Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriančios svajonių sodus

ačiū vida 777, toks variantas visai fainas, vaikščiojimo takams tikrai gera idėja.
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2012 10 24, 09:10)
bitule, mane tas pats klausimas kankina, kur gaut kažką stambesnio. kol kas iki trinkelių dar nepriėjom, ir dar turbūt metus kitus neprieisim, tai per tą laiką norisi apmąstyt gerai. aš manau, kad didelį plotą gal gražiau stambesnėm plokštėm dėt, nei smulkiom trinkelėm(na jos tokios pagal plotą atrodo)? o kas tavo patirty trinkelėm minusus deda? kiek metų joms?



Musu mintys sutampa 100proc. Kolkas esu radus Brukarstwo. Parko medelynas skelbiasi prekiaujantis ju gaminiais. Arba galima is lenku uzsisakinet. Ten pasirinkimas tikrai visai ispudingas.
Dar tyrineju akmeniniu dideles ismieros ploksciu rinka. Kainos, aisku, dideles. Pasirinkimas, negaliu pasakyti, kad baisiai dziugintu.
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2012 10 24, 11:13)
Musu mintys sutampa 100proc. Kolkas esu radus Brukarstwo. Parko medelynas skelbiasi prekiaujantis ju gaminiais. Arba galima is lenku uzsisakinet. Ten pasirinkimas tikrai visai ispudingas.
Dar tyrineju akmeniniu dideles ismieros ploksciu rinka. Kainos, aisku, dideles. Pasirinkimas, negaliu pasakyti, kad baisiai dziugintu.


parko medelyne ir aš mačiau, tik ekspozicijoje man truputį atspalviai per geltoni pasirodė, bet aišku, detaliau ir nesidomėjom, tik akis užkliuvo. man aktualu ir įvažiavimas į kiemą, gaunasi ir ilgas ir platus, tai kol kas man čia didžiausias klaustukas.
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2012 10 24, 09:10)
kas tavo patirty trinkelėm minusus deda? kiek metų joms?

Trinkelėm jau beveik 12 metų, dalis šiek tiek jaunesnės. Nežinau, turbūt nuo gamintojo priklauso, bet man iš esmės labai nepatinka jų natūralus melsvas atspalvis, kuris su laiku nesitaiso į geresnę pusę (va kodėl man taip į akį krito Vidos777 takelis, nes jo spalva wub.gif ). Kai jas dėjome mūsų namas buvo tiesiog iš baltų silikatinių plytų, tad trinkelės neatrodė didelis žingsnis į šoną (nors jau tada bandžiau kalbinti MB, bet alternatyvos neįtikino), noras turėti švarų kiemą nugalėjo. O dabar jau vien greta tamsaus namo klinkerio vaizdas doh.gif Vienu žodžiu viskas atsiremia į kontekstą...
Ir šiaip smulkūs elementai, dominuojančios siūlės įneša bereikalingo veiksmo ir mirgėjimo vaizde. Minimalistiniam, ar šiaip griežtesniam, apželdinimui gal tai visai į naudą, bet mano betvarkėj, jos tik sukuria dar daugiau chaoso. Norisi ramesnės atsvaros.
Be to pavienės trinkelės sensta skirtingai (dėmėjasi, kažkiek keičia spalvą, šiaip išsiklaipo), kas dar labiau išmargina dangos vaizdą.
QUOTE(vida777 @ 2012 10 24, 10:38)
atkeliau is sm temos "Kiemo danga":
http://www.prim.lt/s...pasidaryk_pats/
Bitule, laukiau kada pasirodysi, nes turiu tau klausimeli. Zinau, kas sakei, ale atmintim pasigirti nebegaliu, tai klausiu is naujo  blush2.gif .
Perziurejau albumeli ir uzstrigo tavo vienoj foto medelis - sveikalapio gluosnio dubleris. Kas jis?

