Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų planavimas 2012-2013m

Oho kokia diskusija bigsmile.gif

Prakalbot apie šablonus ir "pompastika"...tada būtu galima padiskutuot ir apie vestuves, gimtadienius, apskritai išvykas į gamtą, atsotogas ir t.t. ...juk visas gyvenimas ir susideda iš smulkmenų, pasiruošimo, organizavimo...Tik kieknienas renkasi kokius "priedus" naudos vienam ar kitam gyvenimo įvykiui g.gif

Man tik labai keista, kai ateina ir pasisako, jog 7 kartus tapo krikšto mama ir jai jau bloga nuo viso to kas vyksta per šventę...tai kam tada sutik, kam apskritai būt kažkieno "krikšto mama" g.gif Visi tiek "niekučiai" ir yra vaiko šventės dalis g.gif Kaip bebūtu pagrindinė priežastis kodėl visa tai vyksta, tai tas mažas (ar didelis) kūdykėlis, kuriam suteikiamas krikštas...visa kita tik viso to proceso dalis, "priedas"....


Kaip jūs visos ir aš labai jau norėčiau išgirst iš tos 7 krikšto vaikų mamos kokios gi turi būti ir kokios bus jos vaiko krikštynos g.gif Nes ateiti, pasakyti savo nuomonę ir jos iki galo nepgrįsti visi gali g.gif
Atsakyti
QUOTE(sraige @ 2013 01 19, 00:45)

pritariu kekvienam zodziui ax.gif  nors tik viena kriksto vaika turiu, bet gavus iremintus ISAKYMUS silpna pasidare...nu nekenciu kai man isakineja, kad ir ale juoko forma, bet man nejuokinga gaut sarasa apmoket dantistu sask, nupirkt dvirati, veztis i kurortus....kam tevai?kokia tikroji krikstateviu pareiga? rolleyes.gif


Zinot kokia didziausia lietuviu beda yra,ta,kad jie viska ziuri taip rimtai,kad jie nemoka pasijuokt is saves,kad jie kiekviena zodi pergrumolioja savaip doh.gif Paziurekit viska kitu kampu ir nebebus taip baisu,nebereiks isizeist del kiekvieno pasakyto zodzio mirksiukas.gif
QUOTE(PŪKITAS @ 2013 01 19, 09:36)

Kaip jūs visos ir aš labai jau norėčiau išgirst iš tos 7 krikšto vaikų mamos kokios gi turi būti ir kokios bus jos vaiko krikštynos  g.gif  Nes ateiti, pasakyti savo nuomonę ir jos iki galo nepgrįsti visi gali  g.gif

drinks_cheers.gif

Ir pritariu del sablonu,visas gyvenimas susideda is ju,cia kaip prieskonis rolleyes.gif
Atsakyti
Teisingai sakot kad reikejo nesutiktu tuos visus 7 kartus krikstint vaikus, jei jau taip vimdo nuo viso to schmoll.gif
Kazin jau po pirmuju krikstynu koktu buvo?

As tik pritarciau del etikeciu su vaiko foto mirksiukas.gif
na ir zaidimu tokiu nesirinkciau, yra begale kitu, fainesniu mirksiukas.gif
O kad kazko reikia tai faktas, nes kitaip bus eilinis palakimas ( as apie ta dali, kur jau prie stalo sedama, ne baznycia)....
O ir nebutina visko pagal sablona daryti mirksiukas.gif

Kadangi pas mus bus tik artimieji, kai kurie isvis nedalyvave krikstynose, kiti tik syki, tai tikiuosi neziaugcios nei vienas ir tokiu minciu niekam nekils...kad kicas...nuvalkiota ir tt
Atsakyti
QUOTE(sraige @ 2013 01 19, 01:45)
l bet man nejuokinga gaut sarasa apmoket dantistu sask, nupirkt dvirati, veztis i kurortus....kam tevai?kokia tikroji krikstateviu pareiga? rolleyes.gif

