Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriančios svajonių sodus

QUOTE(vida777 @ 2014 03 09, 20:12)
krisjon, as sugrysiu dar prie tavo kadagiu. Pries raunant pabandyk su jais dar pazaisti - isvalyti, isgeneti, palik tik gyvas sakeles/ virsunes, gal gausis visai idomus bonsai. Israuti visada suspesi  4u.gif .
Ir dar...
Kas auginat leukojas, kazi ar jos labai agresyviai dauginasi, nes butent del tos priezasties atsisakiau snieguoliu? Noreciau tarp pachisandros pasodinti, kazi jos islys virs pachisandru kilimo  g.gif ?

Jos daug lėčiau dauginasi už snieguoles, nors pas mane ir snieguolės nepasakyčiau, kad agresyviai plinta. O štai pachisandros jas užstelbs tikrai.

Šiandien darže jau dirbinėjausi, tarplysvius pabarsčiau pjuvenom, sausus lapus aprankiojau, vėjas pripūtė į visus pakampius. Ryt išskrendu į Frenkfurtą pas sūnėną, sakė ten jau narcizai žydi, paspartinsiu pavasarį truputį.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2014 03 09, 20:12)
krisjon, as sugrysiu dar prie tavo kadagiu. Pries raunant pabandyk su jais dar pazaisti - isvalyti, isgeneti, palik tik gyvas sakeles/ virsunes, gal gausis visai idomus bonsai. Israuti visada suspesi  4u.gif .
Ir dar...
Kas auginat leukojas, kazi ar jos labai agresyviai dauginasi, nes butent del tos priezasties atsisakiau snieguoliu? Noreciau tarp pachisandros pasodinti, kazi jos islys virs pachisandru kilimo  g.gif ?

Jie tokie pazeme rutuliski, kazi kokie bonsai ten gautusi. g.gif
Cia ne pirmo butinumo darbas, kol prisiruosiu bei pradesiu gal ir kitaiP atrodys.

Dabar turiu kitu darbeliu:
*daugiameciu sakniastiebiu kazkiek prisipirkusi, rek i vazonus susisodint, kol zeme man praars uz ukinio (sakiau, kad si sezona praktiskai nieko i nuolatine vieta nesodinsiu)
*zemuogiu daigintis
*levandu seklas i saldytuva sukisti - kiek jas ten laikyti kol stratifikuosis, gal zinot?
*tris jazminus prageneti, jie 3-4m aukscio/plocio. su sekatorium ten kaip su kokia adata pasijutau, nusipirkau Fiskars saku znyples su separatiniu mechanizmu - turetu ''imti''
*na ir po gimines vazineju turta savo paskolinta renkuosi smile.gif - vazonus/vazonelius/irankius ir tt.

pavasarines leukojas Trakuose turejau, labai saikingai dauginasi/plinta.
Na pritariu Knifofijai ir snieguoles juk ne kazka.. (pakalnutes tai taip)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krisjon: 11 kovo 2014 - 11:33
Kaip gera Knifofijai, kad i pavasari nuskris rolleyes.gif

Na o pas mane po siandienos, kaip kazkada pas Vida777 juku sodinuku 'parduotuve' biggrin.gif
pasodinau i laikinus vazonus bijunus 4 rusiu, astilbiu 3 rusiu, rusmeniu 2r., baltu eziuoliu, braske balta/tipo ananasine, gal dar kazkas buvo.
Sustaciau su etiketem prie iejimo kad laistyt netoli butu, o ir silciau prie namo.
Jau ir kaimyne atejo pasiciekavint ka as ten isiskleidus pievoje su vazonais pirmom kovo dienom, tai dabar zinos, kad nenormali naujoji atvykele smile.gif
(siaip kaimynai salia 3 seimos bendraamziai su panasiais vaikais thumbup.gif ... oi, t.y. panasaus maziaus smile.gif
Atsakyti
As jau imu tiket bloga akimi. Tik pasidziaugiau platanu ir puse medzio vetra islauze verysad.gif skauda sirdi ne tas zodis...
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2014 03 18, 00:05)
As jau imu tiket bloga akimi. Tik pasidziaugiau platanu ir puse medzio vetra islauze  verysad.gif skauda sirdi ne tas zodis...

