Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriančios svajonių sodus

QUOTE(vida777 @ 2014 05 19, 09:16)
Beveik kiekviena diena apie tave galvojau, kaip tau sekasi...

Japonines magnolijos yra ankstyvos savo zydejimu,
kerijos labai plinta saknu atzalomis? kubila be dugno

O man, darbo kruviui didejant, proporcingai mazeja fizine energija

(per 3 kartus) ir pasidariau 4 vazonus  didis.gif .
kone kasdien butina laistyti,
Gali lyti kiek nori, bet jei saule viena diena pakepino, zeme virsta uola.

MB rengia laistymo sistema sklype. Taigi, vel viskas bus israusta,

Kaip faina 4u.gif wub.gif , ir as perbegu mintimis per mus,
Knifofijos nesutikau pavasar Klp mugej, matyt Frezijoj prekiavo.

noriu prie magnolijos.. turiu gilu atsparaus plastiko kubila 40cm diametro - ar pakaks? gerai kad paprotinai, zadejau laisvai sodinti. Siemet pas mus daug kur magnoliju ziedai nusalo.

man geriau visa diena darze negu 3 val.prie puodu - va sis darbas tai labai vargina. doh.gif su kolege dopinguojam - zelmenu sultis geriam - tokia sportiska moteriske beveik kasdien pristato i kontora.

oho lotuliukas.gif kokie uzmojai
Man vis norisi koki nauja derini isbandyti - siemet dominuos Euryopsas, derinsiu su alternanthera red carpet, daugiamete ta ruda smilga, sanvitalija, dar kazkuo - bus silta;
plius kaip visada kazkokio kampo dar norisi baltai sidabrisko.
Minejau naslaites - tai jei langai nuvalyti butu (o jie nevalyti kokia 10 metu, tikrai, na 'nedaeina rankos'..), parodyciau, kaip violet/melyni ir oranziniai ziedai is proto eina apkaisyti svyrancia balta lobuliarija - 3 loveliai ant palanges prie iejimo, kvepia kaskart kai eini pro duris wub.gif . O svyrancios naslaites pakaitom su gebene laipteliu turekluose (jei galima taip vadinti tas baltas nusiurusias lenteles smile.gif )

jei jau viska rausia - ir tinkleli nuo kurmiu galite tiesti 4u.gif
Papildyta:
Vida777,
o hidrogranuliu nenaudoji?
as visada naudoju. jei vazonai neapdoroti moliniai, vidu iskloju polietilenu.
Niekada, net per didziausius karscius man nereikejo kasdien laistyti vazonu.
paprastai 2kart per sav. arba reciau.
kai totalus karsciai - na kas antra diena pietinej pusej.
Atsakyti
QUOTE(krisjon @ 2014 05 19, 19:17)
Vida777,
o hidrogranuliu nenaudoji?
as visada naudoju. jei vazonai neapdoroti moliniai, vidu iskloju polietilenu.
Niekada, net per didziausius karscius man nereikejo kasdien laistyti vazonu.
paprastai 2kart per sav. arba reciau.
kai totalus karsciai - na kas antra diena pietinej pusej.

Man puodai - irgi kancia mega_shok.gif , gerai, kad MB tik savaitgaliais namuose valgo.

Pas mus kurmiu nei su ziburiu nerasi - galvas nusisuktu tokia akmenuota zeme rausdami biggrin.gif .

Hidrogranules zinau, bet neisivaizduoju kaip su jom elgtis g.gif .
Kai pirmi metai, tai eksperimentavau su keramzito granulem, turiu labai daug nuo kambariniu augalu likusiu. Pripilu as ju i dekoratyvini vazona, i jas/ant ju statau plastikinius vazonus su gelemis, tada laistant nebega vanduo lauk - keramzitas sugeria.

Kerijai tokio kubilo pakaks, gi nereikia gal tau milzinisko krumo, geriau tada pasisodink keliose vietose sklype, jei labai patinka. Man kerijos vienas is privalumu, kad ziema sakos buna sodriai zalios spalvos.

Taigi pasirodyk tas savo kompozicijas - gal kam labai ikvepimo reikia... tongue.gif
Ar tuja prigijo? Mano viena visai jau galus atiduoda, teks atsodinti.

Atsakyti
Tuja prigijo, na 90% kad prigijo unsure.gif
manau geru laiku sodinom, kovo vidury, miegojo dar.
kelios sakeles sudziuvusios - matyt pasilauze kai vilko.

