Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos - 37

Labas vakaras.
Palietė šita baisi liga ir mūsų šeimą sad.gif Niekada gyvenime nelindau į šią forumo vietą ir niekada nesitikėjau, kad teks sad.gif

Sergu ne aš, bet pats mano artimiausias žmogus. Diagnoze sužinojom prieš mėnesiuką. Dabar jau yra mum sulašintas pirmasis chemijos kursas. Praėjo pusantros savaitės, o didesnių nusisundimų nėra. Ar tai reiškia, kad ir sekančios chemijos taip pat be pašalinių reiškinių gali praeiti? Dar laukia trys pakartojimai.. Kai klausiau vaistų pavadinimą, tai nežinojo, bet kažkodėl paminėjo irgi raudoną spalvą.... Ar užklijuota buvo ten ant lašelinės ar kaip nesupratau... Mūsų diagnozė duktalinė karcinoma IIA T1N1R0 G2. Gal turit padrąsinančių pavyzdžių? Ar žinote kokių internetinių puslapių kur su panašia diagnoze kovoja žmonės...
Sveikatos jums ir išvermės šiame nelengvame ligos nugalėjimo kelyje 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(willow @ 2012 08 24, 22:06)
Esu gavusi "raudonąją"  pagal schemą FAC:
Fluorouracili
Doxorubicini.
Cyclophosphamidi
Jei neklystu , CAF irgi raudona, tik lašinimo seka kita, ir koncentracijos.
Jei giminaitė artima, tai gal ir galėtumėt pakalbėti, paskambinti, gal pagalbos reikia. Nebėkit kaip nuo raupsuotosios....

Ne bėgime esmė, niekas jos nesišalina. Tik kad ne iš jos sužinojau. O kalbėjom neperseniausiai, ji taip žavėjosi mano ryžtu auginti 5 vaikutį, kažkaip apie tai tik ir kallbėjom. Nei jos elgesyje, nei išvaizdoj nieko nepastebėjau. o šiandien vyras pasakė, tipo giminėj (čia iš jo pusės giminaitė)kalbos ,,eina'' doh.gif
kaip dabar paskambint ir paklaust? Tipo ,,labas, girdėjau tokias kalbas kad tau taip ir taip?''. Ar apsimest durniuke ir laukt kol pati pasakys? Dieve, nežinau kaip elgtis... verysad.gif
Mano pačios mamytė mirė 36 metų nuo šitos ligos, vaikai mes dar buvom, man 9 metukai. Pamenu kaip vydavo mus iš ligoninės, matyt kažkodėl nenorėdavo... Bijau kad ir čia gal žmogus neaišku kokioj stadijoj sy savim, su suvokimu visko. Sakau, nežinau kaip elgtis...
Atsakyti
Laba, vieniems demesio reikia, kitiems-ne. Labai gerai suprantu Jusu mamyte-po operacijos ir pirmus chemoterapiju menesius stumiau nuo saves savo mazylius, nenorejau ju prisileisti, taip lyg noredama juos nuo saves atpratinti ir leisti kitiems tapti jiems artimesniais nei as. Vien juos pamacius plysdavo sirdis is skausmo, baimes ir gailescio. Taciau po ilgo darbo su savimi supratau, kad vien del ju turiu eiti i prieki, privalau viska iskenteti ir toliau buti pacia geriausia, atsidavusia ir mylincia mama. Tai mane skatina nepasiduoti, nuolat laikytis nusustatytu taisykliu bei grieztu sau reikalavimu.
Del giminaites-manyciau, paskambinkite. Pasikalbekite. Nores-pasakys, ne-tai ne. Taip reikia tuo metu supratimo, palaikymo, pagalbos. Man to reikejo. O buvo ivairiausiu zmoniu. Si situacija parode tikruosius zmoniu veidus. Dabar turiu tikru, patikrintu zmoniu sarasa. Ir kaip nebutu keista, kai kurie zmones, kuriuos laikiau draugais, nuvyle. Ir tuo tarpu issigrynino tikrieji draugai-zmones, kuriems is tiesu tu rupi. Esu jiems labai dekinga. Tad, pradziai bent jau susisiekite su ja, o paskui bus matyti kiek ji nores bendrauti. Man asmeniskai buvo ir yra svarbu draugu demesys ir rupestis.
Ne bėgime esmė, niekas jos nesišalina. Tik kad ne iš jos sužinojau. O kalbėjom neperseniausiai, ji taip žavėjosi mano ryžtu auginti 5 vaikutį, kažkaip apie tai tik ir kallbėjom. Nei jos elgesyje, nei išvaizdoj nieko nepastebėjau. o šiandien vyras pasakė, tipo giminėj (čia iš jo pusės giminaitė)kalbos ,,eina'' doh.gif
kaip dabar paskambint ir paklaust? Tipo ,,labas, girdėjau tokias kalbas kad tau taip ir taip?''. Ar apsimest durniuke ir laukt kol pati pasakys? Dieve, nežinau kaip elgtis... verysad.gif
Mano pačios mamytė mirė 36 metų nuo šitos ligos, vaikai mes dar buvom, man 9 metukai. Pamenu kaip vydavo mus iš ligoninės, matyt kažkodėl nenorėdavo... Bijau kad ir čia gal žmogus neaišku kokioj stadijoj sy savim, su suvokimu visko. Sakau, nežinau kaip elgtis...
[/quote]
Atsakyti
QUOTE(Druida @ 2012 08 24, 19:39)
Labas. Čia trečiadienį pirmą kartą gavau. Ten trijų rūšių vaistai buvo + nuo pykinimo, bet neįsidėmėjau pavadinimų. Žinau tik, kad viena raudoną. Šiek tiek pykina, skauduliuoja galva, silpna, bet jau dabar bijau, kad po sekančių bus daug blogiau  verysad.gif

