Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 64

QUOTE(ruta19 @ 2012 07 02, 13:02)
Nu kad ne  g.gif jie tokie lyg su uogytem ir sake labai daug biciu buna (kiek supratau ir pamenu, sake kad zydi  blush2.gif )



Man atrodo, kad čia yra kaulenis. Žydi baltai, būna uogytės, lapukai truputi žvilga
Atsakyti
QUOTE(Visenta @ 2012 07 02, 13:27)
Man atrodo, kad čia yra kaulenis. Žydi baltai, būna uogytės, lapukai truputi žvilga


O gal zinote ar galima dabar iskasti ir persodinti juos?? g.gif
Atsakyti
Laba diena,noreciau gauti patarimu.Isigijome namuka su sklypu,noriu viska ten pakeisti,pirmiausia noriu pradet nuo gyvatvores.Dabar aplink viso sklypo riba auga gyvatvore,ten nesuprasi kokia,lygtais auga Meskutes(baltomis uogomis aplimpa velai rudeni,tada dar matosi kitokiu krumeliu nezinau net pavadinimo(pavasari geltonai zydi,o veliau susidaro kaip zirniu anksteles)dar ir jaunu klevu gyvatvorej prisisejusiu-zodziu misraine.Is bedos jei ta gyvatvore pakarpius,klevelius isrovus,vaizdas butu padoresnis tam kartui,bet ateity nenoreciau tokio vaizdo matyti.Tad ieskau nereiklaus,ir puosnaus augaliuko gyvatvorei.Ten vieta pusiau pavesis,sakyciau dregna ir zeme.Pirmiausia kas sove i galva -hortenzijos.Man jos asmeniskai grazu,ilgai zydi,o jei dar skirtingu rusiu pamaisius kazi kaip atrodytu?Ar geriau vienos veisles sodinti?www.daugiametes lt.yra nemazai ju veisliu.Man patiko Vanille fraise,Pinky Winky-bet jos rasosi kad aukstos apie 2 m.ir daugiau,o man reiktu gyvatvores apie 1,30.Yra ten tokia hortenzija Bounty(90 cm,komkaktiska ir stiebu risti nereikia) Invincibelle (1-1,5 sioji rausvejanciais ziedais)jai sias dvi pamaisius?Dar klausimas ar tokia gyvatvore neuzims daug prieziuros?kazkur skaiciau, kad hortenzijos megsta tresima,ir humusinga zeme.Trasu dar paberciau,bet purenti ir kompostu apdeti tikrai nebus laiko g.gif Gal dar kokiu turite minciu, kas galetu tikti nereikliai gyvatvorei.
Atsakyti
tos hortenzijos , kur jūs pavardinot, tai sakyčiau gal geriau būtų akcentiniai augalai nei gyvatvorė. ir kaip suprantu norite laisvai augančios, nekarpomos gyvatvorės?
Atsakyti
Taip,noreciau labiau laisvai augancios,nekarpomos.O kaip atrodytu vien pusleniai susodinti gyvatvoreje g.gif ,tarkim geltonlapis pamaisant su raudonlapiu,bet tik kad toji vieta nelabai sauleta,nei vienas nei kitas puslenis neparodys savo tikrosios lapu spalvos,jiems gi reikia saules g.gif .Norisi kazko nereiklaus,ir neiprasto vaizdo....Dar landziodama po neta radau kad gyvatvorems tinka ir sausmedziai(tikrai nepagalvojau)Kaip tik toki turiu(galeciau lengvai pati prisidauginti) labai kvepia,raudonai baltais ziedais, vijokliu jis pas mane niekada nebuna pasala is po ziemos taciau greitai atzelia.O sakykit ar nekvailai atrodytu jei savo turima sklypa apsodinciau ivairiai,sone galbut tom aukstom hortenzijom,i prieki paimciau zemesniu ju rusiu,kitoje sklypo puseje gal keleta pusleniu ''itupdyciau'' o prie iejimo kvepianciu sausmedziu juostele butu g.gif
Atsakyti
Lewisia, man kilo tokia mintis, kad būtų galima derinti šluotelines hortenzijas ir tarpinius kadagius. Kur norisi atviresnio vaizdo - daugiau tarpinių kadagių, kur uždaresnio - daugiau hortenzijų. Na, įsivaizduoju maždaug taip, lyg hortenzijų krūmeliai kur po 3, kur po 1 pamėtyti netaisyklingai pamėtyti, o visus tarpus užpildo tarpiniai kadagiai. Hortenzijų rinkčiausi 1-2 veisles, tarpinių kadagių - tik vieną veislę (pvz. 'Mint Julep').
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo leliumai: 03 liepos 2012 - 13:50
Leliumai,nezinau kas tie yra tarpiniai kadagiai,nes apsoliuciai visiskai nieko nezinau apie spygliuocius blush2.gif nezinau kaip juos reiktu priziuret,gal jie prieziuros reikalauja, gal jis letai auga?,o kur galima butu pasiziureti kaip jis atrodo? blush2.gif Gal vaizdas isties butu nenuobodus,reiktu pagalvoti...Aciu kad duodate minciu 4u.gif