O tokia nasta gule ant Jusu peciu?Jau mokat uz dantista, pirkot dvirati? biggrin.gif manau tai tik juoko forma...
Papildyta:
QUOTE(bendzia @ 2013 01 19, 11:55)
Zinot kokia didziausia lietuviu beda yra,ta,kad jie viska ziuri taip rimtai,kad jie nemoka pasijuokt is saves,kad jie kiekviena zodi pergrumolioja savaip doh.gif Paziurekit viska kitu kampu ir nebebus taip baisu,nebereiks isizeist del kiekvieno pasakyto

Siais laikais zmones labai pikti, pavarge ir visai be jumoro.. drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Rutele_S @ 2013 01 19, 11:58)
Teisingai sakot kad reikejo nesutiktu tuos visus 7 kartus krikstint vaikus, jei jau taip vimdo nuo viso to schmoll.gif
Kazin jau po pirmuju krikstynu koktu buvo?

lotuliukas.gif lotuliukas.gif nenoreciau savo vaikui tokios kriksto mamos...ir manau pati nekrikstyciau tiek daug vaiku... biggrin.gif
Atsakyti
Kai saviškį krikštijau tai turėjau "pasižadėjimus" ir tėveliams ir kūminam...nematau tame nieko blogo, aišku viskas guli papkutėj su likusia krikštynu atributika (palinkėjimais, kortelėm "kuom bus užaugęs" ir t.t. ax.gif) Krikšto laikraštukas labiau i žurnaliuką panašus buvo, su namie Word'u darytais įrašais ir paveiksliukais...spausdinau taip pat namie A4 formatu...nebuvo nei laiko nei galimybių daryt kažką profesionalaus. Manau jei ne jam, tai bent jau jo vaikam bus įdomu paskaityt, pažiūrėt kaip viskas tėvelio laikais būdavo biggrin.gif

Iž pora žaidimų turėjom smile.gif Maniskiš buvo krikštytas extra greituoju būdu, nes kūminas netikėtai gavo išvažiuot, tai viską padariau per porą savaičių ax.gif buvo vasaris, labai šalta, gaila, kad foto tik fotoatelje....Man mielesnes kai kadrai "profesionaliai" pagauti, papozuioti kažkur gamtoj ir t.t.



Kadangi mano krikštukė bus krikštijama rugpjūti, tikiuosi kanors gražaus sumastysiu ax.gif Kad ir helio balionus su palinkėjimais ar popierinius laivelius į upę paleist ax.gif tai va laikas nuo laiko užsuksiu pažiūrėt kuom gyvenat, gal kokių įdėju "pasisemsiu" ax.gif

Atsakyti
QUOTE(Benita.s @ 2013 01 18, 19:43)
Neseniai tapau mama, tad jungiuosi ir as i Jusu planuojančiu krikstynas buri.  tai, apart ................
Vaje, kiek klaidu priveliau skubedama, bet mamoms skubeti juk, tikriausiai, yra yprasta. O tas neaiskus zodis saminingejams yra samoningejant.

Na, bet Jus ir vargse blink.gif blink.gif blink.gif
Per jega suriso, nutempe i baznycia ir jega priverte tapti net !7! vaikuciu kriksto mama doh.gif Jei teisybe, tai man gaila tu vaiku, kad gavo tokia kriksto mama verysad.gif
O tai tada koki tuomet krikstynu scenariju siulot???Iskart po ceremonijos per pusvalandi "turiningai" prisigerti iki zemes graibymo ir issiskirstyti?

O planuojancioms mamytems, siulau nekreipti demesio i tokias blevyzgas, specialiai sukurtas pykciams kelti (kadangi rase, kad tik neseniai tapo mama, tai cia gal greiciau pogimdyvine depresija, uzejusi tokia forma, kad aplinkui norisi matyti tik besiriejancius zmones, arba gal siaip zmogui nesasiseke gyvenime).

