Įkraunama...
Įkraunama...

Būsto paskolos palūkanos

QUOTE(Ilka* @ 2012 11 02, 14:56)
 
Tos fiksuotos palūkanos realiai irgi susidaro iš rinkoje esančios maržos, euriboro arba viliboro ir dar pliuso, kaip bankas galvoja, kad turėtų euriboras/viliboras svyruoti per paskolos laikotarpį. Tik bankai sąmoningai neišskiria tų dalių, nes tada po fixo laikotarpio klientas turėtų teisinius svertus reikalauti palūkanų sumažinimo ar bent jau nedidinimo. 


po fikso juk galima fiksa testi arba galima kintamas imti, prie ko cia reikalavimas palukanu sumazinimo..? ir tada nustatomos palukanpos tokios, kokios buna tuo metu... jos nebebuna tokios, kokios sudarant sutarti. juk laiko tai praeina ir salygos keiciasi...

jeigu as imu paskola ir bankui sumoku besenus pinigus, as turiu teise zinoti, kas sudaro fiksa: kiek euriboras/viliboras, kiek banko galvojimas ir mano finansines situacijos ivertinimas, kiek ta bendra rinkoje esanti marza ...
banke sako: jusu kredito istorija vos ne auksine... o palukanos besenos. Kodel? tokia banko politika. tai kam tada sakyti, kad mano kredito istorija gera?
esu milijonu proc. isitikinusi, kad zmones blogai daro, kad nereikalauja fikso isaiskinimo... pareikalautu, kristu palukanos, nes kai eini per pazistamus, jos krenta ir labai daug. isitikinau savo kailiu. bet juk ne visi turi pazinciu...
Atsakyti
baigės man penkių metų fiksas SEB, pasirinkau kintamas, marža nuo 0.8, iki 2.45 pakilo, jei fiksuočiau 1.8(bendras apie 3,5), mokėta laiku, būsto vertė šiek tiek pakilo per tą laiką, mastau apie refinansavimą, tik nežinau į kurį banką, SEB dar pensija kaupiama, gyvybės draudimas, noriu iš principo viską iš ten iškelt, su swedbanko vadybininke pakalbėjau, nes pas juos algą gaunu, sako mes savo laiku mokantiems klientams maržų nedidinam, bet man aišku refinansavimo atveju 0,8 maržos neduotų, bet kraipė galvą, kad taip maržą padidino, su bankininkais keblu kalbėt, nes jie nešališki
Atsakyti
QUOTE(Abonentas @ 2012 11 12, 11:29)
baigės man penkių metų fiksas SEB, pasirinkau kintamas, marža nuo 0.8, iki 2.45 pakilo, jei fiksuočiau 1.8(bendras apie 3,5), mokėta laiku, būsto vertė šiek tiek pakilo per tą laiką, mastau apie refinansavimą, tik nežinau į kurį banką, SEB dar pensija kaupiama, gyvybės draudimas, noriu iš principo viską iš ten iškelt, su swedbanko vadybininke pakalbėjau, nes pas juos algą gaunu, sako mes savo laiku mokantiems klientams maržų nedidinam, bet man aišku refinansavimo atveju 0,8 maržos neduotų, bet kraipė galvą, kad taip maržą padidino, su bankininkais keblu kalbėt, nes jie nešališki

Jau skaitau apie nebe pirma toki atveji, kai po fikso pasiulo aukstas palukanas. Man kazkaip atrodo, kad tai susije su busto paskolos dydziu ir busto verte. Ar jus tikri, kad verte padidejo? Juk jei emete paskola pries 5 metus, tai 2007 pabaiga buvo pats kainu grazumas net jei del busto kainos sutarete dar pries metus. Manau, kad bankas siulo dideles marzas tiems, kieno busto verte mazesne nei paskola. Ir tokiu po 5 metu turetu atsirasti, kas eme fiksa... nors 2.45 gal ir nera baisiai didele marza, bet nemaza. Vasara mums sumazino iki 1.80.
Atsakyti
QUOTE(bigsmile @ 2012 11 12, 11:53)
Jau skaitau apie nebe pirma toki atveji, kai po fikso pasiulo aukstas palukanas. Man kazkaip atrodo, kad tai susije su busto paskolos dydziu ir busto verte. Ar jus tikri, kad verte padidejo? Juk jei emete paskola pries 5 metus, tai 2007 pabaiga buvo pats kainu grazumas net jei del busto kainos sutarete dar pries metus. Manau, kad bankas siulo dideles marzas tiems, kieno busto verte mazesne nei paskola. Ir tokiu po 5 metu turetu atsirasti, kas eme fiksa... nors 2.45 gal ir nera baisiai didele marza, bet nemaza. Vasara mums sumazino iki 1.80.

