Įkraunama...
Įkraunama...

Jokių košelių :)

QUOTE(Snake @ 2013 03 11, 10:32)
Na, kadangi mano dukrytė apetitu nesiskundė ir košes gerai valgė, tai ir svorio priaugo daugiau per mėnesį, lyginant kai buvo maitinama vien MP iki pusės metų. Man kažkaip atrodo, kad košės vis viena kaloringumas didesnis gaunasi, lyginant su mamos pienuku ir trinto produkto susivalgo daugiau, nei imant į rankytę ir kramtant tokiame amžiuje. Klausimas kilo todėl, kad dabar pradėjau sūneliui duoti garintas daržoves i rankytę, tai žiūriu, kad jis jų visai nenori valgyti  doh.gif  O juk nuo pusės metų sakoma ir geležies atsargos ima sekti, bei reikia papildomų vitaminų, kurie yra daržovėse.

dėl kaloringumo tai nežinau, į košes vis tik vandens dar pilt reikia, kad susitrintų iki tyrės, o toks makaronas yra makaronas g.gif ar ta pati morka.
o šiaip tai aišku, priklauso nuo vaiko, jei košių nespjauna, tai gal ir gerai.. nors va norvegų seselės nuo maždaug 8mėn. vis tiek siūlo atskirai daržoves patiekti, kad vaikas priprastų prie skirtingų spalvų, skonių, tekstūrų.
Atsakyti
QUOTE(Snake @ 2013 03 10, 11:01)
Man įdomu pasidarė, o kaip su svorio priaugimu? Nes matinant košėmis tai jis aiškus, o va pasirinkus šį būdą įdomu, ar augimo kreivė nesusutoja vietoje ar nepradeda krypti žemyn? Nes juk realiai vaikas labai nedaug suvalgo pirmus mėnesius  ax.gif  rolleyes.gif


Na, kaip "Baby Led Weaning" knygoje daug kartu yra pakartota - "Food is fun until they're one" biggrin.gif (Maistas tik zaidimas iki vieneriu metu)
Siaip tai jeigu mamos pieno ar misinelio kiekis nemazinamas pradejus primaitinti, tai neturetu buti problemu su svoriu.
Papildyta:
QUOTE(Snake @ 2013 03 11, 10:32)
Na, kadangi mano dukrytė apetitu nesiskundė ir košes gerai valgė, tai ir svorio priaugo daugiau per mėnesį, lyginant kai buvo maitinama vien MP iki pusės metų. Man kažkaip atrodo, kad košės vis viena kaloringumas didesnis gaunasi, lyginant su mamos pienuku ir trinto produkto susivalgo daugiau, nei imant į rankytę ir kramtant tokiame amžiuje. Klausimas kilo todėl, kad dabar pradėjau sūneliui duoti garintas daržoves i rankytę, tai žiūriu, kad jis jų visai nenori valgyti  doh.gif  O juk nuo pusės metų sakoma ir geležies atsargos ima sekti, bei reikia papildomų vitaminų, kurie yra daržovėse.


