Pasidalinsiu tuo ką sužinojau per 12 nešiojamo kompiuterio naudojimo metų.
Kompiuterius gamina "gamintojai" (Sony, HP, Dell, Asus, Acer, etc), jie ir pasako kiek laiko kompiuteriui suteikiama garantija (warranty), o garantini aptarnavima atlieka imones kurios ipareigotos ji atlikti. Kompiuterius tiekia "tiekejai" (didmenininkai) kurie paima is gamintoju ir atiduoda parduotuvems. El. parduotuves paima is gamintojo, parduoda jums, o gedimo atveju einate pas juos arba pas kompiuteri aptarnaujancia imone (kuri nebutinai sutampa su pardaveju). Jei parduotuve uzsidaro pries sugendant kompiuteriui, greiciausiai kompiuteris bus sutvarkytas ten kur parasyta pirkimo dokumentuose (pvz kitoje imoneje).
Naujo laptopo kainos svyruoja nuo ~700 iki ~13 000 Lt. Jei vienintelis tavo darbas kompiuteriu yra Facebook, interneto puslapių vartymas ir Microsoft Word/Excel, tai gali drąsiai rinktis kompiuterį pagal mėgstamą spalvą (rožinė spalva - žavu, lūpdažio raudonumo - dar žaviau), ekrano dydį, savo statuso visuomenėje suvokimą (Apple atvejis) ar kitus su kompiuterio vidumi nelabai nesusijusius parametrus. Jokių kompiuterio veikimo "greičio" skirtumų tikriausiai niekada nepajusite nepajusite, o jei atrodo kažkas pradės "stabdyti", tai tikriausiai bus dėl jūsų, o ne kompiuterio kaltės.
Pigūs laptopai, tai tokie iki 3000 Lt, buvo pagaminti namų vartotojams su mintimi jog jiems nelabai rūpi kompiuterio ergonomika (baterijos talpa, svoris, išmatavimai - rūpi tiems kas daugiau keliauja); ilgaamžiškumas, kuris išryškėja susiduriant su stichijomis ar padidėjus apkrovoms (pabandykite žaisti 3D žaidimą ar dirbti su video montavimu 12 val. iš eilės - dauguma jų tiesiog išsijungs nuo perkaitimo, nuo pat pradžių arba tai pradės vykti po keletos mėnesių - visai dėl prasto aušinimo kuris buvo pirktas su kompiuteriu).
Verslo kompiuteriai kainuoja dažniausiai jau virš 3000 Lt, "ant popieriaus" toks kompiuteris bus dažniausiai silpnesnis jei namų kompiuteris už tokią pat kainą (kalbam apie visuos tuos MB, MHz, GB ir pan skaičius) - t.y. panašaus pajėgumo verslo kompiuteriai yra brangesni bent 1000 Lt. Tačiau iš kur atsiranda kainų skirtumas? Tai visokios saugomo funkcijos apie kurių buvimą jūs greičiausiai nenutuokiate (pirštų antspaudų skenavimas, užraktai, kieto disko duomenų užšifravimas - svarbu verslo aplinkoje), tvirtesnė korpuso kokybė - vietoje plastmasės naudojamas aliuminis ar anglies pluoštas. Youtube yra nemažai filmukų apie Lenovo ThinkPad nešiojamus kompiuterius, kuriuos verslininkai mėto ant žemės ir laužo - jie toliau išlieka naudojami. Verslo kompiuterių brandai: Lenovo ThinkPad, Dell Latitude, HP Probook.
Dar yra taip vadinamos mobiliosios darbo stotys (workstation) kurios kainuoja nuo 5000-6000 Lt ir skirtos zmonems kurie nori tureti verslo klases nesiojamuju kompiuteriu savybes ir tuo paciu naujausio stacionaraus kompiuterio galinguma... ir dar telpanti i nesiojamo kompiuterio krepsi