*hidrogranules butinai reikia isbrinkinti (labai geitai brinksta) pries maisant su zememis - na kaip zele pliure imaisai i zemes misini ir viskas. is akies dedu norma - atmusiau ranka smile.gif.
**jei sausas granules bandai maisyti, ir jei zemes misinys dregnas - oi tada sulimpa kaip guma, vargas.
***o jei sausas granules i sausa misini, o paskui viska drekini - tai jos isbrinksta po truputi ir lipa zemes is vazono. hidrogranuliu turis padideja koki simta kartu brinkstant, is sauksto sausu iseina 1/3 kibiro isbrinkusiu.
visi atvejai isbandyti biggrin.gif

keramzita - tamsios spalvos smulkios frakcijos dedu ant kambariniu geliu vazono zemes pavirsiaus - labai tvarkinga ir estetiska.

vienmetes taip:
dugne - baltos agropleveles sluoksnis ar dvigubas (sulaiko vandeni laistant, ypac jei su trasom..)
saknu zonoj - substratas+hidrogranules+agroperlita daznai naudoju (aeracijai)
ant virsaus - gruntas+hidrogranules, na zemes misinys, sunkesnis nei substratas. ji perku, nes is darzo slieku butu - jam per maza erdves vazone, tai per daug veiklos ten jam.
tas vazonu zemes naudoju kelis metus (palieku kur nors ziemoti - siltnamy, darzinej - paskui pernykscius augalu likucius iskrapstau)

Gerai, gal nufotkinsiu savo alytnamio puosmenas,
Cia is pernai, tu likai nemacius smile.gif, gal ikveps mirksiukas.gif (giminems dariau)
https://picasaweb.go...608661220483122
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krisjon: 20 gegužės 2014 - 22:43
QUOTE(krisjon @ 2014 05 20, 23:38)
Gerai, gal nufotkinsiu savo alytnamio puosmenas,

wub.gif tikra atgaiva akims thumbup.gif stebėjau, bet negaliu susilaikyti matydama tokius grožius smile.gif krisjon savo stiliaus ir talento komponuoti augalus iš rankų nepaleidi, šaunuolė, tris kartus valio thumbup.gif
kada jau įkišau trigrašį, tai pasakysiu, kad didelių naujienų savo kieme nebegimdau, nespėju ir taip kampų apžiūrėti doh.gif pernai vasaros pabaigoj per kiemą vedė gyvenvietės kanalizaciją, gavom nemažai vejos persėti, tai ta proga ką ne ką pakilnojau, tačiau po dekretinių į darbus kai išėjau tai ir nurimau, augalams nebegaliu skirti tiek laiko, kiek anksčiau, teko perskirstyti laiko limitą blush2.gif
bet jus visas vis prisimenu, paskaitinėju, pasidžiaugiu vis dar neblėstančiu visų entuziazmu. Dėkit fotkes, vis akims proga pailsėti nuo excel'io ir kitų tarnybinių rutinų smile.gif

dar apie hidrogranules pridėsiu trigrašį - jas irgi naudoju intensyviai, ypatingai pasiteisina kapinėse, kur negali taip dažnai, kaip norėtųsi, nuvažiuoti ir palaistyti. Aš ten tiesiog sodindama gėles į duobutes pamaišau hidrogranulių ir viskas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 21 gegužės 2014 - 08:02
QUOTE(jolaxus @ 2014 05 21, 07:42)
*Dėkit fotkes, vis akims proga pailsėti nuo excel'io ir kitų tarnybinių rutinų smile.gif

**dar apie hidrogranules pridėsiu trigrašį - jas irgi naudoju intensyviai, ypatingai pasiteisina kapinėse, kur negali taip dažnai, kaip norėtųsi, nuvažiuoti ir palaistyti. Aš ten tiesiog sodindama gėles į duobutes pamaišau hidrogranulių ir viskas.

vis per ta greita skaityma - virsutinio sakinio pabaiga perskaiciau kaip "tarnybiniu romanu" lotuliukas.gif . Galvoju, jolaxus jau visai paduko...

Ot apie hidrogranules kapinese labai gera ideja. Kur ju LT ieskoti? Zalioje stoteleje yra?

Nebeturiu laiko (skaitau mat irgi tik kas antra zodi tongue.gif ), gal sugraibysiu kada ir as kokia fotke.
Jolaxus, jei neparodysi savo sermuksnyno, tai taip ir zinok!
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2014 05 21, 09:13)
vis per ta greita skaityma - virsutinio sakinio pabaiga perskaiciau kaip "tarnybiniu romanu"  lotuliukas.gif . Galvoju, jolaxus jau visai paduko...
<...>
Jolaxus, jei neparodysi savo sermuksnyno, tai taip ir zinok!

vida777, ot velnių priėdus, apie tarnybinius romanus ji mat svaigt pradėjo biggrin.gif ne ne, aš ne tokia - gyvenu su tuo pačiu ir iš atlyginimo biggrin.gif
o mano šermukšnynas buvo būtent ta vieta, kurią teko perkilnoti kai kapstė kanalizacijos vamzdynus doh.gif rudenį viską persodinom, iš penkių medžių nejudintas liko tik vienas, šiemet tik tas normaliai žiedus sukrovė, iš persodintų vienas šiemet sunkiai sprogsta, vis stebiu ir svarstau ar visgi įsikabins ar teks atsisveikinti... Tai vat ir vargstu šiek tiek su tuo šermukšnynu ax.gif
na kada nors gal reikės papaparacinti po augalynus, kad iliustracijų čia pas mus daugiau atsirastų, juk tinkamu kampu paėmus gali ir iš šabakštyno nebloga fotkė gautis hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(krisjon @ 2014 05 20, 23:38)
keramzita - tamsios spalvos smulkios frakcijos dedu ant kambariniu geliu vazono zemes pavirsiaus - labai tvarkinga ir estetiska.