Siaip mamos pienas yra vienas is kaloringiausiu maisto "produktu" kiek teko dometis 4u.gif
O del darzoviu ir kt kieto maisto - duokit suneliui laiko pazaisti su maistu, susipazinti, istyrineti ir susigaudyti kas cia per daiktas, tikrai ismoks. Kai kuriems maziukams uztrunka tik keleta dienu, kitiems - keleta savaiciu ar net ilgiau, bet visi galiausiai ismoksta kad tai maistas ir ji reikia valgyti, ne visu ir organizmas pasiruoses virskinti kieta maista tokiame amziuje. Skaiciau pavyzdziu kur vaikai maitinti isskirtinai MP ir kietu maistu nesidomejo iki 8-9men, tiesiog virskinimo sistema nebuvo pasiruosus, bet svoris augo normaliai ir sveikata kuo puikiausia. Gelezies atsargos staiga viena diena nedings vien todel kad vaikui suejo 6 men, gaila savo knyga esu draugei paskolinus, ten buvo siaip kazkokios informacijos apie gelezi.
Atsakyti
Na juk ir taikant si metoda galima duot kosiu. As duodu kartais. Tik tiek, kad as neperku tu vaikisku koseliu dezutese, o verdu normalias kruopas ir ju nesmulkinu. Pakabinu sauksteli, duodu ta sauksta vaikui i rankas ir jis ten jau pats bando burna pasiekt. Per viena menesi ismoko, kuri sauksto gala i burna reik kist smile.gif O patogiausia ta kose aptept ant kokio ryziu paplotelio, tai tada be problemu viskas i burna patenka.
Neseniai nusipirkau sushi ryziu (nes sie gerai limpa), juos isviriau ir padariau tokius rutuliukus stalo teniso kamuoliuko dydzio. I vidu dar idejau avokado gabaliuku, tai mano ponaitis labai susidomejes valge.
Atsakyti
As kasdien viena maitinima (tiksliau puse maitinimo, nes duodavau ka nors dar) duodavau trinta maista (parduotuvine kosele dazniausiai blush2.gif ), kad ir jas valgyti moketu, nes daznai savaitgaliais keliaudavome ir ne visada budavo proga pamaitinti normaliai kietu maistu. + Pusryciams namie virtas grudines koseles is nesmulkintu kruopu, kol dar valge jas, nes greit ju atsisake. Irgi pakabindavau ir saukstuka paduodavau i rankas, is pradziu truputi pavairuodavau rankute kad nukeliautu kur reikia, na is pradziu 90% maisto atsidurdavo ant grindu ir vaiko, bet po kokio menesio sumazejo iki maziau nei 50%. O patepus kose ant paplotelio maniske tiesiog ji nuciulpdavo ir numesdavo lotuliukas.gif . Ir dabar ta pati daro su sumustiniais biggrin.gif , na nepatinka jai ideja maista deti ant duonos ar trapucio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Snieguota_Ela: 13 kovo 2013 - 15:49
QUOTE(Snieguota_Ela @ 2013 03 13, 07:45)
As kasdien viena maitinima (tiksliau puse maitinimo, nes duodavau ka nors dar) duodavau trinta maista (parduotuvine kosele dazniausiai  blush2.gif ), kad ir jas valgyti moketu, nes daznai savaitgaliais keliaudavome ir ne visada budavo proga pamaitinti normaliai kietu maistu.  + Pusryciams namie virtas grudines koseles is nesmulkintu kruopu, kol dar valge jas, nes greit ju atsisake. Irgi pakabindavau ir saukstuka paduodavau i rankas, is pradziu truputi pavairuodavau rankute kad nukeliautu kur reikia, na is pradziu 90% maisto atsidurdavo ant grindu ir vaiko, bet po kokio menesio sumazejo iki maziau nei 50%. O patepus kose ant paplotelio maniske tiesiog ji nuciulpdavo ir numesdavo  lotuliukas.gif . Ir dabar ta pati daro su sumustiniais biggrin.gif , na nepatinka jai ideja maista deti ant duonos ar trapucio.