Dar nepaminejau ,kad viena gyvatvotes puse butu salia kelio,dulkiu ten ne perdaugiausiai ,ale vistiek yra,augalams dulkes gal nepakenktu g.gif

Atsakyti
QUOTE(Lewisia @ 2012 07 03, 15:03)
Leliumai,nezinau kas tie yra tarpiniai kadagiai,nes apsoliuciai visiskai nieko nezinau apie spygliuocius blush2.gif nezinau kaip juos reiktu priziuret,gal jie prieziuros reikalauja, gal jis letai auga?,o kur galima butu pasiziureti kaip jis atrodo? blush2.gif

Mano sodelyje minėti tarpiniai kadagiai 'Mint Julep' atrodo taip:
http://public.fotki....-6089-copy.html
Labai patogus būdas susipažinti su augalais - pasidairyti po medelynus ir jų puslapius. Pvz. tarpiniai kadagiai yra čia:
http://www.medeliai..../tarpiniai.html

Apie gyvatvores viename iš sodininkystės blog'ų buvo visa serija straipsniukų, pasiskaitykite, gal rasite ką nors priimtino sau:
http://www.sodogeles...imas/#more-4984
Paspauskite kiekvieną iš nuorodų straipsnelio pradžioje, taip rasite visą seriją straipsnelių apie gyvatvores.
Atsakyti
Jeigu norit "tinginio gyvatvores",t.y.investavai nemenkai,pasodinai viena kart kruopsciai ir pamirsai (su tam tikrom islygom)-tinka tik tujos arba tarkim kalnines pusys(priklausomai kokios specifikos gyvatvore reikia).Jei norit vargo,kasmenesines prieziuros,ziema visai kito vaizdo nei siltuoju metu laiku(sakyciau prasto-lapus gi meta lapuociai)-lapuociu gyvatvore.Jei lapuociu gyvatvores nepakarpysit bent 4-5 k/metus(bent kai jaunutes dar)-vaizdas bus tikrai ne koks.....
Atsakyti
Nesutikčiau su Viliausmama dėl lapuočių gyvatvorės. Karpyti 5-6 kartus jų nereikia (pvz. aš savo kaulenių gyvatvorę karpau 2k. per sezoną). Vaizdas nenuobodus - žiemą šakelių ažūras, pavasari gaivi lapelių žaluma, rudenį ryškiai nuraudę lapai. Be to, Lewisia teikia pirmenybę laisvai augančiai lapuočių gyvatvorei, o ne karpomai. Man pvz. hortenzijų žiedų šluotelės žiemą labai gražu(savųjų žiedus palieku iki pavasario). Čia, žinoma, skonio reikalas. Turiu ir tujų gyvatvorę, bet nepasakyčiau, kad jų ir kaulenių priežiūra radikaliai skiriasi laiko sąnaudų atžvilgiu. Kaulenius nugeniu vasarą, žiemą einu nuo tujų šlapio sniego purtyti. Ir turiu pastebėti, kad gyvatvorės genėjimas vasarą man malonesnis užsiėmimas tongue.gif
Papildyta:
Lewisia, o apie kokį gyvatvorės ilgį kalba eina? Čia bus tik kažkuri sklypo kraštinė ar visas perimetras?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo leliumai: 03 liepos 2012 - 14:25
QUOTE(Lewisia @ 2012 07 03, 13:28)
