Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriančios svajonių sodus

QUOTE(vida777 @ 2014 01 07, 14:50)
aklai diskutuoti, tai irgi kaip is tuscio i kiaura pilstyti.

drinks_cheers.gif situacija žymiai aiškesnė, o argumentai tiesiog geležiniai biggrin.gif Labai aiškiai nupasakota, net nežinau ar noriu/galiu ginčytis biggrin.gif Visgi nepalieka jausmas, kad kažko trūksta... bet greičiausiai nieko, ko nepataisytų formos, faktūrų pakartojimas (ne vien kukmedžiais) ir vietoje sudėti akcentai. Tą ir turėjau galvoje, sakydama, kad Conica labiau išskirtinis augalas (mano negausi patirtis rodo, kad tai augalas bet kokioj kompanijoj traukiantis akį pirmiausia), jai sunkoka parinkti lygiaverčius savo svoriu kaimynus. Mintis tokia, kad derinant niuanso principu, pakanka vienos skiriamosios savybės (tik forma, tik spalva, tik faktūra), nes kitaip jau linkstama į kontrastą. Conica kukmedžių eilėj gerokai skirsis tiek spalva, tiek forma ir net faktūra, o kontrastingu akcentu pabrėžti vietą, kurią norim maskuoti gana drąsu. Pati konuso idėja labai įtikinama, tiesiog kai viskas susisumuoja, tada ir atsiranda tas neužtikrintumo jausmas. Bet man atrodo, kad čia pagelbėtų pora tų pačių Conicų padėstytų tarp kukmedžių kaip atsvara kampinei, ir būtinai pakartočiau rododendrą - nuostabiai jis čia suvešėjęs wub.gif
O kokia aplamai tvoros dengimo vizija? Kokio pločio ir stiliaus bus augalynas palei ją? Nes jei bendras vaizdas ir augalyno plotis leidžia, sakyčiau dėk tą Conicos akcentą kur nors šalia/priešais/šone stulpo ir taip nukreipk dėmesį nuo problemos (stulpą galima užmaskuoti kokiu nekrentančiu į akį šabakštynu, pvz. vijūtre).
Vienužodžiu kuo toliau į mišką tuo stulpų daugiau biggrin.gif, tikiuosi savo nesąmonėm nenumušiu ūpo rodytis toliau blush2.gif , nes dar arbatos namelis detaliai neištyrinėtas bigsmile.gif
QUOTE(vida777 @ 2014 01 07, 14:50)
tegul auga kilimai po medziais

Gražuuu..... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2014 01 08, 21:13)
O kokia aplamai tvoros dengimo vizija? Kokio pločio ir stiliaus bus augalynas palei ją? Nes jei bendras vaizdas ir augalyno plotis leidžia, sakyčiau dėk tą Conicos akcentą kur nors šalia/priešais/šone stulpo ir taip nukreipk dėmesį nuo problemos (stulpą galima užmaskuoti kokiu nekrentančiu į akį šabakštynu, pvz. vijūtre). 
Vienužodžiu kuo toliau į mišką tuo stulpų daugiau  biggrin.gif, tikiuosi savo nesąmonėm nenumušiu ūpo rodytis toliau  blush2.gif , nes dar arbatos namelis detaliai neištyrinėtas  bigsmile.gif

va, is kokios mazytes Conicos kokia didele diskusija gavosi hihihi.gif .

As prie to kampo, kur pasodinau Conica, nenoriu labai sakotis ir plestis, nes nuo jo iki terasos laiptu gal tik kokie 6m, taigi, ji gaunasi vos ne kaip paradine. Tiesiog noriu ta kampa uzspausti (uzdusinti lotuliukas.gif ). Galvojau sodinti salia kokiu vijokliniu roziu raudonu, kad tvoros virsu truputi uzdengtu. Bus matyti...
Prie tos tvoros puses kur rododendras, noriu dar kokius 2-3 didesnius rododendrus pasodinti, turiu pusele Pinus parviflora, pora mazyciu kalniniu puseliu, miniatiurini rododendra Impeditum ir kelias vijoklines hortenzijas. Tai vat viska ir bandysiu sukisti (tikraja to zodzio prasme) i sita teritorija + visokios melsves, astilbes, pentiniai. Tie kukmedziai, tai abejoju, ar labai matysis, pirmiausia, tai kol uzaugs, o jei uzaugs, tai jau kitiems augalams nebebus konkurentai, nebent tik kaip spalvinis akcentas.
I kaire uz rododendro matosi toks gelstelejes puskiparisis, ji iskelsiu, liks tik magnolija, isodinta i dvieju tvoru susikirtimo kampa (matosi toks nedidukas baltais mazais pumpuriukais medelis).
Et, nezinojau, kad Alpine ragane vejutre vadinama blink.gif . Man jos labai patinka, ir alpines, ir kalnines.