2006 ėmėm naujos statybos, prieš pat šuolius, 188k kaina jo buvo, dabar kaimynai dar 260k gauna
Atsakyti
QUOTE(Abonentas @ 2012 11 12, 11:56)
2006 ėmėm naujos statybos, prieš pat šuolius, 188k kaina jo buvo, dabar kaimynai dar 260k gauna


Tada sunku suprast, kur jie tą rizikingumą mato. Nebent dabar tokios maržos didelės... mes tai po 2 metų rašėm prašymą, kad mažintų maržą, nes ir banko produktų dar prisiėmę, ir tuo metu buvo mažesnės maržos ir sumažino. Jūsų atveju pasitarusi su vadybininke gal pasidaryčiau preliminarų būsto vertinimą ir prisegčiau prie prašymo mažinti maržą, nes refinansavimas brangokas, kainuoja apie 2000 lt.
Atsakyti
QUOTE(bigsmile @ 2012 11 12, 12:10)
Tada sunku suprast, kur jie tą rizikingumą mato. Nebent dabar tokios maržos didelės... mes tai po 2 metų rašėm prašymą, kad mažintų maržą, nes ir banko produktų dar prisiėmę, ir tuo metu buvo mažesnės maržos ir sumažino. Jūsų atveju pasitarusi su vadybininke gal pasidaryčiau preliminarų būsto vertinimą ir prisegčiau prie prašymo mažinti maržą, nes refinansavimas brangokas, kainuoja apie 2000 lt.

eisiu kalbėt, sakau ko maržą pakėlėt, sako o ką jūs norit vieno procento bendro? nelabai linkę jie detalizuot
Atsakyti
QUOTE(Abonentas @ 2012 11 12, 09:13)
eisiu kalbėt, sakau ko maržą pakėlėt, sako o ką jūs norit vieno procento bendro? nelabai linkę jie detalizuot



dbr palukanos ziauriai mazos, todel jie ir kelia marzas.... kad galetu uzsidirbti manau smile.gif

Abonentas, o koks pas jus buvo imant dydis SEB bendras ? ir ar buvo marza iskirta sutartyje? vadybininkje minejo, kad anksciau ir fiksa imant marza SEBAS issikirdavo....
Atsakyti
QUOTE(Realesne @ 2012 11 12, 21:41)
dbr palukanos ziauriai mazos, todel jie ir kelia marzas.... kad galetu uzsidirbti manau smile.gif

Abonentas, o koks pas jus buvo imant dydis SEB bendras ? ir ar buvo marza iskirta sutartyje? vadybininkje minejo, kad anksciau ir fiksa imant marza SEBAS issikirdavo....

neišskyrė maržos, o bendras buvo apie penki su puse
Atsakyti
QUOTE(Abonentas @ 2012 11 12, 21:00)
neišskyrė maržos, o bendras buvo apie penki su puse



o dbr siulo fikso 3,5 bendra? as tai jamciau tongue.gif manau...
Atsakyti
QUOTE(Realesne @ 2012 11 13, 08:15)
o dbr siulo fikso  3,5 bendra? as tai jamciau tongue.gif manau...

iki 3.22 nusileido, bet nepaėmiau, su tokia situacija eurozonoje prognozuojama, kad nekils, bet kada galiu užfiksuot už 300lt vienkartinį mokestį
Atsakyti
O su kintamom palūkanom kiek galima tikėtis bendro procento? Man Dnb apie 3,5 proc. kalbejo, bet kol neturiu visų dokumentų nieko konkrečiau nepasakė. KAip suprantu 3,5 cia daug šiai dienai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(trojana @ 2012 11 13, 14:42)
O su kintamom palūkanom kiek galima tikėtis bendro procento? Man Dnb apie 3,5 proc. kalbejo, bet kol neturiu visų dokumentų nieko konkrečiau nepasakė. KAip suprantu 3,5 cia daug šiai dienai? g.gif


Daaaaug. Musu kintamos, siai dienai bendras 1,99 %, keiciasi kas 3 men. Ir tai marza 1.8 %, ne tokia maza kaip pries kelis metus, bet ir paskola imta po kainu burbulo sprogimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bigsmile: 13 lapkričio 2012 - 13:53