Tokius kompiuterius turetu rinktis kurie gyvena is 3D modeliavimo, architekturos, video ir audio montavimo ar kazko kito kur svarbu nesiotis savo darba ir tureti didziausia imanoma galinguma. Pvz:
http://www.kainukara...m4700-272171795http://www.kainukara...ad-w530-n1k4kmshttp://www.kainukara...70w-ly541ea-akdNesiojami kompiuteriai skirti zaidimams kainuoja kazkur nuo 3500 Lt, jie neturi verslo kompiuterio savybiu, pasizymi gan vaikisku dizainu (t.y. nesolidziu), taciau daznai turi darbo stoties galinguma. Tokiu kompiuteriu pavyzdziai:
http://www.kainukara...-59-349181-16gbhttp://www.kainukara...ed-g75vw-t1141vhttp://www.kainukara...-6-g55vw-ix060hTaip vadinami "internetiniai kompiuteriai" (netbook) 10-12 coliu yra labai pigus (700-1200), kaip ir sako pavadinimas, yra skirti interneto narsymui ir gal dar tekstu rinkimui, apie jokie rimtesni darba su jais net negalvociau del ypac mazo ekrano ir nesugebejimo susidoroti su keletu galingesniu programu vienu metu (pigiausiu kompiuteriu atvejis).
Naujausia nesiojamu kompiuteriu kategorija yra ypac mobilus, labai lengvi ir ploni "ultrabook" nesiojami kompiuteriai, tokie dazniausiai buna 12-14 coliu ir sveria apie 1100-1600 gramu (tuo tarpu vidutinis 15.6 coliu sveria apie 2.6kg). Pagal svori jie panasus i netbookus, taciau turi pilna namu vartotojo nesiojamo kompiuterio galinguma, yra kartais net du kartus plonesni ir labai gerai atrodo verslo susitikimuose

Apple laptopai yra vos keletos modeliu: pirmasis, Macbook Pro nesiojamas kompiuteris, yra namu vartotojo kompiuteris, tiesa su labai kokybisku (ryskiu, kontrastingu) ekranu ir graziu bei kokybisku aliuminio korpusu, antrasis - Macbook Air, yra vidutiniskas ultrabookas uz vidutine ultrabooko kaina. Visi nauji Macbook nesiojami platinami su Mac OS operacine sistema (t.y. ne Windows), todel reiketu pagalvoti ar nusipirkus nesiojama kompiuteri noresite mokytis naudotis kompiuteriu is naujo

Tiesa, i visus Apple nesiojamus galima idiegti Windows 7.
Linksmas faktas: Viktoras Uspaskich ir Rusijos politikas Medvedevas - abu naudoja Macbook
http://obamapacman.c...ev_macbook1.jpg--------------------
Reziumuojant būtų taip:
Pigus eilinis nesiojamas kompiuteris greiciausiai patenkins visus supermamos ir jos dukros poreikius. Nesivarginkite saves klausineti kuri firma geresne, kuris kompiuteris veiks ilgiau, nes kompiuterio komponentus gamina ne jos - jos beveik visada yra tik surinkejos. Daugeliu atveju kompiuteriai genda del neprieziuros (reikalingas profilaktinis vidaus valymas kas puse metu) ir netinkamo naudojimo (paprasciausio trankymo ir dregmes) - tokiu atveju kompiuteriu netgi niekas netaisys nemokamai pagal garantini.
Jei reikia kompiuterio mokslams, studijoms, internetui - rinkitės pagal patoguma: jums tinkantį ekrano dydį ir pagal svorį, nueikite į kompiuterių saloną ir paimkite kompiuteri i rankas.
Jei reikia "darbui" - atsižvelkite į tai su kokiomis programomis dirbate. Projektuotojams ir grafikos dizaineriams tikriausiai reikės išleisti bent 1000 eurų, daugelis išleidžia visus 2500 euru

Jei darbas tai internetas ir Word'as - reikalavimai tokie pat kaip ir kompiuterio mokslui, tačiau gal geriau didelis ekranas ir ne taip svarbu svoris.
Jei domina pagrinde žaidimai - tikriausiai geriau pirkti stacionarų kompiuterį su dideliu monitoriumi (abu kartus kainuos perpus mažiau nei geras žaidimų laptopas) arba buti pasiruosiusiam isleisti daug.
Jei reikalingi tik filmai ir internetas (laisvalaikis) - pigus laptopas + didelis monitorius arba televizorius pajungimui atskirai. Pigūs nešiojami kompiuteriai turi tikrai prastus ekranus kurie keistai atvaizduoja spalvas ir konstrastus, todėl pvz atskiras 24-27 colių monitorius už 400-700 Lt butu tikrai gera investicija. Daugelis tikriausiai nezinojote, bet daugeli laptopu galima jungti prie televizoriaus per HDMI ar VGA jungti kurias turi visi naujesni televizoriai.
Jei norite padaryti ispudi verslo aplinkoje ir galite isleisti bent 1000 euru, savaime suprantama rinkites Apple produkcija ar ultrabook tipo kompiuteri.
-----------------------------
Padedu nemokamai issirinkti nesiojama kompiuteri pagal konkrecius poreikius. Visi norintys nemokamos konsultacijos gali kreiptis el. pastu raimundas82@gmail.com . Esu nesaliskas, nes neatstovauju jokios el. parduotuves