Vat sitoj vietoj man kyla neaiskumu su BLW. Knygoj raso, kad sis metodas labai didelis pliusas valgant viesoj vietoj, nes vaikas tiesiog pasiims is mamos lekstes ka nori. Tai cia man kyla klausimai:
1)Kada jis jau normaliai pasiims? Nes jei as pasiulyciau maisto is savo lekstes 8 men sunui, tai jis griebtu uz viso indo ir vaizdelis butu nekoks.
2) Kuom jus maitinat ar maitinot tokius mazylius, kai lankydavotes kavinese ar eidavot i svecius? Leisdavot patiem valgyt ar vis delto maitindavot? Man baisiai nesinori po saves palikt kiaulides. Bet kol kas, jei vaikas valgydamas sedi ne savo kedutej, o pas mane ant keliu, tai po valgymo seanso persirengt tenka abiem.
3) Kada baigiasi didysis terliojimo etapas? As is tikro negaliu dar labai skustis. Jis nekisa maisto i plaukus + shuva labai operatyviai viska nuo zemes surenka... Tik tiek, kad vis dar suspaudzia maista i kumsti, o paskui visa kedutes staliuka su juo istrina.
4) Jei pagrinde visa maista vaikas ima rankom, kaip sekasi ipratint prie stalo irankiu? As vakar padaviau sakute bukais galais, kazkaip noriu, kad iprastu, kad cia ne zaislus mama i rankas bruka.
Butu idomu isgirst patirti tu, kuriu vaikiukai jau ciut vyresni.
Atsakyti
QUOTE(Jellicle @ 2013 03 14, 06:56)
Vat sitoj vietoj man kyla neaiskumu su BLW. Knygoj raso, kad sis metodas labai didelis pliusas valgant viesoj vietoj, nes vaikas tiesiog pasiims is mamos lekstes ka nori. Tai cia man kyla klausimai:
1)Kada jis jau normaliai pasiims? Nes jei as pasiulyciau maisto is savo lekstes 8 men sunui, tai jis griebtu uz viso indo ir vaizdelis butu nekoks.
2) Kuom jus maitinat ar maitinot tokius mazylius, kai lankydavotes kavinese ar eidavot i svecius? Leisdavot patiem valgyt ar vis delto maitindavot? Man baisiai nesinori po saves palikt kiaulides. Bet kol kas, jei vaikas valgydamas sedi ne savo kedutej, o pas mane ant keliu, tai po valgymo seanso persirengt tenka abiem.
3) Kada baigiasi didysis terliojimo etapas? As is tikro negaliu dar labai skustis. Jis nekisa maisto i plaukus + shuva labai operatyviai viska nuo zemes surenka... Tik tiek, kad vis dar suspaudzia maista i kumsti, o paskui visa kedutes staliuka su juo istrina.
4) Jei pagrinde visa maista vaikas ima rankom, kaip sekasi ipratint prie stalo irankiu? As vakar padaviau sakute bukais galais, kazkaip noriu, kad iprastu, kad cia ne zaislus mama i rankas bruka.
Butu idomu isgirst patirti tu, kuriu vaikiukai jau ciut vyresni.


1. Na, koki pirma BLW menesi-du tai kai vaziuodavom kur valgyt as su savim pasiimdavau garintu darzoviu, svieziu vaisiu ir kt ir duodavau valgyti kai mes valgem savo maista. O gan greitai pradejom ir savo maistu dalintis - pvz keptos bulvytes be druskos, didesni makaronai, pomidoro gabaliukas, tiesiog uzsisakant maista turejau omeny ka butu galima ir vaikui duoti - kad butu patogu paimti ir nesunku sukramtyti.
2. Leidziu paciai valgyt visur ir visada. Su sauksteliu tik kartais sumaitinu jeigu koks jogurtas ar trinta sriuba, nes sudetinga dar su saukstais pas mus kol kas. Kedute aisku geriausia, o jei ant keliu tai as su savim pasiimdavau virtuviniu ranksluosteliu kad apsisaugoti kiek tik imanoma. Restoranuose ir kavinese darbuotojai iprate kad reikia daugiau pavalyti po vaiku apsilankymo, mes paliekam daugiau arbatpinigiu uz tai.
3. Terliojimas priklauso nuo vaiko, mums murziniausias etapas buvo turbut pirmi 4 men ar panasiai.
4. Su sakute jau irgi bandom (mano apsileidimas, reikejo anksciau ir sauksta ir sakute duot, na bet geriau veliau negu niekada), dazniausiai as pasmeigiu maisto gabaleli, o ji tada paima sakute ir isikisa i burna. Su saukstu irgi bando kabint bet dar neiseina. Mes 15 men.
Atsakyti
O aš šiandien pastebėjau, kad mano vaikas (6,5 mėn.) nori valgyti iš šaukštelio. Žinoma, tą šaukštelį "valdydamas" pats. Matau, kad maitinti pačiai tyrelėmis jo būtų neįmanoma, nes rauna iš rankų viską, kas artėja prie burnytės, nori viską daryti pats (žuvų taukus tenka "sumaitinti" laikant rankeles doh.gif , nes kitaip būna pamirkytos rankos, nusivalyti drabužiai ir išterliotas visas veidukas, o žuvtaukiai smirda kaip žinia net ir nuplauti). Taigi kai valgom košę (kruopų netrinu, daržoves gal kartą sutryniau šakute) pasemiu šaukšteliu ir duodu jam į rankeles, aišku tai dar nepanašu į "normalų" valgymą, bet jam linksma, šaukštelį visaip makaluoja, čiulpia, dalis maisto ir susivalgo smile.gif
Taigi šiandien daviau bulvės gabaliukų ir pomidoro puselę, bet tai nesulaukė jokio susidomėjimo, greičiau pasipiktinimo. Tada iš įdomumo ištraukiau šaukštelį, o sūnus vos nepašoko tiesdamas rankeles biggrin.gif aišku griebė ir susikišo burnytėn tuščią lotuliukas.gif Panašiai reaguoja ir į puodelį su vandeniu, ten tai iš viso linksmumo viršūnė mirksiukas.gif burbuliuoja, spjaudosi ir aišku finale viską išpila ir puodelį numeta ant grindų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Jellicle @ 2013 03 14, 06:56)
Vat sitoj vietoj man kyla neaiskumu su BLW. Knygoj raso, kad sis metodas labai didelis pliusas valgant viesoj vietoj, nes vaikas tiesiog pasiims is mamos lekstes ka nori. Tai cia man kyla klausimai:
1)Kada jis jau normaliai pasiims? Nes jei as pasiulyciau maisto is savo lekstes 8 men sunui, tai jis griebtu uz viso indo ir vaizdelis butu nekoks.
2) Kuom jus maitinat ar maitinot tokius mazylius, kai lankydavotes kavinese ar eidavot i svecius? Leisdavot patiem valgyt ar vis delto maitindavot? Man baisiai nesinori po saves palikt kiaulides. Bet kol kas, jei vaikas valgydamas sedi ne savo kedutej, o pas mane ant keliu, tai po valgymo seanso persirengt tenka abiem.
3) Kada baigiasi didysis terliojimo etapas? As is tikro negaliu dar labai skustis. Jis nekisa maisto i plaukus + shuva labai operatyviai viska nuo zemes surenka... Tik tiek, kad vis dar suspaudzia maista i kumsti, o paskui visa kedutes staliuka su juo istrina.
4) Jei pagrinde visa maista vaikas ima rankom, kaip sekasi ipratint prie stalo irankiu? As vakar padaviau sakute bukais galais, kazkaip noriu, kad iprastu, kad cia ne zaislus mama i rankas bruka.
Butu idomu isgirst patirti tu, kuriu vaikiukai jau ciut vyresni.

