Landau po savo konspektus.Manau,kad pravers daug kam
Dar prieš sodinimą kopūstų ir ropių sėklas užmerkite į raugintų kopūstų sultis, ir sudygę augalai augs visiškai nepritraukdami kenkėjų. Jei nesuspėjote to padaryti ir pasėjote nemirkytas sėklas, vertėtų paruošti acto rūgšties tirpalą (valgomąjį šaukštą 70 proc. acto esencijos ištirpinti 10 litrų vandens) ir juo palaistyti kopūstų, ropių, ridikėlių vageles. Jokia spragė jūsų augalų nepalies!
Kova dėl kopūstų
Kopūstas - daržovė, dėl kurios tarp daržininkų ir vabzdžių vyksta tikrų tikriausia kova. Vos kopūstai sudygsta - skanių jo lapelių kaip mat įsigeidžia kopūstinė kandis, musė, kopūstinis baltukas ir kiti kenkėjai.
Todėl dabar pats laikas atkreipti dėmesį į besiformuojantį kopūstkotį, gūžę, stiebiavaisius. Apiplaukite juos pavirtu druskos tirpalu (stiklinė druskos 10 litrų vandens) ir juo dar paliekite žemę aplink augalą. Taip apsaugosite augalą nuo kopūstinės kandies kiaušinėlių.
Jei jau pastebėjote vikšrus, tai ne tik juos nurinkite, bet ir periodiškai aplaistykite lapus acto tirpalu (valgomasis šaukštas esencijos 10 litrų vandens).
Dar galite vikšrus naikinti apipurkšdami kopūstus varnalėšos ištrauka: smulkiai supjaustoma trečdalis kibiro lapų, užpilama šiltu vandeniu ir laikoma nuo 3 dienų iki 2 savaičių - kuo ilgiau, tuo geriau.
Jei po ranka neturite varnalėšos, pagal tą patį receptą galima gaminti ištrauką iš bet kokių išravėtų piktžoles. Pasak užkietėjusių daržininkų, tik 8 piktžolės yra tikrai efektyvios: dilgėlė, varnalėša, kiaulpienė, kraujažolė, garšva, gyslotis, arkliarūgštė ir šiurkštusis asiūklis.
Taip pat tinka ištraukos iš spyglių, bulvių ar pomidorų lapų. Sufermentuotų, suraugintų augalų ištraukos ne tik išnuodys vikšrus, bet ir savo kvapu atbaidys vabzdžius kenkėjus. O kartu "pamaitins" kopūstus azotu, kuris jiems taip reikalingas brendimo metu.
Man labai įdomu tas seklų apdirbimas kopūstų sultimis.Maž tikrai suveiktų
Nesodinau ne vieno kopūsto....