Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 64

QUOTE(jot.ka @ 2012 07 26, 05:56)
šalavijas, kai skauda gerklę jo arbata skalavimui labai tinka, raudonėlio labai skani arbata.

Pipirmėtė....
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2012 07 24, 09:13)
na va ir man prie skroblo dūšia linksta, tik vėlgi, neturint patirties kyla visokių klausimų, aš niekur kol kas nesusidūriau su skroblo gyvatvore gyvai, kodėl ji mūsuose nedažna??? Juk, šiaip, tai skroblas ir natūraliai Lietuvoje miškuose auga, gal nežinau kažkokios pakankamai rimtos priežasties? Ir ar galima iš skroblo gana neplačią gyvatvorę augint, kokių 30-40cm? visgi medis  g.gif


apžiūrėjau kaiminystėje dvi trumpas bet jau 1,6-2m aukščio skroblų gyvatvores, tikrai siauros..beje, skroblas turi tą gerą savybę, kad ir trumpai nugenėtas atželia per visą ūgį nuo pat apačios . (savininkė papasakojo, kad sodino gan didelius medelius (jau virš metro) ir smarkiai geni)
Atsakyti
QUOTE(Oli_vija @ 2012 07 26, 08:46)
apžiūrėjau kaiminystėje dvi trumpas bet jau 1,6-2m aukščio skroblų gyvatvores, tikrai siauros..beje, skroblas turi tą gerą savybę, kad ir trumpai nugenėtas atželia per visą ūgį nuo pat apačios . (savininkė papasakojo, kad sodino gan didelius medelius (jau virš metro) ir smarkiai geni)


o kaip ačiū už info, visi geri bruožai, ir siauros ir gerai atželia biggrin.gif , reiks ieškot sodinukų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2012 07 26, 08:49)
o kaip ačiū už info, visi geri bruožai, ir siauros ir gerai atželia  biggrin.gif , reiks ieškot sodinukų  smile.gif

man lyg ir iskilo viena abejone - kazi, ar skroblu gyvatvore ne anksciau uz kitas pradeda gelsti g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 07 26, 10:05)
man lyg ir iskilo viena abejone - kazi, ar skroblu gyvatvore ne anksciau uz kitas pradeda gelsti  g.gif ?


Wiki rašo, kad rudenį lapai pagelsta, rečiau parausta, bet kada tai vyksta duomenų neradau, o Navasaičio knygoje skroblo vegetacija nurodoma iki pat lapkričio pabaigos, aišku, čia ko gero turima omeny nenukritę lapai, bet ir ligustras ir ąžuolas pagal Navaisaitį labai panašiai eina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jot.ka: 26 liepos 2012 - 10:16
čia visai ramuma.... visos džiaugiasi žiedais ir vasara, o aš dar tik planuoju darbus doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(DoviN @ 2012 08 01, 14:50)
čia visai ramuma.... visos džiaugiasi žiedais ir vasara, o aš dar tik planuoju darbus doh.gif  biggrin.gif

Turiu ir as planu, ne tik ziedu, bet kazkaip rankos nebekyla, pavargau.....Bet reikes kibti i darbus, nes augalai vazoneliuose, o ruduo jau ne uz kalnu....Bet taip tingiu veja draskyti....
Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 08 02, 12:37)
Turiu ir as planu, ne tik ziedu, bet kazkaip rankos nebekyla, pavargau.....Bet reikes kibti i darbus, nes augalai vazoneliuose, o ruduo jau ne uz kalnu....Bet taip tingiu veja draskyti....




po siltos vasaros pertraukeles ,jau manau laikas kibti i sodinimu darbus.
as veja nupjaunu su kastuvu ir iskloju kur jos truksta.
tada lieka vieta naujam gelynui,nezoleta.
Atsakyti
QUOTE(lingomina @ 2012 08 19, 22:14)
po siltos vasaros pertraukeles ,jau manau laikas kibti i sodinimu darbus.
as veja nupjaunu su kastuvu ir iskloju kur jos truksta.
tada lieka vieta naujam gelynui,nezoleta.

Papasakokite placiau, kaip tai vyksta, kazko nesuprantu, kaip ta veja su kastuvu nupjauti> blush2.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 08 19, 22:38)
Papasakokite placiau, kaip tai vyksta, kazko nesuprantu, kaip ta veja su kastuvu nupjauti> blush2.gif  g.gif



labai paprastai.
pieva subadau kastuvu kokiais 20cm gabalais.tada kastuvu ,horizontaliai per velenos saknis atpjaunu ir iskeliu tuos sukapotus gabalus.ir gatavas gelynas
vejoje.pripilu zemiu,ir sodinu.pabandykit.
Atsakyti
Turiu kieme tokį palikimą - svarainių eilę, tokia ale tvorelė. Man dabar jinai visai ne į temą, bet kai pabandžiau iškast, tai vos nenusprogau bash.gif Šaknys kietos, išsiskėtę, neina su kastuvu nukirst. Kaip man juos panaikint? Gal kuom palaistyt ar nupurkšt, bet būtų gerai, kad tų šaknų neliktų. Dabar tik šiukšlynas juose darose, spygliuoti rupūžės, išravėt neina doh.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 07 26, 11:05)
man lyg ir iskilo viena abejone - kazi, ar skroblu gyvatvore ne anksciau uz kitas pradeda gelsti  g.gif ?

Mes esame pasisodine skrobla, nes tai musu dukrytes medis pagal horoskopa smile.gif Tai jis tikrai graziai atrodo, taciau ziemai lapus ne visus numeta ir lieka pageltusiu lapu nemazai ziemoti ant medzio, tai kai toks vienas medis, tai vaizdo negadina, bet jei planuojate gyvatvore, tai pamastykit kaip bus ziema g.gif
Papildyta:
QUOTE(jot.ka @ 2012 07 26, 11:16)
Wiki rašo, kad rudenį lapai pagelsta, rečiau parausta, bet kada tai vyksta duomenų neradau, o Navasaičio knygoje skroblo vegetacija nurodoma iki pat lapkričio pabaigos, aišku, čia ko gero turima omeny nenukritę lapai, bet ir ligustras ir ąžuolas pagal Navaisaitį labai panašiai eina.

taip taip skroblo lapai praktiskai nenukrenta, kaip kad parasiau auksciau ax.gif
Atsakyti