Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų planavimas 2012-2013m

QUOTE(monini @ 2012 07 11, 02:10)
Musu svente planuojama liepos 27, planuoju viska pati, nes kriksto tevai tik dokumentui (nelabai net norejo but  schmoll.gif ). Na ka padarysi yra kaip yra,


as tai nesuprantu kam tada Kriksta vykdyti? Jei zmones net nenori, jei tik dokumentui, tai nelabai ir prasmes lieka is to Kriksto. Juk Kriksto tevai turetu buti labai svarbus zmones vaiko gyvenime.

pvz mes ilgokai nekrikstyjom, kad matyciau kaip vaikai bendrauja su aplinkiniais, kas juos sieja. Ir dabar esu tikra del musu pasirinkimo, nes tai tikrai artimi ir mylintys bei mylimi zmones vaikui
Atsakyti
QUOTE(paslaptingai @ 2012 07 11, 16:57)
as tai nesuprantu kam tada Kriksta vykdyti? Jei zmones net nenori, jei tik dokumentui, tai nelabai ir prasmes lieka is to Kriksto. Juk Kriksto tevai turetu buti labai svarbus zmones vaiko gyvenime.

pvz mes ilgokai nekrikstyjom, kad matyciau kaip vaikai bendrauja su aplinkiniais, kas juos sieja. Ir dabar esu tikra del musu pasirinkimo, nes tai tikrai artimi ir mylintys bei mylimi zmones vaikui

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(paslaptingai @ 2012 07 11, 15:57)
as tai nesuprantu kam tada Kriksta vykdyti? Jei zmones net nenori, jei tik dokumentui, tai nelabai ir prasmes lieka is to Kriksto. Juk Kriksto tevai turetu buti labai svarbus zmones vaiko gyvenime.


as tai netgi labai nenoreciau, kad mano vaikus krikstytu zmones, kurie to net nenori schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(paslaptingai @ 2012 07 11, 16:57)
pvz mes ilgokai nekrikstyjom, kad matyciau kaip vaikai bendrauja su aplinkiniais, kas juos sieja. Ir dabar esu tikra del musu pasirinkimo, nes tai tikrai artimi ir mylintys bei mylimi zmones vaikui


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
mes pirmagimiui numatėm krikštatėvius pagal daug kriterijų, dabar antram sūniukui sudėtingiau rast, nes noriu, kad mano šeimos nariai irgi kažkaip būtų susiję su tuo turiu vieną brolį. tai šiuo atveju aš jau ir neabejoju, kad geriausia krikšto mama būtų brolienė antram sūneliui- jau tokia ji jam draugė, pati geriausia wub.gif ax.gif Ir tai manau laaabai svarbus dalykas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rririle @ 2012 07 11, 12:48)
Mūsų krikštatėviai aukojo 100 lt ir dar vežė įpakuotą pyragą (sena lietuvių tradicija duoti kunigui pyragą, kad gera ranka krikštytų) Tai kunigas labai nustebęs buvo ir patenkintas  biggrin.gif

Ooo bigsmile.gif apie pyraga nezinojau, aciu, kad pasidalinot thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(paslaptingai @ 2012 07 11, 14:57)
as tai nesuprantu kam tada Kriksta vykdyti? Jei zmones net nenori, jei tik dokumentui, tai nelabai ir prasmes lieka is to Kriksto. Juk Kriksto tevai turetu buti labai svarbus zmones vaiko gyvenime.

drinks_cheers.gif
krikstateviai reikalingi ne tik popieriuje, vaikas juos turi matyti ne karta i metus ar per 10 4u.gif
Atsakyti
bet tai Kriksto esme - sakramento suteikimas vaikui, o ne krikstateviu parinkimas. Krikstydami atvedame vaika i Dievo seima, cia esme. o jau krikstetviai tik pagalbininkai vaikuti auginant.
Atsakyti
Kazkaip kabliukas cia man kilo su ais zibintais.. visai pamascius nebuvau, kad gali nukrist kur ir uzdegt kazka.. g.gif O prisipirkt jau prisipirkau, visiems sveciams po viena.. akiau prasysiu sveciu, kad palinkejima parasytu ant zibinto ir leisim tada, bet db nesmagu kazkaip pasidare galvojant, kad gali uzsidegt miskas kur koks...
Atsakyti
QUOTE(paslaptingai @ 2012 07 11, 16:57)
as tai nesuprantu kam tada Kriksta vykdyti? Jei zmones net nenori, jei tik dokumentui, tai nelabai ir prasmes lieka is to Kriksto. Juk Kriksto tevai turetu buti labai svarbus zmones vaiko gyvenime.

Krikstas svarbiausias tam,kad kriksto tevai gyvenime butu??? Tam jis duotas??

