Įkraunama...
Įkraunama...

Dervos liejiniai (IV tema)

QUOTE(agnera_jewellery @ 2012 11 29, 08:58)
Mes pakankamai daug diskutavom lipsnumo klausimu ir bent jau as isvadas pasidariau tokias:
1.  man lipnus pavirsius buvo karstomis vasaros dienomis. Dervoj parasyta +25 tai matyt tai itakojo
2.  pilant paskutinius lasus is pakuotes lipsnu
3.  Kartais tiesiog uzpili desimt liejiniu ir is ju 2 buna lipnus-  nzn kodel
4. Kartais lipsnus darbai buna tie kuriuos uzpylei jau pabaigoj is paskutiniu dervos lasu ismaisytu indelyje

Reik labai labai gerai ismasyt - tikrai. As maisau 10 min.! As dziovinu 2 paras, ne 24 val. kaip raso smile.gif


Dabar pilsčiau apie 40 darbų, ir visi limpa, nesvarbu ar likutis ar pradžia, (Šiuo atveju buvo nauja pakuotė). Maišiau labai ilgai, leidau nusistovėti penketa min ir tada dar kartą maišiau ir supilsčiau , džiovinau 2 paras, ir po dviejų parų limpa. verysad.gif
Na nieko turėjau iš naujo ant viršaus perpilti, žiūrėsiu kaip dabar bus wub.gif
Atsakyti
Man su Crystal lipnių iš viso nėra buvę iš visos pakuotės. Yra buvę kitaip susibrokavusių, bet ne lipnių. Blogiausiu atveju dėl prasto išmaišymo buvo tokie dryžiai, o tokie dryžiai, labai gerai prisimenu, atsirado pilant iš indelio dugno... Tad iš tikro siūlau permąstyt savo maišymą, atsakyti sau į klausimą "ar aš pakankamai ilgai gramdau indelio paviršių bemaišydama", jei atsakymas teigiamas, bandyti kitą būdą: maišymą dviejuose indeliuose - supilat komponentus į pirmą, gerai gerai išmaišot, kai atrodo, kad jau per daug, supilat viską į antrą, galima ir šonus tada nugramdyt, viskas, kas buvo prilipę ir nesusimaišę prie šonų, susimaišys antrame indelyje.

Ir taip, kaip agnera pasakė, po paros nebūtina pulti čiupinėti dirbinių, jei sąlygos nepakankamai geros, gali tekt laukti dvi ar netgi tris. Dabar, kai vėsiau, po paros dar laisvai galėčiau piršto antspaudą palikt (ir kai gamintojas deklaruoja, kad pvz., po 12 h jau galima išimti iš formelės, tai po tiek valandų dirbinys dar deformuojasi bandant jį iškrapštyt). biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Raseleb @ 2012 11 29, 12:11)
Dabar pilsčiau apie 40 darbų, ir visi limpa, nesvarbu ar likutis ar pradžia, (Šiuo atveju buvo nauja pakuotė). Maišiau labai ilgai, leidau nusistovėti penketa min ir tada dar kartą maišiau ir supilsčiau , džiovinau 2 paras, ir po dviejų parų limpa.  verysad.gif
Na nieko turėjau iš naujo ant viršaus perpilti, žiūrėsiu kaip dabar bus  wub.gif


jei visi be isimties darbai limpa saziningai maisius vadinasi turi brokuota derva.... g.gif
Atsakyti
Dar likęs "tinkamų proporcijų" klausimas. smile.gif
Atsakyti
aš tai pasakyčiau, kaltos proporcijos ... tiksli maišymo proporcija ypač aktuali , kai skirtingi kiekiai dervos ir kietiklio , kaip taisyklė -kietiklio padauginama ... kietiklio perteklius lipnumo priežastis , galite padaryti ekspermentą - užlašinkite vienos dervos ir vieno kietiklio , po ilgo džiuvimo derva vis gi sukietės , o vat, kietiklis ir liks lipnus...
taigi prie jau išvardintu taisyklių:
1. tinkama džiuvimo temperatūra
2. ilgas maišymas
3. likučių netinkamumas
pridėčiau:
3. tiksli maišymo proporcija
ir dar 4 , kaip rekomendacija -dervos mišinio pašildymas , pašildžius ne tik greičiau džiūsta , bet ir geriau maišosi , nes suskystėja

ūkanotos dienos paspalvinimui ir nuotaikos pakelimui smile.gif
paskutinių dienų mano spalvoti liejiniai smile.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aliete: 29 lapkričio 2012 - 13:03
Aliete, tikrai paspalvinai diena ir praskaidrinai nuotaika thumbup.gif

O del proporciju... dozuoju svirkstais, tai iseina itin tiksliai, bet vis vien lipnu... doh.gif
Atsakyti
Bjauruska , smagu , kad praskaidrinau mirksiukas.gif

ach.dabar , kai taip ūkanota , apsiniauke ir lietinga , kai rytas praktiškai nuo vakaro nesiskiria , vienodai tamsu , fotografuoti baisingai sunku ... nešiausi į lauką ir vis vien šviesumo trūksta , spalvos nupilkėjusios... doh.gif

o kodėl sakai , kad su švirkštais -tikslu ..., juk iš švirkštu viskas iki galo neišsispaudžia , tai jei derva tirštesnė , o paprastai ji būna tirštesnė smile.gif , o kietiklis skystesnis , labai didelė tikimybė , kad būtent kietiklio patenka daugiau , juk jis skystesnis ir lengviau bėga..., taigi visai įmanoma, kad todėl jo daugiau patenka smile.gif
Atsakyti
Tai reikia ne iki galo spaust švirkštą, o nuo vienos padalos iki kitos ir viskas. biggrin.gif
Atsakyti
Aliete, sitoj vietoj truputi esi neteisi smile.gif Ivirksto galiuke lieka pastovus kiekis dervos (tiek pacios dervos, tiek kietikio), tad dozuojasi tikrai tiksliai. Arba, jei kyla itarimu, galima daryti kaip rekomenduoja Gil, tada jau tikrai neprasausi su kiekiu smile.gif
Atsakyti
na taip , kaip Gil sako nuo padalos iki padalos gal ir viskas gerai smile.gif , bet iki galo spaudžiant švirkštĄ , tai turiu abejonių biggrin.gif , kaip ir minėjau kietiklis skystesnis... Bjauruska , jei jau visi variantai, galimybės nestingimo , išskyrus dozavimą , pašalintos , tai gal visgi susirūpinti reikėtų dozavimu wink.gif

ai ,nemėgstu aš to dozavimo švirkštais biggrin.gif
Atsakyti
Dozavimas irgi atkrenta, bent jau pas mane. Turiu didelius svirkstus, tad daznai isspausdavau nuo padalos iki padalos...
Atsakyti
Na va mano bandytas antrasis eksperimentas pavyko kuo puikiaisiai. Visus lipnius gaminius pilsčiau dar kartelį, ir antruoju bandymu niekas nebelipo wink.gif , Jeigu toks eksperimentas pasitvirtins ir antrą kartą, papasakosiu vėliau
Pakuotė ta pati, maišymas tas pats, dozavimas su švirkštu tikslus ir tas pats
Pirmąjį kartą lipo visi virš 40 darytų darbų, antruoju pilstymu nelipo nei vienas thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raseleb: 30 lapkričio 2012 - 14:14