labukas.tai tokia pati bus kaip mano.jei nori vaistu pavadinimus suzinoti,tai kompensuojamu vaistu knygutej jie surasyti ax.gif o antra chemija kai gavau lengviau praejo man.nesileidau nuo pykinimo vaistu,nes jie mane priglusindavo ir dar nuo ju viduriai kietejo bent man verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(Zvake @ 2012 08 24, 21:34)
Labas vakaras.
Palietė šita baisi liga ir mūsų šeimą sad.gif Niekada gyvenime nelindau į šią forumo vietą ir niekada nesitikėjau, kad teks sad.gif

Sergu ne aš, bet pats mano artimiausias žmogus. Diagnoze sužinojom prieš mėnesiuką. Dabar jau yra mum sulašintas pirmasis chemijos kursas. Praėjo pusantros savaitės, o didesnių nusisundimų nėra. Ar tai reiškia, kad ir sekančios chemijos taip pat be pašalinių reiškinių gali praeiti? Dar laukia trys pakartojimai.. Kai klausiau vaistų pavadinimą, tai nežinojo, bet kažkodėl paminėjo irgi raudoną spalvą.... Ar užklijuota buvo ten ant lašelinės ar kaip nesupratau... Mūsų diagnozė duktalinė karcinoma IIA T1N1R0 G2. Gal turit padrąsinančių pavyzdžių? Ar žinote kokių internetinių puslapių kur su panašia diagnoze kovoja žmonės...
Sveikatos jums ir išvermės šiame nelengvame ligos nugalėjimo kelyje 4u.gif