Arbatos namelis jau antras menuo stovi stelazais apstatytas, niekas neateina stogo dengti doh.gif .
Greitu laiku turbut nebebus ko rodytis, nuo pirmadienio salcius pranesa, reikes vel ant peciau sedeti biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2014 01 09, 00:43)
va, is kokios mazytes Conicos kokia didele diskusija gavosi  hihihi.gif  .

Ai, pasiilgau kažkaip bendraminčių ir tų senųjų diskusijų blush2.gif taip įdomu kuo visos gyvenat, ką gražaus kuriat, tai ir kišu nosį pro tvorą ax.gif .
Taip ir nujaučiau, kad nėra reikalo Tavo patvorių persodinėti drinks_cheers.gif - iš pasakojimo aišku, kad viskas ten bus puikiai thumbup.gif tik aš vistik už vijoklinę rožę topsecret.gif wub.gif
O jau kaip pavydu (baltai aišku) to neuždengto (tik tiek!) arbatos namelio stogo bigsmile.gif . Mano galvoje jau treti metai stovinčios pergolės - vis dar planuose. Na, jei ne šiemet....tai... kitąmet cool.gif.

O kol orai už lango gena prie pečiaus, pats laikas plepalais užsiimti, vasarą prisimenant bigsmile.gif
Atsakyti
Dabar jau mergaitės aš su prašymu. Prašom prabalsuoti už mane. Per dieną leidžia 5 kartus balsuot, tik reikia vis puslapį perktaut. http://grynas.delfi....033619732_13070
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2014 01 17, 23:29)
Dabar jau mergaitės aš su prašymu. Prašom prabalsuoti už mane. Per dieną leidžia 5 kartus balsuot, tik reikia vis puslapį perktaut. http://grynas.delfi....033619732_13070

kažkodėl išmetė,kad toks puslapis nerastas g.gif
Atsakyti
Pakartoju, nes man irgi išmetė, kad nerasta.

http://grynas.delfi....s.d?id=63778402
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2014 01 18, 10:26)
Pakartoju, nes man irgi išmetė, kad nerasta.

http://grynas.delfi....s.d?id=63778402

4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikos smile.gif

prabalsuota Kifofijai 4u.gif

QUOTE(vida777 @ 2014 01 04, 14:37)
Tas sodas su medziais atrodo taip didingai  wub.gif .

va ir mano toks turi buti, nepatinka skustos pievos su spuogais. schmoll.gif
MB nuomone kaip tikro tvarkingo lietuvio smile.gif - eziuku skusta veja, daaaug vejos.
bet manau nepriestaraus man smile.gif


QUOTE(bitule @ 2014 01 06, 21:50)
Dar ir kaip yra kilusi, ir nuolat nepaleidžia ir jau pasodinta yra. Bet.... vis persekioja prieš kelis metus Kauno Panemunėj matyti vaizdai su užvirtusiais ant stogų didžiuliais medžiais  verysad.gif  Sunku svajones derinti su šiuolaikinio klimato šposais...

O koki pasodinai?
pas mane prie namo arti sodinti neiseis, nes visas vaismedziu sodas priglaustas butent prie namo - ai nekirsiu gi,
o ir nelabai butina - prie pat namo yra jau dideli jazminai ir alyva - si visai prislieta prie pastato ir prie busimos terasos (pakyla jau yra siokia tokia)
ar reikia pavasari nugeneti alyvai praejusiu metu ziedynu liekanas?
net nezinau kokios spalvos smile.gif

QUOTE(vida777 @ 2014 01 07, 13:50)
Baisu rodyt savo siukslyna

nebaisu, tikrai nebaisu smile.gif bus viskas OK - ir vizija, ir jau remai, atrsargos yra thumbup.gif
pas mane tokiu pakrasciu taip pat, tik ne su persijota zeme, o su velena ar balandromis, zundynais (gal kam reikia zundu?)
O kam ta zemele sojojote? nuo statybiniu atlieku?

turiu ypatumu - nemazai kur sklype laikosi vanduo kai ilgiau palyja verysad.gif
dabar jau ir ciuozykleliu yra smile.gif

