Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 64

nerodo schmoll.gif
Atsakyti
Sveiki,neradau, kur kalbama apie dirvos paruošimą g.gif Tai gal čia kas žino ir patars. Pas mane dabar yra taip- piktžolėta pieva,su kažkokiom žolėm,užauginančiom ilgas ilgas tankias rusvas smilgas, šaknys labai tankios ,aštrūs siauri ilgi lapeliai.Na tokių taip paprastai negali išrauti. Ir dar visokių visokiausių ,žydinčių ir ne.Kažkada buvo nustumtos žemės prieš statybas,ta pieva sužėlė tankiai , o dabar atstūmėm žemes atgal ir papilstėm ant tos žolės . Dabar pagalvojau,taigi pavasarį jos man per tą juodžemį išlys , bus daug vargo kol išnaikinsiu, nieko negalėsiu sodinti. Jaučiu,reikėjo kažkaip tą pievą gal pirma suarti g.gif Ką dabar man daryti? Kaip paruošti dirvą daržovių,gėlių sodinimui,vejos įrengimui? Ar dabar galiu dar kažką padaryti,kad pataisyti padėtį? gal su bobkatu sukultivuoti? Bet sluoksnis storas,gal 60cm g.gif ,bobkatas nepasieks gilumos. Net nežinau. Kiek ieškojau internete ,neradau nieko tinkamo .
Gal turite kokią nuorodą,ar patarimą ?
Atsakyti
Airisei
Nu nieko sau užvertėte sluoksnį smile.gif Smilginėms žolėms perkasti užtenka prieš žiemą ir jos iki pavasario nerealiai gerai supūna ir gaunasi labai gera dirva bet kam. Esu taip pati perkasusi žolę ir kuo puikiausia pavasarį žemė buvo be jokių žolinių priedų smile.gif ir kaimynai taip daržą ruošėsi mano patarti, susikasė apversdami velėną ir pavasarį ramiai sodino, niekas nelindo. Bet tai čia įšalas pereina taip negiliai, kasi gi apie 20 cm. O pas tave 60 cm smile.gif Lietuvoje aišku irgi gaus įšalo tokiame gylyje, supus viskas. Klausimas ar ten tik žolė buvo be jokių krienų, taukių ir panašių gėrybių smile.gif
Nes pas mane ir taukės, ir krienai išlindo per 40 cm, o kitur ir sujauktos su žemėm tulpės iš tokio gylio išlindo pavasarį ir bandė žydėti smile.gif)
Atsakyti
Na gal ne visur bus 60 cm,nes su traktorium pylė žemes. perkasti neišeina,labai kieta žemė,reikėjo gal suarti. krienų nėra,o tos smilgos tai pralindo per smėlio kaugę ,kokius 1,2cm doh.gif už tai ir bijau.dabar reikės purkšti pavasarį,kai tik išlįs,manau,tada gal dar sukultivuoti g.gif
Atsakyti
"pralindo"? čia tipo iš naujo išdygo?
nu jei sėklos viršuje, tai aišku išsisės.
Atsakyti
ale tai ką purkši pavasarį?
išlindusias sudžiuvusias viršūnes?
Kokia nauda iš to?
o kultyvuosi ką? smėlį?
jeigu plonesnis dirvožemio sluoksnis, tai gali pakelti smėlį iš apažios kultivuodama.
Papildyta:
sorry, kažkokiais gabalais rašinėju......
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo apzeldintoja diplomante: 29 spalio 2012 - 13:33
Pralindo-tai su savo šaknimis ieškojo kelio į šviesą ir nukeliavo iki viršaus ,ir išleido ūglius.kažkas panašaus kaip varputis.O kultivuot ruošiuosi tą užpiltą juodžemį. Purkšiu tuos naujus žalius ūglius kur įšlįs.
Atsakyti
Gal kas auginate puošmedį? Kažin ar jis labai reiklus ir lepus?
Dar noriu paklausti apie azalijas. Turiu azaliją, nusipirkau MAXIMOJ pavasarį, kad būtų papuošti namams. Ją dabar persodinau į didesnį vazoną ir pastačiau troboj. Ar man dar ją kuo nors pridengti? Ar ji išžiemos taip? Troba negyvenama.
Atsakyti
QUOTE(airise @ 2012 10 29, 09:57)
Na gal ne visur bus 60 cm,nes su traktorium pylė žemes. perkasti neišeina,labai kieta žemė,reikėjo gal suarti. krienų nėra,o tos smilgos tai pralindo per smėlio kaugę ,kokius 1,2cm doh.gif už tai ir bijau.dabar reikės purkšti pavasarį,kai tik išlįs,manau,tada gal dar sukultivuoti g.gif


Tai pralindo tik 1,2 cm, o užpylei 60 cm, tikrai neturėtų pralysti. O jei tų smilgų šaknys kaip varpučio, tai kultivuodama jų dar daugiau pridauginsi blink.gif
Atsakyti
QUOTE(airise @ 2012 10 29, 15:30)
Pralindo-tai su savo šaknimis ieškojo kelio į šviesą ir nukeliavo iki viršaus ,ir išleido ūglius.kažkas panašaus kaip varputis.O kultivuot ruošiuosi tą užpiltą juodžemį. Purkšiu tuos naujus žalius ūglius kur įšlįs.



stebuklingos smilgos....šaknimis į viršų auga smile.gif
Jei tai visdėlto varputis, tai jis pievoje nemaišo, pasėjus pievutę ir ją pastoviai pjaunant sunyksta arba bent jau taip apnyksta, kad negadina vaizdo, nebent nori angliškos pievos (ech, ropojau ant tokios ir ieškojau piktžolių..........nu neradau smile.gif smile.gif smile.gif )

Man atrodo, kad jau nusprendusi esate ką darysite, o čia tik šiaip .... 4u.gif
Atsakyti
kad nebežinau išeities kitos,kaip gelbėtis ,kad nebūtų vėl laukinė pieva doh.gif Todėl ir klausiau,gal kas paprotins ,ką iš tikrųjų reik daryt blush2.gif
Ar čia pataria,kaip apželdint tuščią sklypą?kažkokių padrikų minčių yra,bet kaip geriau ir teisingiau -nežinau. Šitą temą vis paskaitau.
Atsakyti
QUOTE(airise @ 2012 10 30, 20:29)
kad nebežinau išeities kitos,kaip gelbėtis ,kad nebūtų vėl laukinė pieva doh.gif Todėl ir klausiau,gal kas paprotins ,ką iš tikrųjų reik daryt blush2.gif
Ar čia pataria,kaip apželdint tuščią sklypą?kažkokių padrikų minčių yra,bet kaip geriau ir teisingiau -nežinau. Šitą temą vis paskaitau.


Geriau paskaityk temą apie vejas, kaip žemę paruošti turėtum rasti. Bet jei pas jus užpilta juodžemis ant viršaus, tai užtenka gerai išlyginti ir pasėti naują žolytę,o jei labai bijai kad tos senos žolės išlys, pavasary palauk kol išdygs, nupurkšk ir tik tada sėk 4u.gif Bet aš tai gal nelaukčiau g.gif per pusė metro žemių niekas neturėtų išlysti schmoll.gif o jei laikysi neužsėtą juodžemį, tai prineš vėjas visokių piktžolių sėklų, užsisės pienėmis ir t.t. daugiau vargo turėsi 4u.gif .
čia apie vejas:
http://www.supermama...;#entry58670969
http://www.supermama...;#entry58795844
Atsakyti