sveika.vaistu pavadinimus galit kompensuojamu vaistu knygelej paziuret.o kieno vezys jusu artimam zmogui?
Atsakyti
[quote=VyteVytule,2012 08 25, 01:28]
Si situacija parode tikruosius zmoniu veidus. Dabar turiu tikru, patikrintu zmoniu sarasa. Ir kaip nebutu keista, kai kurie zmones, kuriuos laikiau draugais, nuvyle. Ir tuo tarpu issigrynino tikrieji draugai-zmones, kuriems is tiesu tu rupi. Esu jiems labai dekinga. [/quote]
[/quote]
Pasirašau po kiekvienu žodžiu.
Iš stiklo, labai priklauso , KAIP žmogus domiesi kito bėdom, jei tik iš smalsumo, o paskui tam žmogui net nepaskambini, ir nepasiteirauji, kokios pagalbos reikia, gal tada ir būkit nuošaly. Jei esate pasiruošusi pagelbėti, palaikyti morališkai,ji jums rūpi nuoširdžiai, tada nemanau, kad jus giminaitė atstums. Yra dalykų, kaip pvz po chemoterapijos būsena, gal ką pagamint, jei po operacijos, tai operuota ranka daugiau 2kg kelt negalima, ką nors atnešt iš parduotuvės ar šiaip ką nors padėt, kur abiejų rankų jėga reikalinga. Žinoma, dar priklauso kokio dydžio jos šeima, ar artimieji yra, Lietuvoj, gyvi ir pan....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo willow: 25 rugpjūčio 2012 - 09:46
[quote=willow,2012 08 25, 10:30]
[/quote]
Pasirašau po kiekvienu žodžiu.
Iš stiklo, labai priklauso , KAIP žmogus domiesi kito bėdom, jei tik iš smalsumo, o paskui tam žmogui net nepaskambini, ir nepasiteirauji, kokios pagalbos reikia, gal tada ir būkit nuošaly. Jei esate pasiruošusi pagelbėti, palaikyti morališkai,ji jums rūpi nuoširdžiai, tada nemanau, kad jus giminaitė atstums.
[/quote]
Tikrai taip. Man labai psichologiskai padedavo, kai skambindavo ir sakydavo, kad rado ar girdejo vienoki ar kitoki gydymosi buda ir pan. Kad tiesiog kalbedavo ir isklausydavo.
Atsakyti
Oi ačiū.. kažkaip apie vaistų knygutę ir nepagalvojau. Vežys - CA 50.4
QUOTE(dina1 @ 2012 08 25, 08:55)
sveika.vaistu pavadinimus galit kompensuojamu vaistu knygelej paziuret.o kieno vezys jusu artimam zmogui?

Atsakyti
QUOTE(Zvake @ 2012 08 24, 21:34)
... Mūsų diagnozė duktalinė karcinoma IIA T1N1R0 G2.  4u.gif

Nesuklydot del R? Gal ten M?
Papildyta:
QUOTE(Zvake @ 2012 08 25, 11:01)
Vežys - CA 50.4

Tai čia krūties?
Pirmiausia - baime yra labai blogas patarėjas. Nebijokit įvardinti ligos.
pagal raides ir skaičiukus nėra taip jau blogai - nedidelis tumoras, vienas pažeistas limfmazgis, tačiau nėra jokių metastazių kituose organuose. Tai - gerai. G2 - sako irgi neblogai, gydymui pasiduodantis. O kokia HER2 , ER/PR raiška? kaip supratau gydymą pradėjote nuo chemijos, o ne nuo operacijos. Gydytojai sakė kodėl? Paprastai taip daro, kai didelis tumoras, jūsų atveju, kaip ir nedidelis. Stiprybės ,atlaikant chemijas, pirmiausia 4u.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo willow: 25 rugpjūčio 2012 - 11:47

Pirmiausia - baime yra labai blogas patarėjas. Nebijokit įvardinti ligos.
pagal raides ir skaičiukus nėra taip jau blogai - nedidelis tumoras, vienas pažeistas limfmazgis, tačiau nėra jokių metastazių kituose organuose. Tai - gerai. G2 - sako irgi neblogai, gydymui pasiduodantis. O kokia HER2 , ER/PR raiška? kaip supratau gydymą pradėjote nuo chemijos, o ne nuo operacijos. Gydytojai sakė kodėl? Paprastai taip daro, kai didelis tumoras, jūsų atveju, kaip ir nedidelis. Stiprybės ,atlaikant chemijas, pirmiausia 4u.gif .
[/quote]

Aš kol kas taip pat menkai suvokiu savo diagnozę. Žinau tik kad labai piktas. Kas tas tumoras? Mano yra dešinės krūties invazyvi duktalinė karcinoma T2 V1 G3 (C50.9) HER2(+1) ir dar visokių raidžių yra n1 M2 2kl
Atsakyti
QUOTE(Zvake @ 2012 08 25, 11:01)
Oi ačiū.. kažkaip apie vaistų knygutę ir nepagalvojau. Vežys - CA 50.4

mano irgi kruties ca50,4 .2a st tik pas mane NoMo.R raides nera turbut netokia raide iraset?
Atsakyti
kiekviena raide kazka reiskia. Va radau...pasiziurekim:

Vėžinių susirgimų klasifikacija

I. Epiteliniai organams nespecifiniai navikai.

Papiloma – gerybinis dengiamojo audinio navikas. Tai išauga, kurios pagrindą sudaro j.a. stiebelis. Papilomos gali atsirasti odoje, burnos, VKT gleivinėje, ant balso stygų, šlapimo pūslėje.