Del vaikucio foto ant etikeciu - as to irgi atsisakiau per dukrytes krikstynas, o zaidimu tikrai galima daug ir ivairiu sugalvoti, nebutinai standartiniu.Mes deliojom puzle (pati atspausdinau ant A4 formato kelias dukrytes nuotraukas ir sukarpiau kaip puzle), ant vatmano lapo visi rase dukrytei palinkejimus (ant jo is vakaro dukryte "pripedavo" ir pridejo rankyciu atspauduku su dazais), zaidem kaip gyvuneliai sako (ant lapeliu surasiau ku daugiau gyvuneliu, visi issitrauke ir turejo dukryte mokinti kaip tas gyvunelis sako), vyrams (teciui, seneliui ir kriksto teciui) davem gerti is dukrytes buteliuku, kuris greiciau isgers.Pasodinom medeli, kad augtu kartu su dukryte, putem didziulius burbulus kieme, po ceremonijos leidom balionus su palinkejimais dukrytei, o kai visai sutemo, leidom dangaus zibintus wub.gif
O dovaneles buvo tik kriksto teveliams, krikstukus gavo po 1 vienai seimai.Juos dariau ir atsispausdinau namuose pati, taip kad jokio sablono ir tokio krikstuko niekas daugiau netures thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raselija: 19 sausio 2013 - 14:28
QUOTE(Benita.s @ 2013 01 18, 20:43)
Neseniai tapau mama, tad jungiuosi ir as i Jusu planuojančiu krikstynas buri. Kadangi esu 7 vaiku kriksto mama tai leisiu sau truputi pasamprotauti  apie sia grazia ir prasminga svente, kuria kai kurios detales, deja, pavercia cirku. Nesupykite mamos, kurios prijaucia diplomeliams, pasizadejimams, laikraštukams ir kitiem jokios išliekamosios vertes neturintiems kiciniams atributams, kurie mamoms saminingejams, tikiuosi greitu laiku bus išgyvendinti  is svenciu.
Savo sventeje sakau ne: pasizadejimams, kurie švelniai tariant yra daėde. Juk tai jokios prasmes neturintis, dazniausiai ir pagal viena sablona pagaminti nuvalkioti tekstai.  Kurie skirti kam?  Uzpildyti šventes turiniui, pralinksminti svečiams, kurie jau siuos įsakymus, geriau uz malda zino. Siuos  menkaverčius tekstukus man teko net 4 kartus sakyti.  Tad sakydama paskutiniji karta  teksta beveik žinojau atmintinai, o ir ju vizualizacija buvo, kaip nekeista, tapati.  Visi pagal viena kurpaliu. Tai unikalumas. O visa tai kam, kad Jusu svente butu praturtinta kuo? Dirbtinumu.?
Sakau ne: diplomeliams. Argi seneliai ar kristo tevai nera tokie sąmoningi, jog suvoktu, jog jais tapo, ar reikia dar kažkokio si fakta patvirtinancio diplomo, apipavidalinto paukšteliais, saulelėmis ir gelytemis? Oi dar uzmirsau debesėlius. Gi taip grazu, kad net verkti norisi. Ir gaves si diploma pagalvoji, jog visgi Rytu Europoje, gilioj provincijoj tebegyvenam ir koki kulturini soka su savo diplomeliais keltume tikriems europieciams. Tokiu diplomeliu esu gavusi net 5. Kaip originalu. Tiesa sakant, juos saugau, kaip išskirtinius neskoninguma ir beprasmybe simbolizuojančius atributus, kuriuos parodysiu savo vaikams, kaip puiku Kičo pavyzdi. 
Sakau ne: zaidimeliams, perziangentiems poksto ribas ir keliantiems grauduli. Pvz. suaugusiuoju apvilkimas sauskelnėmis. Visiskai nejuokingas pokstas. Palaukite dar 60 metu ir galbūt Jus tikrai vilkėsite sauskelnes. Ar tai juokinga? Man graudu. Perzengia proto normu ribas. Arba maitinimas kosele. Ar tai estetiškas vaizdas. Nueikite i seneliu namus ir siuos zaidimelius pamatysite zaidziamus realiai. Ir kam visa tai? Kas cia smagaus ir linksmo?
Sakau ne: saldainiams su vaiko atvaizdu, kurie su Jusu vaiko atvaizdu jau po poros sekundziu yra suglamžomi ir metami i siuksliu deze. Kokia pagarba.
Taigi visiems siems daug laiko ir, greičiausiai, pastangu atimantiems dalykams sakau ne.  Gal reiktu susimastyti ir 100 kartu matyto ir girdėto scenarijaus savo sventeje nebenaudoti. Juk kam dar tai yra naujiena? Jusu svečiams –abejoju? Jums –tikrai? Ar dera tokia svente paversti kiciniu detaliu ekspozicija. Manau, kad ne .
Tikriausiai, savo pasisakymu, kaip naujoke, papiktinsiu daug mamu, ketinančiu savo svente realizuoti butent tokiu pigiu detaliu ir triuku pagalba, bet jei nors viena mama mano išsakytos mintis privers susimastyti ir kazko is minetuju atributu atsisakyti, jausiuosi atlikusiu puiku darba. Jei ne, gal užgims konstruktyvi diskusija, kam visa tai, apart Jusu lesu ir laiko eikvojimo dar yra reikalinga.? Kam ? Kokia prasme?
Linkeciau planuotojoms savo šventes pripildyti turiniu, kurio neuzgoztu pigi forma 4u.gif .
Papildyta:
Vaje, kiek klaidu priveliau skubedama, bet mamoms skubeti juk, tikriausiai, yra yprasta. O tas neaiskus zodis saminingejams yra samoningejant.

