Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 64

QUOTE(lingomina @ 2012 06 17, 00:11)
spalvu ir man truksta,sodinsiu geliu spalvotais lapais,nes ziedai ilgai nezydi.
o akmenys gerai yra,pries tai buvo pametyti,man nelabai gavos ka sukomponuoti.
megstu kai daug kereliu vienodu geliu auga.

Jūsų šlaiteliui (alpinariumui) naudojami akmenys per maži ir sudėti nenatūraliai. Akmenis visada geriau grupuoti, o ne dėlioti eilutėmis. Geriau jokių akmenų negu toikie mažulyčiai, panašaus dydžio ir sudėti "karoliais".

Puiku, kad mėgstate didesniais ploteliais, bet mažiau augalų rūšių. Dabar dar iš tiesų pernelyg didelė įvairovė. Neparašėte, kokios dirvožemio sąlygos, tad sunku konkrečius augalus ir patarti. Pabandykite atsirinkti kokias 3 augalų rūšis, kurios kontrastuotų savo forma, lapija ir gerai augtų esamomis sąlygomis.

Jūsų magnolija tikra gražuolė wub.gif Augalynai metai iš metų gražės, jei tik nebijosite keisti kompozicijų smile.gif Mano pirmasis bandymas buvo kur kas prastesnis lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lingomina @ 2012 06 16, 18:33)
http://public.fotki....na/geles/8.html

cia mano gelynelis,tikiuosi labai nenukritikuosit,dar geles naujai sodintos.
nu negi lauksiu pora metu kad galeciau parodyti.nedejau jokios skiriamosios juostos,tik akmenys skiria nuo vejos.

Oi,lingimina,teks tau akmenis susirinkti biggrin.gif mirksiukas.gif Žiūrint laidą apie alpinariumų kurima,buvo duotas labai geras pamokinimas,kaip dėlioti akmenis. Šeimynomis ax.gif Tetis,mažesnė mama,paskui vaikai.Šeimynai duoti erdvės,kitą kurti atokiau....Rezultatas gaunas geras ir galvos sukimo mažiau thumbup.gif
Atsakyti
Leliumai, norejau Jusu paklausti, ar grazu butu gelynelis is sviesios bordo spalvos ir sviesesniu jos atspaviu geliu (tiksliau ju ziedu), na, pvz., bijunai, kosmejos, veigele, tulpes, hiacintai (pavasari) ir t.t.. Ar nebus pernelyg nuobodu ar negrazu?Butu ne tim geles tokios spalvos, bet ir ivairus krumai, medeliai taip zydintys? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(saridon'e @ 2012 06 17, 01:01)
va kad jos neturiu  blush2.gif
atrodo kasdien su kauptuku: daržas - gyvatvorė -gėlynai... ir taip vienur, kitur pabaigi ir vėl iš naujo  doh.gif
Tik sufrezavo žemę ir lietus su kruša... vėl grėbliuką į dantis ir kapstai... 2-3 savaites po roundapo jau trini rankytes kad jau reik pirkt sėklas ir tada atrandi tokių brudų... darbai stoja...  doh.gif
Buvusi šeimininkė vaidino nerealią gėlininkę, bet neturėjo suvokimo kaip karpomos gyvatvorės (pasodinau ir pamiršau), visokių piktžolių, erškėčių pritempusi (ale gražu). Vien giliukus keliais šliaužiodama rinkau dvi paras iš pievelės, o kur dar stiklo šukės, plytų ar šiferio skeveldros kur tik kasi  doh.gif toks jausmas kad namas ant savartyno pastatytas...
Na apie vištinykų ir gardelių griovimą net nekalbu...  lotuliukas.gif Ir kad senukas pasislėpęs nuo savo "panteros" pasrėbdavo laipsnių liudija kalnai tuščių butelių ir skarbonkių prislėptų garaže, paukščių narvuose ir t.t. (išradingas diedulis buvo)  lotuliukas.gif
Na bet nesiplėsiu, trys mėnesiai kaip gyvenam ir tikrai neliūdna  biggrin.gif