Adenoma – gerybinis liaukinio epitelio navikas. Formuojasi visuose organuose, kuriuose yra liaukų: virškinimo, kvėpavimo trakte, krūtyse, genitalijose. Atrodo kaip apskriti mazgai, gerai atsiriboję nuo aplinkinio audinio, inkapsuliuoti. Jei sudaro kabančias išaugas, tuomet vadinamos polipais.

Piktybiniai dengiamojo audinio navikai gali atsirasti iš gerybinių epitelio navikų, bet gali augti ir savarankiškai.

Plokščialąstelinė karcinoma. Esti išopėjusio mazgo pavidalo. Formuojasi odoje, apatinėje lūpoje, gimdos kaklelyje, gerklose ir kt.

Adenokarcinoma – piktybinis liaukinio epitelio navikas. Būna mazgo, grybo, opos pavidalo. Kai matyti liaukų spindžiai – tubulinė adenokarcinoma, kai susidaro išaugėlės į spindžius – papilinė, o kai gamina gleives – mukoidinė.

II. Egzokrininių, endokrininių liaukų ir epitelinio dangalo navikai (organams specifiniai navikai).

Seilių liaukų navikai. Gerybiniai navikai yra adenomos. Kartais pasitaiko ir piktybinių seilių liaukų navikų.

Lūpoje pasitaiko nepiktybinių papilomų. Dažniausiai apatinėje lūpoje. Tai plokščias, kietas, centre opėjantis darinys.

Liežuvio vėžys dažniausiai lokalizuojasi šaknyje. Labai plačiai metastazuoja.

Skrandžio gerybinis navikas dažniausiai – polipas ar net polipozė. Piktybinis navikas – adenokarcinoma. Dažniausiai mažojoje kreivėje.

Kepenų gerybinis navikas – hepatoma. Piktybinis – hepatoceliulinė karcinoma. Sudaryta iš atipiškų polimorfinių hepatocitų su daugeliu mitozių. Metastazuoja retai.

Kasa. Nepiktybiniai – adenomos, tarp jų insuloma. Piktybinis – adenokarcinoma, atsiranda iš kasos latakų epitelio arba iš paties liaukos audinio.

Plonosios žarnos navikai ypač retai pasitaiko.

Storžarnės nepiktybiniai navikai – polipai. Dažnai būna daugybiniai, linkę supiktybėti . Piktybiniai – adenokarcinomos. Būna mazgo, opos pavidalo.

Tiesiosios žarnos navikai. Ir gerybiniai, ir piktybiniai panašūs į storžarnės navikus.

Kiaušidžių nepiktybiniai navikai – serozinės arba mucinozinės cistomos. Piktybiniai navikai – adenokarcinomos, dažnai papilinės.

Krūties nepiktybiniai – intrakanalikulinės papilomos augančios krūties latakuose; fibroadenomos sudarytos iš liaukinio ir j.a. Piktybiniai – adenokarcinomos. Spenelyje pasitaiko plokščių ląstelių navikas, prasidedąs stambiuose latakuose (Pedžeto liga).

Gimdos kaklelio nepiktybiniai navikai – polipai. Piktybiniai – adenokarcinoma, ar plokščialąstelinis vėžys.

Gimdos kūnas. Būna polipų. Dažniausiai nepiktybiniai: fibromioma ar lejomioma. Adenokarcinoma metastazuoja į dubens limfmazgius, vėliau – į kitus organus.