oj oj kaip gaila unsure.gif Man labiausiai gaila vetros padariniu, tai nuvirte medziai.
Stogus nurautus galima vel uzdengti, visa kita atstatyti irgi, o va medziams reikia laiko, ir beto medis yra medis - gyvybes simbolis wub.gif
Pamenu, kai prauze Anatolijus, pas mus kieme nuvirto storulis topolis - kaip as verkiau unsure.gif Man taip jo buvo gaila, iki dabar akyse stovi tas vaizdas luzusio medzio unsure.gif


Kitas klausimas. Vegeles krumas ir suo! Antra pavasari is eiles suo iskasa si krumeli blink.gif Pernai maniau kad zuikiai ar kazkas kitas, ar koks katinas (bet buvo nelabai tiketina, nes visgi kieme palaidas suo). bet taip idomiai iskasa, su saknim pakelia ir padeda uz zingsnio. Pernai nauja vel pasodinau.Siemet ziuriu VEL blink.gif As vel ikisau palaisciau, galvoju gal prigis. Vakar iseinu i kiema, ziuriu suo ziuriu i mane o burnoj kruma laiko uz saku blink.gif doh.gif Anksciau tuoj vietoj augo jazminas. Nuo pat maziukes sakeles, na niekada nebuvo tokiu problemu. Musu sunui ishvis dzin augalai, na bet ka ji ishdarineja su vegele, tai siaubas doh.gif Gal ji koki nemalonu kvapa turi ar ka....
Tuo paciu paklausiu - koki kita krumeli galeciau i ta vieta pasodinti. Kad butu aukstas, nelabai eitu i ploti, ir augtu ant saules unsure.gif
Atsakyti
Tikrai uzjauciu, Tina*, kaip gaila sad.gif
Ar visai jau sugadinta, ar genejimu iseitu kazka pataisyt?

QUOTE(Ju.Ju @ 2014 03 18, 11:26)
Tuo paciu paklausiu  -  koki kita krumeli galeciau i ta vieta pasodinti. Kad butu aukstas, nelabai eitu i ploti, ir augtu ant saules  unsure.gif

mistika tikra.
stacia geltona raugeriski gal.
alyva.
Atsakyti
Medis buvo is dvieju kamienu, tai viena islauze. Vyras sutvarke zaizda. Siaip vienakamieniai medziai buna tvirtesni. Gal dar ne viskas prarasta. Vetros mums itin daug zalos pridaro. Jau ne pirmas medis luzta. Kazkokioj itin audringoj vietoj gyvenam.

Prisirinkau svieziu seklu, bandysiu set juos.
Atsakyti
mes tiek jau isgenejom, vis dar genim genim... bus kokie 6 sunkvezimiai sakaliu..
kaimui skirtos 2 dienos toms atliekoms isvezti, tai 1 diena tikrai bus vien is musu kiemo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(krisjon @ 2014 03 30, 22:51)
mes tiek jau isgenejom, vis dar genim genim... bus kokie 6 sunkvezimiai sakaliu..
kaimui skirtos 2 dienos toms atliekoms isvezti, tai 1 diena tikrai bus vien is musu kiemo  doh.gif

prašom plačiau apie tas dienas ax.gif
pas mus koios dvi priekabos taip ir riogso sklypo gale,ar čia visuose kaimuose tokios paslaugos?kur kreiptis į savivaldybę ax.gif
Atsakyti
MONAMI,
pas mus vietinej spaudoj ''Pajurio naujienos'' buvo paskelbtas tas vezimo grafikas.
cia turi buti viesa info, bandykit savibaldybeje 4u.gif
Man tai kaimynai pasake, cia visi snekasi dalinasi informacija thumbup.gif - man vis dar idomus toks bendruomeniskumas smile.gif po 3 metu, praleistu miesto bute