norisi ir sureaguoti. O kaip J8s planuojate savo vaikučio krikštynas? Man teko būti Rumšiškėse pagal senovines tradicijas, tai patikėkit ir ten yra dovanėlių, mielų nieklių šventei pagyvinti. tą darė žmonės nuo senovės. Iš tiesų vaikus krikštyti reiktų naujagimius ir tik bažnyčioje ir tada visi "pa damam". Bet iš ties dažniausiai norisi pasisėdėjimo vadinasi arba prie stalo pliurpiam kokią kaimynas mašiną nusipirko, arba apkalbam kaip pažįstamas skolose paskendo, arba užsiimam visiškai niekine, bet labai malonia veikla. Kuri neturi absoliučiai jokios išliekamosios vertės tik tiems, kas viską išmeta. Žinoma svečių apkrauti tik mums mielais dalykais nereiktų, bet mes visoms šeimoms padovanojome savo šeimos fotosesijos fotoknygą, kadangi tai buvo tik mums artimiausi žmonės tėvai, seserys su šeimomis, ir mano krikšto tėveliai tai ta dovana itin džiaugiasi ir tikrai neburnoja kaip jiems renka dulkes.

aš manau, kad planuoti gražią, be tonos alkoholio, bet gražiam pasisėdėjimui tinka viskas, kas yra priimtina šeimai. Todėl jei vienam atrodo didelis kaka saldainis su pagamintu popieriuku, tai kitam labai didelis džiaugsmas. Ir tikrai nevardinčiau tai beskonybe. Vieni nori šventės su muzikantais, kitiems pakanka šeimos rate po bažnyčios papietauti. Pvz mes buvom visa didelė šeima visą savaitgalį pas mano krikšto tėvelius sodyboje , galima sakyti šventėm tiek, o iš tiesų bendravom ir džiaugėmės vieni kitais, nes niekada nesam buvę tiek ilgai visi krūvoje. Tai mums ir buvo šventė .

šiaip užjaučiu dėl tiek vaikučių , nes neužtenka gyvenime tik pasižadėjimą nusibodusį perskaityti per krikštynas, tai tik viena gyvenime dalis , kurią "privalėjote" atlikti, pagal galimybes reikia ir ne "nuvalkiotus" pasižadėjimus gyvenime perskaityti, reikia tęsėti duotą pažadą Dievui , kad šis vaikas tau rūpės visą gyvenimą. Todėl žaidybine forma paįvairinta šventė jei ir yra kažkokio kičo tame, bet tikrai šventės nepagadina.
Atsakyti
QUOTE(Benita.s @ 2013 01 18, 18:43)
Neseniai tapau mama, tad jungiuosi ir as i Jusu planuojančiu krikstynas buri. Kadangi esu 7 vaiku kriksto mama tai leisiu sau truputi pasamprotauti  apie sia grazia ir prasminga svente, kuria kai kurios detales, deja, pavercia cirku.


