Įkraunama...
Įkraunama...

Būsto paskolos palūkanos

QUOTE(kepalas @ 2014 01 17, 08:06)
Skirtumas tarp litu ir Euru fiksuotu buvo 0.1 proc. Jei cia didelis skirtumas tada nezinau ka ir sakyti. Pats emiau 2013 su fiksuotomis palukanomis tai gavosi 3.48 Lt o Eurais butu buve 3.35 proc. plius keitimo mokesciai. Turiu paemes fiksuota litais ir nematau skirtumo kad man tuo paciu procentu pafiksuos i Eurus del 0.1 proc. nenumirsiu
Papildyta:
Pirmausia siulyciau issiaiskinti su giminemis ar jie isvis nores parduoti ir susitarti del sumos. Tada eiti i banka ir ziureti ka jie siulo. Galit ir su giminem sutarti jog jus jiems mokesite vietoj banko lkusia dali. O del vaiku tai ku odaugiau vaikuo tuo paskolos suma mazeja.



nieko, ramiai pagalvojau is kitos puses ir pasprendziau kad busiu saugi ta likusi fikso laika nuo netiketo palukano kilimo mirksiukas.gif rolleyes.gif.
Papildyta:
QUOTE(ptashka @ 2014 01 17, 18:36)
Tai jei moteris ateis prašyti paskolos 7am mėnesyje nėščia, bankas neatsižvelgs, kad netrukus atsiras vaikas ir kad moters realios pajamos sumažės?


jei ateis isejusi nestumo ir gimdymo atsotogu, atkreips biggrin.gif, nes ir pazymoje apie pajamas tai matysis. is mano aplikos daug kas eme "su pilvais" ir demesio nekreipe bankai.
Atsakyti
QUOTE(ptashka @ 2014 01 17, 20:36)
Tai jei moteris ateis prašyti paskolos 7am mėnesyje nėščia, bankas neatsižvelgs, kad netrukus atsiras vaikas ir kad moters realios pajamos sumažės?

na, mano atveju, tam neturejo jokios itakos;) bet jeigu bankas sakytu, kad skaiciuos pajamas, kurias dar tik gausi, tai sakyciau, tada tegul skaiciuoja, kad 2metus vyras ant saves persirasys, o as grisiu i darba:)
Atsakyti
QUOTE(Avituke @ 2014 01 17, 21:47)
as pirma karta girdziu, kad bankai skaiciuotu ne tas pajamas, kurios buvo paskutinius 12men, o tas pajamos, kurios dar tik bus.. nemanau, kad del nestumo reiktu pergyventi. jeigu siandiena imsite paskola, tai viska, ka iki siol uzdirbote per 12 men dalins ant tiek seimos nariu, kiek yra jau gimusiu. o jeigu paskola imsite tada, kai pagimdysite vaika, tai tada dalins ant 4..

ir isvis, kas cia per nesamoninga situacija "musu giminaiciai gal parduos gal ne".. pirmiausia eidami i banka, turite tureti konkretu pirkimo objekta ir zinoti, kokios sumos reikes is banko. tad ne nuo banku pradekite, o nuo giminaiciu. ir pokalbis turi buti realus, o ne apkalbu lygio. nes sia akimirka gal jie paprasys 10 tukst, o kai reiks pirkt, sakys norim 50tukst. ir kas tada?


situacija pas mus tikrai durna, as pripazystu! Bet kadangi mes norime pirkti mano seneliu namus, tai laukiam is mano tetos kainos. Nors jau kelinti metai ji kalba kad tikrai parduos, nes to namo jai nereikia, geriau pinigai. Kadangi siuo metu name gyvena mano senele, kuriai vis sunkiau tuo namu rupintis (pagalbos visiskai atsisako), del to laukiam kada ji pati sutiks parduoti. Del to ir nezinom kada galima pirkti. Rinkos kaina namo zinom ir zinom, dar tai kad dalis namo priklauso mano seimai ( po senelio mirties)
Paciai sita situacija nepatinka, bet kadangi jau musu seima nusprende nesvarbu kas issaugoti turta seimoje, tai nenorim taip lengvai trauktis
Atsakyti
esu motinystes atostogu antru metu pradzioje, gaunu 40 proc. savo algos. bankas ziuri tik tuos 40 proc., i pirmuju metu ismoka neatsizvelgia.
Atsakyti
QUOTE(miyako @ 2014 01 15, 13:18)
Sigbut, aciu, kad atsakete. Siaip turint omeny, kad vieno zmogaus algos dydis yra gerokai duagiau nei 2K lt, tai keistas salygas pasiule. Klausimas kitas, ar galima
Dar deretis, kad butu bent 2,0%..