nesiginciju tikrai sunku tokiame ukyje,bet rezultatai manau atpirks viska mirksiukas.gif talka organizuokites su gimine ar draugais biggrin.gif mano sesute katik taip dare..tai taip smagu buvo ir darbai padaryti ir saslykai skanesni lotuliukas.gif tik gaila nebuvo vyresniu kas pamokytu veja seti,sake isplove seklas.bet as optimiste vis tikiuos kad uzaugs ten viskas puikiai rolleyes.gif
Atsakyti
Laba diena visoms 4u.gif noriu prisijungti
Trumpai apie savo kiemą: pasistatėm gryčią, kaip vadinu butą su žole biggrin.gif nes kiemas labai mažas, kokie 2 arai greičiausiai. Ką ten sodinsime apsprendė šeima: turim tris vaikus, 2 iš jų mažiukai, todėl bus kuo daugiau vejos. Gėlynui pasilikau plotelį prie vartelių, kad per virtuvės langą matyčiau gėlytes ir kitą lopelį bonsui, kurį išsirinko mano vyras. Kiemą apsodinom tujom, tiksliau apželdintojas, jis ir veją užsės. Tujos vienintelis mums gražus sprendimas, nes visas mūsų kiemas yra kaimyno ūkinio pastato nugara, o ten.... siaubelių siaubelis koks šabakštynas doh.gif o nuo gatvės nedidelė uždanga, kad nebūtumėm kaip ant delno.


user posted image


user posted image


Dėl gėlyno - turbūt visos mano draugės, kurios turi namus, turi ir alpinariumus - su akmenimis, kriokliais ar bent upeliais ir su laiku aš supratau, kad manęs tai visai nežavi... man gražu vienmetės gėlės, kurios sužydi visos savo spalvom. Darbo sako daugiau, bet man taip gražu... kitas dalykas, man patinka lapai - todėl planuoju juostą lapų daugiamečių antram plane už žiedelių. Iš seno kiemo persinešiau vilkdalgius, bet greičiausiai jie keliaus atgal, o į jų vietą sodinsiu melsves. Kitokias gėles planuoju sodinti į vazonus, tačiau nenoriu perkrauti kiemo - bus matyt ateityje ar taip darysiu.

Gal galit pasakyti, ar galiu dabar sodinti melsves?

Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 06 17, 09:35)
Leliumai, norejau Jusu paklausti, ar grazu butu gelynelis is sviesios bordo spalvos ir sviesesniu jos atspaviu geliu (tiksliau ju ziedu), na, pvz., bijunai, kosmejos, veigele, tulpes, hiacintai (pavasari) ir t.t.. Ar nebus pernelyg nuobodu ar negrazu?Butu ne tim geles tokios spalvos, bet ir ivairus krumai, medeliai taip zydintys? blush2.gif

Nežinau, kaip suprantate šviesiai bordo spalvą? rausvą (ružavą)? Ar tiesiog purpurinę?

Šiaip teminiai gėlynai pagal spalvas galimi. Labiausiai žinomi iš tokių "baltieji sodai". Kadangi vienu metu visi augaliukai nežydės, tai turėsite žiedus žalumoje. Kad teminis pagal spalvą gėlynas nebūtų nuobodus, turėtumėte gražiai sužaisti augalų formomis, faktūromis, kad būtų kontrastas. Pvz. siauralapiai augalai (sidabriniai vilkdalgiai) gražiai žiūrisi šalia plačialapių (melsvės).

Man labiau patinka derinti pora spalvų. Vienoje turimų mano knygų yra patariami tokie deriniai:
- balta + rausva + (žydra)
- balta + rausva + (purpurinė)
- sidabrinė + tamsiai purpurinė
Trečia spalva nurodyta skliausteliuose naudojama saikingai, kaip "štrichai" spalvinio derinio išbaigtumui.

Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 06 17, 12:36)
...Gal galit pasakyti, ar galiu dabar sodinti melsves?

Na jau sitos tai turbut ir ziema prigytu hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(edinka @ 2012 06 17, 18:25)
Na jau sitos tai turbut ir ziema prigytu  hihihi.gif



geras thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(leliumai @ 2012 06 17, 07:27)
Jūsų šlaiteliui (alpinariumui) naudojami akmenys per maži ir sudėti nenatūraliai. Akmenis visada geriau grupuoti, o ne dėlioti eilutėmis. Geriau jokių akmenų negu toikie mažulyčiai, panašaus dydžio ir sudėti "karoliais".

