Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 64

Šiandien ryte permečiau staripsnį kaip tik apie vejas. Rekomenduojama sėt rudenį, atšalus orui mažiau +5 laipsnių ( kad šiemet nesudygtų), nepalikt dirvonuot. Tada pavasarį atšilus orui, nors dirva dar per drėgna žemės darbams, sėklos jau pradės dygt ir formuosis veja. Negalima to daryt šlaituose - lietus nuplaus, ir jei blogai suformuoti nuolydžiai - balose sėklos supus.
Per 60 cm sluoksnį senosios žolės neprasikas, tik gali būti piktžolių sėklų ir Jūsų juodžemyje, jos digs pavasarį - tada teks ravėt arbva purkšt.
Žurnalo pavadinimą (su straipsniu) įdėsiu vakare.
Atsakyti
žurnalas "Rasos" 20 (364) spalio 12 -lapkričio 6
Straipsnis " Vejos klausimas"
Atsakyti
Nuėjau ir į vejų temą paskaityt.Daug visko įdomaus yra. Rasas reikės nusipirkti,mėgstu šį žurnalą.
Atsakyti
Esu tyli jusu temos skaitytoja.Sitoj srity visiskai nenusimananti, patirties(kuria galeciau pasidalinti) neturiu,belieka tik skaityti ir džiaugtis uz geranoriškai dalinamus patarimus,nuotraukas,pagalba wub.gif Taigi ,kai dabar prasidejo poilsio sezonas,noriu pabandyti kazka pasiplanuoti (tikiuosi su jusu pagalba) pavasariui ax.gif
Sklypas apie 14 a. Tvoros tvertis neplanuojam, atsiribosim gyvatvorem.Dabar užsodinta priekyje (pietu puse) tujos ir sone(rytai) gudobeles viena eile. Vakaru ir siaures pusej planuojam tujas pavasari (turiu jau peraugusius sodinukus pati užsiauginus).

Tai is eiles
1.Siaurine puse : numatoma tuju eile,po to darzo gabalas, vaiskrūmiai (serbentai ,agrastai) ir eile vaismedžiu (slyvos,vysnios ir t.t.) .Kaimynu namas jau pastatytas, bet aplinkos dar nera.
2.Rytu puse: cia eina pagrindine gyvenvietes gatve-zvyrkelis. Bandysiu apsisaugot gudobelem.Toliau jau pasodintos obelys ir kriauses.
3.Pietu puse:vietinis keliukas, iejimas-trinkeles ir jau pasodinta tuju eile
4.Vakarai: kaimynu dar nera (tik apzeles sklypas), bus musu terasa ir galvoju sodinti taip pat tuju eile.
Ikelsiu planeli (tikiuosi pavyks blink.gif , kur burbulai nuspalvinti,tai medeliai jau auga.Kur nenuspalvinti – tai mano pamastymas, kad cia kazkas turi augti.
O pagrindinis klausimas – kas. g.gif Esu visai nenusimananti augalu rusyse.Isivaizduoju truputi didesnes augalu grupes terasos sonuose, po to – palei miegamo langa kazka nedaug ir palei iejima – kazka. Noriu,kad butu kažkiek spalvinga ir reikalautu maziau prieziuros (nes laiko baisus deficitas).Gal kažkokiu pazaugiu medeliu, spygliuočiai, krumeliai spalvoti......Na tiesiog – jei kazka patarumet – buciau dėkinga
Dar ikelsiu namo senas nuotraukas.Savaitgaly nebent sviezesniu padaryciau
aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Valatke @ 2012 11 06, 14:17)
Esu tyli jusu temos skaitytoja.Sitoj srity visiskai nenusimananti, patirties(kuria galeciau pasidalinti) neturiu,belieka tik skaityti ir džiaugtis uz geranoriškai dalinamus patarimus,nuotraukas,pagalba wub.gif  Taigi ,kai dabar prasidejo poilsio sezonas,noriu pabandyti kazka pasiplanuoti (tikiuosi su jusu pagalba) pavasariui ax.gif
Sklypas apie 14 a. Tvoros tvertis neplanuojam, atsiribosim gyvatvorem.Dabar užsodinta priekyje (pietu puse) tujos ir sone(rytai) gudobeles viena eile. Vakaru ir siaures pusej planuojam tujas pavasari (turiu jau peraugusius sodinukus pati užsiauginus).

