galimybės kiek kitokios

O ka daryti veisejui is kurio suniuka perka uzsienietis? g.gif Jei parduodam suniukus pagal zmoniu atlyginimus, tai gal tada ne be suniukus skirstome i pet ir show klases, o pirkejus? bigsmile.gif Va, uzdirbi 700 litu per menesi, prasom tau suniukas uz 500 litu. uzdirbi 2500? Prasom moketi 1500. O vat vokieciui parduosiu uz 5000 litu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nolda @ 2014 02 09, 20:59)
O taip skiriasi? Ir tam ir tam reikia priežiūros, pajamų kas mėnesį, pajamų nelaimės atvejui, taisymui, operacijoms, draudimui. Tik va vienas gyvas padaras dešimčiai metų, kitas - metalo gabalas penkeriems, kol atsibos. Ir kažkodėl metalo gabalo pirkimui skiriamas didesnis dėmesys...

Skirtumas milžiniškas. Kokia nauda iš to BMV? Tik užgaidų tenkinimas, nes realiai jei reikia automobilio, tai gerą gali ir pagal finansinę padėtį įsigyti. Arba dviratį galų gale. Ir neatrodys kvailai, kai paimi paskolą visam gyvenimui nusipirkti betikslį prabangų automobilį, bet neturi iš ko jį prižiūrėti.
Tuo tarpu šuo yra ne materialinė investicija. Ypač vaikams. Tai, ką augintinis duoda jų gyvenimui, manau, neįkainojama ir jei tik yra tikras noras, ne užgaidos, verta pasistengti tą norą įgyvendinti. smile.gif
Aš čia labiau orientuojuosi į faktą, kai aiškinama, kaip negalima pirkti dalykų, kurie neatitinka galimybių ir prie to priskiriami šunys. Man kažkaip jie išimtis, dėl kurios verta ir kažką paaukoti.
Atsakyti
QUOTE(..seNse.. @ 2014 02 09, 20:38)
Skirtumas milžiniškas. Kokia nauda iš to BMV? Tik užgaidų tenkinimas, nes realiai jei reikia automobilio, tai gerą gali ir pagal finansinę padėtį įsigyti. Arba dviratį galų gale. Ir neatrodys kvailai, kai paimi paskolą visam gyvenimui nusipirkti betikslį prabangų automobilį, bet neturi iš ko jį prižiūrėti.
Tuo tarpu šuo yra ne materialinė investicija. Ypač vaikams. Tai, ką augintinis duoda jų gyvenimui, manau, neįkainojama ir jei tik yra tikras noras, ne užgaidos, verta pasistengti tą norą įgyvendinti. smile.gif
Aš čia labiau orientuojuosi į faktą, kai aiškinama, kaip negalima pirkti dalykų, kurie neatitinka galimybių ir prie to priskiriami šunys. Man kažkaip jie išimtis, dėl kurios verta ir kažką paaukoti.


nu aš lygiai taip pat kaip rinkausi šunį, rinkausi ir golfą biggrin.gif Ir jausmas panašus - meilė (taip, metalo gabalui, markei, jausmui), rūpestis, investicijos, gydymas, geras kuras, mechanikai reguliariai. Žodžiu šiaip nesulyginami dalykai, bet nereikia sakyt kad automobilis tik užgaida biggrin.gif Juolab - investicija. Taip žiūrint - šuo irgi tik užgaida. Šuo duoda vaikams daug, automobilis taip pat, su dviračiu 200km iki jūros nuvažiuot užims tikrai daug smile.gif Bet žodžiu čia jau mintys į kitą pusę.

Aukoti verta, tačiau reikia tai labai gerai apmąstyti. Nes aukoti gali tekti labai, labai daug. O galima ir aukoti mažiau, bet palaukti ir pataupyti ilgiau. Nereikia to 1000 sutaupyti per mėnesį - taupyk kas mėnesį po 100lt ir nusipirkt šunį galima po metų, tai nėra degantis reikalas, jei nesi fanatikas
Atsakyti
QUOTE(..seNse.. @ 2014 02 09, 20:12)
g.gif Nu tai koks durnius mokės tokius pinigus. Šias investicijas gali suprasti tik tokie pat "pamišę" veislės ir parodų mylėtojai. Tai čia gal ne tiek kainos problema, kiek skirstymo. Daugintojai aprūpina šeimas, veisėjai - parodų entuziastus ir būsimus veisėjus. O jei šeimai šuniuko ieškantis žmogus norėdamas dokumentų, susisiekia su vienu kitu veisėju ir pataiko ant tokių eurais įvertintų, na tai ir pasimeta, renkasi pigiau. Gal tiesiog reikėtų skirtingų paskirčių veislynų, kažkokios info veislynų psl, duodančios suprasti, kam verta į tą veislyną kreiptis, o kas geriau kito iškart dairytųsi...