mano vaikai jau paaugę, tai gal ne viską tiksliai prisimenu. Bet terliojimo etapas tęsės ilgai. Šiandien valgėm kavinėj, palikom po savęs nekažiką.. aišku, daugiausiai ant stalo, rūbų ir pan neišsiterlioja baisiai.
o šiaip po kavines labai nevaikštom , o jei jau einam, tai perkam ką nors, lengvai valgomo, blynai ar pan. Svečiuose stengdavomės visaip gražiai sumaitint, bet iš tikrųjų, visi supratingi, tai ir į terliones nieks baisiai nereagavo.
o dėl įrankių, tai vėlai priprato, nesvarbu, kad pvz. antroji griebė šaukštelį nuo kokių 7mėn ir norėjo valgyt pati. Dabar mieliau valgo rankomis... vis dar. Aišku, tai, ką patogu sugriebt, jogurtą tai su šaukšteliu smile.gif Bet pasižiūriu aplinkinius vaikus ir matau, kad neatsiliekam smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Jellicle @ 2013 03 14, 05:56)
Vat sitoj vietoj man kyla neaiskumu su BLW. Knygoj raso, kad sis metodas labai didelis pliusas valgant viesoj vietoj, nes vaikas tiesiog pasiims is mamos lekstes ka nori. Tai cia man kyla klausimai:
1)Kada jis jau normaliai pasiims? Nes jei as pasiulyciau maisto is savo lekstes 8 men sunui, tai jis griebtu uz viso indo ir vaizdelis butu nekoks.
2) Kuom jus maitinat ar maitinot tokius mazylius, kai lankydavotes kavinese ar eidavot i svecius? Leisdavot patiem valgyt ar vis delto maitindavot? Man baisiai nesinori po saves palikt kiaulides. Bet kol kas, jei vaikas valgydamas sedi ne savo kedutej, o pas mane ant keliu, tai po valgymo seanso persirengt tenka abiem.
3) Kada baigiasi didysis terliojimo etapas? As is tikro negaliu dar labai skustis. Jis nekisa maisto i plaukus + shuva labai operatyviai viska nuo zemes surenka... Tik tiek, kad vis dar suspaudzia maista i kumsti, o paskui visa kedutes staliuka su juo istrina.
4) Jei pagrinde visa maista vaikas ima rankom, kaip sekasi ipratint prie stalo irankiu? As vakar padaviau sakute bukais galais, kazkaip noriu, kad iprastu, kad cia ne zaislus mama i rankas bruka.
Butu idomu isgirst patirti tu, kuriu vaikiukai jau ciut vyresni.