Papiktinsiu pasipiktinusias, nes su jumis sutinku visu tūkstančiu procentų drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif thumbup.gif Labai atvirai ir teisingai išsakėt esmę. Manau, kad supratau ką norėjot pasakyti savo žinute.

Apie visokias šitokas pompastikas ir aš taip galvoju.Tiesa, per pirmagimio vaiko krikštynas buvo krikštukas- net nepavadinčiau jo laikraštuku, tiesiog informacinis "lankstinukas" su keletu puslapių. Be ypatingų saldžialiežuvavimų smile.gif Manau, kad kažką ir šįkart darysiu, nes gali būti ir mažiau mačiusių vaiką giminaičių, retai grįžtančių Lietuvon.


Aš taip pat šioje temoje esu pasisakiusi apie tas visokias kičines atributikas ir visokius žaidimus, išeinančius toli už krikštynų temos ribų.

Manau, kad ir Benita sutiktų- kad gražūs, nuoširdūs palinkėjimai- kad ir žodžiu, neapdalinant visų svečių "dovanomis"- ne mažiau širdingi ir gal net labiau įsimenantys.

galima kažką subtilaus sugalvoti, bet nepaverčiant šios šventės trali vali festivali- su roblinėjančiais pampersuotais suaugusiais ir tt, ir pan.

Visos skubėjot užsipulti kodėl sutiko būt krikštamote- taigi ji ir sakė, kad supranta ir žino kokios tai pareigos, ir jų nesibaido. Tiesiog pareiga būti krikšto tėvais turėtų būti atsikrta nuo šoumenų krikštatėvių pasirodymo mirksiukas.gif Juk neretai mamos čia kalba ne apie krikšto esmę, o apie tai, kokį čia mandresnį scenarijų, žaidimą, išradimą pademonstruoti kad visi abstulbtų, kad visi būtų apakę nuo šventės turinio.

Aišku, kiekvienas darome pagal savo supratimą, tačiau tos šventės tėra tik butaforija- tiek krikštynos (iš kur gauti krikštatėvius, juk reikia, tiks, kad tik būtų per SUPER ŠVENTĘ), tiek tos pačios vestuvės (mano vestuvės bus super duper wow wow wow, nesvarbu, kad po metų dvejų skirsimės, dzin, kam tas rūpi, svarbu ŠVENTĖ), tiek per kitas šventes, kai lazda yra perlenkiama. Aišku, tokios mažiau įpareigojančios šventės kaip gimtadieniai, jubiliejai, kad ir vestuvių metinės, jei norisi jas pažymėti- tai daug laisvesnio stiliaus asmeninė šventė, kurios metu ir galima sau leisti daugiau pakvailioti, atsipalaiduoti ir nemąstyti- kam, kas, kodėl o ne kitaip.

Galite ir mane užmėtyti akmenimis lotuliukas.gif Bet smagu, kad atsirastų tikrai ir tokių, kurie atėję į šitą temą nepabėgtų vos pradėję skaityti (apie WOW šventes), būtų smagu, kad čia rastume vietos ir tie, kurie kiek kitaip žiūri į šventes. Tokius man aktualius forumus seku gan netrumpą laiką, tad tikrai yra kitaip manančių, nebijokit kas pabijojo- prisijungti ir su savo nuomone mirksiukas.gif

Juo labiau, kad kurti dar vieną atskirą temą apie tą patį būtų netikslinga ir jas vis vien sujungtų.

Naktibalda- netiesa, kad pagal senovines tradicijas pakrikštijus vaika visi pa damam. Šventę lydėdavo reikšmingi, apeiginiai žaidimai ir absoliučiai nieko nebuvo beprasmiško. Kiekviena daina, žaidimas, linkėjimas buvo konkrečiu laiku, savo vietoje ir su labai aiškia, tiksliai misija smile.gif

Ne taip, kaip dabar- oi, darysim ir tą, ir aną, ir trečią, jei dar spėsim, noriu ir to, dar šito. O kai paklausi- ok, o kam tai? kokia prasmė, ką tuom norite pasakyti? Atsakymas koks? VISI TAIP DARO, nenoriu, kad pas mane būtų prasčiau lotuliukas.gif Čia subendrintas atsakymo variantas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 19 sausio 2013 - 17:32
QUOTE(*Star* @ 2013 01 19, 17:23)
Papiktinsiu pasipiktinusias, nes su jumis sutinku visu tūkstančiu procentų  drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  thumbup.gif Labai atvirai ir teisingai išsakėt esmę. Manau, kad supratau ką norėjot pasakyti savo žinute.