Vat jaučiu, kad laukia kažkas panašaus g.gif Jau įvaldžiau techniką, betonuodama blynus vejoje, beliks tik pasipraktikuoti su formomis. Tik sveikatos reikės tai doh.gif vargšas MB, kenčia nuo mano "dizaineriškų" užgaidų rolleyes.gif

Sveikalapio gluosnio dubleris skiepytas Salix purpurea Gracilis 4u.gif Bet jau perkėliau jį į kitą vietą, nes supratau, kad neužteks jam sveikatos užpildyti numatytam tūriui. Gerokai silpnesnio augumo, negu sveikalapis gluosnis. Bet užtat karpomas duoda preciziškesnį vaizdą.
QUOTE(smth1 @ 2012 10 24, 12:13)
Musu mintys sutampa 100proc. Kolkas esu radus Brukarstwo. Parko medelynas skelbiasi prekiaujantis ju gaminiais. Arba galima is lenku uzsisakinet. Ten pasirinkimas tikrai visai ispudingas.
Dar tyrineju akmeniniu dideles ismieros ploksciu rinka. Kainos, aisku, dideles. Pasirinkimas, negaliu pasakyti, kad baisiai dziugintu.

Ačiū 4u.gif taip ir jaučiu, kad gatavų norimo vaizdo gaminių, net ir betoninių, kaina bus neįkandama. Parko medelyne jau dairiausi verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 24 spalio 2012 - 21:45
QUOTE(bitule @ 2012 10 23, 22:55)
Tina*, užmečiau akį į albumą ir:
- o kas bus kai pasirinkti augalai išaugs tą dydį, vaizduojamą dabar? O tas atsitiks greičiau, nei gali atrodyti  ax.gif
- pratęsta veja sudaro labai "užspaustos" erdvės vaizdą laiptų prieigose, kažin ar gera mintis atsisakyti ten bent jau nedidelės aikštelės.

Toj vietoj pavaizdavau pasirinktu augalu maximalu auksti, negalvoju sodint ten azuolu alejos. Dar nemaciau niekur itin aukstos Conicos. O ir tu kadagiu max aukstis butent toks, kokio man reiktu.
Jeigu ten atsisakyciau nedideles aiksteles, vel kiltu diskusija ar ne per daug geometriniu formu erdveje g.gif Bet man sita pastaba labai vertinga. Aciu 4u.gif
Kas liecia trinkeles, tai dabar ju buna visokiausiu. Aisku renkantis ne pilka spalva, o su pigmentu bei netradicine forma - isauga kaina. Kas liecia liejima su forma, tai vyrui iskart kilo klausimas kaip islaikyt pastovu nuolydi taip tiesiai ant zemes liejant, be to po ziemos tie betoniniai tarpai gali sutrukinet. Kaip ir nelieka vietos "vaiksciojimui" paciu trinkeliu. Zodziu noreciau toki kiema pamatyt gyvai po keliu sezonu.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 24, 23:09)
Toj vietoj pavaizdavau pasirinktu augalu maximalu auksti, negalvoju sodint ten azuolu alejos. Dar nemaciau niekur itin aukstos Conicos. O ir tu kadagiu max aukstis butent toks, kokio man reiktu.
Jeigu ten atsisakyciau nedideles aiksteles, vel kiltu diskusija ar ne per daug geometriniu formu erdveje  g.gif Bet man sita pastaba labai vertinga. Aciu  4u.gif
Kas liecia trinkeles, tai dabar ju buna visokiausiu. Aisku renkantis ne pilka spalva, o su pigmentu bei netradicine forma - isauga kaina. Kas liecia liejima su forma, tai vyrui iskart kilo klausimas kaip islaikyt pastovu nuolydi taip tiesiai ant zemes liejant, be to po ziemos tie betoniniai tarpai gali sutrukinet. Kaip ir nelieka vietos "vaiksciojimui" paciu trinkeliu. Zodziu noreciau toki kiema pamatyt gyvai po keliu sezonu.



Siaip jau, tai tu ne taip supratai mano pastebejima apie geometrines formas. Ne skaiciuje esme, o ju skirtingume. Jei dominuoja ovalas- nu nors ir 10 ( jei tik vietos yra), bet ne ovalas, trikampis, staciakampis. Jei trikampis - na tebunie, taciau ne trikampis, staciakampis, trapecija ir ovalas. Ir tai ne taisykle. Taciau su skirtingom formom jau reik labai gerai zinoti taisykles, kad jas lauzytum:)

O siaip bitules pastebejimas labai geras. Knyginis aukstis ir paveiksliukas pasako kaip mazdaug galetu atrodyti augalas tokio amziaus. Bet ne amzinai. Veliau jis atrodys kitaip.