Puiku, kad mėgstate didesniais ploteliais, bet mažiau augalų rūšių. Dabar dar iš tiesų  pernelyg didelė įvairovė. Neparašėte, kokios dirvožemio sąlygos, tad sunku konkrečius augalus ir patarti. Pabandykite atsirinkti kokias 3 augalų rūšis, kurios kontrastuotų savo forma, lapija ir gerai augtų esamomis sąlygomis.

Jūsų magnolija tikra gražuolė wub.gif Augalynai metai iš metų gražės, jei tik nebijosite keisti kompozicijų smile.gif Mano pirmasis bandymas buvo kur kas prastesnis lotuliukas.gif



QUOTE(amarrile @ 2012 06 17, 09:34)
Oi,lingimina,teks tau akmenis susirinkti biggrin.gif  mirksiukas.gif Žiūrint laidą apie alpinariumų kurima,buvo duotas labai geras pamokinimas,kaip dėlioti akmenis. Šeimynomis ax.gif  Tetis,mažesnė mama,paskui vaikai.Šeimynai duoti erdvės,kitą kurti atokiau....Rezultatas gaunas geras ir galvos sukimo mažiau thumbup.gif



dekoju uz pastebejimus,patarimus.
del geliu turiu dar nebaigta komponavima...
o akmenys tikrai kad bus taip ,,karoliais'' isdestyti,ir pagal juos
,,karoliais ''geles susodintos.
tik virsutinej daly kazka pametysiu,gal ir tokia akmenu seimyna.
na iki rudens sugalvosiu,dar ka nors.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lingomina: 17 birželio 2012 - 20:28
prisijungiu ir aš prie jūsų ax.gif Turiu ir aš nedidelę pievelę prie namo, nutarėm iškloti dalį trinkelėm, ant trinkelių statysim pavesinę rolleyes.gif Vienam poilsio aikštelės šone palikau veją, o kitam įrengiau alpinariumą wub.gif user posted image
Augalai visiškai jaunučiai, vieni dar tik neseniai prigijo ir dar trūksta mulčio( dėsiu natūralų medžio mulčą), norėčiau pastabų ir patarimų blush2.gif Aikštelės priekyje takelio šonuose planuoju sodinti melsves, o va ką daryti su siena nebežinau doh.gif Labai jau inai negraži, reiktu kažkuom apsodinti,plotas tarps sienos ir trinkelių 80 cm, labai norėjau tujų, bet nežinau, manau gal būtų joms per siaura, o gal ne g.gif Kokių dar turite minčių, gal kokie krumukai žydintys tiktų, beje ten saulės nedaug, tik vakare būna ax.gif
user posted image
P.S. raudonai pažymėjau plotelius kuriuos dar reikia apsodinti,prašau patarimų 4u.gif
Atsakyti
ten kur prie sienos kokiu roziniu gvazdiku ar pelezirniu kad pavesinej sedint kvepetu blush2.gif o apvaliame pazymeteme gal koki rododendra g.gif ar didele begonija,jauciu net su vazonu pastatyta petunija graziai atrodytu g.gif na bet as ne sodininke tai nlb ka ismanau..uzbrendu tik pasigereti jusu kiemukais blush2.gif taip grazu ziureti kaip juos puosiat 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(leliumai @ 2012 06 17, 16:20)


Man labiau patinka derinti pora spalvų. Vienoje turimų mano knygų yra patariami tokie deriniai:
- balta + rausva + (žydra)
- balta + rausva + (purpurinė)
- sidabrinė + tamsiai purpurinė
Trečia spalva nurodyta skliausteliuose naudojama saikingai, kaip "štrichai" spalvinio derinio išbaigtumui.


Dekui labai uz atsakyma, itariu, kad sunku bus man suderinti viena spalva, o vat baltos, rausvos ir purpurines derinukas man visai patiko 4u.gif Baltieji sodai man labai grazu nuotraukose wub.gif bet pas save labai vargiai ta reikala isivaizduoju... blush2.gif Kai jau pradesiu rausti zemes ir sodinti augalus, tai del spalvu ir augalu dar pasitarsiu blush2.gif
Atsakyti