Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 64

QUOTE(ilonux @ 2013 )

Ar kam nors buvo kurmiai pasirausę po dekoratyviniais augalais? Gal galit papasakot, ar nudžiūvo?

Buvo ir yra, bet niekas nenukentėjo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Leticija10 @ 2013 01 10, 09:29)
Mes tai kurmius gaudom, tai nuostolių nebuvo, bet kiek mačiau pas kaimynus tai irgi nenudžiūvo kuginės eglaitės, nors neblogai buvo kurmiai pavaikščioję. Ir gyvatvorėje pilna kurmiarausių, bet tujos bujoja ir nieko.



QUOTE(Gaudvilė @ 2013 01 10, 09:49)
Buvo ir yra, bet niekas nenukentėjo  4u.gif


Įkvėpėt man vilties 4u.gif Gal ir maniškės nenudžius, bent jau ne visos... Gaila, kad tiek rūpiniesi, tiek saugai ir še tau, kad nori - prisistato kurmiai, kuriems tai visai neįdomu unsure.gif

Šiaip kurmiai laikomi naudingais gyviais, jie daug kenkėjų sunaikina. Vienoj vokiškoj knygoje apie sodą, rašoma, kad jų naikinti negalima, Vokietijoje jie saugomi įstatymu g.gif Galima tik ekologinėmis priemonėmis išvaryti iš savo sklypo. Taip pat rašoma, kad Vakarų Europoje savo laiku buvo daug sunaikinta kurmių ir žiauriai išplito grambuoliai ir kiti kenkėjai..

Žinau, ką pas mane sklype jie ėda - pas mumi žiauriai daug grambuolių lervų unsure.gif Iš vienos pusės gerai, kad jas kurmiai suryja, bet jei pušaitės nudžius vis tiek ant kurmių pyksiu devil.gif
Atsakyti
na, jie dar prisideda ir prie dirvos aeravimo. Gyvybiniams procesams būtinas oras.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 01 10, 11:18)
na, jie dar prisideda ir prie dirvos aeravimo. Gyvybiniams procesams būtinas oras.


Tuoj reabilituosim kurmius iš kenkėjų į naudingus padarus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ilonux @ 2013 01 10, 13:22)
Tuoj reabilituosim kurmius iš kenkėjų į naudingus padarus  biggrin.gif

NIEKADA schmoll.gif

smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2013 01 10, 14:15)

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2013 01 10, 15:15)


o gaila. kurklių antplūdis irgi susijęs su neapykanta kurmiams verysad.gif taip bekovodami viską išnaikinsim... aš kurmius myliu, net iš katės atimu jei pagauna (o ji mėgėja gaudyt) ir paleidžiu. Ir nepykstu, jei randu kur kauburėlį o džiaugiuos - kurkliai kur kas daugiau žalos pridaro, o nuodytis niekada nesinuodijam schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2013 01 10, 15:54)
o gaila. kurklių antplūdis irgi susijęs su neapykanta kurmiams  verysad.gif  taip bekovodami viską išnaikinsim...  aš kurmius myliu, net iš katės atimu jei pagauna (o ji mėgėja gaudyt) ir paleidžiu. Ir nepykstu, jei randu kur kauburėlį o džiaugiuos - kurkliai kur kas daugiau žalos pridaro, o nuodytis niekada nesinuodijam  schmoll.gif

jei tik kauburėlį padaro tai gal ir nieko, bet jeigu visą veją "išaeruoja"? doh.gif
Atsakyti
Kažkaip dėl vejos man mažiau širdį skaudą - išgrėbliosiu ir atsėsiu.

Bet va brangių pušaičių, puoselėtų 3 metus, labai būtų gaila...Raminuosiu tik tuo, kad kurmiai nori gero ir ėda grambuolius nuo šaknų lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2013 01 10, 13:15)

drinks_cheers.gif aš jų taip nekenčiu, kad ... pasiruošus plikom rankom anuos "užkutent" blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ilonux @ 2013 01 10, 10:09)
Sveiki,

Aš šiais metais tiesiog žiauriai nukentėjau nuo kurmių  verysad.gif  Išrausė visą veją kokiuose 5 aruose. Ir kas blogiausiai - aš turiu pasodinusi ant šlaito 55 kalnines mažaūges brangias pušaites. Tai tie kurmiai nevidonai sugebėjo suvarpyti žemę po 12 pušaičių gun_rifle.gif  Išsirausė savo kurmrausius tiesiai po šaknimis. Ir tai atsitiko ne bet kada, o žiemą, kai buvo gausiai prisnigę  doh.gif  Dabar su baime laukiu pavasario, nes bijau, kad mano tos pušaitės, po kuriomis pasirausė tie bjaurybės, nudžius angel_sadangel.gif  Nuostolis mažiausiai 400 Lt už pušaites, o dar reikės ir veją lopais atsodinėti  unsure.gif

Šiuo metu nekenčiu visų pasaulio kurmių  devil.gif

Ar kam nors buvo kurmiai pasirausę po dekoratyviniais augalais? Gal galit papasakot, ar nudžiūvo?



QUOTE(ilonux @ 2013 01 10, 17:05)
Kažkaip dėl vejos man mažiau širdį skaudą - išgrėbliosiu ir atsėsiu.

Bet va brangių pušaičių, puoselėtų 3 metus, labai būtų gaila...Raminuosiu tik tuo, kad kurmiai nori gero ir ėda grambuolius nuo šaknų  lotuliukas.gif



irnesakyk.gif Nepergyvenkit , per tris metus pušaičių šaknys jau bus plačiai išsiskleidę. Labai nustebčiau jei nudžiūtų. Net jei ir kiek pabuvo šaknys su tais kurmiarausiais, pušaitės labai gerai džiūvimą pakenčia, daug geriau nei užmirkimą. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2013 01 10, 22:15)
irnesakyk.gif  Nepergyvenkit , per tris metus pušaičių šaknys jau bus plačiai išsiskleidę. Labai nustebčiau jei nudžiūtų. Net jei ir kiek pabuvo šaknys su tais kurmiarausiais, pušaitės labai gerai džiūvimą pakenčia, daug geriau nei užmirkimą.  mirksiukas.gif


Yra toks posakis: iš Jūsų lūpų į Dievo ausį smile.gif Tikiuosi, kad taip ir bus 4u.gif
Atsakyti