Youtubej nemazai filmuku kaip liejamas betonas tiesiai ant paruosto grunto. Cia kai reikia istisinio lygaus betoninio pavirsiaus. Del nuolydzio tai gal nesupratau bedos? Nuolydi suformuoji ant grunto, tada dedi vienodas formose islietas betonines formas. O del vaiksciojimo tai butinos siules ( jei istisinis betonas). Bet zinoma, betonas ne akmuo, nera ilgaamziskiausia medziaga.
Atsakyti
na ilgai man nedave ramybes tavo noras keisti trinkeles, o ir nusidevejima, del kurio jas reiketu keisti, nelabai isivaizdavau. Bet dabar, sutinku su kiekvienu tavo zodziu, net ir raide drinks_cheers.gif .
Jau kaip mane erzina nederejimas, o ypac spalvu. Todel as arba labai ilgai renkuosi, arba palaukus metus kitus, kad isitikinti savo sprendimo teisumu, taisau padeti. Buna, kad atsiradus kontekstui, ima ir sudera viskas, bet kartais ir nebuna. Tada zinau, kad vistiek su tuo nesusitaikysiu - reikia keisti.
Pas mane taip buvo su namo duru ir langu apvadu spalva. Is mazo pavyzdzio gabalelio spalva pataikyti sunku, o kai nusidaze, supratau, kad reikia siek tiek tamsesnes. Ir, metus prasikankinusi (nei kiek neperdedu), pasakiau, kad daugiau nebegaliu - reikia perdazyti. Vel MB montavo stelazus, samde dazytojus, pirko dazus, bet uztat dabar visiems ramu.

Nagi tikrai, tavo aplinkoje, bitule, takeliai jau turetu buti gamtos dalis, o ne paradinis grindinys, ant kurio butu galima tiesti raudona kilima smile.gif . Man net dusia atsigauna, paziurejus i tavo soda. Tokia ramybe apima. O mano neatsiejami irankiai sode - metras ir gulsciukas - kad tik viskas butu tiksliai (bjaurus bruozas tas pedantiskumas) fool.gif . Ir kas svarbiausia, kad veliau, gali buti ir nebetiksliai, ir atsirandantis naturalus nusidevejimas man net labai patinka, bet tuo metu, kai daroma, nesvarbu, ar tai as pati, ar kas kitas, turi buti padaryta beveik preciziskai.

Kas liecia betona, vistik dideles plokstumos is lieto betono as kazkaip prisibijau. Na, jei tai gamyklinis darbas, gal ir pakankamai tvirtos/atsparios tos plokstes, bet prisiminus tarybiniu laiku kiemus, net ir pas mano tevus buvo vos ne visas kiemas betono plokstemis islietas, tai pavirsius ir sutrukineja, ir issidauzo, po to atsilupa sluoksniais.
Netgi dabar, kai dejom betoninius takeliu bordiurus, net lengvai trinktelejus, tuoj koks gabalas nuo bordiuro kampo nuskyla doh.gif .

Del sito Salix purpurea ir nezinau savojo Salix pavadinimo, nes ir ant manojo buvo uzkabinta S.purpurea etikete. Kai medelyno savininko paklausiau, kodel augalai skirtingi, o pavadinimai vienodi, tai jis man ramiai paaiskino - atseit pagal saskaita visus vienodu pavadinimu gavome, tai visiems ir vienodas etiketes uzkabinome ( blink.gif ).
Maniskis buvo labai i alyvmedi panasus, todel kazkaip ir krito man i aki, o be to, kad turejom dovanu ceki, tai butinai reikejo kazka issirinkti, o nieko tinkamesnio i numatyta vieta, kuria norejau nedelsiant uzpildyti, neradau.
Kazkas lyg ir Salix atrocinerea panasaus butu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 25 spalio 2012 - 11:30
Labai vertinu jusu visu patarimus ir patirti. Dar karta aciu 4u.gif

Ir dar, mane zavi vida777 tikslumas. As taip pat be galo megstu tiksluma ir tvarka. Pas mane net namie daiktai turi pastovia neisjudinama vieta - pvz. virtuvej ant stalvirsio, ant darbo stalo, vonios kambary ir visur kitur. Ne taip kaip kad pas kitus buna chaosas namie. Pastebiu, kad netgi maziuke megsta viska sudet i vietas, kiekvienas daiktas turi turet savo vieta. Taip ir kieme. Kartais sita savybe is tiesu kisa koja uzsiimant kuryba, apremina jos laisve.