Deretis ne tik galima, bet ir reikia. O tam butina zinoti rinkos situacija. Tam, kad zinoti, reikia dometis t.y. skirti laiko ir apeiti visus bankus. Tad susidarysit bendra vaizda. Taip pat klaustiu, kodel marza butent tokia, o ne kitokia. Kokie veiksniai gali itakoti jos mazejima. Pagalvokite ka jus galite duoti bankui(atidaryta saskaita, pensija, kreditine kortele, galbut gyvybes draudimas) ir panaudokite siuos argumentus derantis del mazesnes marzos.
Atsakyti
Kaip manote, ar verta fiksuoti palūkanas 10 metų su 3.9% bendrom palūkanom? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Miss Bennet @ 2014 04 27, 20:41)
Kaip manote, ar verta fiksuoti palūkanas 10 metų su 3.9% bendrom palūkanom? smile.gif


3,9% lyg ir puse velnio kaip fiksavimui. Vel neaisku kas po tais % slepiasi. Kokia marza?

Nefiksuojant esamu laikotarpiu palukanu norma turetu buti zenkliai geresne. Antra vertus, jei jau taip norit stabilumo, isitikinkit, kad fiksavimo atveju sutartyje bus aiskiai isskirta marza t.y. pastovioji palukanu dalis ir kintama palukanu dalis. T.y., kad bankas po fix laikotarpio pabaigos negaletu perziureti jusu marzos!!! Nes atsitiks taip, kad pasibaigus tiems 10% metu, jei netycia patapsit rizikingesniu klientu, palukanos t.y. marza gali zenkliai isaugti!
Atsakyti
Gal kas pasidalins šiuo metu kokią maržą realu išsiderėt? SEB'as mums kaip seniems klientams siūlo 1,8, jei pasiimsim dar vieną produktą, dar gali mažesnę duoti, kiek - spręs po prašymo pateikimo. Galvoju kaip kitiems sekasi šiame banke ir kaip kituose?
Atsakyti
QUOTE(sigbut @ 2014 04 28, 08:10)
3,9% lyg ir puse velnio kaip fiksavimui. Vel neaisku kas po tais % slepiasi. Kokia marza?

Nefiksuojant esamu laikotarpiu palukanu norma turetu buti zenkliai geresne. Antra vertus, jei jau taip norit stabilumo, isitikinkit, kad fiksavimo atveju sutartyje bus aiskiai isskirta marza t.y. pastovioji palukanu dalis ir kintama palukanu dalis. T.y., kad bankas po fix laikotarpio pabaigos negaletu perziureti jusu marzos!!! Nes atsitiks taip, kad pasibaigus tiems 10% metu, jei netycia patapsit rizikingesniu klientu, palukanos t.y. marza gali zenkliai isaugti!


Čia marža po fikso pabaigos bus 1.8%. O 5 metų fiksas su 3.1%.

Kitas bankas siūlo 5 metų fiksą su 3.2%. Marža po fikso 1.35%.

Kas geriau? doh.gif
Atsakyti
Ką manote apie tai ?
Atsakyti
QUOTE(Miss Bennet @ 2014 04 28, 19:50)
Čia marža po fikso pabaigos bus 1.8%. O 5 metų fiksas su 3.1%.

Kitas bankas siūlo 5 metų fiksą su 3.2%. Marža po fikso 1.35%.

Kas geriau?  doh.gif


Man priimtinesnis būtų antras variantas, 5 metai prabėgs greitai, o tada perskaičiuojant palūkanas geriau turėti mažesnę maržą...
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2014 04 30, 09:10)
Man priimtinesnis būtų antras variantas, 5 metai prabėgs greitai, o tada perskaičiuojant palūkanas geriau turėti mažesnę maržą...


Tai gal geriau tada 10 metų fiksuoti su 3.9% palūkanom?
Jeigu prognozuoja, kad palūkanos didės. g.gif
Atsakyti