Va ziurim kaimynei komunalininkai kasa grioveli aplink sklypa - mol vanduo sklype stovi - issiaiskinom, kad reikia seniunui rastu parasyti, ir apkas smile.gif mums irgi vanduo stovi slapia ziema.. O man paciai ir nebutu sove i galva kreiptis kad va nemokamai gali apkasti g.gif
na nepagalvokit kad cia apkasuose gyvenam smile.gif tiesiog kol kas, manau ilgai dar, nera saligatvio mano gatvej smile.gif
Atsakyti
ar dirbam, ar ismirem? smile.gif

Pas mane kaip pas naujoke darzininke neblogai: is apleisto sabakstyno padarytas darzas 4 aru, is kuriu puse skirta darzovems, puse geliu daiginimui, dar ne viskas paseta.
Siltnamy pomidoriukai jau kabo ir agurkai mezgas plius daigiai visokie.
Vienmeciu kompozicijos prasidejo nuo kovo vidurio is naslaiciu, toliau pildomos, bagazinem parsivezu...
Nors uzsibreziau siemet jokiu medejanciu reikalu nepradeti, neatsispyrus geram pasiulymui, nusipirkau 3m lazdyna fuscorubra - medi suformuotu supintu kotu bei virs 2m aukscio magnolija japonine (uz abu 140Lt)- tai jau cia rimciausi augalai kol kas. Dar japonine kerija magnolijai i kompanija (tos pacios salygos tiks ir zydes viena po kitos), ir rojau obelaite. Viskas viskas, stengsiuos atsispirti.
Labai sirdis dziaugiasi stai del ko - ka auginau kazkada trakuose, didzioji dalis pas mane grizo wub.gif - per gera drauge, su kuria dalinausi tais laikais. Na tikrai dziaugiuosi - is kur dabar buciau gavusi pvz achillea ptarmica is karto nemazais kupstais..
kaimynai sako pas mus jau dabar grazu - na pagal musu kvartala - gal jie ir neklysta smile.gif

atsiliepkit kas nors smile.gif
Atsakyti
Tai kiek prireike telepatijos, kad krisjon pagaliau parasytu lotuliukas.gif .
Beveik kiekviena diena apie tave galvojau, kaip tau sekasi...

Japonines magnolijos yra ankstyvos savo zydejimu, o mano lelijažiedė "Susan" zydejo kartu su kerija. Zinai, kerijos labai plinta saknu atzalomis? Jei nori islaikyti krumo forma, geriausia sodinti i koki kubila be dugno arba islindusias is zemes atzalas tiesiog nupjauti. Nesodink per arti magnolijos, kad nelystu i magnolijos saknis. Japonine kerija yra visiskai nereikli, ja gali bet kur ir bet kokioje zemeje sodinti.

O man, darbo kruviui didejant, proporcingai mazeja fizine energija. Atrodo, gyvenimas greiciau pasibaigs, nei tas aplinkos tvarkymas doh.gif .
Siemet pas mane pasaulinis rekordas - nusipirkau net 5 pelargonijas (per 3 kartus) ir pasidariau 4 vazonus didis.gif . Nemegstu vazoniniu augalu, nes juos, su musu karsciais, kone kasdien butina laistyti, o jei kur ilgesniam laikui isvaziuoti reikia, turiu ieskoti, kas palaistytu. Uztat labai megstu vazonus kaip dekoravimo priemone. Ka darysi, reikia kazka i juos sodinti.
Gali lyti kiek nori, bet jei saule viena diena pakepino, zeme virsta uola. Stambesniems augalams nieko, tik kol gerai isisaknija prieziuros daugiau reikia, bet visokiems smulkiems purenu purenu ta zeme, badau su peiliu, dauzau su grebliu, maisau nupjautos zoles i ja, kad puresne butu. Dieve, kaip as pasiilgstu lietuviskos zemeles.
MB rengia laistymo sistema sklype. Taigi, vel viskas bus israusta, vejos kol kas nematyti....
Atsakyti