O del betono, tai mano vyras praktiskai viska daro pats, bet jei jau suabejoja kokiu darbu, tai as pilnai juo pasitikiu. Nes tikrai turi nemazai patirties. Ne knygines, o realios. Dar vida777 tiksliai minti isake, kad jei tai butu gamykline plokste, tai dar dar, bet savadarbe tikrai devesis greiciau. Ir man akyse stovi po ziemos sueizejes ir aptrupejes betonas.
Papildyta:
QUOTE(smth1 @ 2012 10 25, 09:08)
O siaip bitules pastebejimas labai geras. Knyginis aukstis ir paveiksliukas pasako kaip mazdaug galetu atrodyti augalas tokio amziaus. Bet ne amzinai. Veliau jis atrodys kitaip.

na bet as vistiek busiu durnai ikyri blush2.gif - kur matet Conica sulig mano laiptu aiksteles virsumi? unsure.gif O ir siaip kam tada rasomas maximalus augalu aukstis ir kiek realiai jie ji gali praaugt - nu nebus gi dvigubai rolleyes.gif
Kad ir sis, berods jolaxus uzrodytas: http://www.medeliai....-gold-cone.html Per 15 metų užauga iki 1,5 m aukščio ir 0,3 m pločio, max aukstis 2,5. Na taip kaip jau cia gali buti kitaip? g.gif Pats tas i mano pasirinkta vieta.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 21, 11:46)
Knifofija, kaip vadinasi ta cesnaku veisle, kur Sobieskai pardavet?

"Globemaster"
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 24, 23:09)
Kas liecia liejima su forma, tai vyrui iskart kilo klausimas kaip islaikyt pastovu nuolydi taip tiesiai ant zemes liejant, be to po ziemos tie betoniniai tarpai gali sutrukinet. Kaip ir nelieka vietos "vaiksciojimui" paciu trinkeliu. Zodziu noreciau toki kiema pamatyt gyvai po keliu sezonu.

QUOTE(vida777 @ 2012 10 25, 12:25)
Kas liecia betona, vistik dideles plokstumos is lieto betono as kazkaip prisibijau. Na, jei tai gamyklinis darbas, gal ir pakankamai tvirtos/atsparios tos plokstes, bet prisiminus tarybiniu laiku kiemus, net ir pas mano tevus buvo vos ne visas kiemas betono plokstemis islietas, tai pavirsius ir sutrukineja, ir issidauzo, po to atsilupa sluoksniais.

Na jūs tiesiog pučiat į tą pačia dūdą su MB lotuliukas.gif esu visapusiškų įtikinėjimų stadijoj biggrin.gif. Tiesą, sakant ir pačiai neramu, bet gal daugiau dėl pačio vaizdo. Ar tik nesigaus betono perteklius kieme g.gif nors... paželdinus siūles, manau bet kuriuo atveju būtų geriau nei dabar. Va kažkas panašaus.
Plokštės nebūtų labai didelės (įvairių matmenų, bet max 60x60 cm), be to liesim ne tiesiai ant žemės, bet į formas, ir bandysim tankinti vibravimu, tad trupėjimo pavojus turėtų būti kiek įmanoma eliminuotas. Prieš daug metų brolis namudiniu būdu gaminosi trinkeles, gavosi niekuo nesiskiriančios nuo gamyklinių, laiko puikiausiai iki šiol. Tas įkvepia, bet bėda, kad MB matė, kiek reikia prie to knistis biggrin.gif
QUOTE(vida777 @ 2012 10 25, 12:25)
Maniskis buvo labai i alyvmedi panasus, todel kazkaip ir krito man i aki, o be to, kad turejom dovanu ceki, tai butinai reikejo kazka issirinkti, o nieko tinkamesnio i numatyta vieta, kuria norejau nedelsiant uzpildyti, neradau.
Kazkas lyg ir Salix atrocinerea panasaus butu.