Manau, kad kažką ir šįkart darysiu, nes gali būti ir mažiau mačiusių vaiką giminaičių, retai grįžtančių Lietuvon.

Aš taip pat šioje temoje esu pasisakiusi apie tas visokias kičines atributikas ir visokius žaidimus, išeinančius toli už krikštynų temos ribų.

Juk neretai mamos čia kalba ne apie krikšto esmę, o apie tai, kokį čia mandresnį scenarijų, žaidimą, išradimą pademonstruoti kad visi abstulbtų, kad visi būtų apakę nuo šventės turinio.



Faina kai pati sau priestarauji smile.gif mirksiukas.gif

Paskaityk antraste cia yra krikstynu planavimas,o ne ju analizavimas,tai gal tada suprasi,kodel visi apie ta ar kita, kaip jus sakotk kica sneka,o niekas nekalba apie kriksto prasme mirksiukas.gif

Labai gerbiam visu nuomone,bet nei is vienos pasipiktinancios neisgirdom kokia ta svente turetu but,ne kicine,ne nuvalkiota,turininga,tai prasom dalinti placiau mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bendzia: 19 sausio 2013 - 17:40
QUOTE(bendzia @ 2013 01 19, 15:39)
Faina kai pati sau priestarauji smile.gif  mirksiukas.gif

Paskaityk antraste cia yra krikstynu planavimas,o ne ju analizavimas,tai gal tada suprasi,kodel visi apie ta ar kita, kaip jus sakotk kica sneka,o niekas nekalba apie kriksto prasme mirksiukas.gif

Labai gerbiam visu nuomone,bet nei is vienos pasipiktinancios neisgirdom kokia ta svente turetu but,ne kicine,ne nuvalkiota,turininga,tai prasom dalinti placiau mirksiukas.gif


Neprieštarauju, aš gi ir sakiau, kad buvo šiek tiek kitoks nei tradicinis. O jei dabar ką nors daryčiau- tai nežinau kokia forma. Ir tai yra skirtumas.

Puikiai žinau kokia čia tema, nes seniai domiuosi, skaitau ir kol kas man tai aktualu. Atsirenku ko man reikia, pro akis praleidžiu kas nelabai įdomu. Aš gi taip ir sakiau- yra ir čia panašiai mąstančių, ir ne viena, tad nereikia taip iškart aštriai reaguoti smile.gif Tik bėda ta, kad kitaip mąstantys čia ilgiau neužsibūna- matyt eina kažkur kitur informacijos ieškoti smile.gif Nes kaip ir sakiau, žmonės, planuojantys kitokias savo šeimos šventes, gal kuklesnes, pradėję skaityt tokias temas gal ir išsigąsta, gal net nejaukiai pasijunta. Ypač po tokių aršių atsikirtimų.

O gal manai, kad kuriantys kitokią šventę negali planuoti, ar čia tema tik pompastiškoms krikštynoms, nelabai supratau komentaro?
Atsakyti
MERGINOS neuzmirskite kad tai krikstynu planavimo temute, o ne ,,aps..k kitam dusia biggrin.gif
galu gale nekreipkit demesio i tas kuriu komentarai jums nepatinka mirksiukas.gif
nes toks blevyzgojimas naudos nei vienai neduodos mirksiukas.gif
gi kiekvienos savo svente darome tokia kokios norime mirksiukas.gif

na ka, o mes pasistumejome i prieki krikstysim arba kalvarijoje arba plateliuose ax.gif

o as siandien bandysiu uzbaigti krikstuka rolleyes.gif tik jo dar nespauzdinsiu, paliksiu si darba paskutiniam menesiui cool.gif
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2013 01 19, 17:23)

Apie visokias šitokas pompastikas ir aš taip  galvoju.

