Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 64

QUOTE(jot.ka @ 2013 01 04, 09:38)
na aš būsiu ta kaimynė  biggrin.gif


Begėdė, nu rolleyes.gif biggrin.gif
O man pienėm žydinti veja, tai tas pats kaip skylėtos pėdkelnės blush2.gif
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 01 04, 09:59)

Kam nuodyt save ir artimus chemikalais ar bergždžiai gaudyt, kai galima tik kastuvėliu surinkti kauburėlių žemes, supilti ant gėlynų, o 'išplikusias vietas' atsėti vejos žole ar leisti pačiai pievai natūraliai užželti.


Galima. Bet tai jau tikra ganykla, ne tik pagal plotą.
Parodysiu nuotrauką, pačios suprasit, koks tai grožis.
beje, užsėti išplikusias vietas ne taip jau paprasta, o ir vaidzialis, tiesą sakant blush2.gif

QUOTE(Linetax @ 2013 01 04, 10:00)
. Iš to padariau išvadą, kad šiais laikais kurmiai kaip ir žmonės pripratę prie visko, ir prie chemijos, ir prie kvapų, todėl nieko nebijo, net triukšmo, kurį kelia įsmeigtas į žemę malūnėlis. Mano tėvelių sklype tokį malūnėlį kurmis tiesiog išvertė su kurmiarausiu iš žemės  biggrin.gif

drinks_cheers.gif Aš irgi bandžiau visokiais patarimais liaudiškais - rezultatas lygus 0 biggrin.gif Atrodo, kad tik paskanini lotuliukas.gif
Sako nemėgsta tujų, tagečių kvapo rolleyes.gif Visas tagetes iškniso biggrin.gif
Atsakyti
Nepatingėsiu parodyt

11 .26 (jau kokius tris kartus krūveles nurinkus buvau. Žemės supiltos ant gėlyno.)

user posted image

user posted image

Po šito vaizdo, viskas buvo idealiai išsklaidyta, nurinkta, nunešta ir... užsnigo.
va kas išlindo iš po sniego

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Matosi. kiek jau lygintų vietų.
Mažiau kurmiarausėtų nefotografavau blush2.gif O dar jų oho kiek doh.gif
IR dabar pasakykit mn, kaip aš turiu šituos gyvius mylėti ir saugoti g.gif
NEI UŽ KĄ doh.gif neįtikinsit blush2.gif
Nežinau, kuriu planus kaip juos pamylėt, kad netektų DAR vienos vasaros juodai dirbti, kišti pinigus, kad atnaujint tą plotą iš pagrindų doh.gif
Papildyta:
Dar parodysiu:
Vaizdas iš viršaus 07 12d. Jokio kurmio.

user posted image

Kur gražiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dajulita @ 2013 01 04, 11:48)
Nepatingėsiu parodyt
user posted image
IR dabar pasakykit mn, kaip aš turiu šituos gyvius mylėti ir saugoti  g.gif
NEI UŽ KĄ  doh.gif  neįtikinsit blush2.gif 

labai labai grazu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif( istikruju tai uzjauciu doh.gif )

Kazkas rase,kad nemegsta tuju g.gif Maniskiai kurmiai tikrai ju nebijo doh.gif
Jei gyventu 1-2 kurmiai sugebeciau taikiai su jais sugyventi lotuliukas.gif tiek jau to :lotuliukas:sutvarkyciau tuos kelis kauburelius per metus, bet kai vaizdeliai kaip pas Dajulita tai ten turbut visa armija kurmiu g.gif Jei su jais nekovot tai kas bus po metu ar dvieju?Tai kam tada aplinka tvarkyti,palikim taip kaip yra kad tik kurmiams butu geriau lotuliukas.gif
Atsakyti
Ką aš ir sakau doh.gif Dauginasi matyt anie... kaip kurmiai doh.gif
Prieš kokius 15 metų, tik buvo užsėta pirmoji veja, irgi turėjom "draugų". Gaudžiau šakėmis biggrin.gif pagavau 4 blink.gif o pievelės vaizdą žiūrint kokie 20 turėjo būt. blush2.gif
Dabar manau kad nemažiau 100 čia mūsų apylinkėj gyvena lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dajulita @ 2013 01 04, 10:48)
Nepatingėsiu parodyt

Kur gražiau  g.gif


Statistika: Ieškodamas maisto, kurmis per naktį iškasa net 70 m ilgio tunelį. Kasmet atsiveda 1–2 vadas po 2–6 jauniklius.Taigi savo grožį gali padaugunti kitą vasarą bent iš keturių blink.gif

Papildyta:
QUOTE(Ynka @ 2013 01 04, 11:19)
Kazkas rase,kad nemegsta tuju g.gif Maniskiai kurmiai tikrai ju nebijo doh.gif
Jei gyventu 1-2 kurmiai sugebeciau taikiai su jais sugyventi lotuliukas.gif tiek jau to :lotuliukas:sutvarkyciau tuos kelis kauburelius per metus, bet kai vaizdeliai kaip pas Dajulita tai ten turbut visa armija kurmiu g.gif Jei su jais nekovot tai kas bus po metu ar dvieju?Tai kam tada aplinka tvarkyti,palikim taip kaip yra kad tik kurmiams butu geriau lotuliukas.gif


Jūs man atrodo rašė kad gaudėt su spastais g.gif ar pirkot tuos užkasamus?
Atsakyti
Dajulita, labai labai užjaučiu. Tai kova su vėjo malūnais. Šiuo laikotarpiu net sugauti jų neitų, nes kasa giliai. Vasarą jie rausia žemės paviršiuje, todėl nėra labai sunku pagauti. Reikia tik su kastuvu nepatingėti pastovėt.
Atsakyti
QUOTE(AuroraBO @ 2013 01 04, 12:35)

Papildyta:
Jūs man atrodo rašė kad gaudėt su spastais  g.gif ar pirkot tuos užkasamus?