Problema tame, kad kai valgome kavinese ar pan maistas ne visada tinkamas tokiems maziems vaikams, plius kai ne pacios gamindas bet kokio briedo gali buti prideta, taipogi nesviezias maistas gali buti sumaisytas su svieziu, i ka mazas vaikas neaisku kaip reaguos.
1.Tai jei griebtu uz viso indo galima tiesiog ideti gabaleli po gabalelio i rankyte. Maniske kazkaip nuo virsaus viska valge, tai nebuvo per dideliu bedu, isskyrus kelis netycia numestus indus (mano pacios neapgalvojimas).
2.Iki kokiu metu- tik savo atsinestiniu maistu, kartais koki gabaleli is savo lekstes duodavau. Maitindavau pati, na pusiau pati, mazoji sauksteli rankyte prilaikydavo, bet padedavau nuvairuoti kur reikia. Kitu atveju ne tik kavine priterstume, bet tektu pilnai perrengt vaika ir galbut ir save.
3.Tas terliojimosi etapas ilgokai tesiasi, tiesiog mazeja maisto kiekis ant grindu ir baldu, bet maisto issimetymo spindulys nesumazeja, vistiek valyti reikia... Nuo mazdaug metu laiko jau normaliai sakyciau, graziai valgo, bet vis koks gumulelis atsiranda ant grindu toli nuo vaiko...
4.Su saukstuku bedu nebuvo, patinka juo kabinti bulviu kose ar varske, o va sakute sudetingiau, tiesiog jei neskystas maistas norisi rankute imti o ne sakute (na tikrai, ranka patogiau biggrin.gif ). Ir dabar noro nerodo, nebent su sese kai valgo ja kopijuoja.. o siaip dazniausiai pati pasmeigiu ir paduodu arba tiesiog leidziu rankomis, net nezinau ar gerai darau kad neskubinu, bet kazkaip nesinori versti ar pan, manau ateis tam savo laikas....
Atsakyti
perksiaciau knyga, tai jauciuos apsisvietus ir pasiruosus BLW smile.gif
mano maziukei dabar 5,5 men, bet ji rodo begalini susidomejima mano valgomu maistu. anskciau tai tik akytem palydedavo, o dabar labai agresyviai bando atimt smile.gif jau buvo nuvogus gabaleli banano, agurka nuo sumustinio biggrin.gif labai noreciau jau dabar ja primaitint, bet kantriai laukiu 6 men smile.gif

kas skaitet BLW receptu knyga - ar verta ja pirkti?
Atsakyti
QUOTE(Kristutele @ 2013 04 11, 03:35)

kas skaitet BLW receptu knyga - ar verta ja pirkti?


As skaiciau. Jei vien del receptu, tai turbut neapsimoka, bet as rekomduociau ja pirkt vietoj pagrindines BLW knygos, nes cia ta pati info pateikta glausciau ir gal net aiskiau. O receptus as perzvelgiau, kad ideju tureciau, ka duoti ir kaip apsieit be druskos, o naudot citrinos sultis ir ivairius prieskonius. Siaip receptai ten neblogi, tik tiek, kad mes mesos nevalgom, tai man daug atkrenta.
Atsakyti
Kalbant apie prieskonius, ką naudojat vaiko maisteliui pagardinti? Aš suprantu, kad čia jau mano "sugadintiems" receptoriams nedruskintos košės ar net daržovės atrodo beskonės, bet manau ir vaikui būtų įdomiau įvairesni skoniai smile.gif ar dedat kokio čiobrelio, raudonėlio, rozmarino, baziliko? Ar duodat maisto su svogūnais (keptais ar žaliais), česnaku, porais, pipirais? Man kažkaip nedrąsu, todėl dar tenka daugelį dalykų gaminti mažiui atskirai, o norėtųsi jau daugiau duoti savo maisto, nes atrodo, kad ir jis jau mato skirtumą, kad valgo ne tą patį ką mes g.gif
Atsakyti