Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 64

QUOTE(smth1 @ 2012 09 21, 19:03)
Mano nuomone neiskrisi, jei tik tam rusiniam medziui pakankamai vietos pas tave.


kiek metrų reiktų atitraukt nuo namo? šiaip kai vaikštai po Palangą, tai atrodo tie pliki kamienai daug vietos neužima,ir stovi gana arti namų, o ir kepurės užeina jau virš stogo, tačiau be abejo, skirtumas yra tame, kad pas mane jos turės tokį aukštį pasiekt, ir kol praaugs namą, vietos spėju užims ne taip ir mažai. Sklypas ribojasi su žvyrkeliu, tai nuo sklypo ribos užteks kokių 3m?
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 09 21, 22:23)

Oi, čia sau ar vaikaičiams?  biggrin.gif Reiktų paieškot info, per kiek dešimtmečių susiformuoja pagalvėlių vainikas. Spėju 50-60 metų.

Ateity sodinsiu juodąją ir geltonąją pušis, dekoratyvesnės už p. sylvestris.


Na tikiuosi ilgai gyvensiu biggrin.gif , bet aišku, toks vaizadas kurio norėčiau ko gero geriausiu atveju vaikam bus:). Bet, kaimynystėje auga maždaug prieš dešimtmetį sodintos pušelės, dabar visai gražios, t.y jau aukštesnės už žmogų gerokai. Geltonąją pušį turiu, jos metūgliai dideli, graži beabejo, bet galvoju, gal ją paliksiu kaip akcentinį egzemplorių, o jai fone tegu vietinės siūbuoja, ar manot kad geriau būtų vienodos?
Atsakyti
pusys neitiketinai greitai auga. pries 4metus jos man keliu nesieke- dabar jau keturis metrus siekia doh.gif pirma rudeni, kai pirkom sklypa, nezinojau, kad pusys sezoniskai meta spyglius. man taip pagailo ju pageltusiu mazulyciu ( apie 40 vienetu), kad visas jas rankiniu purkstuku nupurskiau kazkokiom specialiom rudeninem trasom. dar kita pavasari barsciau trasas is dideles meiles. dabar juokinga tai prisiminti- nes tas miskas kaip driogstelejo i virsu- nei ieit i ta miska nebeimanoma. o dar atrodo pries pora metu su zoliapjove aplink jas vazinejau( ir keikiaus). dabar reiktu jas nupurkst rankiniu purkstuku lotuliukas.gif
juodoji pusis kur kas leciau auga, bet augalas man dar grazesnis. ir kaip supratau jos spygliai ilgiau gyvena, ne kas rudeni krenta.
pusys drauge su savimi atsiveda kazlekus biggrin.gif gaila, kad ziauriai kirmija, bet kibirais priauga. juokinga, nes tie kazlekai issibegioja ir po veja, tai buna vaikstai vaikstai ir nerandi kur dekuti pasitiest, kad prisesti- visur uzimta biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(jot.ka @ 2012 09 22, 07:57)
Na tikiuosi ilgai gyvensiu  biggrin.gif , bet aišku, toks vaizadas kurio norėčiau ko gero geriausiu atveju vaikam bus:). Bet, kaimynystėje auga maždaug prieš dešimtmetį sodintos pušelės, dabar visai gražios, t.y jau aukštesnės už žmogų gerokai. Geltonąją pušį turiu, jos metūgliai dideli, graži beabejo, bet galvoju, gal ją paliksiu kaip akcentinį egzemplorių, o jai fone tegu vietinės siūbuoja, ar manot kad geriau būtų vienodos?

as tai geltonaja palikciau kaip akcentine. siuo metu pas mane ja dirba juodoji pusis. bet mastau, kad ir geltonajai vietos atsirastu g.gif
klausimas apskritai kiek jus tu pusu norit? pas mus miskelis susodintas tankiai, kazkur kas pusantro metro. jos ''pavarines''- viena kita bandydamos pralenkt greiciau auga. veliau pus kas antras egzemlioprius kertamas. stebiuosi, kad kol kas jos neatrodo suspaustos- vis dar labai grazi laja , nors jau ir stipriai persipynus. jei ikrenta koks rakeciu skrajukas ar kamuolys, tai jau labai sunku i vidu jo ieskot isispausti. bet jos pas mus dar ir ''dirba'' - uzstoja vyraujanti is tos puses veja.
Atsakyti
na pas mane miškelio neišeis suformuot, nors šiaurės rytų vėjui stabdyt būtų visai neblogai. Mano vizijoje pavienės pušys, susodintos ne vienodais intevalais ir nevienodai atitrauktos nuo būsimos gyvatvorės, norėtųsi, kad apie jas ir apeit būtų galima, gal anūkams ant šakos supynę pakabint tongue.gif . man norėtųsi gal kokių 5 vnt g.gif , bet užtai ir iškėliau klausimą, kad atsirastų kitų nuomonių, kurios duotų minčių ir padėtų priimt vieną ar kitą sprendimą. Jei žiūrėt ''juosta'' kurioje turėtų rast savo vietą pušys, tai būtų maždaug 14m, nuo namo kampo iki kaimyno ribos, tai atmetus atstumus nuo pastatų ir ribų, tas plotas susitrauktų. prisiruošusi įmesiu planelį, kad būtų aiškiau, apie ką aš čia.
Atsakyti
jot.ka, o kas bus po pusimis arba tarpe pusu? klausiu, nes jos kas rudeni labai uoliai meta begalinius kiekius spygliu. taigi veja ar gelynai po jomis jau nebelabai gaunasi- nebet rododendrai su virziais- zeme greit uzrugsteja. pas mane pradzioj tarp ju buvo pjaunama pieva, o dabar net zole nebeauga- tik samanos ir spygliai. man is esmes tai tinka ir patinka, nes vejos ir taip daug turiu pjaunamos. lengviau atsikvepiau kad nebereikia apie pusis su zoliapjove rangytis.
o puosmedis i jusu vizijas neieina?
jei mano parapijoj butu silciau ir biski kitokia zeme- sodinciau butinai. del graziu lapu ir del svieziu bandeliu kvapo wub.gif kur nors salia terasos...
Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2012 09 22, 14:43)
jot.ka, o kas bus po  pusimis arba tarpe pusu? klausiu, nes jos kas rudeni labai uoliai meta begalinius kiekius spygliu. taigi veja ar gelynai po jomis jau nebelabai gaunasi- nebet rododendrai su virziais- zeme greit uzrugsteja. pas mane pradzioj tarp ju buvo pjaunama pieva, o dabar net zole nebeauga- tik samanos ir spygliai. man is esmes tai tinka ir patinka, nes  vejos ir taip daug turiu pjaunamos. lengviau atsikvepiau kad nebereikia apie pusis su zoliapjove rangytis.
o puosmedis i jusu vizijas  neieina?
jei mano parapijoj butu silciau ir biski kitokia zeme- sodinciau butinai. del graziu lapu ir del svieziu bandeliu kvapo wub.gif kur nors salia terasos...