Taip uzkasamus,panasus i zirkles is virsaus matosi ar tuscia ar jau kazka pagavo lotuliukas.gif
Atsakyti
Tas pats ir mūsų kieme su tais kurmiais. Tik gerai, kad šį kartą susimetė prie tvenkinuko, o ne gėlynuose. Pernai aš juos iš gėlynų išvijau į kiekvieną kupstą įkišau po metalinį strypą ir ant jų užmoviau skardines, tai per kelias savaites išsikraustė, nes triukšmo jie tikrai nemėgsta, bet nuėjo nelabai toli schmoll.gif Kas dėl tujų tai nekreipia jie į jas jokio dėmesio, šalia rausia ir tiek.
Atsakyti
QUOTE(TuDa @ 2013 01 04, 14:18)
nes triukšmo jie tikrai nemėgsta,

Triukšmas jiems pradžioje nepatinka, bet ilgainiui prie jo pripranta ir visiškai nekreipia dėmesio.
Atsakyti
O jei ir dingsta, tai per metrą arb kelis nuo triukšmo. biggrin.gif Jam nurimus grįžta atgal su dviguba energija lotuliukas.gif
Dar papasakosiu anekdotinę situaciją ax.gif Kaimynas irgi bandė kovot su kurmiais. Vaikai iš užsienio parsiuntė kažkokį prietaisą, veikiantį nuo saulės elementų ir baidantį kurmius. Ultragarsu lyg tais.
Tai gal dėl to vasarą ir ramiau pas mane buvo biggrin.gif visi kurmiai apie tą "baidyklę" rinkdavosi biggrin.gif Ne kartą aną ir išknisę buvo. O dabar kaimynas baidyklę ištraukė, padėjo kitam sezonui, tai ir išėjo visi pas mane. biggrin.gif
Atsakyti
Pritarsiu kad kurmių naikinimas visokiais būdais ir vijimas yra bergždžias reikalas. Jai žemėja apstu maisto, jie gyvens jūsų sklype.
" Individualios jų valdos išraižytos paviršiniais urvais, kurie greitai užbyra žemėmis. Gilesni, magistraliniai urvai driekiasi per kelis aukštus, jie sujungti perėjomis, kur tykoma grobio. Maitinimosi takų sistema išdėstyta arčiau dirvos paviršiaus. Per parą vienas kurmis išrausia 4-5 m naujų takų. Kai lietus užlieja urvus, jų letenėlės darbuojasi kaip irklai ir plukdo šeimininką į gilesnius požemius, kur nėra vandens." taigi po to jie "daro tvarką" valydami sugriuvusius užlietus urvus ir kurmerausių "prydygsta" .
Kiek domėjausi, tai Lietuvos kurmiai atsiveda pavasarį jauniklius (3-9), kurie po poros mėnesių keliauja ieškoti savo teritorijos kiek atokiau (1-2km)... matyt tai priklauso nuo žemės "derlingumo" (kiek joje yra maisto), ir vietovės kurmių populiacijos. Laikoma kad 1 a vienas kurmis, bet jai žemėje gausu maisto gali būti ir 5. Tik va bėda išgaudžius iš savo sklypo kurmius, jų tuneliuose apsigyvens mielai iš gretimo sklypo kurmiai, ypač jai gretimas sklypas ne tos patrauklus.
Beje kurmiai gamtoje priešų kaip ir neturi, tai jų populiacija susijusi tik su dirvožemyje maisto gausa. Juolab kad kurmis neėdęs gali išbūti vos 8-12 val., o paskui miršta. Nesutiksiu kad jai nebus grambuolių, kurklių ir kt. parazitų nebus ir kurmių. Jų dažniausias maistas sliekai, kurių gausu humusingoje dirvoje. Taip kad jai užsivežėt sočiai geros juodos žemės, užželdinote tankia veja... kurmiai pas jus gyvens. Vat jai dirvožemis koks žvyryotas molis... o ant viršaus tik plonas dirvožemio sluoksnis (kad jis išliktų dažniausiai dedamas tinklas, kuris nežinau ar padeda... manau kurmis iškilotų veją, bent jau pas mane darže taip iškiloja mulčą... kurmerausių nesimato tiesiog) ... o šalia patraukli "ganykla" ... matyt kurmių sklype nebūtų.
Atsakyti
Pas mane po dirvožemio gero sluoksniu- beveik žvyras. O ta vieta, kur dabar kasa, tai labai smėlėta. Matyt ne tiek daug maisto jiems yra, kad reikia taip dažnai raust urvus.
Visas mūsų 'rajonas" nėra derlingoje žemėje. Tačiau... Vienas kaimynas turi tokią didelę dirvožemio krûvą ir asmt jos dar kompostuoja atliekas. Pas kitą mėšlo krûva. Pas mane irgi jai antri metai kompostinė padaryta, be dugno doh.gif
Tai maisto pakanka. Galėtų maitintis nesikasinėdami, vienoj vietoj. Bet tai ne doh.gif guliavot aniems reikia doh.gif Va už tokį nachališkumą ir nukentės: jau rezgu paną chuliganą apie jų sunaikinimą ax.gif
Atsakyti