Ka gi vadinasi šitas durnius buvau aš. Akivaizdu kad tikrai patingejote paskaityti mano ilga posta regis 21 psl...
Aš budama paaugle, be darbe, gyvendama iš tevu kišenes pati sugebejau susitaupyri šuniui iš papildomu vasaros darbu, tu paciu kišenpinigiu maistui mokykloj ar gimtadienio piniginiu dovanu iš seneliu, ir tikrai taupiau ne metus ar dvejus... Už šunį NE Lietuvoje mokejau pigiau nei manes praše toje pacioje Lietuvoje, taciau tai vistiek buvo ne 1000lt ir tikrai ne 2500 litu už šunį... Taciau o stebukle aš nei esu veisejas nei parodu entuziastas kaip jus išsireiškete, o tai kam aš šunį pirkau?? Nu negali buti - SAU, ŠEIMAI.... Tikrai pataikiau ant tokiu veiseju ant kuriu šuniukui neturejau tiek pinigeliu, bet tai ko mane ta turejo išgasdinti? Nei jie ant manes pyko nei nosį riete, tiesiog gražiai siule ta pacia bendrasavininkyste, laukti kitos vados ir t.t. Bet aš pati to nenorejau, todel padekoji už sugaišta laika ir suteikta informacija, paprašai pagalbos rekomenduoti kitu veislynu ir kažkokiu budu "dasikasi" iki sau tinkamo veislyno visomis prasmemis, kaina, šuniuko kilme, kraujais, tevu parodu įvertinimais ir t.t. Dar karta sakau, kodel tai gali padaryti paprastas paauglys, o vat suauges, mokslus baiges ir tikrai protaujantis suauges negali, vos ne misija neįmanoma...
Atsakyti
QUOTE(HēiBai @ 2014 02 09, 19:38)
Taciau o stebukle aš nei esu veisejas nei parodu entuziastas kaip jus išsireiškete, o tai kam aš šunį pirkau?? Nu negali buti - SAU, ŠEIMAI....

Mes abi matyt kazkokios nenormalios... umn.gif happy.gif ka veikti nera tik taupyti pinigus ir juos leisti ant sunu... kuriu veliau "nenaudojam" tam, kad atsipirktu doh.gif Taip pat taupiau kaip ir tu. Tik as pirkau suni net ne seimai o tik sau. MB nei centu neprisidejo, o as ir neprasiau. Uzteko to, kad su mane su ka tik isigytu suniu per visa sali namo veze wub.gif tam, kad minimuma uzdirbdama, mokescius, nuoma ir saskaitas mokedama, magistrui taupydama nusipirkciau suni teko dirbti 44-50 valandu per savaite smile.gif Galejau tiek ir nedirbti ir pirkti ir veztis ne is uzsienio, o nusipirkti ir parsivezti is lietuvos, kur butu kainave 2 kartus pigiau. Bet cia jau mano pasirinkimas.

Paskutiniai pora puslapiu cia kazkam gali pasirodyti prirasyti visai ne i tema... O man atrodo, kad diskusija labai verta demesio tu, kurie skaitineja sitame forume nesireiksdami, bet kaupdami informacija. Cia labai issamiai yra papasakota, kodel sunu su dokumentais kainos yra tokios ir niekada nebus nuleidziamos, kad gyvenima apsunkinti DAUGINTOJAMS. Todel, kad daugintojams nesvarbu kiek pinigu uzsidirbs is sunu - svarbu, kad kazka uzdirbs. Tiems, kas masto apie be dokio pirkima todel, kad negali per menesi sutaupyti dokumentinio suns kainai - taupykite, imkite paskola (vis tik ne 10000 imate... kai kurie ima paskolas, kad geresni tv ar saldytuva nusipirkti, o veisliniam suniui geda? rolleyes.gif ) ) pirkite su bendrasavininkystes sutartimi, klausinekite apie pet klases suniukus ir galu gale ieskokite kol rasite tinkama sau kaina, o ne po dvieju veiseju eikite pas kaimynka.
HēiBai graziai aprase savo istorija. Jei nepilnameciai gali susitaupyti, kodel suauge zmones su pastoviom algom negali? Kodel studentai uzdirbantys minimuma sugeba atideti pinigu ir palaukti to svajoniu suns? Perkant suni su dokumentais niekas neverciamas pasirasyti kazkokia prievole, kad eis kiekviena menesi i parodas ir leis simtus litu brangiems sampunams. Tai yra veisles garantija, o ne bilietas i zvaigzdes ar issvajotus veiseju turtus.
Kaip sakiau, diskusija labai gera ir pamokanti apie daugintojus ir sunu kainas. Tikiuosi moderatoriai neistrins ir nesipiktins blush2.gif As SM pradejau skaityti pries 9 metus ir labai daug tada dar paaugle budama ismokau apie sunis ir dokumentus. Nuo tada nebuvo net kilusi mintis imti ir pirkti is daugintoju. Tikiuosi, kad dar egzistuoja tokie zmones, kurie domisi pries pirkdami sunis, o ne pamate gatveje uzsinori ir eina pirkti is bele kur. Tik noretusi, kad butu maziau propagandos apie tai, kaip dokumentuoti sunys skirti tik tiems, kas nori veisti ir i parodas vaikscioti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rodnega @ 2014 02 09, 18:48)
Taip, žmogui, kuris gyvena Lietuvoje ir gauna lietuviška, ne danišką ir ne airišką algą. Jo galimybės kiek kitokios