na pirminė vizija tai ir turėtų būti tiesiog pavieniai medžiai, o danga su metais po jomis taip įsivaizduoju turėtų iš žolyno virsti spyglynu, samanynu, tai man tinka smile.gif
puošmedis jau praeitas etapas, labai norėjau, svajojau, bet visgi, tai per didelis medis mano kiemui, jis ir platus, ir aukštas, kad gražus tai kalbos nėra, bet kol neturiu parko, teks apsieiti be jo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2012 09 22, 15:43)
jot.ka, o kas bus po  pusimis arba tarpe pusu? klausiu, nes jos kas rudeni labai uoliai meta begalinius kiekius spygliu. taigi veja ar gelynai po jomis jau nebelabai gaunasi- nebet rododendrai su virziais- zeme greit uzrugsteja.

Aš gyvenu pušyne - bet ir veją, ir gėlynus jame turiu. Tik priežiūros žyyymiai daugiau - spyglius nuo vejos griebiu intensyviai rudenį ir pavasarį, o iš gėlynų tenka tą daryt pastoviai. Gėlynų žemę kalkinau prieš įrengdama, o dabar profilaktiškai medžių pelenais barstau. Svarbiausia neleisit pūti pušų spygliams - žemė nerūgštės ir viskas augs 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Morepink @ 2012 09 22, 20:00)
Aš gyvenu pušyne - bet ir veją, ir gėlynus jame turiu. Tik priežiūros žyyymiai daugiau - spyglius nuo vejos griebiu intensyviai rudenį ir pavasarį, o iš gėlynų tenka tą daryt pastoviai. Gėlynų žemę kalkinau prieš įrengdama, o dabar profilaktiškai medžių pelenais barstau. Svarbiausia neleisit pūti pušų spygliams - žemė nerūgštės ir viskas augs 4u.gif


o pušynui jūsų kiek metų? patys sodinote ar atsikėlėte jau į suformuotą?
Atsakyti
QUOTE(Morepink @ 2012 09 22, 21:00)
Aš gyvenu pušyne - bet ir veją, ir gėlynus jame turiu. Tik priežiūros žyyymiai daugiau - spyglius nuo vejos griebiu intensyviai rudenį ir pavasarį, o iš gėlynų tenka tą daryt pastoviai. Gėlynų žemę kalkinau prieš įrengdama, o dabar profilaktiškai medžių pelenais barstau. Svarbiausia neleisit pūti pušų spygliams - žemė nerūgštės ir viskas augs 4u.gif



Bet ar tikrai reikia tokio kisimosi i gamta? Ir as tikrai tos geles pusyne atrodo savo vietoj?

Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2012 09 22, 21:14)
o pušynui jūsų kiek metų? patys sodinote ar atsikėlėte jau į suformuotą?

Atsikėlėm ten, suaugusios labai senos pušys, tikrai nepasakysiu kokių metų smile.gif

QUOTE(smth1 @ 2012 09 22, 21:46)
Bet ar tikrai reikia tokio kisimosi i gamta?
Ir as tikrai tos geles pusyne atrodo savo vietoj?

Nesu nusiteikusi diskutuoti, tiesiog norėjau pasakyti kad viskam reikia tik noro 4u.gif
Atsakyti
na viskas aišku, labai pavydėtina pas jus situacija biggrin.gif , suaugęs pušynas kieme ir mano svajonė, bet čia jau teks man pačiai pasistengt, kad įgyvendint svajonę smile.gif
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2012 09 22, 21:46)
Bet ar tikrai reikia tokio kisimosi i gamta? Ir as tikrai tos geles pusyne atrodo savo vietoj?


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif Visiskai pritariu. Daug naturaliau atrodo ir geriau ziurisi augalai megstantys tas pacias augimo salygas.
Atsakyti