Supaisysi ten tuos karklus biggrin.gif , rūšių melejonai doh.gif, net negirdėtas man toks, bet jei į alyvmedį panašus, turėtų būti gražu ax.gif
Dar man labai patinka Salix rosmarinifolia, irgi toks egzotiškas, bet subtilus.
QUOTE(Tina* @ 2012 10 25, 13:26)
kur matet Conica sulig mano laiptu aiksteles virsumi?  unsure.gif O ir siaip kam tada rasomas maximalus augalu aukstis ir kiek realiai jie ji gali praaugt - nu nebus gi dvigubai  rolleyes.gif 

Conica mačiau mano ūgio ax.gif Maksimalaus aukščio limitas, be abejo yra, bet dažniausiai nurodomas būtent aukštis dešimčiai-penkiolikai metų. Juk perki augalą jau keleto metų amžiaus, pasodinusi keletą metų lauki rezultato, dar keletą metų pasidžiaugi pasiektu vaizdu, o toliau? Sumedėjusių amžius nesustoja ties penkiolika metų. Kažkada teko gyvai apžiūrėti šimtametę tują Kintuose. Vaizdas padarė įspūdį ilgam lotuliukas.gif
Jokiu būdu nenoriu atkalbinėti nuo tokio pasirinkimo, tiesiog šiaip diskusijai mirksiukas.gif
Atsakyti
Ne, vistik tos plokstes ne man. Bet juk kiekvienam skirtingai kazkas prie dusios limpa 4u.gif

O del tu kadagiu, tai as tiek negyvensiu lotuliukas.gif Turiu omeny simta metu. Net paredagavau zinute. Daugiau kaip desimt dar noretus pagyvent tongue.gif

Del trinkeliu liejimo, tai mano sesers vyras su mano teciu issiliejo patys su tom formelem, visai grazios gavos. Ziuresim kaip jos laikys. Simet bus pirmoji ziema.

Knifofija, aciu uz atsakyma 4u.gif
Papildyta:
bitule, parodyk kokiu nauju vaizdu is savo aplinkos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 26 spalio 2012 - 22:29
QUOTE(bitule @ 2012 10 26, 21:22)
Na jūs tiesiog pučiat į tą pačia dūdą su MB lotuliukas.gif esu visapusiškų įtikinėjimų stadijoj  biggrin.gif. Tiesą, sakant ir pačiai neramu, bet gal daugiau dėl pačio vaizdo. Ar tik nesigaus betono perteklius kieme  g.gif nors... paželdinus siūles, manau bet kuriuo atveju būtų geriau nei dabar.  Va kažkas panašaus.
Plokštės nebūtų labai didelės (įvairių matmenų, bet max 60x60 cm), be to liesim ne tiesiai ant žemės, bet į formas, ir bandysim tankinti vibravimu, tad trupėjimo pavojus turėtų būti kiek įmanoma eliminuotas. Prieš daug metų brolis namudiniu būdu gaminosi trinkeles, gavosi niekuo nesiskiriančios nuo gamyklinių, laiko puikiausiai iki šiol. Tas įkvepia, bet bėda, kad MB matė, kiek reikia prie to knistis  biggrin.gif

Supaisysi ten tuos karklus  biggrin.gif , rūšių melejonai  doh.gif, net negirdėtas man toks, bet jei į alyvmedį panašus, turėtų būti gražu  ax.gif
Dar man labai patinka Salix rosmarinifolia, irgi toks egzotiškas, bet subtilus.


na, trinkeles paciam lietis, tai jau man panasu i savizudyste doh.gif . Kai trinkeliu sitoks didelis pasirinkimas, nemanau, kad pats gali kazka labai geriau sugalvoti.

Kazkaip bijau, kad taisyklingos formos ir ivairaus formato plokstes neatrodytu pas tave per moderniai (lyginu su tomis, kur i pieva sudetos) g.gif .
Stai cia man neblogai ziurisi:
http://www.schleitze.../f22790e92d.jpg
Beje, ka tu planuoji daryti su trinkelemis vejoje prie tvenkinelio?

O apzeldinti ar akmenukais uzpilti tarpeliai man is karto sukelia soka - ir vienas, ir kitas var. man atrodo arba per daug reikalaujantis prieziuros, arba nepakankamai svarus.

Tai kad tavo pageidaujamasis Salix beveik nesiskiria nuo S.purpurea biggrin.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 27 spalio 2012 - 15:18