Beje yra kur leidzia(girdejau),kad jei jau nerandi pvz antro krikstatevio(o nenori vien del dokumento pastatyt)-tai gali tik viena turet bigsmile.gif Arba pvz dvi kumas,du kuminus.. Negirdejot? g.gif
As jau norejau tokio varianto,kad tik sesuo dalyvautu,be vyro savo.. Bet paskui pagalvojom,kad ai..kalbu banga giminej tik sukelsim,sarsala.. Man svarbu,kad vaikas gaus kriksta,kuminai parinkti is artimiausio rato.. O kad jie ne idealus musu akiai-tai nenulipdysiu kitokiu..ir neisiu "kaimynu" prasyt ,kad sergetu mano vaika visa gyvenima.. cool.gif
Beje zinau,kad jei mums kas atsitiktu,tai busima kuma ir augintu vaikiuka..Nes kaip ir artimiausi seimoje smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Tinka @ 2012 07 11, 23:33)
bet tai Kriksto esme - sakramento suteikimas vaikui, o ne krikstateviu parinkimas. Krikstydami atvedame vaika i Dievo seima, cia esme. o jau krikstetviai tik pagalbininkai vaikuti auginant.

drinks_cheers.gif Zinoma kaip 2x2 biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Tinka @ 2012 07 11, 21:33)
bet tai Kriksto esme - sakramento suteikimas vaikui, o ne krikstateviu parinkimas. Krikstydami atvedame vaika i Dievo seima, cia esme. o jau krikstetviai tik pagalbininkai vaikuti auginant.

Taip, žinoma svarbiausias pats krikštas, bet Krikštatėviai atlieka ypatinga vaidmenį, ne tik tą dieną, kai ya priimamas Krikšto sakramentas, bet ugdant ir vedant vaiką tikėjimo keliu visą gyvenimą 4u.gif

QUOTE(*Gina @ 2012 07 12, 06:59)
Beje yra kur leidzia(girdejau),kad jei jau nerandi pvz antro krikstatevio(o nenori vien del dokumento pastatyt)-tai gali tik viena turet bigsmile.gif Arba pvz dvi kumas,du kuminus.. Negirdejot? g.gif
As jau norejau tokio varianto,kad tik sesuo dalyvautu,be vyro savo.. Bet paskui pagalvojom,kad ai..kalbu banga giminej tik sukelsim,sarsala.. Man svarbu,kad vaikas gaus kriksta,kuminai parinkti is artimiausio rato.. O kad jie ne idealus musu akiai-tai nenulipdysiu kitokiu..ir neisiu "kaimynu" prasyt ,kad sergetu mano vaika visa gyvenima.. cool.gif


Kiek žinau nelabai noriai leidžia rinktis dvi krikšto mamas ar krikštatėvius. Vienas krikšto tėvas ar mama gali būti. Bent jau Kapčiamiestyje berods kolegės dukra tapo krikšto mama vienos mergaitės, bet dviejų kunigas neleido. Nors gal ir nuo kunigo priklauso. Čia taip pat, kaip ir gyvenantiems kartu nesusituokusiems ne visur leidžia tapti kriškto tėvais 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(asvi. @ 2012 07 12, 04:37)
Kazkaip kabliukas cia man kilo su ais zibintais.. visai pamascius nebuvau, kad gali nukrist kur ir uzdegt kazka..  g.gif O prisipirkt jau prisipirkau, visiems sveciams po viena.. akiau prasysiu sveciu, kad palinkejima parasytu ant zibinto ir leisim tada, bet db nesmagu kazkaip pasidare galvojant, kad gali uzsidegt miskas kur koks...

Vienu metu, pamenu, buvo rimti svarstymai dėl žibintų uždraudimo, bet taip ir liko, tad galima juos leisti, tik rei laikytis rekomendacijų- kad erti gyvenami ar ūkiniai pastatai kokie nebūtų ar pan. Nebūtinai turi gaisrą sukelt, jie daugiau prišiukšlina nei gaisrų sukelia mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 12 liepos 2012 - 08:25
QUOTE(*Gina @ 2012 07 11, 14:42)
Manau daznai buna atveju kai ne liudininkai,ne kuminai,o patys sventes "kaltininkai" moka.. Gali daugelis ir atsisakyti liudininkauti,kuminauti jei jau nuo finansu tos progos priklausys..

drinks_cheers.gif pernai mes mokejom eidami kriksto tevais 50, liudininkai dave ir 50, uzteko, symet vel dviguba svente bet neaukosim, nes tiesiog nebuvo kada ir galimybes pasitaupyti ir negalim to sau leisti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vikciukee @ 2012 07 12, 10:52)
symet vel dviguba svente bet neaukosim, nes tiesiog nebuvo kada ir galimybes pasitaupyti ir negalim to sau leisti  blush2.gif

Visai neaukosit? unsure.gif
Mes pagalvojus irgi galime,norime aukoti tik 100lt.. Nors kita vertus tie patys simtai isleidziami drabuzeliui sventes,tortukui,balionams ir pan.. Na bet butent baznyciai norisi tik 100 blush2.gif Sirdyje ka kataliskuma daugiau islaikom,ne praktiskai pagrinde..
dar jei kokia baznytele kaimo maza,tai auku mazai surenka..O tos pagrindines,tai nebiednauja manau..Kaip tik vakar per tv minejo ,kad remia baznycias valstybe,o kunigai nedeklaruoja tukstanciu tukstancius gaunamus uz aukas..
Manau 100lt "ant zvakiu" is nepasiturincios per daug seimos,normalu blush2.gif (pagrindinei miesto katedrai)
Atsakyti