Laba diena,noreciau gauti patarimu.Isigijome namuka su sklypu,noriu viska ten pakeisti,pirmiausia noriu pradet nuo gyvatvores.Dabar aplink viso sklypo riba auga gyvatvore,ten nesuprasi kokia,lygtais auga Meskutes(baltomis uogomis aplimpa velai rudeni,tada dar matosi kitokiu krumeliu nezinau net pavadinimo(pavasari geltonai zydi,o veliau susidaro kaip zirniu anksteles)dar ir jaunu klevu gyvatvorej prisisejusiu-zodziu misraine.Is bedos jei ta gyvatvore pakarpius,klevelius isrovus,vaizdas butu padoresnis tam kartui,bet ateity nenoreciau tokio vaizdo matyti.Tad ieskau nereiklaus,ir puosnaus augaliuko gyvatvorei.Ten vieta pusiau pavesis,sakyciau dregna ir zeme.Pirmiausia kas sove i galva -hortenzijos.Man jos asmeniskai grazu,ilgai zydi,o jei dar skirtingu rusiu pamaisius kazi kaip atrodytu?Ar geriau vienos veisles sodinti?www.daugiametes lt.yra nemazai ju veisliu.Man patiko Vanille fraise,Pinky Winky-bet jos rasosi kad aukstos apie 2 m.ir daugiau,o man reiktu gyvatvores apie 1,30.Yra ten tokia hortenzija Bounty(90 cm,komkaktiska ir stiebu risti nereikia)  Invincibelle (1-1,5  sioji rausvejanciais ziedais)jai sias dvi pamaisius?Dar klausimas ar tokia gyvatvore neuzims daug prieziuros?kazkur skaiciau, kad hortenzijos megsta tresima,ir humusinga zeme.Trasu dar paberciau,bet purenti ir kompostu apdeti tikrai nebus laiko g.gif Gal dar kokiu turite minciu, kas galetu tikti nereikliai gyvatvorei.



1. Nereikia visko skaityti paraidziui. Megsta komposta, bet gali gyventi ir be nuolatinio jo tiekimo. 2m bus jei nekarpysit, jei karpysit bus 1.30m.
2. Veislines hortenzijos 60-150Lt. Gyvatvorei sumele susidarys.
3. Zydinciu krumu gyvatvore nera fonine, todel dar ir veisles maisyti schmoll.gif Reikia tureti omenyje, kad skirtingos veisles ne tik ziedu atspalviais skiriasi, bet ir kero forma. Vientisuma tada isgauti bus sunku.

Jei hortenzija, tai rinkciausi sviesiaja. Ju gyvatvore turetu atrodyti wub.gif Jei karpysit, bus neauksta, bet vistiek zydes. Ziema ypatingai nedengs, bet sudziuve ju ziedynai mano akims labai dekoratyvus.
Papildyta:
QUOTE(ruta19 @ 2012 07 02, 15:06)
O gal zinote ar galima dabar iskasti ir persodinti juos?? g.gif



As asmeniskai laukciau rudens.
Papildyta:
O jei jau apie gyvatvores 101 karta, tai neisturesiu. Pas tuos 'tinginius' retai kada pamatysi grazia tuju gyvatvore. Nes vien pasodinti ju neuztenka. As nekalbu jau apie tai, kad kartais apdega saulej ir ilgai matosi rudi plemai. Taciau net Smaragdai nekarpomi ir susodinti itin arti panasus i pagaliukus smailais galais, isdestytus vienas prie kito, o ne gyva - tvora. Bet, aisku, skonio reikalas.
Atsakyti
Jau kad isdejote i suns dienas Smaragdus, tai isdejote lotuliukas.gif lotuliukas.gif Net dabar juokas ima lotuliukas.gif
Atsakyti