III. Melaniną gaminančio audinio navikai.

Pigmentiniai apgamai dažniausiai nedidėja ir niekam netrukdo. Tačiau juos traumavus, kai kurie jų supiktybėja (melanomos). Tuomet pigmentinis apgamas pradeda augti, virsta plokščiu mazgeliu kuris išopėja.

IV. Nervų sistemos ir smegenų dangalų navikai.

CNS navikai: a) neuroektoderminiai. Iš jų gerybiniai – astrocitoma (formuojasi smegenų žievėje ir smegenėlėse); oligodendroglioma (smegenų pusrutuliuose). Piktybiniai – meduloblastoma.

1.. kraujagyslinės kilmės. Meningioma – auga po kietuoju smegenų dangalu. Angiosarkoma. Retikulosarkoma.

VNS navikai. Nepiktybiniai – ganglioneuromos (auga paravertebraliniuose ganglijuose); piktybiniai – simpatogoniomos (simpatiniuose ganglijuose ar šerdiniame antinksčių sluoksnyje).

PNS navikai. Neurolemoma arba neurinoma. Neurofibroma.

V. Mezenchiminiai organams nespecifiniai navikai.

Gerybiniai navikai:

Fibroma. Tai pailgas, kartais panašus į polipą mazgelis. Fibroma esti trijų rūšių: minkštoji, kietoji, desmoidas (auga iš tarpraumeninio j.a. ir dažnai infiltruoja aplinkinius audinius).

Chondroma. Gerybinis hialininės kremzlės navikas.

Osteoma. Gerybinis kaulinio audinio navikas.

Osteochondromos.

Gigantoląsteliniai navikai (osteoklastomos). Tai stambūs navikai, dažnai krauju užpildytų cistų pavidalo, jie formuojasi ilguosiuose kauluose ar alveolinėje žandikaulio ataugoje.

Lipoma. Gerybinis navikas, sudarytas iš riebalinio audinio skiltelių.

Fibrolipoma. Kai tarp riebalinio audinio skiltelių yra j.a.

Miksoma. Retas gleivėjančio j.a. navikas. Jos būna širdyje, pilvo ertmėje aplink bambą.

Piktybiniai j.a. navikai – sarkomos. Tai l. piktybiški navikai:

Fibrosarkoma. Tai sarkoma sudaryta iš pailgų atipinių ląstelių, gaminančių kolagenines skaidulas.

Chondrosarkoma arba osteosarkoma. Tai piktybiniai kremzlės ir kaulų navikai.

Hemangiomos. Tai gerybiniai kraujagyslių navikai. Augimas infiltracinis, bet nedestrukcinis. Dažniausiai odoje.

Limfangioma. Gerybinis limfagyslių sienelių navikas.

Hemangioendoteliomos, angiosarkoma. Tai piktybiniai navikai.

Rabdomioma. Tai skersaruožių raumenų navikas. Rabdomiosarkoma – piktybinis.

VI. Kraujo gamybos organų navikai.

Hemoblastozės arba leukozės. Bei piktybinės limfomos.

VII. Teratomos.

Tai navikinės formos disembrioplazijos.



Piktybinių navikų skirstymas pagal TNM sistemą.

Sistemos taisyklės:

T – pirminio naviko didumas;
N – sritinių limfmazgių ir kai kurių gretimų sritinių limfmazgių būklė;
M – tolimos metastazės.
Visi ligos atvejai turi būti patvirtinti morfologiškai;
Kiekvienos lokalizacijos navikui siūlomos dvi TNM klasifikacijos: prieš gydymą ir pooperacinė histopatologinė klasifikacija žymima pTNM.
TNM klasifikacija prieš gydymą:

T – pirminis navikas;

TX – negalima nustatyti naviko;

TO – nėra pirminio naviko žymių;

Tis – preinvazinė karcinoma (carcinoma in situ);

T1, T2, T3, T4 – pirminio naviko matmenys ar vietinio išplitimo didėjimo laipsniai;

N – sritiniai limfmazgiai;

N0 – sritiniai limfmazgiai nepažeisti;

NX – negalima nustatyti limfmazgių būklės;

N1, N2, N3 – sritinių limfmazgių pažeidimo metastazėmis laipsnis.