Dygiaja gelute kaledom puosiau vazone, isnesiau laukan, nespejau ikasti iki salciu. Priglaudziau prie namo pietuose, uzberiau durpem vazona - nores, isgyvens. Ir dar levanda auginta vazone - imulciavau durpem i didesni vazona ir padejau siltnamy.
As per tris sezonus taip atpratus nuo lauko darbu, nuo 'slangos' ant zoles ir pan.. Siand patalus saltyje palaikiau - smagumelis vis delto savas kiemas wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krisjon: 19 sausio 2014 - 23:28
Knifofija, sėkmės 4u.gif
QUOTE(krisjon @ 2014 01 20, 00:25)
MB nuomone kaip tikro tvarkingo lietuvio smile.gif - eziuku skusta veja, daaaug vejos.
bet manau nepriestaraus man  smile.gif
O koki pasodinai?

Manau, kad čia pagydoma hihihi.gif manasis ir pats dabar stebisi, kaip jam galėjo tas stadionas kieme patikti.
O man veja, kaip ir bet koks kitas dalykas, gražu kada yra savo vietoj. Pvz. erdvi tikro užmiesčio sodyba, kai yra kur paleisti žvilgsnį į tolį...
Bet tie standartiniai tvorom aptverti gardeliai su pliku žaliu asfaltu wacko.gif

Mūsų kieme totalus pušynas užveistas doh.gif paprastųjų pušų gojelį prie sūpynių greičiausiai tikrai paleisiu augti laisvais medžiais, o vat dėl juodosios ir himalajinės pušų dar neapsisprendžiu. Nėra jos prie pat pastatų, bet žinant kokį dydį kada nors pasieks - bet kuriuo atveju griūdama sklype neišsiteks. Juodąją greičiausiai bandysiu kažkiek formuoti, o vat prie himalajinės kažkaip ranka nekyla... ai lauksiu kas bus tongue.gif

QUOTE(krisjon @ 2014 01 20, 00:25)
Dygiaja gelute

Geras augalas hihihi.gif toks pagal sezoną, ir žiedų ilgesio nata jaučiama lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2014 01 20, 00:46)
Mūsų kieme totalus pušynas užveistas  doh.gif  paprastųjų pušų gojelį prie sūpynių greičiausiai tikrai paleisiu augti laisvais medžiais, o vat dėl juodosios ir himalajinės pušų dar neapsisprendžiu. Nėra jos prie pat pastatų, bet žinant kokį dydį kada nors pasieks - bet kuriuo atveju griūdama sklype neišsiteks. Juodąją greičiausiai bandysiu kažkiek formuoti, o vat prie himalajinės kažkaip ranka nekyla... ai lauksiu kas bus  tongue.gif  
Geras augalas  hihihi.gif  toks pagal sezoną, ir žiedų ilgesio nata jaučiama  lotuliukas.gif

Tai zalia visus metus thumbup.gif
tiesa sakant nelabai galvojau apie spygliuoti, bet verta galvot, beveik vien lapai kieme, vadinas siuo metu tikras sakalynas doh.gif
Man priesais miegamojo langa (2a.) kaimynai/perkeliuka pusis uzaugino thumbup.gif ziuriu ir dziaugiuos.

Na ta 'sidabrine' egle jei ne sau tai yra kam atiduoti - artimuju jauna seimyna kursis hektarinej sodyboj, sunaudos smile.gif
rodos vietoj kur jos vazona padejau - kazkas augo g.gif
Isikrausciau gruodzio 1 - bus atradimu pavasarejant, kas gi tie visokie stagarai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krisjon: 20 sausio 2014 - 01:12
krisjon, kaip smagu kurtis naujoje vietoje. Tas jaudulys, kai pradedi matyti savo vizijų rezultatus wub.gif wub.gif wub.gif

Nemėgstu ir aš vejų gardeliuose su kampuose styrančiais keliais spygliuočiais. O štai spygliuočių anksčiau nelabai mėgau, man reikėjo žiedų, bet kai ateina vėlyvas ruduo, pradeda trūkti žalumos. Štai tada ir pradėjo ateiti spygliuočiai į mano kiemą. Dabar jau nebeįsivaizduoju be jų savo kiemo. O be pušų išvis neįmanoma gyventi, tqapau pati kažkokia papušus lotuliukas.gif
Atsakyti
Mes palei savo sklypa turim pasisodine labai brangu medi - platana. Isauginau ji is seklytes, MB parveze is Serbijos berods. Dabar didelis medis jau. Pradzioj buvom ji pasodine sklype, bet nugasdino savo dydziu, iskelem i pakrasti.
Atsakyti