drinks_cheers.gif jau daug metu taip darau.
Atsakyti
Aciu labai, Jolaxus. 4u.gif

Na ir as tarnybai pavasarius ir rudenius pardavus, kada gi motoriukas suletes?. Nebeturiu tik laiko dviraciui, pamegtam is 3m. dyko buvimo daugiabuty.
Vel grizau i zemele.
Pasivazinesiu pora/trejeta simtu km per jonines planuoju.
na man juros krantas uz 9km dviraciu tako, o uz dar poros Botanikos sodas - tai kaip visad, kuo geresnes salygos, tuo labiau ju nematai. doh.gif


QUOTE(vida777 @ 2014 05 21, 08:13)
Ot apie hidrogranules kapinese labai gera ideja. Kur ju LT ieskoti? Zalioje stoteleje yra?

yra, STOCKOSORB prekiniu pavadinimu.
as perku 1kg - keliems metams uztenka.
manau kitam sezonui pakeisiu siltnamy zeme, ir ten krestelsiu.

QUOTE(jolaxus @ 2014 05 21, 09:13)
na kada nors gal reikės papaparacinti po  augalynus, kad iliustracijų čia pas mus daugiau atsirastų, juk tinkamu kampu paėmus gali ir iš šabakštyno nebloga fotkė gautis hihihi.gif

butinai! man tikrai butu idomu pamatyti, kaip pas tave pasikeitus ir isaugus augmenija. Gerai viska prisimenu smile.gif gal smelio deze atgal transformavosi i baseineli? Ir ivaziavimo zona noreciau pamatyti, ir tuos spygliuocius su lanksvom pakalniuke patvory..
Atsakyti
Naslaites nuo kovo vidurio, lobulijas pridejau geguzes vidury.
vidurini vazona sodinau daug veliau, todel geles mazesnes.
https://picasaweb.go...352432072590386
https://picasaweb.go...352439294285314
Atsakyti
QUOTE(krisjon @ 2014 05 22, 22:45)
Naslaites nuo kovo vidurio, lobulijas pridejau geguzes vidury.
vidurini vazona sodinau daug veliau, todel geles mazesnes.
https://picasaweb.go...352432072590386
https://picasaweb.go...352439294285314

kaip grazu, kaip naturalu... wub.gif
Cia tavo pasaukimas - stebink visus tuo, ka sugebi. Saunuole 4u.gif !
Atsakyti
As pernai lobuliarijas komponavau su zemaugiais jurginukais loveliuose. Mano atveju labai pasiteisino, nes vejotuoj vietoj gerai augo tiek vieni, tiek kiti augalai. Jurginukai tvirti, o lobuliariju vejas nenulauzo. Ir vaizda visi gyre kas mate. Simet darysiu ta pati, nes vienam lovely jurginukai isgyveno. Dasipirksiu ir i antraji.

Dar norejau paklausti krisjon, su kuom tu komponuotum ipomeja? Na tokie man tie lapai grazus. Dabar turiu nusipirkus salotinius ir tamsiai rudus.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2014 05 22, 23:26)
kaip grazu, kaip naturalu...  wub.gif
Cia tavo pasaukimas - stebink visus tuo, ka sugebi. Saunuole  4u.gif !

Aciu. wub.gif Taip, tu loveliu paprastumas ir kuklus puosnumas labai tinka kontekste: as rimtai alytnamy dabar gyvenu smile.gif (didziausiame is visu alytnamiu 'modeliu'). Man labai grazu raudonos plytos (bus kitokia apdaila veliau) ir tamsiai zalias stogas (tas tai naujas)

QUOTE(Tina* @ 2014 05 23, 09:33)
As pernai lobuliarijas komponavau su zemaugiais jurginukais loveliuose. Mano atveju labai pasiteisino, nes vejotuoj vietoj gerai augo tiek vieni, tiek kiti augalai. Jurginukai tvirti, o lobuliariju vejas nenulauzo. Ir vaizda visi gyre kas mate. Simet darysiu ta pati, nes vienam lovely jurginukai isgyveno. Dasipirksiu ir i antraji.

Dar norejau paklausti krisjon, su kuom tu komponuotum ipomeja? Na tokie man tie lapai grazus. Dabar turiu nusipirkus salotinius ir tamsiai rudus.

Is tikruju , grazus derinukas ''matau'' smile.gif
Lobuliarijos labai universalios.

Del ipomeju, siame albume pamatysi, jis viesas https://www.facebook...d...8601&type=3

siemet supirktame vienmeciu arsenale irgi turiu ipomeju: geltonu stipriau karpytalapiu ir siltai rudu (ne tu saltu juodu) vidutiniskai karpytu. bus naujos kompozicijos. kaip man gera vis mintyse delioti/kurti/matyti - paskui kai imuosi sodint tarsi savaime gimsta smile.gif
identiskai nekartoju niekad kas pernai buvo. Tik buna, kad kelis metus is eiles norisi panasios spalvu gamos, dalis augalu pasikartoja, bet sukomponuota kitaip.
Atsakyti