Tai is eiles
1.Siaurine puse : numatoma tuju eile,po to darzo gabalas, vaiskrūmiai (serbentai ,agrastai) ir eile vaismedžiu (slyvos,vysnios ir t.t.) .Kaimynu namas jau pastatytas, bet aplinkos dar nera.
2.Rytu puse: cia eina pagrindine gyvenvietes gatve-zvyrkelis. Bandysiu apsisaugot gudobelem.Toliau jau pasodintos obelys ir kriauses.
3.Pietu puse:vietinis keliukas, iejimas-trinkeles ir jau pasodinta tuju eile
4.Vakarai: kaimynu dar nera (tik apzeles sklypas), bus musu terasa ir galvoju sodinti taip pat tuju eile.
Ikelsiu planeli (tikiuosi pavyks blink.gif , kur burbulai nuspalvinti,tai medeliai jau auga.Kur nenuspalvinti – tai mano pamastymas, kad cia kazkas turi augti.
O pagrindinis klausimas – kas. g.gif  Esu visai nenusimananti augalu rusyse.Isivaizduoju truputi didesnes augalu grupes terasos sonuose, po to – palei miegamo langa kazka nedaug ir palei iejima – kazka. Noriu,kad butu kažkiek spalvinga ir reikalautu maziau prieziuros (nes laiko baisus deficitas).Gal kažkokiu pazaugiu medeliu, spygliuočiai, krumeliai spalvoti......Na tiesiog – jei kazka patarumet – buciau dėkinga
Dar ikelsiu namo senas nuotraukas.Savaitgaly  nebent sviezesniu padaryciau
aciuks.gif


Papildyta:
ups doh.gif kokias nesamones as cia su kelimu darau.....Nepykit, bet kazkas nesigauna
Atsakyti
Tiesiog pasigrožėti, o gal kurią ir įkvėps:kelios įgyvendintos sodo idėjos. prieš ir po.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nijole0619: 06 lapkričio 2012 - 19:53
Kur kažin tokias formas gauti?
formos keliukui
Atsakyti
QUOTE(airise @ 2012 11 06, 23:22)
Kur kažin tokias formas gauti?
formos keliukui

Oj koks nerealus dalykas, bet čia filmuke kaip rodo, kad tiesiai ant žemės pila, prieš tai neparuošią specialiai, tai įtariu greit išsikilnotų ir piktžolių priaugtų, jaučiu pirma reiktų paruošti žemę tokioms plytelėms. Jei kas rasite tokių formų ir aš būčiau dėkinga jei pasidalintumėte kur:)
Atsakyti
QUOTE(Indre_bac @ 2012 11 07, 09:39)
Oj koks nerealus dalykas, bet čia filmuke kaip rodo, kad tiesiai ant žemės pila, prieš tai neparuošią specialiai, tai įtariu greit išsikilnotų ir piktžolių priaugtų, jaučiu pirma reiktų paruošti žemę tokioms plytelėms. Jei kas rasite tokių formų ir aš būčiau dėkinga jei pasidalintumėte kur:)

LT nežinau ar yra. Vokietijoje http://www.heinze-ve...?products_id=28. Siunčia ir į kitas šalis, dėl siuntimo kainos jiems rašyti reikia. Nepigus malonumas, be to labai ilgai gaminti reikia g.gif Radau internete, kaip tai realiai atrodo...

user posted image

po poros metų

user posted image

galima ir spalvotą takelį pasidaryti

user posted image

user posted image
Atsakyti
Va čia parduoda jau tokias ir dar panašias trinkeles plyteles gatavas www.laukoplyteles.lt
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2012 11 07, 13:40)

Labai gražu kol neapkerpėję...
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2012 11 07, 14:40)
Nepigus malonumas, be to labai ilgai gaminti reikia  g.gif Radau internete, kaip tai realiai atrodo...


radau ir kur pigiau, http://www.amazon.co...m/dp/B0001WTXAU Pirmas įspūdis tikrai geras, bet va po poros metų....
Atsakyti