Aš taip pat šioje temoje esu pasisakiusi apie tas visokias kičines atributikas ir visokius žaidimus, išeinančius toli už krikštynų temos ribų.



galima kažką subtilaus sugalvoti, bet nepaverčiant šios šventės trali vali festivali- su roblinėjančiais pampersuotais suaugusiais ir tt, ir pan.

Juk neretai mamos čia kalba ne apie krikšto esmę, o apie tai, kokį čia mandresnį scenarijų, žaidimą, išradimą pademonstruoti kad visi abstulbtų, kad visi būtų apakę nuo šventės turinio.

Aišku, kiekvienas darome pagal savo supratimą,


Galite ir mane užmėtyti akmenimis  lotuliukas.gif Bet smagu, kad atsirastų tikrai ir tokių, kurie atėję į šitą temą nepabėgtų vos pradėję skaityti (apie WOW šventes), būtų smagu, kad čia rastume vietos ir tie, kurie kiek kitaip žiūri į šventes. Tokius man aktualius forumus seku gan netrumpą laiką, tad tikrai yra kitaip manančių, nebijokit kas pabijojo- prisijungti ir su savo nuomone  mirksiukas.gif

Juo labiau, kad kurti dar vieną atskirą temą apie tą patį būtų netikslinga ir jas vis vien sujungtų.

Naktibalda- netiesa, kad pagal senovines tradicijas pakrikštijus vaika visi pa damam. Šventę lydėdavo reikšmingi, apeiginiai žaidimai ir absoliučiai nieko nebuvo beprasmiško. Kiekviena daina, žaidimas, linkėjimas buvo konkrečiu laiku, savo vietoje ir su labai aiškia, tiksliai misija  smile.gif



apie visokias pompastikas galvoja visi kaip kam galvojais. man irgi pompastika nelabai patinka, bet pagal savo supratimą pasidarau šventes. Subtiliai, pagal save. Aš irgi dariau laikraštuką, bet ten laikraštis labiau apie mūsų šeimos gyvenimą, vaikučius pusbrolius pusseseres ir panašiai. Neapkroviau jokiais įsakymais, bet smagu buvo tą perskaityti laikraštyje. Man visai smagu pačiai dabar pavartyti po tiek metų. Žinoma jis nebuvo šabloninis, jis buvo mano, nes puikiai valdau keletą kompiuterinių programų todėl kitaip pasidaryti man nebuvo bėdų.

apie rėgliojančius pampersinius dėdes. aš manau kiekvienas organizuojant šventę žino savo artimuosius, žino kokios reiktų veiklos, kas vieniems nepriimtina kitiems tai visai norma.

apie krikšto esmę yra kitos temos, todėl šioje temoje tik scenarijai ir anot Jūsų kičai. Bet visuomet laukiamos ir priimtinos kitokios nuomonės, bet kaip pastebėjau kaip tik ateina pasipiktinusios kičiniais momentais, ir bando savo tiesą įrodyti, tai natūraliai kyla subruzdimas . Manau visos gali čia planuoti SAVO krikštynas , pagal savo supratimą, ir nebrukant savo nuomonės, o jei kito nuomonė kita tai nemoralizuoti. Tas galioja abiems pusėms. Taigi su savo nuomone nebijokit jungtis ir drąsiai planuokit pagal save.

žinau apie senovines tradicijas, daug papročių, daug žaidimų, daug įpareigojimų, ir visko ten daug. Tik tikrai nešvęsdavo visas kaimas tris dienas tris naktis. Leliukus mažulyčius krikštindavo kada dar mama, net iš patalo po gimdymo nebūdavo pakilus. Į bažnyčią važiuodavo tik krikšto tėvai mirksiukas.gif . Aš nesmerkiu nei vienų nei kitų krikštynų, visi švenčiam kaip išmanom, vien tam ,kad pasirodytų, kiti tam,kad siela pasidžiaugtų, treti vėl su savo sumetimais . Bet pati svarbiausiai yra krikšto esmė. O kaip ji bus apipavidalinta tai čia jau mūsų skonio priklauso.
Atsakyti