P.S. tuomet, kai pirminis navikas tiesiogiai pažeidžia limfmazgius, vertinama kaip limfmazgių metastazės.

M – tolimos metastazės;

MX – neįmanoma išaiškinti ar yra tolimų metastazių;

M0 – nėra tolimų metastazių;

M1 – yra tolimos metastazės.

M1 kategorija gali būti papildoma kitais simboliais, atsižvelgiant į metastazių lokalizaciją:

Plaučių
PUL
Kaulų čiulpų
MAR

Kaulų
OSS
Pleuros
PLE

Kepenų
HEP
Pilvaplėvės
PER

Smegenų
BRA
Odos
SKI

Limfmazgių
LYM
Kiti organai
OTH


PTNM pooperacinė histopatologinė klasifikacija:

pT – pirminis navikas;

pTX – po operacijos histologiškai naviką sunku nustatyti;

pTis – preinvazinė karcinoma (carcinoma in situ);

pTO – tiriant preparatą histologiškai, naviko nerasta;

PT1, pT2, pT3, pT4 – po operacijos histologiškai patvirtintas pirminio naviko matmenų didėjimo laipsnis;

pN ir pM atitinka N ir M kategorijas.

Naviko histologinė gradacija:

GX – negalima nustatyti naviko diferenciacijos laipsnio;

G1 – didelis naviko diferenciacijos laipsnis;

G2 – vidutinis naviko diferenciacijos laipsnis;

G3 – mažas naviko diferenciacijos laipsnis;

G4 – nediferencijuotas navikas.

Papildomi simboliai:

y – simbolis vartojamas tuomet, kai TNM ar pTNM kategorijos nustatomos po pirminės daugkartinės terapijos.

R – naviko recidyvai identifikuojami priešdėliu “r”.

C faktorius:

Kai, nustatant TNM kategoriją, norima pabrėžti, kad informacija tikra, yra rašomas C, t.y. tikrumo faktorius. Nustatant TNM kategoriją, gali būti tokie apibrėžimai:

C1 – nustatyta tik klinikiniu tyrimu;

C2 – nustatyta remiantis specialiais diagnostiniais tyrimais;

C3 – nustatyta po chirurginės intervencijos;

C4 – ligos išplitimas nustatytas operacijos metu, visapusiškai ištyrus ligonį ir rezekuotą preparatą;

C5 – nustatyta autopsijos duomenimis.

Recidyvinių navikų I klasifikacija:

Recidyvinio naviko buvimas ar nebuvimas po gydymo žymimas simboliu R.

RX – negalima nustatyti ar yra naviko recidyvas po gydymo;

R0 – nėra naviko recidyvo;

R1 – mikroskopiškai nustatytas naviko recidyvas;

R2 – makroskopiškai matyti naviko recidyvas
Atsakyti
Dėl M nesuklydau... Taip ir parašyta R0.. Gal jie patys suklydo.. Reikės prašyt, kad patikslintų sekantį kart kai nuvyksim.
Operacija jau padaryta.. Prieš gerą mėnesiuką. Po operacijos ir sužinojom, kad gyventoją išoperavo, nors prieš operaciją tikėjomės kad bus paprastas sukietėjimas koks.. sad.gif Ir tų HER2 ir ER/PR išraše nebuvo paminėta.. Ar juos būtina žinot? Ar jei neparašė ir geri jie?

QUOTE(willow @ 2012 08 25, 11:41)
Nesuklydot del R? Gal ten M?
Papildyta:

Tai čia krūties?
Pirmiausia - baime yra labai blogas patarėjas. Nebijokit įvardinti ligos.
pagal raides ir skaičiukus nėra taip jau blogai - nedidelis tumoras, vienas pažeistas limfmazgis, tačiau nėra jokių metastazių kituose organuose. Tai - gerai. G2 - sako irgi neblogai, gydymui pasiduodantis. O kokia HER2 , ER/PR raiška? kaip supratau gydymą pradėjote nuo chemijos, o ne nuo operacijos. Gydytojai sakė kodėl? Paprastai taip daro, kai didelis tumoras, jūsų atveju, kaip ir nedidelis. Stiprybės ,atlaikant chemijas, pirmiausia 4u.gif .

Atsakyti