Esant norui, visada randamos ir galimybės... Juk šuo tai neturi būti "čia ir dabar" užgaidos tenkinimas...

QUOTE(..seNse.. @ 2014 02 09, 21:22)

Aš turiu tikrą veislės atstovą ir ne už dyką.  bigsmile.gif
Ką aš ir noriu pasakyti. Suprantu, kad kažkur slepiasi tie mažiau titulų turintys šuniukai. Bet kai mažai apsiskaitęs žmogus, draugui parekomendavus, pasiskambina į veislyną, o ten opt ir išgirsta istorijas apie pasaulines keliones ir pan, tada sužino kainą ir pabėga. Pačios paieškos ir gali išgąsdinti, jei neužtaikai ant to paprasto veisėjo. Na, bent jau man taip atrodo, pasiskaičius apie veisėjų vertinimus ir reikalavimus. Aš visada čia skaitau ir jaučiuosi neverta jokio šuns, nes tikrai tiek negalėčiau prižadėti (vien jau finansinių dalykų, skirtų šuns priežiūrai) ir įtikti. unsure.gif

Kai aš prieš kokius 4-5 metus ėmiau žvalgytis po retriverių veislynus, tai pastebėjau vieną dalyką, kad visos veisėjos buvo labai geranoriškos ir matydamos, kad tu ieškai informacijos, domiesi, o ne šiaip "čia ir dabar" ir dar "papigiai" užgaidą tenkini, tai ir patarinėjo į kuriuos veislynus turėčiau atkreipti dėmesį, jei jų kaina didoka atrodo ir pan., nes ten gali būti mažesnė... Ir niekas nenugasdino, o geranoriškai viską paaiškino nuo ko priklauso tos kainos, nuo kiek iki kiek dažniausiai svyruoja ir pan.

Beje aš nutariau, kad noriu retriverio prieš 4-5 metus, o įsigijau tik visai nesenai (dabar jam šiek tiek daugiau nei pusė metų)... Taip būna, kai žinai, kad tikrai nori to išsvajoto veislės atstovo, pataupai, paieškai, neskubi ir randi tą vienintelį sau skirtą... Ir niekada neturėjau minties pirkti be dokumentų, juk norėjau būten retriverio, o ne šiaip šuns... Tiesiog pradžiai maniau rinksiuosi iš tų kur titulų daug neturi ir pan, jie pigesni, o paskui dar atradus vieną veisėją galiausiai suvokiau, kad noriu tik iš jos veislyno šuniuko... Ir džiaugiuosi tuo sprendimu, juk dabar visada, kad ir kas nutinka, ji padeda, pataria (sutaupė mums ir pinigėlių ne kartą, neteko veltui bėgti pas vetą supanikavus)... O kas perka pas daugintojus, kiek žinote tokių atvejų, kad ir toliau taip domėtųsi, stengtųsi dėl to parduoto šuniuko? Aš tai nei vieno tokio atvejaus nežinau, nes dažniausiai net ragelį nekelia, arba telefonas iš viso išjungtas (iš pažįstamų pasakojimų čia, kurie "pataupė")...
Papildyta:
QUOTE(k_azu @ 2014 02 10, 01:37)
Tik noretusi, kad butu maziau propagandos apie tai, kaip dokumentuoti sunys skirti tik tiems, kas nori veisti ir i parodas vaikscioti doh.gif

Tai jau tikrai, labai erzina, kai žmonės, kurie net nenori suprasti dokumentų reikšmės, tvirtina, kad "aš šunį auginu, o ne dokumentus" ar "tai ir toliau auginkit dokumentus, jei tik tai jums svarbu"...
Atsakyti